Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
19. čer 2011

Ahoj holčinky, tak dneska nás dítě vyděsilo zase už v 5 hodin, vlezlo do ložnice a pozdravilo "ahooooj", no a vzbudilo nás oba, že? 😝 😝

prchalka
autor
19. čer 2011

Dobré ráno,
včera jsem hlavně makala v baráku na úklidu. Pak k tchánům na oběd, pak se spalo hodinku v autě a... teď to přijde...!!!! POPRVÉ v životě vytuhla sama ve 21h u pohádky, kterou četl MM, to jsme teda z toho byli oba paf!! Pak se teda probrala, jen si lehla na polštář, minutu mě držela a spala...až do rána 😉 Krása!

gina333
19. čer 2011

dobre rano 🙂
@prchalka : take uspavanie by som brala, sama zaspala minuly weekend ked sme prisli z chaty, ale to bolo skoro 22:00 hodin. 😉 Sophi zaspava asi 40 minut, lebo rozprava, spieva, hadze sa, no ruka mi vyleti aj 4x kym zalomi. 😲 😉

Spala celu noc az do 7:00. 😵

anta
19. čer 2011

Tak holčiny, Honzík vymyslel písničku ve stylu "Rolničky, rolničky, kdopak vám dal hlas", ale dal tomu svá slova "Nudličky, nudličky, kdopak vás si dá? maličký Honzíček nebo táta nebo máma" 😀 😀 😀 😀

anta
19. čer 2011

Jo a ostříhala jsem haranta: kuk 😀 😀

gina333
19. čer 2011

@anta : Honzik ma basnicke crevo 😀 ja stale hovorim, ze sa tvari ako anjelik. 😉

anta
19. čer 2011

@gina333 No to se sice tváří, ale znáš to, fotky nebolí 😀 😀 😀 Docela jsem si na něm mákla, stříhala jsem ho cca půl hodiny 😉

anta
19. čer 2011

Holčiny, chtěla jsem se vás zeptat, jestli si pinkáte s dětmi pálkami? My si teď s Honzou pinkali jen tak holýma rukama a představte si, že se pokaždé do toho soft míčku trefil, je to normální nebo to vypadá na tenisové nadání?

gina333
19. čer 2011

@anta : softbal sme este neskusali, ale loptu chyta jedna basen. 😉

Dnes sme na den otcov upiekli so svagrinou pre nasich milovanych chlapov bananovy kolacik, Natali kupila pre MM aj obr velku cokoladu takze ide sa mlsat. 😵 😵

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
20. čer 2011

Dobré ráno,
u nás se zas spalo, jen jedno kníknutí v noci "mami", ale to asi ze sna, dál byl klid.
Počásko je ale pěkně na prd a bude skoro asi celý týden 😖
@anta U nás je to horší, ale občas se i do něčeho strefí 😀 ale pinkání s pálkama ještě nehrozí. Oni už teď tu koordinaci budou pilovat. Tak ty malý plastový pálky zkuste, to už by mu jít mohlo 🙂

anta
20. čer 2011

Dobré ranko, holčiny 😉 Dnes se po ránu povedl hurónský kousek, Honzulák k nám do ložnice zase vtrhnul v 5 ráno, ale my jsme nevstali a on si zase zalezl k sobě do postele a usnul do šesti 😀 😀 😀 Musí prostě pochopit, že v 5 ráno není doba na vstávání, to se nedá vydržet, to bychom museli chodit s mm spát už v osm večer 😠
@prchalka - pálkami už samo hrajeme asi tak 2 měsíce 😀 😀 😀

gina333
20. čer 2011

dobre rano 🙂
@anta : ja ma? Ja Sophi zo zeleznou pravidelnostou ukladam o 20:00 ale vcera bolo 21:15 ked zaspala. Rozmyslam, ze jej to posuniem, lebo lezat pri nej vyse hodiny ma uz prestava bavit. 😲

Noc sme mali paradnu, spala v poho do 6:30. 🙂

lehna
20. čer 2011

ahooj holky,

tak se hlásím,že ještě u nás není hotovo,ale už se to hezky rýsuje. kuchyň o víkendu MM skládal, jde mu to od ruky 🙂.
Pipa je u našich docela už v pohodě, jen ty budíčky, pořád kolem 5.30, naštěstí chodí spát ještě po o pořád akorát večer horzně vymýšlí s usínáním. Usíná kolikrát až skoro ve 21h. nervy v kýblu tam s ním ležet hodinu, párkrát už jsem vytuhla s ním 🙂.
JInak nového nic, posílám odkaz na fotky toho našeho bordýlku 🙂
http://lehna.rajce.idnes.cz/rekonstrukce_kuchyn

a co tady nového?

gina333
20. čer 2011

@lehna : no vidim, ze ste sa do prerabky pustili vo velkom 😉 😲 tu krasnu kuchynu uz ti teraz zavidim, cierna je aj moj sen. 😵

anta
20. čer 2011

Tak holky, sehnala jsem si háčky do kuchyně, aby mi je mm pěkně navrtal, protože ty lepící stojí za nic, odloupávají se pořád. Potkali jsme dva zajíce, odpočívali na trávě a my jsme se na ně byli podívat s Honzíkem, oni se ale lekli a utekli, byli pěkně veliký, fuj 😉

prchalka
autor
20. čer 2011
prchalka
autor
20. čer 2011

Snad jsem na někoho nezapomněla...

