Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
22. únor 2010

ined: Ona se na té fotce nevzteká, jen dělá obličej 😅

ined77
22. únor 2010

aha 😀 😀 😀 ,šikulka 😅

ined77
22. únor 2010

prchalka 🙂 ...neboj,třeba ji ten puding stačil,je to celkem syté 😉 .ale asi to bude od zoubků...však ona to zse dožene,aspoň ušetříte 😅 😀

prchalka
autor
22. únor 2010

ined: No nevím, množství pudinku bych odhadla tak na malou přesnídávku, nic moc! Je taková ukňouraná, hned začne bulit, ruce stále v puse ☹ ☹ Ale jestli nic nevyleze ani už teď.. tak už fakt ničemu nerozumím! 🙄

ined77
22. únor 2010

aha ☹ ...to jsou určitě zoubky 😒 .a lezly jí t 4 ne,zastavilo se to?je fakt,že nám tak stagnovaly horní 1,rostly a rostly a najedou nic,stopka 😒 ...kurnik,kdyby už když to ty prcky trápí aspoń lezlo ven...my máme ty 4 taky jak šneky ☹

sherry28
22. únor 2010

tak kluci jsou po O 🙂 byla rajská s těstovinami a mlaďas spí a Lukas se dívá na pohádku 🙂 po probuzení jdeme ven 😉 já jsem vytřela, zapla pračku, vynesla koš a teď mám chvíli konečně čas 😝

ined77
22. únor 2010

sherry 🙂 ..děláš tu rajskou sladší?kvůli malému?já ať udělám jakou udělám,maloch to plive 😒 .ale ze skleničky rajskou polévku snědl... 😖 .kdysi jsem ji koupila k babi 😉 .

matova
22. únor 2010

ahojte 😎
my s píme od 12:15. noc bola veľmi slušná, prvýkrát sa šimonko zobudil až o 03:15, urobili sme mliečko, vypil-zaspal 😅 . Potom bol hore už len raz- dopil mlieko z fľaše a našťastie zaspal lebo krátko na to zvonil budík, tak som mm zobudila do práce...malý spal do 6:45,takže úplne super 🙂.
Ráno sme sa pohrali a klasicky boli vonku v obchodea na pošte a u svokrovcov už len chvíľku...to už bol hladný a unavený ale ísť tam proste musel 😠 😒 😲
Skúsim vás dočítať. U nás doobedu svietilo slnko, ale mrzlo 😢a už ani nesvieti a mrzne ďalej 😝

sherry28
22. únor 2010

ined77: dělám, ale tohle je jediný jídlo, který malej nesní úplně celý ☹

sherry28
22. únor 2010

holky znám dobře co to je, když dítě nejí, ale teď nemyslím Marka, ale Lukáška ☹ do tří let snědl prakticky cokoliv 🙂 ale od té doby mi nejí: žádné maso(krom rybích prstů), nejí vůbec rýži, nejí vajíčka, nejí čočku ani žádné luštěniny, nejí těstoviny s omáčkou má je samotné omaštěné máslem (dnes místo rajské), nejí koprovku, nejí řízek, to už jsem říkala, prostě žádné maso v jakékoliv podobě ☹ nenutím ho do ničeho, tím spíš by to pak nechtěl, nechávám to na něm a to co jí, tak mu naložím vela 😉

sherry28
22. únor 2010

prchalka: krásná chucky 🙂 Mára taky umí obličeje, že by člověk čůral smíchy 😀 ale takovou chuckynu teda neumí 😀

sherry28
22. únor 2010

matova: kouzelná fota 🙂 máte hezčího sněhulu 😉 my neměli hrnec ani mrkev (jen jednu a tu sebral Luky) 😀

ined77
22. únor 2010

sherry 🙂 ..jj,taky myslím,že to musí být hrozné,hlavně pokud byl člověk zvyklý na jedlíka ☹ .
matýnek je takový střední jedlík,ale už jsem také pochopila,že nemá smysl mu něco tlačit když nechce.dobrá zkušenost pro druhé dítko 😅 .co já se natrápila... 😅
ale jak to tak čtu,tak moc toho není co by lukimu chutnalo ☹ ...to pak musí být těžké zajistit mu dostatečný přísun vitamínů a potřebných látek ☹ a co ovoce a zelenina?

matova 🙂 ...krásná noc 😵 .šimonek si asi řekl,ž maminka už potřebuje odpočinek po takové době 😉 .
šikulka 🙂 .

matova
22. únor 2010

jejda , čítam že u prchalky a lehny nič moc noc- aj keď ste to nakoniec zhodnotili že sa dalo...ja som si už dosť zvykla na ten luxus a bojím sa čo príde pri očných a posledných stoličkách 😒
dnes spí šimonko na plochom vankúšiku a dúfam že sa kôli nemu nezobudí? u vás sa spí na rovnom- ja som mu ho dala kôli tomu, že pred zaspaním pil fľašu 😕

gina:nie nie, sme východnejšie aj od vás 😉
prchalka: Áno-je tam aj kúsok mm 😀 . vaše fotky si pozriem zasa až neskôr. obed u nás ako včera 😉
ined: áno-to sú obrie rukavičky 😀 . Paradajkovú sladím aj ja- trstinákom 😅

ined77
22. únor 2010

matova 🙂 ...já jsem dala plochý polštářek matýnkovi v roce 😉 .ale asi mu to stačí,protože i u mě v posteli se většinou stočí tak,že má hlavičku na rovném 🙂 .

