Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
18. únor 2010

sherry: možno bude stačiť tatík-to by nebolo zlé 😀

katzi
18. únor 2010

matova: 😀

ined77
18. únor 2010

tak nevím ženy,asi budeme užívat 10 druhů homeopatik 😀 .na nás sedí každé druhé 😅 .

sherry 🙂 ...mně tenkrát také nikdo nic neříkal 😀 .ale já jsem dobře ty krpy viděla 😀 .
baráček je super,velký bych taky nechtěla,kdo to má uklízet 😝 😉 .

lehna 🙂 ...chuďátka,to je ale nezmárek 😨 ☹ .

matova 🙂 ...chleba taky okrajuju 😉 .tak to zkusíme,třeba nám to buzde šmakovat.dám si já a dám mu ochutnat,ode mě sní cokoliv,většinou 😅 .
děkujeme,ale téda...dali nám ti vaši chalani 😕 ,ve druhé třetině jsem se šla raději sprchovat,na to já nervy takhle po ránu nemám 😀 .

prchalka 🙂 ...v tomhle jsou ti prckové snad všichni stejní 😅 .popisem bych se akorát po vás opakovala 😀 .
myslím,že budeme brzy malovat 😎 .

katzi 🙂 ...jj,vím co je to za pohodu,ještě pamatuju 😅 .tak třeba se to jednou vrátí 😉 😅 .

sherry28
18. únor 2010

matova: 😀 to jo to bylo nejepší

ined77
18. únor 2010

hlavně to opium mě dostalo 😕 😀 ...
no taky nevím...nebudu ho přece ládovat,ale spinkat lépe by zase mohl,to jo 😉 .

matova
18. únor 2010

u nás tiež sedí asi polovička príznakov 😀 .
ined. ja som to len počúvala v rádiu-musím mať malého stále na očiach 😕 😀 😅
prchalka: myslím že aj s maľovaním vám malá "pomôže" 😀 . aspoň to bude pre ňu vzrušo

tak sa lúčim, malý spal 1.25 a vsral s úsmevom,len už na mňa lezie,tak paaa
a všetkým pekný deň 😉

katzi
18. únor 2010

ined: jo to opium je dobrý. To už jim rovnou můžem uvařit ty makovice 😀

ined77
18. únor 2010

jsou tu i homeo na záchvaty vzteku 😅 .
asi si vyberu něco na užívání pro sebe 😀 .

matova 🙂 ...pěkný den i vám 😵 😵 😵 .

ined77
18. únor 2010

katzi 🙂 ...nebude třeba rohypnol účinnější 😎 😀

matova
18. únor 2010

katzi: 😀 😀 😀 idem si asi toto leto vypestovať 😀
ined: aj mne by trebalo niečo😀
tak už fakt idem a vypínam žiarič 😎

prchalka
autor
18. únor 2010

katzi: Uspávání krásný, to je můj sen, až se mi napůl neudyndá u mlíka, ale je to asi nereálný 😝
lehna: Achjo, ten Štěpánek má teda spaní, ze všech nejhorší ☹ To už pak nic nepomůže? Uhoupat, uspat na posteli?
Opět dopisuju, protože u nás hodina bez pár minut a zase v postýlce vztyk a řev, tak dospává na posteli, vracím se tam.. zatím pá. Odpol ještě nahlídnu, ale asi přijde návštěva, když na nás tatínek dnes hází bobek 🙄

prchalka
autor
18. únor 2010

Mně se líbí BORAX, zní to jako zbraň hromadnýho ničení 😅 Pak to ještě jednou projedu. Asi by fakt byla na místě návštěva homeopata, aby poradil, člověk sám si takhle nepomůže, to by byly jen pokusy na dětech! 🙄
Rohypnol sháním já, už se sakra potřebuju o víkendu trochu vyspat!

sherry28
18. únor 2010

už jsme vzhůru 🙂 1,5hod 😉 to je dobré 🙂 jdeme ven, tak ahoj

sherry28
18. únor 2010

jsem vyspinkaní do růžova, směje se 😀

watergeenie
18. únor 2010

Uz sa asi rozpravate o inom ale dakujem dievcata, brnknem jej a ked sa to nezlepsi, zajtra tam skocime.
Pekny dnik 🙂

katzi
18. únor 2010

matova: vypěstuj prosím i pro mě 😀

ined: asi jo, kdyby ne, tak ten Ryohypnol zkombinujem s těma makovicema 😀

prchalko: prej zbraň hromadnýho ničení 😀 😀 😀

Tak konec legrace a jde s do práce - jsme vzhůru 🙂

ined77
18. únor 2010

u nás spánek 2.45 🙂 .1.30 v postýlce a to jsem ho nechtě vzbudila já,protože jsem slyšela pláč ,ale to ječela malá od sousedů na chodbě 😅 .
vstal zadkem k celému světu,všechno špatně 🙄 .
jsme po sváči ik dyž to bylo úsilí a snad se teda vypravíme ven,ačkoliv se mi dnes opravdu nechce,ale aspoń na chvilku 😉 .

