Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

milena84
26. led 2014

AHOJTE, JSE2M UZ ZOUFALEC ☹ MALEJ MI V NOCI CO 20MINUT NESKUTEČNĚ ŘVE, UKLIDNÍM HO PLACÁNÍM PO ZADEČKU A TO POMŮŽE OPĚT TAK NA 2ÉMINUTEK MAX PUL HODINKY, TO MUZE BYTOPRAVDU K ZOUBKUM? CO MI PORADITE? JA UZ VYZKOUSELA AJI PREDELAT POSTYLKU JESTLI TREBA NESPI V NEJAKE ZONE ALE ANI TO NEPOMOHLO ☹

katkabg
2. bře 2014

@prchalka ajooooooj🙂 alee ste vyrastli 🙂 este chodite sem?

katkabg
2. bře 2014

Pozdravujem z Bulharska,no daaavno som tu teda nebola 😀

janiju
15. lis 2014

@milena84
Ahoj, prosím tě můžu se zeptat, zda to bylo k zubům??? Máme teď přesně stejný problém....
Díky

lujdicka
18. lis 2014

@prchalka Ahojky, no panejo, jsem "rada", ze ma někdo stejny problém. My zazivame uplne to same a je to priserny. Když nam prorezavaly spodni jednicky, tak jsme o tom téměř nevedeli, ale ted ji prorezavaj hned 4 zoubky nahore najednou a to je utrpeni. V noci nespime, jak pises, spim max 3--4 hodky denne, ale mala se porad budi, prevraci, haze sebou, sedi v postýlce nebo leze a knoura a pak place silene. Když ji dam dudlicek, tak ho plive, asi ji to boli. Uz to trva přes tyden a stále se to zhorsuje ☹ Zkousim ji to mazat Calgelem, ale ji ty dasne tak boli, ze me k nim ani nepusti, strka tam jazycek a nechce si nechat na ne sahnout. Teplotu taky nemá, tak nevim, jestli ji zkusit dat Nurofen, coz mi doporcujuje cim dal vic lidi, aby se mala aspoň trochu vyspala, ale ja zas nejsem moc zastáncem cpát deti hned chemii, když nemá ani horecku.... No, mozna to na jednu noc zkusim a uvidim no. Zkousela jsem caj s meduňkou na uklidneni, ale po nem se ji zvedal zaludek. Asi nam nezbyva nez tohle obdobi nejak pretrpet. Ja to zvladnu, ale ji je mi strasne lito ☹

silvapokorna
22. lis 2014
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Ahoj, my jsme si s první dcerkou taky "užili" se zoubkami trápení. Nakonec jsme dávali homeopatika na zklidnění a když bylo nejhůře a hlavně vysoká horečka, tak samozřejmě sirup na sražení. A potírali jsme dásně gelem proti bolesti. No a hodně nosili, někdy to fakt jinak nešlo. Držím všem palečky, ať zoubky zlobí, co nejméně.

zdenina24
9. bře 2016

Ted resim úplne stejný problém.. Male je půl roku a začaly ji zoubky. Mela teplutky,přes den je mrzuta,nic ji nebaví, hraje si tak max 5 minut. V kočáru spi i 2-3 hodiny denne. Ovšem horší to je v noci,dřív spinkala ukazkove usnula v pul 7 a vstávala tak 1 někdy 2 na jidlo,po jidle hned usinala v postylce. Ale ted? Spinkat nechce nebo spis nemůže, budí se každej 3-4 hodiny usíná tak hodinu takže docela mazel 😀. Doufám že az ji vylezou tak se vrátí do starých koleji

simi68
1. říj 2016

Ahoj holky, s velkou pravdepodobnosti uz tu obdobny problem nekdo resil, tak treba poradite..mala spala od malinka pekne, budila se jen 1x za noc..v 7 mesisich ji vyrostly dolni jednicky, ani jsem to nepostrehla, bez problemu..a 3 tydny na to se zacala po usnuti budit. Usina sama v postylce, po koupani a kojeni, zhruba kolem sedme pul osme, pak se vzbudi kolem desate plus minus a place. Kdyz nakojim, zase spinka. To same pak kolem druhe hodiny a pak jeste kolem pate seste. Po tom co jsem tady v diskuzich procetla, muze byt i hur, vim..tak jen budem doufat, ze se to zase samo upravi

