Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
18. únor 2010

matova 🙂 ...asi máš pravdu ☹ .ty zoubky ho musí hodně trápit bobka ☹ .musíme to vydržet...my 😅 ,hlavně ti naši prckové malincí 😢 .

jéjda,on už pláááče 😢 ,jdu,páááá

matova
18. únor 2010

ja sa tiež poberiem, pekný večer všetkým a noc....................................................!

katzi
18. únor 2010

Dostávám se sem až teď - byly jsme s Adu chvíli na návštěvě, pak honem domů a dnes všechny večerní činnosti (večeře, koupačka,..) bez tatínka - hraje dnes (koncert). Musím říct, že vás kočky obdivuju, který jste na děcka takto bez tatínka často (gina, ined, ...). Ten můj sice není úplně z telenovely, ale jinak je docela zlatej - on si to tady občas čte 😉

ined: ti sousedi - jak já ti rozumím. Já nevím jak ty baráky dřív stavěli, proč dělali zdi z papíru? Já taky slyším z jednoho bytu děcka, z druhýho hudbu,.... 😝

matova: to je fajn,že jste se dnes měli dobře

Tak já jdu honem "Ordinovat" 🙂 Pa pa zítra

gina333
18. únor 2010

Tak my uz spime, stale je pre mna zahada ako rychlo dokaze zaspat na cicke, a v postielke sa vrti ako ringlispil. Citam, ze vsetci to tu mame na rovnako, chudatka nasi bezzubi anjelici, uz aby tie zuby boli vonku. 🙂 🙂

Idem, uz sa zacal Panelak, tak aby sme mali co najlepsiu nocku 😉 😉 😉

ined77
18. únor 2010

holky,jdu honem raději dát sprchu a už jsem po tmě brala z pokojíčku nurofen,raději asi dám...teplotu měl sice jen 37,5,ale aby se budil už po 30 minutách? 😕 vyjímečně se nic nestane ☹

katzi 🙂 ...ale?tvůj muž je muzikant??? 🙂 to mě zajímá 😀 ..také jsem kdysi trošinku,malinko někde 😅 ,ale to už je dávno 😅
sousedi...no co ti budu povídat,vždyť máte to samé 😖 ,ale někdy se fakt držím a v duchu nadávám a nadávám 😠 ...co mi zbývá 😅 .mám strach,že když tam vletím,budou dělat ještě naschvály nedejbože 😖 .

také valím...chjo...tak se holčinky držte 😉 🙂

matova 🙂 ... 😵

ined77
18. únor 2010

gina 🙂 ...u nás šel panelák když jsem byla těhu,ráno...nejdřív mě to hrozně nebavilo a pak jsem se toho nemohla dočkat 😀 .docela bych se zase mrkla,je to už dlouho 😅 .

a u fakt 😅 😵

ined77
18. únor 2010

tak ne..děs,už zase plakal..dala jsem nurofen a spí na mojí posteli ☹ .
jdu honem dát tu sprchu a šup za ním ☹ ,ordinaci holt neuvidím 😒
se zblázním fakt ☹

sherry28
18. únor 2010

tak to začíná pěkně, už byl taky vzhůru, tak čekám, až zabere ještě ten starší a půjdu taky spát 😉

sherry28
18. únor 2010

když tak čekám, tak jsem přidala nové fotky z dneška 😵

gina333
19. únor 2010

Ahojte 🙂

tkze 23,02,04,05:30 a definitivne 6:30. To nie su cisla Sportky, ale takto bola v noci hore. Vzdy si pomrnkla, posadila sa a pocuckala mlieko. Kolko vasi drobci vypiju za noc? Mne stiahne 260 ml a rano o 5:30 takych 60ml. Idem vydurit Natali, lebo tej rano tak dlho trva, ze to je des. 😉

sherry28
19. únor 2010

ahoj ženy: noc hrůzy- usnul 19.45 🙂 budíček v 20.30 😒 usnul, budíček ve 22.00 😖 probral se 😠 (snědl pribináčka, vypil čaj)usnul ve 22.45 😝 budíček 23.00 a od té doby nespal až do 2.30 ☹ pak usnul, ale zase budíček ve 3.00 a usnul až v 4.30, to jsem usla i já 😅 ale zase mě vzbudil Lukas, kterejch chtěl na záchod ☹ a vstávali jsme v 7.05 😅

lehna
19. únor 2010

dobré ránko,
tak po dnešní noci jsem opět k.o. přes den spal půl hodiny, tak se to projevilo i na nočním spánku. Šel spát až v 19h! do 22.45, kdy jsme šli spát byl vzhůru 3x, kolem 1 dostal mlíko, pak hodinu převalování než zabral, možná i víc. pak do rána každou hodinu vzhůru. vstával 6.15h!

