Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

saska.t
11. led 2010

matova- chodi na CT 1 a okolo 17,00 musis pozriet program 😀

prchalka
autor
11. led 2010

Tak se probudila naprosto mokrá ☹ a to byla přikrytá jen dekou!

prchalka
autor
11. led 2010

Zimní fotky přidány 😅 😅

katzi
11. led 2010

Tak jsme zpět z venku a taky z návštěvy.

Holky, nám ty zuby taky lezou stráááášně pomalu. Máme jich jen 6, teď tam nikde nic nevidím. Teď by měli následovat ty spodní dvojky a jak to tak čtu u vás, bude to asi masakr 😖 My teď poslední noci spíme na naše poměry dobře, to je asi známka, že nám nic neleze. Ach jo, dala bych raději půl roku očistec a všechno ven, než tohle pomalý trápení.

Ined: no to druhý mimčo já taky pořád řeším. Jako teď ještě nééé, ale jak bude Adélce k těm dvoum rokům, tak mooožnáááá. Ale to by musel taťka souhlasit, že se zapojí i v noci. Že on bude šéfovat Aduš a já to druhý 😀

katzi
11. led 2010

jo a Kouzelná školka je i u nás hit. Je na ČT 1 dopoledne v 8.30 a pak ještě i odpoledne v 16.30. Ale myslím v pondělí a pátek není. Pak u nás jede ještě pochopitelně Večerníček a na DVD ted po novu Krteček.

gina333
11. led 2010

Ahojte, bola som u mamy trocha si oddychnut. Sophi spala poobede slabu hodku, kamionisti totiz strajkuju pod nasimi oknami a trubia ako divy. 😠 😠 Bola som aj v lekarni po Chamomillu, ale budu ju mat az zajtra. Uz taraz sa bojim aka bude noc, a to nie je ani sest hodin.

prchalka, mala je krasna buchticka a kolko tam mate snehu? 😵 😵 😵 U nas stale prsi , same blato no des. Ale svokor bol vonku s malou trocha pocupitat, ze vraj bude lepsie sapat v noci. 🙂 🙂 🙂 No optimista. 😀

prchalka
autor
11. led 2010

katzi: Tak to už jsme vás o půl zubu předběhly 😀 😀
gina333: Napadlo tady celkem asi kolem 50 cm 😝
Mám kamarádku, v únoru se jí narodí druhý a rozdíl mezi dětma bude rok a třičtvrtě 😖 U nás si to opravdu nedovedu představit!
Na školku taky koukáme, ale abych jí k tomu ještě volala a zpívala jí u toho a neustále ukazovala a komentovala, jinak jí to za chvíli přestane bavit.
Naše odpolední svačinka probíhala takto: Ze začátku dobrý, jedla se mnou buchtu-perník, něco snědla, pak nechtěla, pak chtěla malou přesnídávku, co jsem pro ní měla připravenou, došla do půlky a už zase nechtěla, pak chtěla ze židličky, ale na zemi být taky nechtěla, tak se vtírla znovu ke stolu a a že chce zase perník, pak si dala ještě 2 lžičky přesnídávky... né fakt jako dneska báječný!! 😝 Pak si dala ještě pár soust s tátou! Hlavně, že by kousala dneska i Masox 😝