prchalka 🙂 ...to si pleteš s antraxem 😀 .

katzi 🙂 ... 😀 ...to bude dryják 😀

sherry 🙂 ...hezkou procházku 🙂

🙂 pááá

cikyta
18. únor 2010

Tak zajtra pôjdem k dr.no Sisa má cez cele líčko a uško po včerajšom páde škaredý škrabanec.To sa budem zase užastne cítiť 😖 My tam ideme vždy,ked má nejaký čerstvý uraz,modrinku atd... 😅

lehna
18. únor 2010

tak my na procházce neusli 🙄 . protiva je to. no ještě,že už jede z práce tatínek 😎

sherry28
18. únor 2010

tak jsem si vydrbala vanu, že se tam po prochajdě vykoupu a než jsem stihla převléknout malého (byl pokaděný), tak se vrátil taťka a skočil mi do té vany 😅 😠

cikyta: to nevadí, děti mívaj různé úrazy, hlavně, aby se vyloučili závažné nemoci 😉

gina333
18. únor 2010

Ahojte,

my sme uz tiez doma. Mala spala slabu hodku, to sme boli vonku, krasne poscasie bolo u nas dnes. 😉 Teraz riadi ako tajfun Natalkinu skolsku tasku. 🙂 🙂 Boli sme pre masku, Nani maju zajtra karneval - bude roztlieskavavka - potom hodim fotku.

cikyta: my sme tiez isli vcera s celovkou ku dokine, presne v strede cela sa osuchala na koberci. 😵 😵

Co sa tych homeopatik tyka, ja uz neverim, ze niektore zaberaju. 😒

prchalka
autor
18. únor 2010

Ahoj, zatím nestíhám dočítat. Byly jsme venku dneska dokonce HODINU, prubla jsem nový kočár, vyzvedly jsme tetu u busu a tak nám to doteď docela uteklo. Za chvilku půjdem koupat, bude to dneska asi trvat všechno trošku dýl a na malý je vidět docela únava, tak uvidíme, jak to dneska půjde.
Nikomu nic.. 😔 😔

matova
18. únor 2010

ahojte,
dnes bolo super poobedie 🙂
malý sa zobudil s úsmevom...všetko išlo fajn, prišla k svokrovcom návšteva- malého krstní rodičia, tak sme boli vonku v lese a malý neprotestoval, veď zrazu okolo neho behalo toľko ľudí 😅 , na ceste nazad o 15:30 sa začal uspávať! (začne si hovoriť uli uli uli 😀 ) ale nemal šancu keďže sme boli hluční 😕 takže sa z mrákot prebral a pohral sa ešte u svokrovcov so všetkými., tam chytil druhú krízu o 17:30 a to už sa úplne zrazu vyvracal 😒,rýchlo sme bežali domov, kde sa zasa prebral 😅 a pohral sa so všetkými hračkami...kúpanie, večera a zaspal 2x v živote bez kojenia 😨, ale musela som sa mu otočiť chrbtom 😀. bolo to síce dlhšie ale bez plaču 😉. Spí od 19:10 🙂

lehna 🙂 : to je hrozné s tým Štepánkovým spaním ☹ , a ako vydrží do večera???? a nechal sa ti uložiť do kočíka či ste šli po sediačky? Ozaj a zabudla som už, ako je na tom s chodením??? 😕
cikyta 🙂 : držím palce u dr. a chápem, tiež som sa párkrát hambila, my sme chodili doškriabaní na tvári 😒 😀
katzi 🙂 : no a keď sa to zmieša s tými napestovanými rastlinkami, tak to bude dokonca BioHomeoDryják 😀
ined 🙂: to je tiež zaujímavé,prečo sú niekedy deti po dlhšom spánku také nespokojné. Mne teda odkedy spí jedenkrát denne pospal najviac 2h a stalo sa to zatiaľ dvakrát, ale vstal vtedy úplne nejaký namosúrený a napadlo ma pritom, že sa asi hnevá, že zaspal 😀
gina 🙂 :teším sa na foto

matova
18. únor 2010

ozaj, úplne som zabudla dopísať zlatý klinček dnešného programu:
keď som šla malého uspávať, po tom čo som ešte chvíľu hľadala cumlík po izbách 😒, mm zahlásil: a uspi ho rýchlo, o chvíľu ide beh na lyžiach 😅 😠 😠 😠.
dobré nie? až dovečera som malému robila servis pri všetkom len ja 😢

gina333
18. únor 2010

matova: no tipycky chlap 😉 😉 kde su prosim vas ti chlapi ktori vystupuju v telenovelach a zenskych romanoch????

