Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
4. bře 2010

tak...uffff 😅

prchalka 🙂 ...teda,to nejsou vůbec pěkné zprávy 😢 ...tynemoci jou fakt hnusná věc a zvlášt u mladého člověka 😢 .
fotky jsem ještě nestihla...ale dopíšu a kuknu 😉 .
ráno v tv nova říkali že čorízo je nějaká pikantní klobása,tak mě to fakt rozesmálo 😀.

katzi 🙂 ...pěkné míry 🙂 .to je aduš tintítko 😀 .my jdeme v úterý,přesně na 1,5 roku 🙂 .taky jsem zvědavá...neodvažuju si tipnout váhu,ale myslím,že okolo 11 kg mít bude 🙂 .
tak ať se ti vlásky povedou 🙂 .

matova 🙂 ...já ti dám vlka za humnama 😀 ...ale tak bych to tak chtěla,prostě náhoda nebo osud...
že bych už ty poslední prášky náhodou nedobírala 😀 😎 ?
teda,šimonek je zlatíčko 😵 ...mně bylo kdsistrašně zle,fakt jse myslela,že udeřila moje poslední hodinka 😅 ,matýnek měl okolo 5,6 ti měsíců a normálně se mnou prakticky celý den prospal 😕 ,asi to nějak vycítil a spal a spal 😀 ...
tofu také vyzkouším 😉 ,fakt už nevím co bych mu podstrojila 😅 .
viburcol teď už dlouho nedávám,musím ho objednat.včera jsem dala paralenový čípek,ale nepřišlo mi,že by to bylo nějak lepší ☹.matýnek má teď pořád okolo 37,3 a odvčera i kaká tak řídce,ale to budou jasně zoubky ☹.
jo a včera večer a dnes ráno si zase řekl o kakání 😀.on se to snad fakt naučí 😅 😵.

sherry 🙂 ...koalku už mám,měli poslední 😀 .
matýnek je panna,já plíženec 🙂 .

gina 🙂 ...jj,mohly by ty noci zase bt aspoň malinko lepší ☹ .
natálka má ale zájmů,že to tak stíhá 🙂 .že by akční po mamince? 😀
fotky hned zkuknu 🙂

lehna 🙂 ...to ti musím dát zapravdu.zpravidla čím později jde malý spát,tím dřív se paradoxně ráno vzbudí 😒.
u nás stačí posunout o 20 mint koupání a hned dobře o 10 minut déle usíná 😖 ,asi potřebuje vše vždy ve stejný čas 😅 .
matýnek bývá u babičky také moc hodný,on si to pak vybere doma 😀 .
ráno mi mm říkal(dával ho kakat a já šla do sprchy)...a malý samozřejmě zase ječel jak tarzan a vztekal se kvůli bůhví čemu 😉 ...prý,to je hrozné jak pořád ječí.já bych ho zavřel do pokojíku až by ho to přešlo 😀 .
tak jsem mu řekla,že na to bych potřebovala traktoristické sluchátka jako měl otík ve vesničko má středisková..pedagog jeden...to se mu to kecá 😠 😀

matova
4. bře 2010

prchalka: áno, je to fakt smutné s tou kamošovou chorobou, a on to ako bereie? 😒 ☹
prchalka: takže fantázia funguje aj vnoci pri snoch 😀

ined: tak to je fešák už s tým kakánim-super 😵 . Šimonko dal dnes bobek druhýkrát v živote, ale musela som ho tam posadiť a ani nechcel, ale keď som vytiahla jeho najobľúbenejšiu knižku- hrubú-tak hneď išiel rád, no bolo to hneď ráno ešte v pyžame a taaak sa minechcelo obkecávať o tých obrázkoch, sánku som mala ešte stuhnutú...

sherry28
4. bře 2010

lehna:malý vodnář- Lehce a nenápadně vstřebává jakékoliv vědomosti, fakta a informace. Je hodně houževnatý v dosažení vytyčeného cíle. Vaše dítě je mimořádně stydlivé a nesmělé, ale přesto se z něj v dospělosti stává společenský člověk, který je ústřední postavou v každé společnosti. Bohužel tyto děti jsou lhostejné ke sportům. Během školní docházky tě může překvapovat někdy až výstředním chováním. Nechce být stejný jako ostatní, chce být jiný a vyčleňovat z kolektivu. 🙂 to jen pro pobavení 😉

ined77
4. bře 2010

sherry 🙂 ...a ještě,takže fakt zlomené,jéje,chuďátko ☹ .tak snad se to zafixované brzy uzdraví 🙂 .

prchalka 🙂 ...jééé,čorízo je fakt pěkná se sponečkama 😵 .však ona si zvykne a ještě se bude chtít čančat ažaž 😉 .

