Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
27. kvě 2011

@prchalka 🙂 ...já matýnka neuspávám, on usne sám 😉 .a můžu tu chodit, jede tu myčka, pračka, do toho občas zabrečí kačka a mladý pán chrní 😀 .
si říkám proč to takhle nešlo dřív 😠 😀 .dnes ho kolikrát budím, jinak by spal až do nevidím 😅 .

@hancazivocich 🙂 ...já vím 🙂 .jen sousedi si asi musí myslet, že mu rány nejspíš vypaluju 😀 .on je fakt až hysterický, to je děsné..chlap no 😝 😅 .
...doufám, že tu nečumákuje prchalčin muž 😎 😀 .

hancazivocich
27. kvě 2011

@ined77 - u nás se též řve furt.. Samá boule, moňo... Foukáme bebínka...
Ehm - a mám pocit, že z období vzdoru přejdeme plynule do puberty 😅 😀

ined77
27. kvě 2011

@gina333 🙂 ...no s nadhledem 😅 ...někdy bych ti ten nadhled nepřála vidět...teda spíš slyšet 🤐 😀 .
a s mládnutím 😀 ....joj, po ránu mívám pocit, že mi táhne hrubo na šedesát 😀 .paní v zrcadle neznám, ale omyju ji 😀 .
mmch...krásné fotky z oslavy 😵 .

ined77
27. kvě 2011

@hancazivocich 🙂 ...ani já už nevěřím v tomhle životě, že přijde doba klidu 😀 .

hancazivocich
27. kvě 2011

Jo - zapomněla jsem vám říct, že brácha vyčůral ten kamínek - hurááá!

A nejoblíbenější hračka - zakázané šuflátko u nočního stolku - je MP a ehm.... 😅 😝 🙄

prchalka
autor
27. kvě 2011

@ined77 Tak s uspáváním to máš teda luxus! Já s ní neležet, tak neusne za celý den a asi ani večer.. To je dobře, že ti to aspoň Maty takhle usnadňuje 🙂 Řvou i holky neboj - a jak!!! 😅

prchalka
autor
27. kvě 2011

Nemáte nějaký tip, co přinést tak jako na oslavu svátků (budou už chlebíčky, větráky a nanuky), takže na nás už toho fakt moc nezbylo a jelikož se furt koná nějaký grilování, tak už nemám nápady, co nosit 🙄

hancazivocich
27. kvě 2011

@prchalka - co tácky a příbory na jedno použítí? Aby odpadlo nádobí? Hostitelům to většinou bodne.. Plus co třeba nějaký pití? Kofola? Džusy? Limo? Zeleninu?

ined77
27. kvě 2011

@prchalka 🙂 ...no večer musím být taky s ním, ale když ještě kačka nespí, tak ji chovám a chodím po pokojíku, u toho mi taky usne.a když usne dřív kačka, dám ji do postýlky a lehnu si k němu 🙂 ...neboj, nějak by to i u vás šlo 😉 ...já se tohodle bála asi nejvíc a zatím je to jedna z těch jednoduších věcí, kupodivu 😅 .horší pak je, když se mi třeba vzbudí maty v noci a já zrovna kojím 😒 ...tím se mi probere úplně i malá a pak je problém ji uspat ☹ .ale naštěstí se to moc často nestává...ťuk ťuk ťuk 🙂 .
závidím grilování 🙂 ..napadá mě taky jen co píše hanka 😉 .nebo ještě uhlí 😀 .

hancazivocich
27. kvě 2011

@ined77 - nebo brikety, nebo podpalovač nebo....hasicí přístoj?
@prchalka 😀 😀 😀 😀 😀

ined77
27. kvě 2011

@hancazivocich 🙂 ..být na grilovačce my s matýnkem, tak by i na ten hasicí přístroj došlo, věřím tomu 😀 .