simi68
1. říj 2016

Ahoj holky, s velkou pravdepodobnosti uz tu obdobny problem nekdo resil, tak treba poradite..mala spala od malinka pekne, budila se jen 1x za noc..v 7 mesisich ji vyrostly dolni jednicky, ani jsem to nepostrehla, bez problemu..a 3 tydny na to se zacala po usnuti budit. Usina sama v postylce, po koupani a kojeni, zhruba kolem sedme pul osme, pak se vzbudi kolem desate plus minus a place. Kdyz nakojim, zase spinka. To same pak kolem druhe hodiny a pak jeste kolem pate seste. Popravde nevim, jestli je to rustem zoubku, nebo necim jinym. Pres den je to naprosto spokojene dite. Dnes jsem ji dala na noc zkusmo Nurofen a stejne se po 3 hodinach vzbudila..pritom ucinek je tak 6hodin. Po tom co jsem tady v diskuzich procetla, muze byt i hur, vim..tak jen budem doufat, ze se to zase samo upravi

petitchat125
1. říj 2016

@simi68 radu nemám, mam 16ti měsíčního chlapečka a stále se to mění..zuby nas trápí a celkem hodne..ted rostou dolní čtyřky, 12 zubu mame venku a musím bohužel konstatovat, ze kazdej zub byl peklo..Nurofen nedávám, to by nedostával nic jinyho..spaní se také mění neustále..ted to jde..jindy se treba cely týden budi ve tri ráno na dvě hodiny..proste vydržet 🙂 treba nebude tak zle..ne každého to tolik trápí...

Jinak jsem zkusili ledasco..Jakoubek, chlazena kousatka, kurka chleba, homeopatika, Calgel...nic nepomohlo..

baunta
12. únor 2017

Ahoj holky, mam holku,8 měsíců, vidím klubajici se dolní 1 a horní Špičák!!! Zřejmě leze další ale nevim který. Uz asi čtvrtou noc a ted uz i den mame strašný problem s usinanim.zacala odmítat dudlík, položíme ji a začne se přetacet na bříško načež se rozerve ze se ji to nelíbí. Kdyz uz teda se uklidní a vypadá to ze usne, hystericky se rozplace tak ji chovam a usne po hodině vyčerpáním. Jeste minuly týden chodila spát po dvou hod, ted usne i po více než třech hodinách. Muze mít vliv i to ze jsme byli ted týden u mých rodičů? Spustila se ji k tomu i rýma. Krásné zvladala usinam sama, spala během chvilky a ted tohle. Mate zkušenost? Jestli to jsou jen zuby a co kromě gelu pomůže? Diskuzi jsem opravdu celou nečetla... Dekuju!!!

nugetka20
17. únor 2017

@baunta Máme to samé. Syn má čerstvých 8měsíců. Minulý týden půl hodiny po usnutí křik, takový bolavý. Slintáky jak špagáty, furt cpe něco do pusy, po dásních vyloženě hobluje hračkama ze strany na stranu.
Koupila jsem korálky (někdo tvrdí, že je to podfuk, někdo, že pomáhají a nedá na ně dopustit). Já kamenům věřím (a dodnes si myslím, že mi přítele přitáhl růženín, nedám na něj dopustit). V pátek jsem je nandala. Spustila se nám hrozná rýma, nachlazení ... ale krom toho kluk zase normálně klidně usnul. jantráky prý občas z těla dokážou vytáhnout na povrch nemoc, co je uvnitř. Myslím si, že mi kluk přistydnul, těžko říct, jestli ta rýma souvisí se zuby. V každém případě, kluk spí zase jako předtím a dole se nám ukázala první jednička.
Za sebe tedy jantárky doporučuju - ale opravdu pozor na padělky.

baunta
19. únor 2017

@nugetka20 U nas lepsi po cca 4 dnech od navratu domu. Ryma ustoupila a ty hystericke stavy snad polevily,otazka na jak dlouho. 3 zuby jsou proriznute,o dalsich nevim. Uvazuju o ukonceni kojeni,je na tom prse zavisla. O koralkach jsem slysela,ale dost rozporuplne nazory,tak nevim...ale diky😉

craki
19. únor 2017

@baunta zmenou prostredi to muze byt, nas prcek to taky spatne snasel...
Ale na zoubky a celkovou protivnost mu zabiraly homeo cipky Viburcol 😉

linee
19. únor 2017

@baunta uplne normalni,tohle mela mala v roce.Chtelo to trpelivost,nejhorsi to bylo,nez se vyklubal 1.zub.Mela silenou rymu,kasel,dva dny horecku 39.Virozs to nebyla,poslech cisty.V noci se budila s placem,pres den jindy spala krasne,ale kvuli zubum tak max.2x 20 min.Mrzuta a plactiva. Chtela hodne chovat.Trvalo to intenzivne 3 tydny,nez se vyklubal 1.Pak se to zlepsilo.
Davala jsem gel a kusatka,na radu dr.fenistil a kdyz nebude opravdu moci spat v noci,pry mohu az 3xtydne dat Nurofen cipek.Ale to bych konsultovala s dr.