gina 🙂 ...malá je kouzelná 😵 ...prý no comment 😀 😀 😀

taky bych mohla po čase zase něco přihodit 😉 .

katzi 🙂 ..noooooo,my chcem vidět adidasku!!!!!!!! 😀

sherry28
4. bře 2010

ined77: malá panna- vaše dítě nebude dělat žádné neočekávané věci, nebude se zaplétat do ničeho nebezpečného. Bude se věnovat učení, nebude se prát ani hádat. Má zdravý selský rozum, zpravidla začíná brzy psát a číst. Má rádo intelektuální hry(později šachy). Je celkem stydlivý. Potřebuje slyšet chválu na svou malou osobnost, určitě nezpychne. Nikdy si neřekne o pohlazení, i když ho potřebuje, takže je častěji laskejte, aby neměli v dospělosti problémy s opačným pohlavím. Jinak potřebuje pevný režim dne (má rád disciplínu), co nejméně léků a pečlivě vybranou stravu(trpí často na nemoci spojené se žaludkem).

matova
4. bře 2010

ahojte,
lúčim sa, pekný zvyšok dňa všetkým, malý spinkal 1:30, zliezol z postele a hneď nasadol na autíčko- odrážadlo 😀
aha, a už si vyťahuje kocky, tak pa 😎

ined77
4. bře 2010

sherry 🙂 ...moc děkuju 🙂 .
ty jo,něco fakt sedí,naprosto 😕 .
i s tím pohlazením třeba.mazlí se rád,ale sám si přijde málokdy.i ten režim,fakt to na něj padne jako ulité.

matova 🙂 ...dnes mi zrovna říkala kámoška,že by děti neměly na nočníku číst a pod.,prý jen vykonat potřebu htovo,že to zrovna kdesi četla.já jsem jí řekla,že jsem ráda,že tam sedí a vždy něco udělá 😉 😀 .
neznám chlapa,který by na záchodě nečetl 😀 .
mně už z těch obkecávaček taky kolikrát bolí tlamička 😀 .je to pořád dokola a běda jak něco vynechám 😠 😀 .

lehna 🙂 ...tak jasnéé,štěpánek bude stydlivý pankáč 😀 .

katzi
4. bře 2010

tak nabarveno - dělala jsem si i melír a mám to velmi moderně extravagantně asymetrické 😀 Levá strana víc než pravá 🙂 Asi to bude ještě chtít někdy na té pravé straně vyladit 🙂 A Aduš samozřejmě nepřežila moje splachování hlavy - takže spala jen 1.20 a řev. Naběhla jsem za ní honem s mokrou hlavou, nějaká kapka ji kapla na čelo a už jsem ji neuspala 😒

holky o víkendu Adidasku doplním -slibuju 🙂

katzi
4. bře 2010

já jsem asi taky těhotná - já mám poslední dobou furt, ale furt hlad 😀 Nebo spíš mám tasemnici v břiše 🙂

ined77
4. bře 2010

katzi 🙂 ...ty jsi se barvila a ještě dělala melír??? 😕 přiznej se..že ty máš 4 ruce 😀 ...
ty dětičky to umí že,vycítit pravý okamžik 😅 .
asymetrie letí 😉 ... 😀

sherry28
4. bře 2010

ženy jedu do školky pro malého, řídit se s tím dá, ta pa 😉 🙂

katzi
4. bře 2010

ined: 🙂 4 ruce ne, ale letitý cvik 🙂 Už jsem profík. To jsi mě potěšila s tou asymetrií, tak konečně jsem i já IN 😀

katzi
4. bře 2010

tak já nás jdu vypravit ven, pak později odpol. předám Adelí tatínkovi a jdu na ten sraz z práce. Takže dnes už nebudu.

Všem fajn zbytek dne, pá pá.

ined77
4. bře 2010

tak jsme vzhůru,ovšem s řevem,paráda 😖 😅 .spal 2h 🙂 .
tak teda nevím,jak to s ním do večera přežiju 😅 .
všem pěkný zbytek dne,papa 🙂

katzi 🙂 ... 😀

sherry 🙂 ...opatrně 🙂

gina333
4. bře 2010

ahojte,
tak uz sme zase doma. Nati sa uci, mala sa moce, idem jej skusit dat tofu, potom napisem ako jej chutilo. 😉

gina333
4. bře 2010

matova: to Simonko asi citi, ze nastal cas dat ti vydychnut a preto tak pekne spinkal. 😉 😉
To tofu bolo pefektne, 🙂 🙂 🙂 mne to chutilo velmi, Sophi z toho tiez odjedala, ale ziadne velke jedenie sa nekonalo. ☹ ☹ Ale nechala som to aj na zajtra, este upeciem kurca, dam jej na vyber. 😉

prchalka
autor
4. bře 2010

My spaly 2h 😉 a teď už je na ní taky vidět únava. Se nám to nějak posunuje, ale fakt mi to neva, už nejsme exoti, co chodí spát o půl 10 😝
Odpol půl hodinky venku, zimáááá, čekali jsme na malýho kámoše a pak jsme si hráli doma. Dočetla jsem, ale reagovat budu asi později.

