Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
1. bře 2010

my spíme od 11:50 😎

sherry: no teda vážne zlú noc ste dnes mali 😒

prchalka: čorízo v kresielku-super 😉. a čižmičky-to aj tie šnúrky hore na stiahnutie sú úplne zbytočné,fakt to vzhľadom k ĺžke chodidla vyzerá úzke-ale inak sú to pekné imageofky 😅. ešte si ich môžeš nechať na ďalšie bábo-lenže zas môže podediť rovnakú stavbu tela-tak to by bolo asi fakt lepšie predať? sú predsa nové.

katzi: kôli kávičke by som to odložila aj ja 😉 my si často pozeráme v knihe zvieratká a keď príde na krtka, tak poukazujem drápky-že si nestrihá nechtíky-a pri strihaní mu o tom rozprávam 😀 .jasné že na jeden krát mu všetko neostrihám, ale postupne sa dá 😅

ined77
1. bře 2010

sherry 🙂 ...aháááá 😀 ,já už se fakt lekla,že mu to tak budu stříhat až do puberty 😀 .

katzi 🙂 ...řekl KAKAT,to je takové jedné delší slovo a pak ještě kokodák co umí 😅 .řekl kakat a začal si sundávat punčošky 😀 .učím ho to,kdy se pokaká říkám mu...musíš volat,maminko kakat 😀 ,tak volal 😀 .
ale dnes po O už nevolal a bla nálož 😀 .
pomaličku,chce to čas 😉 .ale jak bude tepleji,začneme nacvičovat i čůrání 😉 .teď zatím při koupání,když si stoupne,řeknu čůrej a on si prohlíží chvilku lulinka a začne čůrat 😀 .

matova 🙂 ...dnes jse měla k obědu nějaký salát se šmakounem 😅 ,ale bylo to dobréééé,fakt 🙂 .
co se s tím dá ještě dělat?znáš to?

matova
1. bře 2010

ženy, zajtra budem až večer, ideme na to gastro s malým aj so mnou ešte..

prchalka, ined: no, nezavidim že vám tam začínajú stavbárske práce...dúfam že sa to nejak bude dať so spánkom 😒
ined: ďakujem za prianie na zajtra 😉

ada80
1. bře 2010

ined: jo joto jsem jí říkala,ale ona prostě smrkat nechce rýma jí teče ven já jí to otírám ona řvae a ještě si tu rýmu matlá po obličeji a tak pořád dokola.Jak jí naučit smrkat?Zkoušela jsem to i na panenkch a medvědech jako že smrkaj,malá se směje ale nevysmrká se

ined77
1. bře 2010

sherry 🙂 ... 😀 .

matova
1. bře 2010

ada80- ja som učila malého smrkať le tak,aby skúšal vyfukovať nosom vzduch, dávala som mu jeho ruku pred môj nos a vyfukovala som a nabádala jeho nech ti tak skúsi...a keď sa darilo tak jasne že bola pochvala....ale kým dieťa nemá záujem,tak to skúšať nebude- si myslím. on skúša napr. aj fúkať do flauty-lebo sa mu to páči. 😉

ined77
1. bře 2010

ada 🙂 ...já jsem to malého učila v roce...udělat ježka
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... (ilustrativní foto,ježka zvládal jak vidno hodně brzy 😀)
a fouknout nosíčkem.naučil se to poměrně rychle 😉 .taky pomáhalo,že jsem jednou smrkla jako já a jednou on 😀 .

matova 🙂 ... 😵 😵 😵 ,budeš mi tu ale chybět 😢 😅

jejda,ty fotečky musím zkuknout,jdu na to 🙂

ined77
1. bře 2010

matova 🙂 ..jj,matýnkovi se taky flétna líbí,ale hlavně proto,že ji může okusovat 😀 .

ined77
1. bře 2010

prchalka 🙂 ...čorízo sledovala olympiádu či co v tom křesílku,tak zaujatě 😀 ?to je boží fotka 😀 .
gumáčky jsou pěkné 😉 ...matýnkovi by asi kolem nožky byly,on je má jak záchodový pavouček 😅 ...
a šimonkovi od matove 🙂 určitě taky 😀

sherry28
1. bře 2010

matova. vy máte nějaký problém se žaludkem? 😕 nebo to špatně chápu 😅

ada80
1. bře 2010

ined ježek je super 😀 😀 u nás se spí a docela v klidu bez řevu tak snad to nezakřiknu

matova
1. bře 2010

sherry: nie nie, malý bol hypotonik a malo nam priberal od prikrmovania, tak sme sa dostali aj na gastro-tam teraz len sleduju ako pribera

prchalka
autor
1. bře 2010

U nás se spalo v klídku 1.5h a já mezitím byla opět na MMB, ale tentokrát jsem dávala inzeráty na naše krásné, drahé, nové a nepotřebné věci 😅 co mi tady už víc jak 1,5 roku leží ☹
A prodala se dneska cestovní postýlka! Takže vůbec nevím, co se tady dělo! Ven asi nejdem, je tam zamračeno a fouká 😖 Gumáčky si možná vezme známá, když jim budou - malej má taky 10 kilo i s postelí 😅 Jemu budou padat 😀

matova
1. bře 2010

prchalka: neblázni, to už ďalšie mimčo ani neplánuješ? 😕

prchalka
autor
1. bře 2010

katzi: Stříhám na nočníku a uplácím většinou těma bílýma rýžovýma krekrama! Tvar mají jako brambůrky! U nás už bych to ve spánku neriskovala 😝 Naposled když byla ještě mimino.
Víc si počtu asi později, jdu se věnovat. Krásně chudinka sedí po tv a kouká na písničku a prohlíží knížky!