nugetka20
20. únor 2017

@baunta Kolik je holčičce? Závislost na prsu bych považovala dejme tomu od roku a půl. Do roka ho beru jako nutnost - mlíko tvoří furt podstatnou část jídelníčnku. Nad rok je to takovej luxus. Záleží na tobě, ale přestat kojit, protože dítě nespí - no, nevím, pokud ti jinak normálně jí, tak to je asi jedno. Kamarádka po roce taky přestala - byla hrozně vycucaná a unavená, holčička jí normálně baští. A říkala, že od té doby holka spí celou noc a je klid. Ale asi je to fakt individuální.

baunta
21. únor 2017

@nugetka20 Je ji 8 mesicu. Noc probiha tak ze se pravidelne budi a neuklidni ji nic nez prso a to si treba jen cucne. Ji uz pekne. Uvidime no,desim se toho odnaucovani...

kituska20
21. únor 2017

@baunta neboj na to máte ještě čas 🙂 sání ji uklidňuje a pomáhá od bolesti. Až zoubky povylezou zase bude nechvilku klid. Ne nadarmo jsem odstavila až když byly všechny zuby venku, bez kojení by bylo po mě 😂

baunta
22. únor 2017

A jak vam slo to odnaucit? Stacilo par dni bez Tebe nebo to trvalo?

kituska20
22. únor 2017

@baunta nenechala jsem ji nikolu byla jsem na ní sama 🙂 uspala jsem ji v náručí nebo plácáním po zadečku a jakmile se vzbudila na prso vysvetlila jsem ze mlíčko už není že je pro miminko s dostala napít vody a zase jsem ji uspala. Prakticky bez pláče, pochopila to rychle.
Každý den jsem x krát zvracela (těhotenství) a vstávat 12x za noc na kojení mi prostě po 1,5 roce přestalo bavit)

baunta
22. únor 2017

@kituska20 tomu rozumim,mne to nebavi uz ted po 8 mesicich kdyz vim ze spis vytrapuje...uvidime, starsi to asi lepe pochopi...diky🙂

simi68
1. bře 2017

@baunta mala se kolem 8 mesice zacal v noci budit po 2 hodinach, ackoli do te doby spala hezky. Najednou a 2 hodiny plac, kojeni, a za 2h znovu. Po mesici zhruba, mozna o neco dele, se to upravilo samo. Detsky spanek je jedna velka zahada 🙂 Vydrzte, neni treba vymyslet zadne slozitosti, doporucuju vyhovet diteti, az prijde cas, samo se to srovna. A ryma ma urcite taky vliv, jen si vezmete, jak se spi vam, kdyz mate rymu.

binki
29. bře 2017

Po navratu z nemocnice kvuli bronchitide jsme presli do rustu zubu 345. Citim se jako zombie. Mala zuri, moc mleka mi netece. 😱

nugetka20
30. bře 2017

@simi68 No, my jedeme ve 2-hodinovém režimu od Mikuláše 🙂

jaja_13
7. lis 2017

Ahoj maminy, jdu se poradit, mala 7 měsíců pryc-uz týden to není "ona" nic ji nebavi,je protivna, zabírá jen kočárek a nošení. Dnes v noci v 1 rano měla vyspano,ale bohužel s teplotou, do rana jsme nespaly a šly rovnou k Mudr. Ta ji prohledla,ale nic neshledala, na krev je prý ještě brzy. Teplota se srazí paralenem,ale po 6hod je zase nahoře. Já jsem taky nastydla,tak nevim,zda to může mít ode mě nebo to mohou být zuby? Nic jiného ji dikybohu netrapi,zatim. Druhý syn měl taktéž zuby s teplotami,uz od 1.zoubku. Ale ten to měl jako příznaky chripky. Pije normálně i papa celkem dobře. Je stále kojena. Díky za nazory