sherry28
4. bře 2010

tak malej spí, větší si čistí zuby a půjde také spát 😉 doufám, že bude klidná noc, i u vás 🙂

lehna
4. bře 2010

sherry- dííky za to jaký Štěpánek bude 🙂. zatém teda stydlivý není, no uvidíme co z něho vyroste 😀

ined- tys na to kápla😀, taky mě to hned napadlo - stydlivý pankáč😀😀

my odpo spali 1,10, no tqaky se probudil s řevem, a než jsme šli ven tak byl teda taky protiva. venku jsme byli hodinu na procházce,pak jsme šli za mojim taťkou do práce,končí v 15h,tak jsme na něho počkali, tak byl Štěpi celkem spokojen,že ho děda veze v kočáru. my za ním vždycky chodíme,když mi doma nemá kdo pomoct do schodů s kočárem. když nejdu s kámoškou,musí pomáhat jiní. schody jsou prostě naprd.

teďka už taky spí od 19.40h, tož taky jsme zvědavá kdy bude první probuzení. dostal i nurofen. zas to vypadá,že někde leze zub, že by konečně ta trojka vylezla, čtyřky totiž nějak nevidím. sleduju vždycky jak řve 😅

gina333
4. bře 2010

My uz tiez spime, sice suseda nad nami zacala o osmej vysavat, islo ma porazit 😠 ale nastastie bez vacsich problemov zaspala. Idem zehlit a pozerat moj oblubeny Panelak. 😉 😉

Kraaaaasnu nocku vsetkym. 🙂

prchalka
autor
4. bře 2010

matova: Téééda to vaše spaní 🙂 paráda! A že to s ním zametá, tak to už moc veselé není ☹
Čorí měla na to focení ovladač, právě si s ním hrála a když jsem viděla, jak jí to sluší, tak jsem šáhla po mobilu a vyfotila. Ona má ty sponečky ráda, vždycky je strašně chce, pak řeknu, že je krásná, ona se zasměje, uculí a pak to serve 🙄 A chce to zase znova nasadit... 😝 To určitě!
Kamarád - jak to bere nevím. Napíše jen všem hromadnou sms o stavu a jinak nekomunikuje. Ptala jsem se dnes po mailu jeho ségry, jak to snáší, protože on je dušička citlivá a když já bulím jak želva, tak s ním to asi musí vevnitř pěkně zametat ☹ ☹

ined: Jj, čorízo je salámek nebo buřtíček - to sedí, ne? Taky jsem to ráno v tv viděla 😀
katzi: Běžte se zahrabat s tou vaší muší váhou! A že prej je Adu buřtík! 🙄
gina: Malá je taky super, připadá mi taky větší na svůj věk nebo fotky zkreslují? 😕

prchalka
autor
4. bře 2010

A Manduca mě dneska opustila a gumáčky taky - malý kámoš si je vzal, zaplul tam jak namydlenej, taky má jen lehce přes těch 10 kilo a lehkej je jak motýl 😅
Tady někdo s kakáním super, my ne - dělala dneska kozí bobky, nevím proč.. Něčím bych jí měla prolít asi..
Tak jdu, už mi to nemyslí. Mějte fajn 😔

matova
4. bře 2010

dobrý večer, idem referovať, lebo večer som pri uspávaní malého zaspala aj ja 😀
Síce sa poobede prebudil s úsmevom, ale dlho mu to nevydržalo, nieslo sa všetko v znamení doobedu-motanice pri chôdzi,nesústredenosť...aspoňže ale neplakal, večer bol úplne hotový, dokonca sa ani k vani nepobral ako obyčajne, tak som nekúpala. Uspávanie bolo napriek únave fakt po dosť dlhom období zlé ☹. stiahol mlieko ale krútil sa vrtel, kopal, zabáral do mňa prsty...a nezaspal kým som mu nedala gel ale ani po ňom to nebolo hneď. Mala som pocit že sa uspávanie konalo možno hodinu, no ktovie keď som odkväcla...Takže to vyzerá tak, že najbližšiu dobu sa zas zaradíme k vám so zubami 😕 😖bojim bojim 🙄

sherry: čo nádcha u Marka? 😕
ined: tiež sa mi to nepáči že na ten nočník ide len kôli knihe- u nás je to stále len o knihe, nie o podstate😀