matova
11. led 2010

Ahojte 😉
konečne som to našla- ospravedlňujem sa všetkým, že som kdesi o pár stránok dopredu splietala hlúposti- totiž očné zuby sú očné a sú hore aj dole - sú to vlastne trojky. Črenové zuby sú štvorky (niekto to volá prvé stoličky) a druhé črenové sú päťky (druhé stoličky)- píše sa tu,že päťky vychádzajú až v 20-30 mesiaci. Ja som myslela že do dvoch rokov je s týmto pokoj :- A že sa podľa toho zariadime s ďalším mojkošom. Ale ako sme kdesi konštatovali s prchalkou tak možno fakt až v štyridsiatke 😀.
Takže k veci- my máme teraz jednotky komplet =4,dvojky hore komplet+dole jednu=3,štvorky dolné oba+hore jeden=3 a jedna štvorka véééľmi pomaličky vykúka,takže 10+ 1 čerstvo vychádzajúci. Bohužiaľ tie štvorky sú prerezané len z prednej strany a hoci vyzerajú už dosť veľké,tak zvnútornej strany ešte nie sú von 🙄. Mám už pocit,že nevylezú celé nikdy.A aké presne zúbky sú prerezané u vás???všetkých???
Malý bol dneska úplne podráždený a ja tiež 😖 . Odkiaľ máme brať energiu na toľko prebdených nocí??????? V sprche ma napadlo- asi si nakoniec zoženiem nejaké homeo pre seba na ukľudnenie 😉
PS:tú škôlku sme si kukli- teda len ja, -malý loznil okolo a sem tam sa aj pozrel.ale páčilo sa mu,je to tiež osvieženie programu.sem tam si pozriem-e aj Uprádu ale dosť to opakujú dookola.
Ined77 😉 :dnes som musela aspoň trošku požehliť,už sa hanbim.A dolne štvorky už máte?
prchalka 🙂 to chudnutie ti tak trošku v dobrom zavidim.ja som po porode behom šiestich mesiacov zhodila 15kg,a miesto toho aby som to ešte dotiahla na pôvodnú hmotnosť, zasa priberam,lebo cez deň sa poriadne nenajem a večer sa tak natrepem,a stale som aj tak hladná......potrebujem dobyť baterky,ale nefunguje to.

matova
11. led 2010

tip na dnešny vtip. pozrite sa na temu v batoľatách ANKETA-jak vám deti spali-spia cez den,cez noc. Pozrite si 9.príspevok v poradí...NO COMMENT. Asi si hodím mašľu 😀 😀 😀

matova
11. led 2010

Pre istotu som si ten deviaty prispevok xsuzi zas precitala. ale dalej som to uz ani necitala,ani sa nezapojim,to je neskutocne,az poburujuce 😎

prchalka
autor
12. led 2010

matova: No to jsem se po ránu ale zasmála, hlavně poslednímu příspěvku 😀 😀
S těma zubama to nevadí, očné nebo črenové, nám stejně nevylezou 😀 😀
My máme všechny 4 jedničky a 3 dvojky (třetí se teď prořízla a čtvrtá se klube..)
Mě zase napadlo, že asi začnu pít. Včera jsem si místo rozpustného kafe jako vždy už dala pořádnýho smrťáka a dneska ráno taky! A občas by to chtělo panáka na uklidnění, uvolnění a taky na spaní.
Ten kanál U-čko mě taky pěkně štve, pouštím to malý, aby tady něco hrálo, ona na to paří, ale jede tam asi 10 písniček pořád dokola, nevím proč 😠
Jo, včera jsem taky žehlila - no pár kousků..
Já jsem v těhu nabrala as 10 kg a teď mám tak -3kg, než když jsem otěhotněla, no asi fakt nejmíň, co jsem kdy v dospělosti měla. Já přes den moc nejím, až pak s manželem a jinak to doháním čokoládou na nervy 😖

Já vám taky zapomněla napsat něco vtipného z té minulé noci. Když už jsem po tom stráááášným řevu na chvíli usnula, zdálo se mi to samé - dítě mi řvalo šíleně i ve snu a pořád jsem řešila zuby 😝 Pak se mám probudit svěží, že...
Dnešní noc - do 2 ráno byla v klidu ve své postýlce, no to bylo hezký. Ale pak jsem nevěděla, co s ní, nechtěla jsem jí nechat v mokrý plínce, rychle by u mě stejně neusnula, jestli vůbec, takže jsme přebalili a zkusila jsem jí dát mlíko i takhle brzo, sice jsem věděla, že to nebude mít valký účinek do rána. Po mlíku to zaklapla asi tak hodinku a půl v klidu, ale pak se asi od půl 4 motala a motala, sice spala, ale lítala po celý posteli a funěla, já nespala, pořád jsem čekala, kdy mi přilítne něco do obličeje nebo začne kňourat, takže dneska jsem zase svěží.. 😝 😔

prchalka
autor
12. led 2010

Taky máme kamaráda o 1 měsíc staršího a tomu chybí poslední stoličky - potěšující, že... ale třeba už je má, protože tohle je informace stará asi 2 měsíce 😠 😖

