Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
15. čer 2011

Dobré ránko,
u nás noc nejhorší - snad nejhorší co kdy byla! Spala jsem snad hodinu. MP měl rýmičku, kterou od něj chytla opět malá. Jsem už fakt naštvaná. Protože on na sebe vykoupanej otevře okna, pak je mu zima a místo toho aby zavřel okno, tak se pokouší jen víc přikrýt do deky (spíš je to parodie na deku) 😠 😠
Prostě uplně zbytečné nachlazení 😠

anta
15. čer 2011

Ahoj holčiny, byla jsem u zubařky na sedmou hodinu, dítě straší od půl šestý, takže fajn. Z huby mi jde pořád krev, je to fajn 😉

hancazivocich
15. čer 2011

@anta - jejda.. Na mně se zubařka taky dycky vyřádí..
Mně dítko usnulo pořádně snad až k páté hodině, vstávala po sedmé.. Sirky do očí...

anta
15. čer 2011

@hancazivocich - no trochu mi natrhla dáseň a mám to sešitý bléééé, fuj 😵

anta
15. čer 2011

@hancazivocich - cože? Dítko ti usnulo až k páté? Ajaj, tak to chápu, že sirky do očí. Honza si taky dneska přivstal achjo.

anta
15. čer 2011

Dítě chce zahrát Hupy brzdy, víte, co to je? Happy Birthday 😀 😀 😀 😀

anta
15. čer 2011

Tak jsme si s Honzíkem koupili melounka 😀 😀 😀 Kuk 🙂

hancazivocich
15. čer 2011

@anta - myslím pořádně usnulo a nic po mně nepožadovalo.. Jinak pospávala mi v náručí, já samozřejmě nespala, protože se bála, že klimbnu a pustím ji..
No a tahej necelých 16kg po místnosti v rukách, že.. A pořád chtěla Spi děťátko spi.. Taky vedle měli zas nějakou akci či co.. zmlkli jen, když ji slyšeli bečet.. Mám jich už plný zuby! Fakt nekecám...
Jinak - rýma je tekutá, má teplotu a bolí bříško... Takže klasika... čekám na pátek a šoupnu ji chlapovi do postele - aby viděl, jaký to je.. Jaký má následky to jeho soplení.. Kdybych mu neříkala - nedávej jí pít ze svý sklínky, nekrm jí svojí lžící, nepusinkuj jí... Jak u blbejch..
Občas mi přijde, že mi dělá naschvály. Protože když je zdravá, tak prostě plno věcí nedělá... Néé - to už přeháním, ale jsem prostě unavená, vzteklá a od pátku začíná dov... S usopleným dítětem

anta
15. čer 2011

@hancazivocich - to máte, koukám, skvělé sousedy, co? To bych taky zabíjela 😠 . Dítě straší od půl šestý a ne a ne zabrat, se po..., chci s ním jít ven, ale jak? Aby mi padal na ulici na hubu. Já se nemůžu smát, jak mám tu sešitou dáseň 😀 😀 😀 Moc držím palečky a posílám energii, i když jí ve mně teda moc nezbývá, jsem unavená jak blbec, protože jsem dostala ty umrtvující injekce a po tom se mi chce děsně chrápat, tak jsem aspoň haranta zastlala, když už nic jinýho 😔

hancazivocich
15. čer 2011

@anta - a nezapíchl by ti to doma v kočárku? mně usnula ve dvanáct, tak jsem zvědavá. Dáchla jsem si s ní, ale poněkud jsem jaksi...usnula tak rychle, že jsem zapomněla vypnout vibrace a vzbudila mě sms.. Ale neva..
Jo - ty injekce - člověk má pocit, že má čuňu jak kačer Donald.. Energii si nech - budeš ji potřebovat 😅
Jo, sousedi v pronajatým bytě - nějaká partička študáků.. Ale otvírá se mi kudla v kapse - už jsem přímo alergická hlavně na jednoho! Minule dělali takovej bordel, že na ně přišel z vedlejšího pokoje vlastní spolubydlící - o půlnoci.. Jak to vím? Protože na sebe klepou - na dveře.. A tenhle na něj vyštěkl - dále l- no, co je? 😅

anta
15. čer 2011

@hancazivocich - neboj, půlku energie ti nechávám, já to zvládnu 🙂 No ty injekce jsou příšerný, jak to jde, tak už je nechci, je to nepříjemný, protože se mi huba probudí až po třech hodinách.