prchalka: veru, zametalo s malým až do večera 😢vyzerá to dosť blbo, hocikedy ma napadne či mu náhodou nič iné nieje, je to divné, nie a nie aby poriadne to telíčko spevnelo 😒.
a to že sa vám tie časy posúvajú-nie je zlé že? človek má fakt aspoň pocit, že nieje hneď noc 😉. Minulý rok mi odišiel kolega s podobnou diagnózou-teda ale to bol neskutočný bolovník-ani neviem asi 3-4 roky neskutočne vzdoroval, robil si srandu...rozpracoval veci na ktoré roky nemal čas...klobúk dolu 😔

gina: tiež sa mi zdá malá Sofi dosť veľká 😀 ako dvojročné dievčatko. A som rada že ti tofu chutilo 😵 . ja som si myslela že môjmu nebude chutiť, ale chutí, no tepelne neupravené - napr. ku chlebu vôbec nechce. 😕 😅 .
Ty pozeravas Panelak? ja zas Ordinaciu.

katzi: fíha, vy ste sa tu s frizúrami nejak dohodli...no, to prebudenie Adu pritom nezávaidím 😖

sherry28
4. bře 2010

matova: Rýma už není ta vodnatá, už máme hleny, takže je to lepší a s koalkou spinkáme celkem fajn 😉 ale stále asi 10x za den vysávám, ale je vidět, že to nejhorší je za námi 😉

matova
4. bře 2010

sherry: no,tak som rada že je to už na ústupe. Ja sa nádchy u malého úplne desím, tiež sa v jednom kuse budil a plakal, nevedel dýychať ústami..., keby do toho ešte aj zvracal...fuuuu. tak držím palce nech je to už fuč 😉

sherry28
4. bře 2010

matova: všechny nemoci u nich jsou hnusný ☹ ale člověk si kolikrát říká, zlatá rýma 🙂 když vidí jiné vážně nemocné děti 😅 ale já bych tu rýma také raději měla za něj 😉 už půjdu spát 😉 tak se měj a krásně se vyspinkej 🙂 ať je Šimonek hodňoučký a malému, ať se krásně v bříšku spinká 🙂

ostatním také pohodovou noc 😔

gina333
5. bře 2010

bre ranko,

my sme mali otrasnu noc 😠 Prvykrat sa zobudila revom o 22:00, natrela som jej zuby, napila sa a spala sice do 01:30 do 3:30 ale plac, napila sa, zaspala sa opakovalo asi v 15 minutovych intervaloch. Zaspinkala do pol piatej, ale uz o 06:15 vstavala so mnou. 😒 😒 No hruuuuza, este ktomu sa my neskutocne toci od vcera vecera hlava, normalne ma mota, dufam, ze neodpadnem. Nech mate pekny den. 🙂 🙂

prchalka
autor
5. bře 2010

Dobré 😝
u nás se dnes vstávalo 5.40 - čímdál lepší! To do oběda asi nevydržíme ani jedna 😖 Ani nejde jít dopol ven, je tam kosa. Noc by docela šla, jen když šla ve 23h ke mně, tak se tam motala 1,5h než zabrala, se mi to zdálo nekonečný. Opět zaspala mlíko a díky tomu asi vstává takhle brzo, když mlíko pila, vstávala dýl.

prchalka
autor
5. bře 2010

matova: Že se posouvají časy se mi fakt líbí, hlavně večer, že už je v 8 většinou tuhá, prostě tak, jak děti většinou normálně chodí spát. Byl jí přesně rok, když mi usnula večer až v 10 a to s brekem ☹ Jsem ráda, že už se to takhle neprotahuje. Navíc poo spí teď pár dnů i 2h, i když jí musím v půlce znova uspat, ale i to je fajn, jen ať odpočívá!
Umím si představit, jak to asi s malým zametá, on je asi takový hubeňour jako tady včera byl, nožičky slaboučký.. ovšem ten náš klučina má energie taky až moc!! S ním to nezametá! Ovšem oni už čekají na poslední 4 stoličky, takže zuby ho v současnosti asi netrápí, i když od narození spí taky na prd..
Kamarád psal o asi 10ti letech - kéž by! Ale jelikož to má na více místech, 10 let se mi zdá fakt hodně na to, co psal a že ho nebudou léčit chemo atd.. Hlavně, že to není jen půlrok - snad! A snad se se mnou začne postupem času bavit.
gina: Snad to dobojujem do oběda. Ty máš ještě tu výhodu, že ti někdo malou vezme ven, závidím!! 😔

gina333
5. bře 2010

Mna najviac stve, ze som jej dala aj Vibrucol aj Nurofen od teploty a nezabera nic. ☹ Ved ked jej dam pred 20::00 cipok ona je uz hore o 22, tak to zabralo na 2 hodinky? Urcite ju trapia tie pos.ate zuby, lebo ked aj v noci plakala stale si davala ruky do ust. Keby sa to dalo urychlit.....

prchalka: to skore vstavanie aj mna strasne ubija ☹