ined77
12. led 2010

ahojky 😵 ,
téda vás ale dočíst.... 😀 .
tak já začnu včerejškem...po spánku jsme byli u babi,pak rychle domů a už to začalo,vztekání,brek a pořád dokola.kdbych udělal a nebo z všechno bude špatně.tak rchle do vany(uklidnit)jo,to určitě.další zachvat 😒 .pak večeře,usínání...to u byl vcelku klid.21.30-řev...matýnek totálně pročůraný 😔 .přebalit,převléknout...očka jako trnky,já spinkat nebudu 😠 .tak jsme zalehli spolu...norování,vrtění 🙄 .v noci jsem ho tak tak zachytila před pádem.ráno...řev,vztekání.budíček v 5.30 😝 .tatínek vytekl během 1 hodiny než odešel do práce 😀 ,dunky žalky a co já 😨 ?pak byl trošku klid,že 😉 .
odchod k dr.na očkování(nakonec teda 4. hexa).tam v pohodě,předváděl se,klasika...je to miláček 😵 .po cestě domů usnul v kočárku...super 😖 .kdyby trdýlko tak brzy ráno neharašil.......doma se probral při vyslékání,pak oběd...20-ti minutové uspávání a teď no uvidíme 😅 .spinká od 12.20 😔 .
včera jsem zapomněla přidat také jednu veselou z noci...ráno jsem našla dudlík,akorát skor bez toho silikonu,matýnek ho téměř celý až na dva milimetry ukousl.dala bych ruku do ohně,že večer byl celý 😀 .tak asi ve spánku?no ještě že to třeba nesnědl 😕 .
také jsem dnes přemýšlela zdali to nevzít přes psychiatrii 🙄 ,jako kvůli něčemu pro mě 😉 .
jo a mám na zítra objednané ty homeo čípky ...teď sem zapomněla název 😅 .

matova 🙂 ...děkujeme 😵 .on vypadá jako andílek,ale někdy dokáže být pořádný raubíř 😅 .
kouzelnou školku máme na dvd a jede to u nás hodně často,bohužel.už mám z toho františka osypky 😀 .ale zse ho to na chvilku aspoň zabaví a já můžu i s ním udělat nějakou práci 😉 .včera jsem zkoušela maxipsa fíka a nic...krteček ho taky ještě nebere,snad jen trošku bořek stavitel...matýnek je ujetý na bagry,traktory,náklaďáky atd. 🙂
zoubky:máme horní i dolní 1,horní 2 a klubou se horní 4(obě),nám to jde vždy po dvou 😉 .dolní dvojky se nám někde asi ztratily 😅 .
žhlení mě dnes večer také čeká,ale matýnkovo,to mě vcelku ještě baví 🙂 .já jsem takový trošku úklidový maniak,takže uklízím často a poměrně ráda.mám pak dobrý pocit,ale samozřejmě ne vždy se mi chce.zvlášť když matýnek za mnou chodí a systematicky bordelaří,to pak trošku teču 😀 .
co se týče váhy,tak to jsme na tom stejně.ale teď v novém roce jsem se právě zařekla a zkázala si večerní jezení 😉.já jsem kdysi dávno mívala tak 50-52 kg 😅 .asi pak sbalím šatník a pošlu to prchalce 😀.
a anketu jsem viděla už včera,ale nereaguji,bo jsem nas ..... 😀 😎 .jsou to provokáteři 😠 😀 .nečtu .

prchalka 🙂 ...to ten kamarád je teda buď mimozemšťan nebo se ze zoubkama už narodil...to není možné 😀 .
dnes se mě tatínke zeptal,jestli je malý normální 🙄 .jako kvůli tomu vztekání...
on je s ním hodinu,nekrmí ho,nespí s ním...a bude takto prudit 😀 ?
my jsme měli zase super snídani...chtěl všechno,jen ne to co měl na talířku 😠 .nakonec jsem otevřela jogurt a ten teda snědl,ale já ty jeho scény u jídla už fakt nedávám 😒 .
nejlepší je,že v poslední době vždycky vezme talířek,podá mi ho,jako že skončil 😀 .třeba po dvou soustech a pak hned ukazuje na špajz,že chce tyčinky... 😅 ale kdybych já měla na talířku cokoliv,tak to bude chtít stůj co stůj 😅 .

katzi 🙂 ...no právě s tím druhým mimískem 😒 .byla bych na to téměř sama stejně jako teď.myslím,že první rok by byl drsný,ale pak už by to šlo.asi nemá cenu o tom pemýšlet,sourozence pro matýnka chceme a hotovo...a ty homeo na nervy pro dospělé existují 😀 ????

