Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
19. bře 2011

@anta : to je dobre, ze vsetko chce robit sam, len ho nechaj. 😉 Ale generalom radsej ostan, ked polavis prerastie ti cez hlavu, musime mat pred nimi respekt, ved sme matky,no nie ? 😵 😵

My sme poo boli v shoppingu,je tam detsky kutik tak sme tam stravili 2 hodky aj so svagrinou. Super sa vylietala, dufam, ze bude spinkat. Ma sice sopliky, namazala som ju Koalkou aj Panadol som dala, tak sa modlim aby noc bola dobra. Dnes je superspln, ze vraj taky uz dlhe roky nebol ani nebude 😲 😲 😲 😲 tak sa uz teraz bojim aka bude noc. Uz mi len to chybalo ku stastiu. 😒

Pekny vecer prajem. 😔 😔

anta
19. bře 2011

@gina333 Já jsem si to myslela, že mám zůstat generálem, raději nepolevím, je vyloženě po mně drzý, to mu nedaruju 😀 😀 😀 Já mu dám být po mamince 😉 Taky z toho mám trochu vítr z toho úplňku, tak snad to nebude tak zlý, držím palečky 😉

anta
19. bře 2011

@gina333 - jo a s těmi matkami, občas mi trvá než si uvědomím, že nejsem nějaká Honzíkova kámoška Anča z písku 😀 😀 😀

1zabiatko
19. bře 2011

ahoj,no nam tiez prave idu zubky,ale mam takuto fintu-ja mu davam bud bebe keksy alebo marina,po ranajkach,ale hlavne pred spanim..najprv som sa bala,ze nebude vediet pohryzt ale on je taky mudry,ze si to pohryze a zrejme mu to robi dobre lebo je potom kludnejsi...ale tiez sa budi

gina333
20. bře 2011

dobre rano 🙂

@anta : veru nato si davaj pozor, aby ta Honzulak respektoval, ja som to pri Natalke neodlhadla, a obcas veru zabudne kto je doma panom. 😉

Noc sme prezili v zdravi, teda obcas sa motala, spala pri mne dokonca potiahla do 6:40, dufam,ze na obed nebude problem s uspavanim. 🙂 Vonku svieti slniecko, keby to vydrzalo cely den, to by bola pohodicka. 😵

prchalka
autor
20. bře 2011

Dobré ráno,
u nás se konečně spalo líp. Sice kašlala hlavně na začátku, pak občas, ale nebudila se tím, nebulila a ani v noci nechtěla napít. Já jí teda dala na noc ještě Fenistil kapky a večer jsem prokápla i nos. Tak nám to konečně zabírá. Akorát místo radosti mi teď zbyde jen strach, jestli to někdy přijde zase znovu ☹ ☹ Už nebudu tak happy, jako poprvé 😒
@anta Hele, dělá mi to samý. Celý den si ničeho kolem sebe nevšimne (hraček, knížek atp...) a když si chci něco prohlídnout, přečíst, uklidit, okamžitě se se mnou o to pere a rve mi to z rukou. Když už na generálování nemám sílu, tak jí ignoruju, to taky pomáhá 🙄

anta
20. bře 2011

Ahoj holčinky, tak holt budu i nadále generál, to se nedá nic dělat, nechci, aby mi hároš skákal po hlavě, kdy se mu zachce, jakmile to zkusí, tak ho vždycky zpražím a má smůlu 😉 Jinak vařím jak ďas, dítě vytáhlo tátu ven, tak jsem ráda, že mám klid 😀

gina333
20. bře 2011

ahojcek 🙂

dnes bola u nas teda riadna zima, boli sme iba chvilu vonku, studeny vietor fukal, no nevyzera nato, ze zajtra je prvy jarny den. 😲 Sophi uz len obcas kychne, dufam,ze uz mame vsetky choroby zazehnane. 😉 Idem pozerat Superstar.

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

gina333
21. bře 2011

dobre rano 🙂
dnes je prvy jarny den, vonku je slniecko ale mrazivo, len dufam, ze kazdym dnom bude teplejsie 😵 Noc super, krasne spinkala az do 6:40. 🙂

anta
21. bře 2011

Dobré ranko, holčiny. Dneska Honzík vstával v půl sedmý a je to znát, že je líp naložený.Dnes jedeme do první školky pro rozhodnutí, tak nám držte palečky 😉

prchalka
autor
21. bře 2011

Ahojky,
u ná usínání s kašlem, pak jsme jí napolo vzbudili na léky, byla jak gumídek a plácla sebou zpátky a spala. Ale několikrát v noci vykřikuje nebo začne brečet 😒 No ale to by bylo to nejmenší, že..
Asi se budu muset zítra vypravit k dr. na kontrolu, jen se mi s ní ven nechce, jsem zvědavá, jestli nám dá nové balení na doléčení a jestli nás bude chtít poslat ještě na kontrolní RTG 😕 Tam se mi taky nechce busem 😖
Jinak od rána tady děla malucha jen binec, všechno všude vytahuje a já jen chodila a uklízela, protože to pak už jen nechá ležet.
Její kašel - začla jsem dávat Mucosolvan, protože ten kašel se jí díkybohu trošku změnil, tak doufám, že to děláme dobře a že to snad pomůže k lepšímu vykašlávání..