hancazivocich
15. čer 2011

@anta - v poho, mně stačí páry... Jsem zvyklá - dlouhodobě 😀 Mně jednou vyřízli znamínko z pusy - umrtvil to, dala jsem si zmrzku - aby to splasklo a vypadala jsem jak po mrtvici - jak jsem to necítila, tak mi to všude teklo... Prase hadr..
Jinak peru před dovolenou - aby byly co největší zábosy čistého prádla. Protože já nevím, jak to máte vy, ale já fakt převlíkám po každým jídle a po každý procházce..
Jo a dítko to komentuje... ˇaa super - zas jsem jak čuně, to nevadí - maminka to vypere 😎 Já teda vypadám - no, nevím, nevím, asi se půjdu vykoupat 😝 😅
Maminko - dáme pak čistý tričko - to nevadí, uvidíš jak mi bude slušet 😀

Jinak - fleky předpírám klasickým mejdlem a mizí všechny!!! Vědět to v době příkrmů, tak prdím na ty drahý věci, který zaručeně vyperou dočista dočista 😝
MP dovolil nějaký vzorky z drogerky - byl tam ariel práškový a kapsle a holky - naprosto super - vypere dost a krásně voní! Ani nemusí být aviváž. Ještě vyzkouším Persil - zatím dodělávám zbytky Rexe a Senzy a Lovely...

anta
15. čer 2011

@hancazivocich - my v těch kapslích pereme a řeknu ti, to je vůně nádherná 😉 A díky za tip, to vyzkouším 🙂

anta
15. čer 2011

Dneska máme 4 roky od svatby s mm 🙂 Čtyři roky od svatby se nazývají květinová svatba 😉

prchalka
autor
15. čer 2011

Ahoj, jsem zpět, popis zítra.. no růžová zahrádka to fakt nebyla, takový psychicko-sladkostní teror.. no co jsem čekala 😒

gina333
15. čer 2011

@hancazivocich : aj ja ti posielam pozitivnu energiu a prajem aby Kikus bolo lespie. 😉 A tych susedov ti nezavidim, musi to byt des. 😲 zabit ich malo. Co sa toho prania tyka, tak ja periem naozaj kazdy den a prezliekam v kuse, hlavne teraz sa ucime byt bez plienok. 😝 Prasok pouzivam iba Ariel alebo Persil a na flaky Vanish. 😵
@anta : gratulujem k vyrociu, dobre to oslavte. 😵 😵

Poo sme stravili na ihrisku, bolo vonku krasne, tak sme si to uzili. 😵 Na noc som jej dala Chamo, dufam, ze sa konecne vyspime. 😉

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

hancazivocich
16. čer 2011

Dobré ránko,

@gina333 - tak jsi to s těma plínkama už nevzdala? Nám už se celkem daří - myslím bobek jen do nočníku, doma si říká, je téměř bez nehod, venku si řekne, ale nechápe čůrání na travičku - musí mít nočník, max. na bobku - nahá... Jinak např. na chatě jsou pořád problémy - podle mě v zápalu boje - podle MP to už dělá schválně..
Noc - já to prostě nedávám! Usnula v osm, vzbudila se v půl desátý a vzhůru do jedné, pak víceméně na etapy, já se modlila ať už je ráno!
Zkoušela jsem všechno možný - ona zpívá, povídá, když ji zkouším ignorovat, tak si ,,povídá" s medvědem... A kec noci - Maminko - přikrej si prdel, poštípou tě komáři 😅 😕 😝

hancazivocich
16. čer 2011

@anta - gratuluji k výročí...
Doufám, že tě ta pusa v noci nebudila....

Já jsem totálně ko.... A podotýkám, že jsem zažila ,,zubatý" fakt drsný noci, ale tohle ☹

gina333
16. čer 2011

dobre rano 🙂

@hancazivocich : ach tie vase noci 😲 neskusala si jej dat homeo? Ja som vcera dala Sophi Chamo a spala do 6:15, ani raz nemrkla za celu noc. 😉 To cikanie do nocnika jej uz celkom ide, vlastne to ja ustrazim, stale sa jej pytam ci nechce cikat, dam ju raz na nocnik raz na zachod, takze to ustrazim ja, ona sa sama nevypyta. Bobky robi vacsinou do gati 😠 , von ale chodime s plienkou, do mesta a na ihrisko sa neodvazim ist bez. Takze bojujeme dalej. 😵

hancazivocich
16. čer 2011

@gina333 - chamo měla na včerejšek a to byla nejhorší noc... Je to jako kdyby si myslela, že je to po o spaní. Ona se pak po těch dvou hodinách probere a je čilá.. Já už míň..
Leda zase zkusit to homeo s tím divným názvem - semper...cosi