My sme uz tiez okupane, chodi z izby do izby, vykrikuje, za chvilu ju dam spat lebo chcem vidiet Panelak. 🙂

matova
18. únor 2010

gina: taki su pred sobasom 😀

sherry28
18. únor 2010

taky už spíme 😝 ale teda dostala jsem pěknejch facek od něj ☹

matova:to je jak u nás, MM byl 35minut doma a hrál si s malým a prohlásil já už nemůžu 😀 to je dlouhý proč ho musím tahat jenom já 😅 😀

ined77
18. únor 2010

holky,uspávání 50!!!minut,moje nervy...asi to nebude dobrá noc 😢 .
zprvu jsem to pomrvyla i já,neboť se pořád motal a vrtěl a já si vzpomněla,že jsem zapomněla namazat dásínka...no jo,pořád bereme léčky na kašel-sirup a kapky,tak je to hned 😖
sotvausnul,nad námi se naši milí 😠 sousedé začali hádat 😖 .ale jestli budou dělat kravál,tak tam dnes vážně už vletím,budit malého si prostě nenechám.bytovka dobře,ale odsaď pocaď 😠 .

odpo jsme byli venku a dobře jsme udělali myslím.co taky doma s takovou protifkou 😉 .
už se těším na ordinaci,ale ještě zkusím dočíst 😉 .

matova 🙂 ...jen mám před očima tvůj poslední příspěvěk 😒 ...no jasně,hlavně pohni 😀 .dej svému muži obklad na čelíčko,zřejmě blouzní 😉 ☹ .a že pozdravuji 😀 .

matova
18. únor 2010

ined: ☹ matýnek má asi zasa bolesti z tých stoličiek 😢 ono je to stále pri nich také striedavé kým vylezú celé... 🙄
mm radšej nepozdravujem, keby vedel že som to tu vykecala,zabil by ma. ešteže bol dnes fakt dobrý deň lebo toto by inak vyústilo v môj záchvat zasa 😉

sherry: tiež super 😠 to je niekedy s nimi úplne des 😒
gina: chcela som sa ťa spýtať či ti stále malá ešte tak zle papá a ako zuby? niečo sa deje v pusine?

ined77
18. únor 2010

lehna 🙂 ..teda ale ten štěpánek ☹ ...to přece není možné,aby mu tak málo spánku stačilo,to by byl i náš mates k.o. a to je dobře o půl roku starší ☹ 😖 .nezkusíš přece jen nějaké to homeo?u vás by se to fakt šiklo ☹ .co vaše dr.na to?vím,že jsou děti a znám jednu takovu holčičku,která prostě víc jak 45 min nespí a to i jako malé miminko,2x denně tak a hotovo,dnes už myslím jen jednou.akorát se mi to zdá prostě málo na tak malé dítko ☹ .

matova 🙂 ...tak jste se aspoň rozptýlili 🙂 .já už mám fakt deficit v nějaké rozmluvě s někým dospělým...mm mě spíš odbývá-je nakecaný z práce dost a díky matýnkově nemoci se s nikým nevídáme,asi i zítřejší kroužek ještě vypustíme,pořád kašle ☹ .a je mi tak blbé chodit mezi ostatní děti,sice některým jiný maminkám to blbé není...ale to už je jiné téma 😉 😅 .
co jsem to ještě chtěla..jo...fotečka šimonka s polévečkou 😀 ...vypadá,že se mu do toho moc nechce,tedy spíše že to zkoumá 😀 .je to malý bobeček 😵 .
a ještě něco,ale teď už fakt nevím 😅 .jj,s tou nespokojeností po probuzení...no jak kdy,ale je faktže většinou je protifka po dlouhém spánku 😅...dnes jsem na půlhodinky usnula v sedě i já 😕 😅...deficit no 😅

katzi 🙂 ...opravdu sédatif pc...dala jsem dnes druhou tabletku,tak uvidíme.drtím to a rozpouštím ve vodě v hrnečku,pak dám vypít(je to v tabletách).jsme s tou homeo...domluvené,že to zkusíme týden a pak uvidíme 😅 .

gina 🙂 ...právě od toho jsou telenovely-fata morgana 😀 .ne že bych někdy nějakou kromě OVRZ sledovala 😀 ...mmch,už mi to začíná 😀

prchalka 🙂 ...gratuluju k HODINĚ 😀 😀 😀 ...co to zvíře,je to tajné nebo jsem slepá? 😅
ten kočárek ...na kolik vás bazarově přišel prosím tě? 🙂

cikyta 🙂 ...jejda,jsou to děti 😉 .u nás j spíš vyjímkou když zrovna žádnou modřinu a pod.nemá 😅 .teď máme od toho blbnutí a pádu na zeď super žluťáka na čelíčku 😕 😀 .nedávno měl pořádného modráka na zádíčkách a docela velkého 😕 ...asi na něco zádečkama žuchnul 😅 .já tohle neřeším,je to kluk a dovádí..svědomí mám čisté,nebiju ho tak co 😉 .

jdu koukat,pěkný večer všem a také nikomu nic 🙂 😉
akorát teda nám dospělým dobrou noc 😵 a pěkný večer