ined-naše dr. na to nic, prostš takové děti jsou, a v noci se nevyspím ještě dlouho. to mi řekla. takže nevím co mám na něho vymyslet. včera jsem tady na koňovi četla v jedné diskusi, že od jedné maminy malý se taky stále budil s brekem, atd., vyzkoušeli už taky všechno možné. pak zkusili, že u něho spal jen tatínek, maminka jinde a kluk začal krásně spát.nevím po jaké době se ta mamina vrátila zpátky do té ložnice,kluk se začal budit,ale ne už jako dřív.
já mám taky někdy pocit,že Štěpi spí trochu líp, když vedle něho spí manžel.

gina- mi pije mléko jen jednou v noci, 230ml. noc se celkem u vás dala, ne?

lehna
19. únor 2010

sherry- noc hrůzy jako u nás 😢

gina333
19. únor 2010

sherry: no to je hroza aj u teba moja 😒 😒 u nas aspon to bolo dobre, ze ked sa zobudila, napila sa trocha sa pomrvila a spala dalej. Mne uz perie pracka, idem povysavat byt, spravim francuzke zemiaky na obed a este aj pizza kolaciky musim upiect Natalke na karneval. Uff, no mam co robit doobedu. 😉 😉

sherry28
19. únor 2010

lehna, gina333:to je síla 😅 doufám, že dnes bude lépe 😉

katzi
19. únor 2010

ahojte,

my jsme zatím dnes asi sami, kdo měl dobrou noc ☹

U nás trvá teď série dobrých nocí asi týden, čekám kdy TO zas začne 😒

My dnes od 19.30 v kuse do 4h, to bylo mlíko (180ml) a v kuse do 7.30.

Ined ty ses myslím ptala na recept: hlavně teď posledních 5 dní dávám Viburcol (fakt se to zlepšilo až po něm), taky vařím na večeři klasickou krupici s medem a k tomu heřmánkový, nebo meduňkový čaj, dál Aduš spí sama v postýlce ve svým pokojíku, a ještě před spaním máznu Kamistadem.

Dnes fakt už vysadím ten Viburcol, ale teda nechce se mi 🙂 Zvlášť když jdu dnes večer slavit narození toho miminka od kamarádky, kdoví kdy přijdu a kdoví jestli se nějak pak bude spát.

sherry28
19. únor 2010

holky taky mám dost práce 🙄 a nic se mi nechce 😝 jsem hotová 😔 přijdu po O, až bude spát, jéé u nás vylezlo sluníčko 😎 aspoň něco pozitivního 😀

katzi
19. únor 2010

sherry, pošli nám sem kousek sluníčka 🙂 Tady jsme ho neviděli asi měsíc 😒

gina333
19. únor 2010

katzi: tak dalsie super noc, to je fajn 🙂 🙂 neviem, ci je to Vibrucolom, ja som ho davala a nist, druhy den davam aj Chamomillu a tiez sme kazde 2 hodky hore. 😒 Mozno, ze sa ti Adelka normalne polepsila 😀 😀 Ja by som tiez mala vyskust tu krupicu, ale ona vecer na nic okrem flase neotvori usta. ☹ ☹

ined77
19. únor 2010

dobré ránko 🙂 ,
tak nakonec to kupodivu u nás šlo 😅 .myslím že spinkal bez njakého velkého vrtění se až do 4.30,kdy teda chtěl vstávat 😅 .nakonec po chvilce znovu usnul a budíček dnes až v 6.30 🙂 .
kroužek jsme tedy dnes vynechali,malý pořád pokašlává,ale jinak si uděláme pohodičku.během školky trošku poklidím a pak po sváči vyrazíme ven 😉 .

lehna,sherry,gina 🙂 ....chjo,kdy ty noci skončí ☹ .

lehna 🙂 ...jj,něco podobného řekla i naše dr. ☹ .musíme to holt vydržet 😔 .

sherry 🙂 ...sluníčko?já chci takyyyy 🙂 .
probináčka ve 22h??? 😀,to je labužník 😀

gina 🙂 ...jak to stíháš prosím tě 😅 .klobouk dolů 😉 .

katzi 🙂 ...děkuji za recept 🙂 .taky teď dávám na noc kaši a možná je to lepší i tím,těžko říct.akorát ten včerejší večer vypadal hrozivě,nakonec jsem u ordinaci přece jen dokoukala,ale chodila jsem pořád na kontrolu,jestli nežuchnul 😅 .ale spal jako dřevíčko 😀.
takže večer oslava miminka 😵 ? adélka je zlaté dítko,určitě bude spinkat pěkně 😵 .
ale ten viburcol bych radši ještě dnes dala 😅 😉 .jistota je jistota 🙂 .