matova
12. led 2010

ahojte 🙂
tak dnešná moc u nás zas podobná ako u prchalky,asi do 1:30 kľud,potom prebudenie a asi 1apol hod nie a nie zaspať...raňajky ako u Ined, stým rozdielom,že mi malý neukazoval,čo včetko by chcel jesť ale čo všetko chce pri jedení do ruky študovať...A obedný spánok detto ako u nás včera,ani za nič,zaujímavé že keď bol manžel doma tak zalamoval oklo 11-11:30 a teraz zas až o 12:45, ale len kôli tomu,čo som okolo toho navystrájala ja- t.j. detto ako včera- prasknuté nervy a baci baci na zadok,veľmi zaujímavé, že mu to zas pomohlo 😢 ale mňa asi odvezú buď na psychiatriu alebo malého vezmú dobré tety zo sociálky preč od zlej maminy 😢 .je mi zo seba na prd.a z tej ankety tak ako Ined som tiež nasr....a tiež som ani nereagovala.....
Baby,fotku mam "už"v kompe, ale neviem stiahnuť pod 700 kb, má okolo 1,5 MG. som dement,orezala som ju ako sa dalo, ale ono sa to robí inak,chcela som stiahnuť rozlíšenie z 300kb na menej ale neviem aká bude kvalita, alebo mám stiahnuť rozmery? na koľko približne asi?
prchalka 😀 😀 😀 dobrý nápad s tým pitím,asi zruším to kojenie 😉. (nezruším,však on si ho chlapček ruší sám,už mu asi vadí ten kofeín 😉. neberte ma vážne, toľko tej kávy zas nevypijem.
Ined77 😀 😀 😀 . Pobavila som sa na tom, že naše oblečenie pošleme prchalke 😀 čo ty na to prchalka? a minule na tom,že moj malý by podedil veci po prchalkinej malej a ešte by ich aj rok nosil 😀 Naši mojkoši sú si dosť podobní v chovaní. Tiež je ten môj veľmi šikovný a poslušný na verejnosti,tiež má rád autá akékoľvek a náradie a čo sa s ním robí a o také chlapské veci sa zaujíma aj o zverinu...a nakoniec sa schová mamke pod sukňu 😉Oni sú vlastne obaja v znamení váh.Veď asi aj prchalkina, alebo ona ešte nie je váha? Ako riešiš prosím Ťa obedy??? ja už neviem ako mám navariť,stále sa mi štverá na nohu...nechce byť v kuchini, jedlá redukujem na totálne jednoduché a rýchle...a nakoniec ani riady do obeda neumyjem ☹ .Fakt mi dáva zabrať šimúnek jeden. ja o vlku a vlk už za dverami prebudený 😉
PS:Tie homeo na nervy urcite su, dajte vediet ked najdete.

prchalka
autor
12. led 2010

Ještěže mi sem občas něco napíšete, aspoň se zasměju 😀 Hlavně, že nás humor neopouští! Když máte ještě sílu vymyslet ftípek, tak to není tak špatný, ještě žijem 😀
My spaly poo hodinku, no nic moc a poslední dobou už se mi jí nedaří uhoupat 😠 😠 Jsem s ní šla dolů a protože jsem musela rychle ještě nahoru, zavřela jsem za sebou dveře. Za tu minutu, ani ne minutu, se stihla absolutně psychicky vyřídit, slzy jako hrachy a řev jak blázen. No pak jsem jí vzala na ruku, dala na nočník a uplatila piškotama. Byla jsem na ní naštvaná, ale když jsem ji viděla, tak jsem se jí musela smát, jak fňuká a zlobit už jsem se nemohla.
Jinak vaše šatníky by mi asi fakt nebyly, stále mám ještě vel. kalhot 38, nic moc..
Tak radši zase jdu, kramaří a bordelaří, chce pozornost pro sebe, né abych tady stála u PC 😅
Jo a vařit se s ní radši ani nepokouším, taky by mi visela na noze a ječela, na to nemám nervy!