matova
1. bře 2010

ined: aj š. obhrýza flautu, ale druhý koniec, do fúkacieho fúka,hrýzť mu tam nedovolím 😀
a šalát so šmakounem??? 😕 čo to je????? 😕

prchalka
autor
1. bře 2010

matova: No někdy v daleké budoucnosti možná jo, ale NIC z těch věcí jsme nevyužili a vůbec nepoužili, jen vyzkoušeli - cestovní postýlka, látkové plínky, manduca, odsávačka, baby vak. Jsou to dost draný věci, než aby mi tady na to sedal prach, tak to radši prodám a vím, že příště se bez toho dá obejít. Je mi to líto, ale je to tak ☹
Když si něco koupím, tak se do toho zamiluju a nechce se mi to dávat dál, ale co se dá dělat? Příště zkrotím svoji euforii. Kočárek ale stále nechávám 😀 😀

prchalka
autor
1. bře 2010

matova: Gumáčky jsou nošené, ale fakt krásné, nepoškozené. Jenže - ani moje další dítě v daleké budoucnosti nebude žádné tintítko, takže mi jsou fakt k prdu. Ale možná bych je mohla oblíkat miminu do kočáru 😀 😀 😀

prchalka
autor
1. bře 2010

matova: Ty nevíš, co je šmakoun?? Vegetariánko 😅 😀 😕 😨
Já už ale vážně jdu...

matova
1. bře 2010

všetkýmkrásny deň 😉

katzi
1. bře 2010

prchalko: taky dobrý - zkusit uplácet jídlem. To by na Aduš mohlo fungovat 😀

Z těch věcí, kterých se chceš zbavovat bych se přimlouvala za jednou nocítko (baby vak, nebo manduca), ty neprodávaj. To by se ti mohlo ječtě jednou hodit. Píšu to podle nás -Adu byla jako mimčo hodně nosící, bez těchle věcí bych asi nic neudělala a furt by řvala. Tak třeba příští mimčo budeš mít taky nosící. Já teda na druhý dítě prostě MUSÍM mít šátek 🙂 Ten jsem tentokrát měla jen půjčenej a bylo to s ním super. Všechno jsem stíhala, Adu na mě spala, neřvala,...Jako novorozeně měla 2700g, takže jsem ji na sobě ani necítila a žily jsme v symbióze 🙂

sherry28
1. bře 2010

ženy- tak já letím, musím všechno objezdit 😅 zatím pa

katzi
1. bře 2010

sherry: pospíchej pomalu 🙂 Dobře docestujete.

já budu taky končit - už tak Adu kňuká. Půjdem do obchodu doplnit zásoby - jsme tu jak u sněděného krámu 🙂

ined77
1. bře 2010

holky,u nás spánek 2.35 🙂 ,ale vstal zadečkem napřed 😅 .tak doufám,že ho to hooodně rychle přejde 😀 .
odpolko přijede kámoš poskládat předsíň.stěnu,už se těším 🙂 .
a zítra jdu na tu frizůru,tak mi držte palečky ať vypadám jako člověk,po O poreferuju 😉 😀 .
pěkný zbytek dne všem,pááá 🙂

gina333
1. bře 2010

awojte,

no aka debata sa rozprudila 🙂 ani neviem to vsetko okomentovat. Vecer vyskusam ten Vibrucol a uvidim co to da. 😉 Bola som odprevadit mamku na stanicu, dnes sme uz sami, je to aj dobre, len dufam, ze malu zas dostanem do formy. 😉 😉 Spinkala v kociku 2 hodky, teraz sa vytesuje z Natalky. 🙂 🙂 Jaj, Nati vcera vyhrali prve miesto, takze bola prestastna, zajtra zas ide na recitacnu sutaz, skolske kolo - no mam ja ale vytazene dieta. 😀 😀

prchalka
autor
1. bře 2010

Jsem dnes zavalena maily - manduca a plínky mají úspěch, dokonce mega úspěch 😀
A jdu udělat malý něco k papu. Odpol snědla Jogobellu skoro celou 😉

prchalka
autor
1. bře 2010

katzi: Já jsem si koupila vak i manducu, člověk do toho dal hodně prachů pak z toho nošení nějak sešlo, docela mě to vyčerpávalo, do vaku jsem jí nikdy nedokázala nacpat tak, abych měla dobrý pocit, stejně se jí to nelíbilo a když jsem jí nesla v manduce, nemohla jsem dýchat a vadilo mi, jak má ty nožky roztažené a člověk se s tím akorát potí. Bohužel jsem byla natěšená a měla velký oči a nakonec jsem jí nechala buď řvát nebo jsem byla s ní nebo radši na ruku.. Manduca už je stejně skoro prodaná..

prchalka
autor
1. bře 2010

A přes rok mi to tu leželo a v jednom dnu je to fuč... 😕 😝

gina333
1. bře 2010

prchalka: to je fajn, ze si zbavila nevynosenych veci. 😉 Pozerala som fotku, tie gumaciky nemaju chybu. 😀 Sophi zjedla kusok masa, zemiaky a spon Kidiboo som do nej dostala. Este skusim za chvilu kasu, uz davno nemala, mozno, ze jej znovu pride na chut.

prchalka
autor
1. bře 2010

Já mám radost - vyzrála jsem na čorí s večeří. Napadlo mě udělat toustíky zapečené, né jen tousťák samotný. Namazala jsem máslem, plátek sýra, trošku salámku, šup zatavit a jak to bylo fajnový MŇAM! 😝 😉 😉