anta
21. bře 2011

Ahoj holčinky, tak v této školce nás nepřijeli, prý z kapacitních důvodů, ze 130 přihlášených dětí berou 30, ALE! Volal mi mm, že se prostě na tom městkým úřadě ptal, zda nás vůbec někde vzali a prý, že JO a to dokonce ve školce, která je strategicky výhodná ohledně mé práce, 5 minut od domova a 10 minut od práce, je to prostě školka, která mi nejvíc vyhovuje, takže to vypadá, že by to mohlo vyjít, ačkoli oficiálně se dovíme až ve čtvrtek 😉 🙂 🙂 🙂 To bychom měli tedy tzv. prdelózní kliku 😅 😅

gina333
21. bře 2011

@anta : to by ste mali super, keby vas do tej skolky vzali, drzam palce. 😉 🙂 U nas je to tak, ze prihlasku mozes podat IBA do jednej skolky, na kazdej prihlaske je cestne prihlasenie,ktore musis podpisat, ze dieta neprihlasujes do inej skolky. Dobra nespravodlivost, ze ? 😲 😲

anta
21. bře 2011

@gina333 - to je ale sprostý, oni se mě ptali, v kolika školkách se přihlašujeme, tak jsem řekla, že v dalších třech a tam, kam by ho vzali, je úplně nejlepší, fakt pěkná 😉 A slyšela jsem i dobré reference 🙂

anta
21. bře 2011

Tak dítě bylo pěkně na odstřel, ale já jsem vydržela a necukla jsem a zasloužila jsem si od Honzuláka krásnou pusinu 😉 Ale to je síla, ta jejich puboška, panebože, to člověk valí jen kukadla 😕 😎

gina333
21. bře 2011

dnes bolo asi vsade krasne ked tu nebolo nikoho. 🙂 🙂 My sme poo boli vonku, potom u svokry takze celkom fajn den. 😉 Teraz pre istotu ma nadchu Natali, dufam, ze sa to Sophi nevrati. 😝 Idem k telke, dnes je Superstar aj Panelak, no mam co robit aby som to sledovala. 😀

Prijemny vecer prajem. 😔 😔

anta
22. bře 2011

Dobré raníčko, holčinky. Tady krásně svítí sluníčko, dítě si lebedí ve stanu v pokoji, jů, to je klídek, tedy zatím. 😉

lehna
22. bře 2011

ahoj holky,

včera jsem tu vůbec nebyla, co nového?
byli jsme skoro celý den venku, pak odpo se ještě stavil kamarád se synáčkem a pak už jsem se tu nedostala.

jinak u nás vcelku nic nové. Zítra jdu na gyndu, ještě jsem to po té revizi nedostala....

gina333
22. bře 2011

ahojte 🙂

akosi nestiham, noc dobra, vonku je krasne idem varit. 🙂 Dnes budu bolonske spageti a zeleninova polievka. 😵

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
prchalka
autor
22. bře 2011

Ahoj,
já zatím jen na skok. Byly jsme na kontrole. K dr. šla naprosto uřvaná a vyřízená - na chodbě se na ní podíval jeden pán 😅 a ona to nemohla skoro přežít. Dostaly jsme ještě ATB na doléčení a v pátek máme jet na kontrolní RTG.
Na chvilku ven by prý mohla a jogurty taky, to mě zajímalo, kvůli zahlenění.
A došlo i na mě, po dvou dnech,kdy mě něco v krku nutilo stále kašlat (to je sakra tak nepříjemný) 🙄 se mi z toho vyklubala rýma. Ale naštěstí i něco vysmrkám, takže mit to jen neteče, to je asi ta lepší varianta 😅 a trochu zalehlý uši, no..

prchalka
autor
22. bře 2011

@em_ka Jasně, může sem každý 😉 i když tu plkáme o všem, teď zrovna o nemocech 😅
Hmm, my taky bulíme a křičíme ze spaní, válí se.. rostou 5tky 😝 Dneska myslím křičela: "Mami pomoc" ☹ Na každého zabírá něco jiného, gely, homeo, kousátka.. Já používala nejvíc homeo čípky, ale až po 1.roc, protože předtím jsme takové problémy neměly. Gelíky se mi zdají dobrý tak na chvíli, jestli vůbec a kousátko nikdy nepochopila.. 🙄
Na start bych se nechtěla vrátit ani za nic, asi už bych to nedala ☹

lehna
22. bře 2011

@em_ka -my to měli podobně, hodně špatně jsme spali,jak lezly zoubky. Holky tady mi poradily hemeopatika. my využili hlavně Chamomilla 15CH, 5kuliček na noc abylo to o dost klidnější. některé dávaly(-jí) čípky Viburcol. tak zkus 😉 .