ined77
12. led 2010

matýnek spinkal 2,5 h, z toho hodinku u mě.tak jsem si početla 😀 .
holky,my vaříme spolu,teda...já vařím a matýnek mi mezitím vytahá ven celý kredenc 😀 .on to má rád,já zavelím a on už ukazuje že chce vařečku 😀 .ale také spěchám a navíc se mu hrozně líbí bublající hrnce,tak ho musím pořád zvedat a ukazovat 😅 .většinou vařím na dva dny dopředu,jak co.např.br.kaši třeba s pangasem zvládnu ráno za pochodu.ale to až teď poslední měsíc dva,dřív vůbec 😉 .
matova 🙂 ...jj,oni si budou povahově hodně podobní,ale matýnek už je panna,teda ve znamení samozřejmě 😀 .
prchalka 🙂 ...matýnek mě také nesnese u pc,žárlí,potfůrka 😀 .kalhoty 38?a kolik bys chtěla,34?nebo rovnou dětskou? 😀 😀 😀 ,ikdyž je fakt,že já jsem dřív v dětském sehnala občas super rifle 😅 .to byly ovšem jiné časy a hooodně jiná váha 😅 .taky životospráva spíš nijaká,kouření až se zelenalo 😔 ........a hlavně,dvě těhu po sobě udělají také své 😒
a už se mě zaltíčko domáhá,školka neškolka 😀

ined77
12. led 2010

holky,nechcete dojet na kafe???? 😀 😀 😀

matova 🙂 ...otevři si fotku v programu malování,vlevo nahoře klikni na soubor a dej-ULOŽIT JAKO.MĚLA BY SE TI ZMENŠIT A MĚLA BY JÍT V POHODĚ NAHRÁT.pardon 😅

prchalka
autor
12. led 2010

Malá je váha 😉
Nějak už dneska ztrácím optimismus.. nemůžu se ani do ničeho pustit, uklízení, vaření, dojít si pro něco do garáže, nechat jí tady, začne řvát, jít se mnou znamená, že bude řvát taky, protože nebude chtít jít zpátky a nebo mezitím mi všechno vytahá a nechá ležet, lítá od jednoho k druhýmu, vyhazuje šuplata, do toho se vzteká.
Snědla půl mističky oběda a teď půl kelímku jogurtu (ty ona moc nemusí), ale pořád by něco chtěla a leze do šuplete s přesnídávkama... Já už nevím, kam mám to všechno uklidit. Nedovolím, je řev, odeženu ji, jde zapnout troubu a letí pryč. Já na tu výchovu asi fakt nemám, bude to dělat a bude to dělat. Teď jsem jí plácla a zakázala a začala ječet, ale za chvíli půjde a udělá to znova 😠 Nevím, jestli ji nechat být nebo být drsná, to mi pak bude řvát pořád a ve mně to akorát pak pění ☹ ☹
Slibované služby u nás doma, že si ji vezme a já něco udělám - fungovaly asi tak pár dní a už je to hodně dávno...
Stojí mi u nohy a řve.. jdu pá.. 😔

ined77
12. led 2010

prchalko 🙂 ...neboj,tohle cítím úplně stejně ☹ .naprosto.jsou dny,kdy si říkám,že jsem snad měla zůstat bezdětná.ne že bych malého nemilovala,ježiš to ani náhodou,udělala bych pro něj cokoliv a jsem za něj moc moc vděčná,ale jsou dny,kdy to prostě nezvládám 😒 .všechno mi leze na mozek,jsem totálně psychicky v pr... ☹ .když máme doma tatínka,ten ho nedokáže nějak moc zabavit,sedne si s ním třeba do pokojíku a asi čeká,že si malý vytáhne kostky a začne skládat 😅 .takže ve finále malý akorát lítá od jednoho k druhému,je ubrečený a ukňouraný a zkrátka protifka.už jsem jednou psala,že když jsme doma sami je nějak větší klid v tomto.
ale je to jak kdy.prostě jsou lepší a horší dny 😉 .
přesnídávky mám nahoře ve špajzu,jinak vše na co dosáhne teoreticky smí užívat.teda téměř vše 😉 .rozbitné,toxické a zakázané jsou nedosažitelné 😀 .
malý nějak hřeje 😒 ,jdu ho změřit.

ined77
12. led 2010

jo a s tím jestli nechat být nbo být drsná,sama nevím.já mám dny,kdy mám trpělivosti na rozdávání a dny,kdy mě vše vytočí hned.většinou se to odvíjí i podle '' prospaných'' či neprospaných nocí 😅 .je fakt,že dítko je náš obraz... 😅 .většinou jsme v pohodě či nepohodě oba dva 😒 .
zítra bude určitě lépe 🙂 .
ps:chce to prostě jaro,sluníčko...pohoda,energie 😉

katzi
12. led 2010

ahojte děvčata 🙂

tak už se nám vrátil domů z práce tatínek, takže jsem mu šupla dítě a konečně mám chvilku pro sebe 😉