pěkné ránko všem 🙂

katzi
19. únor 2010

gino: nezabralo to hned, až myslím tak ten třetí den. A myslím i ta Chamomilla zabrala až po nějaké době. Že by se Adelí polepšila?Nevím nevím 🙂 A co ji tu krupici udělat takovou hodně řídkou, aby jí tekla z flašky? Jako pro začátek. Zjistila by, že je to dobrý a třeba by si dala říct později i na hustější 😉

lehna
19. únor 2010

sherry- no doufám, že si dnes pospí po o dýl než jen zas půl hodiny! 😅

katzi- no tééééda, přeju,aby ty noci vydržely 😉

já ještě holky uvažovala nad tímhle. je tu někde i diskuse
http://www.avalonia.cz/zbozi/jantarovy-nahrdeln...

katzi
19. únor 2010

ined: jj, snad bude spát a když ne, tatínek si s ní jistě poradí 😉 Maminka možná z oslavy přijde indisponovaná 😀 Jo a ještě jsem zapomněla reagovat jak jsi včera psala, že je to opravdu ten sedátif pc, nebo tak nějak 🙂 Tak máme další případný preparát do sbírky 🙂 A manžel má hudbu jako koníčka, neživí se tím (i když někdy něco málo i dostanou). Hraje na saxofon v takovým big bandu : http://www.thebig20.cz/bio.html

lehna
19. únor 2010

ined- takže já držím skoro rok. přes den nespí, v noci nespí a já jsem na mrtvici. jak dlouho se tohle dá ještě vydržet? 😅 .

já dávám na noc taky kaši, ale ne ještě krupici,ale od Hami. Normální krupici už mu můžu dát? všude píšou, že do třetího roku, či do kolika se dávat ještě nemá.

gina333
19. únor 2010

katzi: no stiham vsetko, ja som strasne hyperaktivny clovek, neposedim ani ked mozem, a potom, ze pokom je Sophi 😀 😀

lehna: no moja asi by ten nahrdelnik strhla z krku.
Uz musim ist, teraz ma napadlo, ze musim este do obchodu, zabudla som syr na tie kolaciky, esteze to mam za rohom.

ined77
19. únor 2010

lehna 🙂 ...no nevím,tomu já osobně moc nevěřím,ale kdo ví,třeba to fungovat může 😅 😉 .

katzi 🙂 ...hmmm,saxoxofon je pěkný nástroj 🙂 .hraje i adélce? 🙂 ,koníček je to pěkný,já už se k tomu těžko někdy dostanu...možná v důchodu 😀 .
jj,sédatif pc...včera jsem dala a vyzkouším to ten týden a uvidíme 😉 .ovšem nejraději bych nedávla nic 😒 .nemám z toho dobrý pocit,i když jde o homeo ☹ .
tak po oslavě hlavně ať ti není ráno zle 😉 ,i když mimísek se musí oslavit řádně 😀 .

jdu,už mě tahá matýnek za ruku a nohu 😀

katzi
19. únor 2010

lehna: tam u té krupice jde o to kravský mlíko myslím. A to jsem nastudovala 🙂 Že prý nevařený kravský mlíko se do třetího roku dávat nemá, ale když je to ve vařeným jídle, tak že se to už od roku dávat může. No každopádně my s bráchou jsme na krupici vyrostli (a to jsme ji dostávali určitě ještě dřív) a oba jsme to zdárně přežili ve zdraví 😉

katzi
19. únor 2010

gino: 🙂 jj, po někom to ty děti mít musí. Ale teda netuším po kom to zdědila naše Aduš 😀

ined: ne, Adélce ještě nehrál, on doma vlastně vůbec nehraje. Někdy by to zkusit mohl, ať mají sousedi taky nějakou kulturu 🙂 A pak poreferuj co ten Sedatif 🙂

katzi
19. únor 2010

jo a lehna: ten náhrdelník my máme. Fakt na nás lidi co vydělávají na nespavých dětech zbohatnou 😀 A jak spala s ním, tak furt stejně blbý, teď jsem ho pár nocí zapomněla dávat a spí krásně. Ale tak alespoň je v těch korálkách fešanda no 🙂

veronika.h
19. únor 2010

Dobré ráno holky, fuj, to mě teda zamrazilo, když jsem četla, jak jste spali. Sherry, smekám, musí to být šílený ☹ ☹ . Já se aspoň vyspím přes den, když potřebuju, uvařím jen nějakou rychlovku a klidně jdu spát dopo i odpo s malým 😝 .
Nám prcek začíná usínat až kolem 21hod, to znamená, že z Orddinace mám prd 😠 . Manžel v úterý a ve čtvrtek trénuje až do půl desáté, to vždycky padám na hubu 😝 .
Matyášek dneska spal od 21 do 1, pak 3.30 a 7.15 vstávačka, tak se to celkem dalo. Ale je to vzteklina uvztekaná, jak nedostane páneček hned cecku do pusy, tak má záchvat hysterie.
Ach jo, 9ráno a už tady vyjekává, přeju pěkný den 😉