u nás obídek...mrkvová polévka se žloutkem a mlékem a pangas na másle s hráškem,mrkví a pórkem,vař.brambor 🙂 .

matova
22. únor 2010

ozaj - sherry: super pamäť (tiež pozorujem že si š. veľa pamätá takých vecí-kde si myslím že je to už nemožné)
muselo to byť naozaj krásne-tanček....náš malý si púšťa hudby na detskom klavíriku a rozne to mixuje-niekedy sa nám to až s mm nepáči- úplne ako nejaký DJ 😅 .
a ten snehuliak už má aj zuby,ale nie sú na fotke 😒 z vrchnáčikov od minerálky 😀. náhodou váš snehuliak bol dobrý- a tušim si tam mala foto kde bol popis že si ho robila ty? sa mi zdalo že sa dokonca opiera o niečo ale niesom si istá 😲

a hračky- máme Noemovu archu so zvieratkami- sú tam aj zvuky,aj hudba a každý zver sa dá vsadiť len na to svoje miesto, tak sa mi to zdá dosť dobré, ale podľa net. adresy mi to síce otvorilo stránku, ale tú hru som nenašla 😅 .
Je to od fa Kiddieland.

ined: 😉 😀 😎

matova
22. únor 2010

prchalka: áno- to bol presne ten cumlík 😀 v zásobe už máme ďalšie, tentokrát zelené 😀
ined: mm povedal v obchode malému, že je to poslednýkrát,čo mu kupujeme cumlíky 😕 ale už som ho videla ako ho hryzie 😀

matova
22. únor 2010

prosím vás, a čo dávate deťom na olovrant? u nás väčšinou jogurt, nejaké detské keksy alebo Brumík 😅. ovocie ide teraz dosťmálo, možno tie hrozienka, jablko zriedka...

prchalka: tak to je super grimasa u čorízo 😀 😀 😀 . náš malý robí grimasy špúlením pusy. inak robím grimasy asi len ja 😀
lehna: pripájam sa ku gratulácii 😎

prchalka
autor
22. únor 2010

Spala 1.10 tak to bude veselé 🙄

ined77
22. únor 2010

matova 🙂 ...tu noemovu archu máme také!!!ta je super,vybrala jsem ji malému k vánocům
😵 .
šimonek rozumí asi jen tomu čemu chce 😀 a dobře že další dudošek beztak bude 😀

ined77
22. únor 2010

když jsme u těch xichtíčků 😀 ...toto na mě matýnek dělá dodnes,původně se to jmenuje ježek 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

matova 🙂 ...odpoledne dávám malému většinou ovoce...jablko s banánem nebo přesnídávku nebo kousek tvarohového šátečku 🙂 .mléčnou svačinku míváme desátou 😉 .ale jak kdy,někdy chce jogurt,tak dostane 😉 .

prchalka 🙂 ...jejda ☹ ,ani s tebou už nezabere 😒 ?

matova
22. únor 2010

prchalka: 😒 ak nezaberie tak ti želám aspoň aby sa s ňou aspoň do večera dalo spolupracovať 😉
ined: jééééé, aj vy ju máte? 🙂 . tiež ju dostal k vianociam. je to od 1 roku, chcela som to dať do témy hračiek, ale sa mi nepodarilo nájsť správny link 😀
JEŽEK 😀 😀 😀

sherry28
22. únor 2010

ined77: on právě žije jenom snad z ovoce a zeleniny 😀 ale tak samo třeba svíčková mu chutná a br.knedlíky no je toho málo 😒

matova: jo jednoho jsem dělala já, druhého Luky 🙂

jinak malej spal 1.10 znvu se mi ho nepodařilo uspat, vztekal se, ta jsme ho nedráždila, půjdeme ven, ke sváče dáváme pribináčka, jogurta, kinder mléčný řez, to milujou oba a k tomu ovoce 🙂 no nic půjdeme ven, tak pa 😉 🙂

matova
22. únor 2010

u nás sa spalo 1:25. ta pa!

ined77
22. únor 2010

holky,u nás dnes 3h 😅 😕 .1.30 v postýlce a 1.30 u mě 😅 .
tak honem posvačíme a jdeme ven 🙂 .

matova 🙂 ...to je prefektní hračka 😉 .
my to máme z kamen.obchodu,takže link taky nevím.ale jak bude čas zkusím to najít 😉 .

všem pěkný zbytek dne 🙂

sherry28
22. únor 2010
sherry28
22. únor 2010
prchalka
autor
22. únor 2010

No, právě že se mnou už neusnula, tak pak snědla aspoň Frutapuru a šly jsme ven, nakoupily nějaký pečivo a doma si dala kousek makovce, tak třeba bude hezky spinkat v noci 😅 😅 😅 😀 😀

ined77
22. únor 2010

prchalka 🙂 ...myslíš jako po máku? 😀 😀 😀
my byli také venku a jsme už i po véči 😉 .teď stavíme věž z kostek 🙂 .

sherry 🙂 ...první ne,druhá ne a třetí se mi nic nezobrazilo 😀 .