prchalka
autor
20. čer 2011

Je mi to ale nějaký divný... nezvorala jsem tam něco?
Vlezla jsem do soukromých, založila skupinu, ale celý je to nějaký divný... dítě bulí, musím jít. Tak na to mrkněte...

prchalka
autor
20. čer 2011

Jo tak už jsem to v tom seznamu soukromých témat našla, ale v oblíbených to mám pod názvem POKRAČOVÁNÍ z růstu zubů - to mě štve, to jsem tam psát neměla,
Teď už teda nevím, ale já tam pak musím založit jakoby nějakou diskuzi?? Že jsem to radši nenechala udělat někomu jinýmu 😅 😅 🙄

anta
20. čer 2011

@prchalka Já se v tom vůbec nevyznám, ale už jsem přifařila, jak jinak 😀 😀 😀

gina333
20. čer 2011

ahojte 🙂
dnes u nas prsalo, fukal studeny vietor, normalne som musela vytiahnut pre Sophi tensiu bundu. 😲 Ale inak je vsetko ok, dnes dokonca predviedla u svokry ako jej ide kakanie mimo plienku, pekne na zem. 😉 Bola zobrat nocnik, sama sa krasne vyzliekla, a dala to v spalni na koberec. Ale hned nato si sla zobrat toaletny papier, ze to ide hodit do zachodu no nastastie som to zbadala. 😀 😀

Prijemny vecer prajem. 😔 😔

danu
21. čer 2011

Poprosim vas skuste sa drzat nazvu temy, diky

prchalka
autor
21. čer 2011

MAMINKY!
Větší děti z tohoto tématu už skoro všechny zoubky mají, a jelikož se tu bavíme o všem možném, založily jsme si raději novou soukromou diskuzi, protože tahle už dávno není jen o zoubkách.
Tuto necháváme otevřenou pro vás, co budete potřebovat někdy radu. Téma dál sleduji. Napište buď sem nebo někomu z nás do IP.
Za sebe můžu říct, že jsme se se zuby a "spaním-nespaním" trápily hodně dlouho (1,5r). Teď jsou všechny venku a u nás se v noci spí v klidu a bez buzení - zázrak! 🙂

denisenka2
26. čer 2011

Baby, neviete mi poradiť.Malá má 1 rok a zatiaľ má jeden zubček dole a teraz sa jej vytlačil jeden hore.Pri prvom sme ani nevedeli, kedy vyšiel.No pri tom druhom sme mali necelé tri dni horúčky okolo 39,2 stupňov a dávala som jej aj zábaly, paralen a striedala to brufenom.Mala aj takú zvláštnu stolicu horčicovej farby a konzistenciu rozmočeného chleba asi 2-krát.Momentálne jeden deń už horúčky nie sú, ale sa mi vyhádzala vyrážkami, najprv na chrbte a teraz už aj na tvári a brušku.Na tvári je to najhoršie, najprv to vyzeralo ako fľaky a potom sa to mení na také drobné vyrážky.zatiaľ som si nevšimla, žeby ju to nejak svrbelo.podala som jej fenistyl.Je nedeľa a neviem, či s tým mám ísť na pohotovosť, alebo počkať do pondelka a ísť k svojej pediatričke.Mali sme aj v noci a ráno takú istú horčicovú stolicu.Tak moja dilema je teraz, či to všetko je z tých zúbkov, alebo ešte rozmýšľam, že som jej pred dvoma dňami dala na obed udusenú rybku-tresku.Či to nieje náhodou z toho.Vyrážky som začala objavovať už včera, ale ešte v malom množstve.Pora´dte mi prosím, ak niektorá z Vás s tým má skúsenosť ☹

prchalka
autor
26. čer 2011
imzadi
27. čer 2011

tak se pridavam, zacal se nam prorezavat prvni spodni zoubek a malej je celej den totalne nevrlej, v noci se porad krouti, uz nevim, co s tim...kdyz ho nosim, chvili se uklidni ale za chvili zase mrci, porad stridame polohy ale treba ted uz proste jen rve, panadol nepomaha a ja uz ho mam plne zuby, zkousime kousatka, calgel, panadol a nic nepomaha, nosit ho porad taky nemuzu, nemam na to fyzicku, kdyz uz ma devet kilo...ach jo...tak si jdu precist, co jste tady psali na uvod....

petra49
27. čer 2011

Ahoj holky, pomooooooooc
Já už nemůžu, nevim jestli to jsou zuby nebo co to je, ted se nám prorazily horní jedničky.
Malej večer usínal sám naprosto v pohodě. Ted večer nechce spát, 3x za tento týden se mi poblinkal jak řval. Jinak přes den usne naprosto v pohodě. zkoušeli jsme dávat i dýl, ale bez efektu.

Navíc zlobí s jídlem, mlíko odmítá úplně - zkoušeli jsme i několik značek, chvíli pil mlíko s kaší - to ted už taky ne.

Ještě ke všemu - nesedí neleze, takže venku taky opruz - už jsem totálně na dně.

petra49
27. čer 2011

Navíc manža od rána do večera v práci a babičky k ničemu, asi skončim brzo na psychárně

petra49
27. čer 2011

Imzadi 9kg na 4m, to mi nemáme ani v 11m- to je mazec

imzadi
27. čer 2011

@petra49 nam bude ted 5 mesicu, ale i tak je to masakr...a taky mam pocit odvozu na psycharnu, presne jak pises, manzel porad v praci, babicky fuc, jsem na to sama, ve dne v noci a chci zpet svoje vesele usmevave miminko... 🤐