prchalka
autor
27. kvě 2011

@hancazivocich Já jsem takovej napůl ekolog - plastový nádobí je blééé.. i když i to musím občas snášet.
Nj, ono už tu všechno bylo, ještě tak tu zeleninu nebo tofu, ale to by mi asi nikdo nežral... 🙄

ined77
27. kvě 2011

@prchalka 🙂 ...a co studený nepečený jahodový dort? je to rychlovka a mňamka 😉 .

prchalka
autor
27. kvě 2011

@ined77 To chtěla udělat švagrová - a nikde nemaj jahody 😀 😀 On to stejně nikdo pak nejí...
Já bych to tak nepřeháněla, jen prostě vždycky všichni jančí, kolik toho kdo co přinese a pak.. se to akorát šeredí a lidi se přežíraj..

prchalka
autor
27. kvě 2011

MM mi právě napsal, že si na obědě koupil sandále 😀 😀 😀 😀 že prej padnu do mdlob 😀 😀 Má to taky chudák nějaký pomotaný 😅

prchalka
autor
27. kvě 2011

Tam furt leje... no to budem mít krásně zalito 🙂

prchalka
autor
27. kvě 2011

Tak se spinkalo 1.20 a... dnes s úsměvem, alespoň prozatím. Ta její kebulka je k sežrání, tak jí furt muchlám! Určitě se bude každýmu líbit 🙂 🙂

ined77
27. kvě 2011

@prchalka 🙂 ...tak zrob nějaký zeleninový salát a máš to..to si dá skoro každý a práce s tím bůhví jaká není 😉 .

tak jsem chtěla přihodit pár fotek a poslalo mě to ..... 😠 .

u nás ještě neprší, ale hlásili že bude hrůza 😨 ...zatím je jen šero 😒 .

matýnek je vzhůru, tak se teda loučím a zase někdy pá...doufám, že brzy 🙂 .

prchalka
autor
27. kvě 2011

Ještě vkládám naše malůvky a vystřihovánky 😅 se mi líbí, jak ty barvičky střídá 🙂
@ined77 Hezký fotečky, Maty je "dospělejší" a Kačí ten úsměv 🙂 🙂

anta
27. kvě 2011

Holky, vy drbny, ahoj Ined, moc vás zdravím, dočtu ale později 🙂 . Teď mi psal mm, že si naše dítě hraje někde s cikánama a že tam kolem nich lítá dítě s píšťalkou v hubě 😀 😀 😀

gina333
27. kvě 2011

@ined77 : nadherni drobcekovia, podobaju sa na seba. 🙂 🙂

@prchalka : Cori je sikulka, u nas sa stale kresli iba burka, najradsej ma ked pre nu kresli niekto iny. 😉

Cele poo sme boli vlastne u svokry, trocha sme oslavovali svagrinej a svokrove meniny. 🙂 Mne je od zaludka stale zle 😝 cely den som nejedla nic, pijem iba cierny caj. Zajtra mame velku rodinnu oslavu, svagor oslavuje 40-ku na jednom hoteli, bude kopec dobreho jedla, pitia, kolaciky, len dufam, ze si na nich pochutim aj ja. 😲 Pride aj moja mamina, deti sa jej uz nevedia dockat. 😵

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

hancazivocich
28. kvě 2011

Dobré ránko,

@ined77 - krásná dítka!!
Tak - mám další zážitek. Přilítla, že chce půjčit knížku.. Odlítla, najednou rány - říkám co děláš? Tady moucha - musím jí praštit... říkám - to není moucha, to je jen mraveneček... Ahááá - tak to udělám malá malá - pojď, pojď, mravenečku 😅 No, vzhledem k tomu, že už byl zaplácnutej, tak ....