Ined: ty homeopatika pro dospělé na nervy se jmenují: čokoláda a alkohol 😀 Já je docela užívám oboje a fungují, bohužel krátkodobě 😀 😀 😀

Já s Adu taky nic moc neudělám. Vařit stejně moc neumím, takže vařím jen úplně jednoduchý jídla a Aduš mezitím taky bordelaří v kredenci, případně se vzteká. Taky to máme vždycky na dva dny. Uklízím tak nějak průběžně furt a než se otočím, tak je zas všude binec. No a žehlení - ještěže zas už pojede po vánocích Ordinace v růžové zahradě, u toho se mi vcelku dobře žehlí 😀

Na Anketu jsem taky teď nakoukla, fakt je to na nas.... 🙂 Ale holky nebojte, říká se, že když je jedno dítě zlobivý, tak pak to druhý je zlatý. Takže ty druhý už budeme mít za odměnu 😀

A co se týče výchovy: já jsem na ni docela měkká, razím postup abysme tohle období obě pokud možno s co nejmenšíma následkama přežily 😉 Takže nad spoustou věcí zatnu zuby, když je potřeba uplácím piškotama, pouštím televizi a tak. Ale samozrejmě jsou i věci, který prostě nesmí a nejede přes to vlak, i kdyby se vztekala od rána do večera.

ined77
12. led 2010

katzi 🙂 ...jj,ordinace a žehlení,také moje oblíbené 😀 .
s tou výchovou...já jsem v podstatě také měkká,ale jsou dny,kdy jak se říká teču hubou...musím nějak zalézt a vynadávat se a že mi to kolikrát jde 😅 .ale nějaký ventil musí být 😉 .
takže čokoláda a alkohol říkáš??? 😀
no čokoládu mám ráda občas a dobrým vínkem také nepohrdnu,v létě dobré pivečko...není nad to 😀 .
ale takhle sama doma 😒 .
dnes mám rekord...komplet jsem s malým uklidila a ještě navařila 😅 .ale neobešlo se to samozřejmě bez chování a chvilkovými pauzami 😀 .
s tou ordinací jsi mi super zlepšila náladu...já na ni dnes zapomněla a už se mi vcelku stýskalo 😀 .
jediný seriál co jse kdy začala sledovat 😅 .teda kecám,ještě divokéh anděla jsem si oblíbila,ale to je už dávno 😀 .
a už fakt jdu,malý mě tahá za nohu 😀

katzi
12. led 2010

mě někdy tak už cuká ruka, že bych jí dala na prdelku, někdy mi už i vyletí a v poslední chvíli se ovládnu, nebo taky ne 🙂

jj, já taky vínečko a občas pivečko. Sama taky ne, ale jak Áďu uspím, tak si občas večer nalejem s manželem. Je to fajn relax. Nebo někdy večer manžel hlídá a já jdu na vínko pokecat s kamarádkou.

Já jsem na "Ordinování" taky natěšená. Jiný seriály nesleduju, ale na tomhle jsem závislák. Člověk u toho taky hezky vypne hlavu.

A jéé - manžel tam má při hlídání nějaké výchovné problémy, Adelajda mu tam řve jak kdyby ji bral na nože 😠 Jdu se podívat co se tam děje.

prchalka
autor
12. led 2010

Je toho hodně, co bych chtěla napsat, ale fakt mě dneska splín dostihl. Kéž bych se z toho vyspala trochu.
Navečer jsem uvařila pro nás na zítra - manžel z toho měl dnes i večeři, malý jsem taky udělala papu na zítra, tak trochu se mi stejně motala pod nohy a s přestávkama ječela buď mamííííí nebo mňamííííí 😖 a pak už jsem si jen sedla k Ulici, na to koukám zase já, nám to uteče do koupání, tupě zírala, stejně z toho slyším díky ní půlku - a dozvěděla jsem se, co mi je a proč házím takový ksichty 😝 Zeptal se mě někdy někdo, jestli nejsem unavená, jestli toho nemám dneska dost?? Né, jsem asi jen naštvaná.. Tak já jdu a jak to zítra bude možné, tak písnu. Dobrou všem 😔