Mně to čůrání hlásí, ale když to říká MP, tak je to o ničem - buď ji ignoruje, nebo má čas. A ono moc času není.. Páč madam si říká až když už jí to líže gaťky...
Já jí teď koupila parádní kalhotky - i jí sluší, má je ráda, tak si i dává pozor, aby si je nepočůrala..
Teď kouká na Hurnívka a čekáme na dědu..

hancazivocich
16. čer 2011

Jinak holky - napadá některou z vás nějaký nový název?
Prchalka - čekáme na tebe - byl tu návrh 😉

gina333
16. čer 2011

@hancazivocich : aj ja som myslela tie semper..., ja ich beriem aj na dovolenku, ktovie ako tam bude spat, tie ju hadam spacifikuju ak by bolo zle. 😉 Nohavicky aj Sophi ma paradne, s oblubenou Minnie, ale tej vraj nevadi ked je okakana. 😀 😀

hancazivocich
16. čer 2011

@gina333 - já to zkusím koupit a uvidíme... Jsem fakt totálně ko a nejvíc mě děsí ta dov - to spaní tam... 😒 Páč s mojí klaustračkou 😖 Jsem srab, ale mám z toho fakt bobky..
Spaní přes den dobrý - toho se ujímá MP - není problem, večerní... Já nevím - ona jak se vzbudí a zjistí, že je někde jinde, tak se bojí..A když dáš mžouravku, tak zas zvědavě čumí co to tam svítí... 😠

anta
16. čer 2011

Ahoj holčinky, děkuji za gratulace 😉 Dosud jsem se nezastavila, zkouším totiž vařit polévku podle "Babicových dobrot", včera mi je dal manžel k výročí, já mu dala peněženku 🙂 Dostala jsem krásné lilie, jsou nevinnost sama, no celá já 😀 😀 😀

prchalka
autor
16. čer 2011

Ahoj holky,
dočteno nemám, jen v rychlosti vám písnu, jak bylo. Bylo by fajn, čorí tam spala poo i v noci hezky, šikulka.
Jen mamka ☹ - nemohla jsem si odskočit, aby jí něco necpala. Každou půlhodinu měla nějakou sladkost. Všechno jsem jí brala z rukou, řev a řev... Máma mě nerespektuje, neposlouchá, nedodržuje pravidla, shazuje mou autoritu slovy: "to může, to nic není" nebo "to víš, že jdem koupit čokoládku" nebo "dám ti to hned po obídku" nebo "ale já jsem jí to slíbila" atp. Nervy jsem měla na pochodu, stále jí to vysvětlovala - marný! Všechno sladký, co vás napadne měla, sebrala jsem jí pytlík bonbonů, dostala něco jinýho... ☹ A i tam se jen vztekala a vztekala!
Do toho táta při čištění zubů, že kdo to kdy viděl, takhle cídit zuby, copak je má špinavý? Raději jsem to nekomentovala a v tom se otočil na mámu a říká: No pamatuješ se, že bys snad někomu takhle čistila zuby? (Jako nám třem dětem)! No neveselo truchlivo, nic-moc relax ☹ Jela bych tam zas, ale musely bychom mít stále nějaký program venku, což nehrozí. A za zadkem bych jí měla stejně tady, jako tam, jen tady ji nepřekrmuju.
Jo, někdy vstává 5.15, jako třeba dneska 😝 😝

prchalka
autor
16. čer 2011

Ano, prchalka taky trne, aby neměla rozkydlý dítě viz. výše, že - díky hanca 😉 😀
No a to nové téma - byla bych pro! Založíme nějakou soukromou skupinu s hezkým názvem a tuhle necháme otevřenou s nějakým vzkazem pro ostatní zoufalce 😅
@gina333 pravé česko-slovenské dítě ta Sophinka 😀

anta
16. čer 2011

Napadlo mě "Spavci, dravci a jiní savci" 😀 😀 😀

hancazivocich
16. čer 2011

co přežily jsme zuby - přežijeme všechno? 😀

Nebo Holky z růstu zubů a jejich pidipuboši 😀 😀 😀

anta
16. čer 2011

@hancazivocich - hele to není špatný 🙂

prchalka
autor
16. čer 2011

S těma pubošema to není špatný 😀 nebo že přežijem všechno... to sedí 😀
Ještě mě napadlo zubní víly 😀 😀
Jinak celý odpolko na zahrádce, dělám 2.nátěr domečku. Je to teď dost hektický, ale aspoň se nenudím 😉