@prchalka - tak aspoň,že můžete na chvíli ven. a v pátek jsem zěvdavá jak dopadnete na RTG. a snad i tobě se to nerozjede více ta rýma 😉

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
ined77
22. bře 2011

ahojky,
tak u nás je to teď děs běs..matýnek nemocný ☹ ...kašle, soplík mu teče ode všad + teplotkuje a do toho se mu klube horní pravá 5 😝 ...smrtící kombinace 😔 .
kačulka se pro změnu osypala ☹ ..tipla bych, že z olejíčku od hippu..já blb to chtěla zkusit 😠 ....jinak ji mažu sebamedem...ale vypadá přesně tak, jako když se mi matýnek osypal v 6ti týdnech z lovely 😕 ..tak jen doufám, že to není práškem 😕 ..všechno znovu přepírat a žehlit...tak to už fakt nevím kdy bych to dělala 😔 😅 .
noc u nás dnes fakt ''veselá''...když neplakala kačka kvůli bříšku, plakal matýnek...MM dorazil z práce v době kdy byl asi hodinu a půl klid a v klidu zalehl....když jsem mu ráno naši noc popisovala, tak prý proč jsem ho nevzbudila....jenže matýnek chtěl maminku a kačka...prsa mám jen já že 😅 ....ale mohla jsem mu ji aspoń dát na uspání po kojení, to jo...tak kdyžtak dnes 😔 .
a zrovna je tak krásně 😢 ...no co naděláme že 😒 .
matýnek teď spinká(do prvního záchvatu kašle ☹ ), kačátko zatím ještě také, ale už se bude brzy budit na kojení..pak jí dám po poradě s dr. fenistil a snad jí to zmizí...kdyby ne, máme se přijít ve čt ukázat...no jet tam s matýnkem v tomhle stavu, to nevím teda ☹ ....leda by snad mohla pohlídat babi na chvilku..zase komplikace 😒 .
všem marůdkům přejme brzké uzdravení 😵 ....víc reagovat asi nestačím 😅 ...tak se nezlobte 😵 .

katzi
22. bře 2011

ahojte,

my jsme zpátky od mamky, ale pořád se jaksi zakolejujem - v bytě bordel, pořád mi jede pračka, lednička tady byla vyjedená, takže jsme nakupovaly jídlo,...Taky chodím spávat po o s Adu, spí teď blbě v noci, lezou tři pětky zaráz 😝 Chamomilla tentokrát nepomáhá. Pomohl jeden den Panadol, ale ten jí nechci dávat každej den.

@prchalka : fajn že u vás s kašlem líp. Teď už to bude s jarem jen lepší. Jo a u nás se dnes v noci ze spaní řvalo: "Moje tepláky" 🙂 😝

@em_ka : Chamomilla i Viburcol se dají koupit bud přes net, nebo i v některých lékárnách, ale jen tam, kde prodávají homeopatika. Nemívá je každá lékárna. Držím palce ať vám kdyžtak zaberou. Nám teď na ty pětky nezabírá lautr nic 😖

@ined77 : ajajaj 🙄 Drž se a ať jsou obě dětičky brzo dobrý 😔

anta
22. bře 2011

@ined77 - ajaj, to je radost, my se nezlobíme, naopak jsme rády, když se tady objevíš, Matýnkovi hubana, ať se kouká uzdravit a mamince dělá samou radost. Kačí je přísavka, viď? Já Honzu nepatlala žádnou kosmetiku, kdyžtak si můžeš sehnat Balmandol, to by mělo trošku ulevit. No jo, Honza se nám teď osypal na nohách, vypadá to jak atopák, tak ho patlám modrou indulonou a střídám to s tím Balmandolem, fuj, má to ošklivý ☹

gina333
22. bře 2011

@anta : nic v zlom ale neviem ci je modra Indulona najlepsie riesenie. 😲 Kup v lekarni Lipolotio, alebo Afloderm na ekzem je to najlepsie mam to odskusane. 😉

anta
22. bře 2011

@gina333 - jojo? Tak jo, napíši si to a koupím, díky za radu 😉 🙂 Nezlobím se, neboť nic jiného neznám 😅

gina333
22. bře 2011

@anta : moja Nati ma dost citliu pokozku, mam perfektnu koznu s kazdou vyrazkou sa s nou idem poradit 😀 radsej to treba podchytit kym su mali, nieze v dospelosti sa koli tomu budu citit menejcenny. 😲 Poznam take pripady, dost to robi na psychyku mladeho cloveka. 😒