matova
12. led 2010

ahojte 🙂
No teda,kým vás prečítam, malý je zas hore...a to už tu chodím 2x za deň! tak toto je adrenalín,a tiež si to nenechám ujsť popri káve (Ined,hneď by som prišla keby to šlo) a sem-tam horkej čokoláde, pivo teda som už dávno nemala a tak rada ho mám! Ordinácia- detto ale už som na ňu takmer zabudla tak diky.
Na úvod otázka: ako často sterilizujete cumle? dnes sa mojkovi vôbec nepáčilo že cumlík plával v hrnci a chcel ho späť, hlavne že v puse mal ďalší 😵
prchalko 🙂 ,neboj,nejako to musíme prežiť,aj tie naše detičky,ten humor- hej to je vlastne to jediné čo ma ešte dokáže povzbudiť 😀
ined 😉, to varenie riešim podobne. ale dnes ma nenechal ani ošúpať zemiaky a to už som bola fakt naštvaná. blbé je že ešte sám nechodí a len to s ním tak balansuje, pritom zábrany nemá, pustí sa rovno za niečím a zabúda že tam asi nedôjde 😅 - tak sa bojím že spadne....a keď niečo robím tak len na dosah malého, s otočenou hlavou... (keď bude behať tak ho zas budem naháňať). Inak o tom dudlíku čo si písala- fakt sila. také čosi som ešte ani nepočula 😀
Katzi 🙂 , to si teda dobrá že sa ešte dokážeš ruku zadržať. Ja nie, je to síce len občas ale hoci som mäkká ako maslo, som aj strašne imulzívna, takže moja reakcia je rýchlejšia než zdravý úsudok a to pri výchove vôbec nie je dobré ☹ .Tak sme potom z toho celého obaja zdeptaní. pritom ako decko som sama neznášala keď bola vytočená moja mama....

matova
12. led 2010

PS: BABY, JE TO KONEČNE V ALBUME- 2ks.

ined77
13. led 2010

ahojky 🙂 ,
tak jen v rychlosti.
noc naprosto strašná,malý měl přes 39 horečky,nožičku má opuchlou a červenou ☹ .teplotka klesla,ale ukňouraný je ažaž.v noci se d 2h jen motal noroval,pak jsem zjistila,že je úplně rozpálený 😢 .od 2-4h jsem ho jen huškala a konejšila a snažila se ho uspat.dostal i mléčko,ale nezabralo to.v 6h budíček 😔 .
tak jsem jako chodící mrtvola.
za chvilku dám svačinku a půjdeme jen na chvilku nakoupit.po o hned dorazím 😉 .
myslím,že bobíšek má co dospávat,ikdyž.... 😅 .

matova 🙂 ...malý je krásný miláček malinkatý 😵 .fakt drobíneček 😵 .
tu impulsivnost vlastním bohužel také 😖 .napsala jsi to opravdu přesně.

prchalko 🙂 ...to já také slyším často,že se tvářím jako papuč.už se nerozčiluju 😉 .
musím jít,malý si mě moc moc žádá.
tak zatím papa 🙂

prchalka
autor
13. led 2010

Ahoj, dneska jsem jak svářeč, co si nevzal brýle 😝 😝 😖
V noci jsme vydržely s jedním nandáním dudlíku kolem půlnoci až do 3 ráno, což bylo skvělý. Méně už fakt, že mě táta volal k přebalování - byla rozpálená jak plotýnka ☹ ☹ Nevím, kolik měla, ale bylo jí i nepříjemný držet za ruku. To se mi taky chtělo bulit. No nechtěla jsem jí hned cpát léky, tak jen mlíko, ale měla jsem to nalít do něj, pak zase nějak na chvíli usnula, ale v 5 si pořád sedala, motala, fňukala, rychle dýchala, tak jsme se jí ten Panadol snažili dát, ale řvala, nechtěla ani otevřít pusu, takže jsme museli trochu násilím, abychom do ní dostali aspoň kapku! Pak usnula až někdy kolem 6h a probrala se v 8.
Ráno už dobrý, jedla snídani a už horká není. Nevím, proč nás to muselo potkat zrovna v noci ☹
Jsem zvědavá, kdy my půjdem spát..
matova: No jó, kluci hubeňouři a holky aby tu zachraňovaly váhový průměr 😀 😀
Taky mažu.. zatím pá někdy poo asi 😅