Jo a včera letí a říká - maminko honem, rychle - pipinkovi (pipince) se chce čůrat 😅

anta
28. kvě 2011

Ahoj holčinky, teď mě dítě dostalo, je s mm na hřišti a jeho otázka dne zní: "Čím čůrá ptáček?" 😀 😀 😀 Se tady řežu 😀 😀 😀

gina333
28. kvě 2011

dobre rano 🙂

@anta : ako sa na take otazky odpveda ? 😀

U nas v noci bola strasna burka, hromy, blesky, lejak, Nati sa bala tak prisla ku nam spat, celu noc sa tlacila na mna, som cela dolamana, nevyspata. 😝 Zato Sophi spala ako andilek do 7:15, dnes je oslava, slavnostny obed je na 14:00, som zevedava kedy pojde moj chrobacik spat, a mam taky pocit, ze zaciatok oslavy nestihneme. 😲

anta
28. kvě 2011

@gina333 - no holka, jak kdy, občas jsem nesoustředěná a nevím v tu ránu jak odpovědět. Období otázek, proč, jak a proč to není takhle, je u nás přímo v rozpuku, už jen čekám, až se zeptá, jak se dělají děti 😀 😀 😀

anta
28. kvě 2011

@gina333 - já řekla Honzovi, že ptáček čůrá pimpilínem a Honzíkova otázka hned zněla "jo? A kde ho má?" Tak to mě dostal do kolínek poněkud 😅 😅 😅 Honzík ode mě dostal umělohmotný příbor a teď krásně papá sám a je vidět, že ho to baví, dokonce si sám krájí masíčko 😵

prchalka
autor
28. kvě 2011

Ahoj,
dnes až teď, máme opět něco k řešení, tak nemám moc náladu. Moje první jídlo bylo o půl 12, nějak jsem neměla ani žaludek 😢
Včera jsme byli v Tescu, mají kupu slev, ani jsem to netušila a nakoupila jsem jí tam ponožek do školky 15 párů vyšších (páč se mi zdálo, že nemají tak tuhou tu gumu, ale volnější a že by jí to nemuselo táhnout, jinak totiž nosíme kotníkovky), páč tam je asi bude potřebovat a pak ještě 4x kotníkovky s Elmem a Scoobym, takže asi 19ctery ponožky 😅 A tričko někdy na příští rok za 70 🙂 Na chlapy bych si taky vybrala, ale ty holčičí modely, to mi připadá samej hadr!! 😝
Máme jít na tu oslavu, ale dítě ještě spí (samože s meziprobuzením 😝) a oni to chtějí stejně dělat venku a je taková kosa a i poprchávalo, tak se mi vůůůůůbec nechce 😖

anta
28. kvě 2011

Tak jsem šoupla nějaké fotečky do albíčka, tak kuk kuk 🙂 🙂

seeweed
28. kvě 2011

Tak dnesne uspavanie trvalo 1,5 hodiny ☹ Porazi ma z toho jedneho dna, heh.

hancazivocich
29. kvě 2011

Dobré ránko,

@seeweed - a není možné, že se vám to večerní uspávání jen šouplo? Myslím - mně třeba malá při stejných rituálech usínala po osmé, k devátě a posledních pár měsíců kolem desáté i dýl.. A to spí max. dvě hod přes den. Smůla je, když usne dýl a vstává až kolem 15., tak je to průšvih..
U nás - včera usnula až po 13. a vzhledem k tomu, že jsem usnula s ní a MP si dáchl taky, pak koukal na film a nevzbudil mě, teda nás... Tak vstávala až skoro v půl čtvrtý a usnula v jedenáct 😝 😲 A nejhorší je, že čím víc jsem nervoznější z toho že - sakra - proč už nespí... A co dělám špatně a čím víc jsem unavenější, tak madam čučí dýl...
Noc stála za prd - převalování kňourání, budíček v 6, ale je nedo a protivka hadr 😠

Holky - máme botičky - kotníčkové tenisky a sandálky též..
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=41788039&tab=9 - ty fialové máme, oblékla si je (teda nechala si je obléknout) a ťapala v tom celé odpo.. A podle befada má velikost 26
Jinak sandálky - ceny naprosto strašný - od 700 výš... Leda u Bati v akci - za půlku..
Ulovili jsme s MP za 169 - kotníkáče, tak uvidím 😲