ined77
13. led 2010

ahojky ☹ ,
matýnek usnul v 11.10.o třičtvrtě jsem mu dala trošku obídku,snídat nechtěl...nakonec jsem do něj dostala půl malého jogurtu a na svačinku snědl půl přesnídávky 😢 .ale teď spapal tak půl polévky a půl obídku,tak snad hladeček mít nebude.teplotka stoupla na 38,2 a ještě k tomu měl už 2x průjem ☹ .tak jsem mu dala raději čípek,se sirupem bychom spolu stejně bojovali.
už byl chuďátko nešťastný a uplakaný 😢 .tak snad bude spinkat dlouho a spánek mu uleví.
na nemocné dítko je ten nejsmutnější pohled 😢 .
teda takovou reakci jsem nečekala.dopolko jsme zůstali raději doma a myslím,že jsem dobře udělala.odpoledne uvidíme,jestli bude bez teplotky vezmu ho na chvilku ven na procházku.
a k tomu ještě musí zůstat tatínek dnes déle v práci.tento týden ho máme doma jen dvě odpoledne a ještě tohle,super 😖 .

katzi 🙂 ...jj,také doma občas koštujeme 😀 .ale v létě je to lepší.procházkou na nějakou zahrádku,tam jedno dvě pivečka a pěkně procházkou domů 🙂 .jéje,já už se tak těším aspoň na jaro 😅 .

prchalka 🙂 ...ano,na ulici jem zapomněla.ale v tu dobu právě koupeme,pak večerníček,takže ji už vidím velice zřídka 😒 .spíš někdy chytnu konec,když matýnek usne nečekaně hned po sedmé 😅 .anebo začátek,když koupe taťka a já žehlím 🙂 .
ale teda spinkala pěkně malá 🙂 !!!
na sirup jsem v noci také vzbudila tatínka,přišel i z peřinou 😀 ,byl chudák celý vyplašený.matýnka jsem v jednu chvilku nemohla utišit ani když jsem ho chovala a chodila s ním ☹ .taky mi z toho bylo smutno,pak se ale zklidnil.zpívala jsem mu potichounku a už to bylo lepší,ale než zabral léček,tak to trvalo 45 min.už už jsem e chystala,že budu muset udělat zábal ☹ .matýnek tak plakal,že jsem ho ani nevyslékala a změřil ho jen pod pažečkou...tam měl 38,8,ale hrozně se vrtěl,tak myslím,že měl víc.byl úplně rozpálený a červený,strašné 😢 .
doufám,že malá už je dobrá,že to ''nic''nebylo.že by od zoubků ☹ ?
že ty jsi svařovala víno 😀 😀 😀 ???(ne,to je jen nejapný žert na konec 🙄 😀 ).

katzi
13. led 2010

ahojte,

už jsem sem dnes jednou psala, ale Adeli mi vypla počítač, takže tak. Zas mi vylítla ruka, ale zase jsem ji udržela. Dostala jen vynadáno. My jsme byly jako děcka vychovávaní docela přísně, tak se snažim o trošku demokratičtější model výchovy. Ale po mateřské se začnu asi živit tím, že budu školit kurzy sebeovládání. Jsem v tom pomalu profík 🙂

Prchalko: taky mívám takovýhle splíny, taky doma míváme různý debaty,... atd. Zkuste až bude někdy klid, síla a nálada si udělat fajn večer, třeba s tím vínkem a tak nějak si povykládat, ať se vyčístí vzduch.

Ined: chuďátko Matyášek! A taky chuďátko ty! Já si teď nevybyvuju - to má reakci na očkování, nebo z čeho to má? Každopádně držím palce ať už je líp! Dívala ses včera na Ordinaci? Pěkně nám to zas nasevírovali ty emoce, že?🙂 Jo a na jaro a léto se už taky moc moc těším.

Matova: tvůj maličký je opravdu drobínek, ale moc pěkný. Naše Adélka má jednu nožičku, jak váš malý obě dvě 🙂 Já doufám, že až Adu začne chodit, že se z toho vyběhá.
Jo a cumel skoro nesterilizuju, fakt jen když se mi zdá, že už od těch slin příliš nevoní 😀

Jinak jsem dnes dostala od Adélky opožděný dárek k vánocům - spala v kuse od 20.00 - 4.30. A to jsem ji zas ještě vzbudila já, protože jsem se šla dívat jestli je OK. Pak teda ovšem nemohla usnout, ale i tak to pro mě byla luxusní noc a budu z těch zásob dlouho čerpat 🙂