Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
6. čer 2011

Dobré ráno,
my byli odpolko u švagrové, asi 2x se máchala a jančila v bazénu.. švagrová zas, že nám bude spát jak dudek.. No když tohle někdo řekne, tak to většinou fakt nedopadne. Taky že ne - brečela už 22.15. To jsem tam musela, ale tak jsem se lekla, páč už jsem spala, že mi bylo po zbytek noci špatně! Fakt může mít poslední dobou špatný sny???? Protože co jinýho by jí takhle vyděsilo! A pak ještě 3.40, to už jsem taky měla našlápnuto, ale to jen něco zakřičela, takže zbytek noci byl v pohodě, ač jsem tomu vůbec nevěřila.
@anta Klid 😀 😀 😀 😀 Jak to vědí, že? Potvory!!
@gina333 U nás, navzdory předpovědím, stále sluníčko a hezky, ani žádná přeháňka za poslední dny nebyla. Takový počasí zvládám ještě i já, není to až takovej hic 😉

gina333
6. čer 2011

dobre rano 🙂
@prchalka : aj ja mam taky pocit,ze cim je Sophi viac vybehana tym nepokojnejsie spi. 😉

Tuto noc ale spala krasne, az do 6:20, 🙂 vonku je zatial slniecko a 22°C ale nerobim si nadeje, zeby to vydrzalo cely den. 😲

anta
6. čer 2011

Ahoj holky, tak budíček dneska v 5,25, to je fakt děs běs 😖

prchalka
autor
6. čer 2011

@anta No aspoň nebudete mít problém s tím vstáváním do školky, když mu to vydrží 😅 🙄 Toho já se bojim, i když taky vstává často kolem té 6.h! Kdy vlastně nastupujete?
@gina333 Ona nebyla mrtě unavená nebo vyběhaná... tak jako vždycky, akorát má nějaký můry nebo co.. No když už ne zuby, tak zase něco jinýho.. že.. 🙄

gina333
6. čer 2011

uz leje 😠 ku nam to slnecne pocasie asi nepride nikdy. 😲

anta
6. čer 2011

@prchalka - Honzík nastupuje 1.9., já jdu do práce 12.9. 😉

alzbeta.hod
6. čer 2011

ahojky maminky. Naše malá má už od půl roku dole dva zoubky. A další ne a ne vylézt. Je ji 8 měsíců a dásničky má oteklé. Dnes v noci se vzbudila a šíleně plakala. Měla horečku a jediný co pláč zastavilo byl CAlgel na dásně. Je tedy možné že zoubky už lezou? A jak dlouho to tak trvá? Máte některá stejnou zkušenost?

hancazivocich
6. čer 2011

Dobré ránko,

@alzbeta.hod - je to možné, u nás byla pauza mezi zoubky i čtyři měsíce, možná i déle..
U vás by teď teoreticky měly růst horní jedničky? Když pláče - tak není nahoře nic vidět? Ani cítit prsty? Ty horečky bývají většinou když se zoubek prořezává..
Jinak naše měla první zoubek až v deseti měsících a jsou tu děti, které ho měly i dýl... 😉

alzbeta.hod
6. čer 2011

@hancazivocich právě mi nejde do hlvy že není nic vidět. Má to oteklé a není ani nějak nic cítit. Ty první dole se taky prořezali během jednoho dne. Nebylo nic vidět ani cítit a do večera byli venku.

hancazivocich
6. čer 2011

@alzbeta.hod - tak jukni na místo stoliček - čtyřek. Někomu to roste cik-cak. Sice je to málo pravděpodoné, ale je to možné.. Náhodou - rýma, kašel? A první zoubky byly v poho? U nás byly horečky i u prvního...
A teď vypadá jak? Nechci děsit, ale např. u nás byl neklid, pláč atd.. - třeba i dva měsíce před tím, než se ten zoubek procpal..
Ale horečka? To ne.. Horečka u nás byla u zoubků tak tři dny, s tím, že až zoubek vykoukl, tak horečka zmizela..
A ani na místě zoubků nemá jakoby modřinku?

alzbeta.hod
6. čer 2011

@hancazivocich tak jsem jukla. no připadá mi ž jeden zoubek dáseň napíná ale nevím no. Teď je v pohodě. Hraje si. U prvních zoubků to bylo v pohodě ani jsme nevěděli že lezou. Ale jinak má oteklé dásně na 4 zoubky nahoře. Tak uvidíme.

hancazivocich
6. čer 2011

@alzbeta.hod - ještě mě napadlo - v těch vedrech - nemůže to souviset i s tím? Dlouhý pobyt venku, přehřátí?
Každý dítko to má trošku jinak. U někoho je neklid a teploty opravdu jen v noci, u někoho i přes den... Někoho zoubky trápí, někoho vůbec

gina333
6. čer 2011

@alzbeta.hod : my sme mali otekle dasienka aj tri styri mesiace kym sa to vyklulo na povrch. 😝

alzbeta.hod
6. čer 2011

@hancazivocich
@gina333
no tak to jsem zvědavá co nás překvapí... pokud možno s ní venku moc nebývám už kvůli tomu vedru a ostrému sluníčku.

anta
6. čer 2011

Tak holky, vy se budete smát, ale já teď tady sedím u PC s bruslemi na nohách, rozhodla jsem se koupit si je, protože Honza na tom odrážedle jezdí jak drak rychle a já ho nestíhám vůbec dobíhat a na kole je to nepraktické, tak mám brusle, ještě jsem se nepřizabila, ale dobrý no 😀 😀 😀

anta
6. čer 2011

Užna nich teď jezdím doma, abych si to pěkně nacvičila, jsou to ty in-line, jů, pohodlné, ale problém je v tom, že neumím brzdit 😀 😀 😀 Ale jako obsluha funguju slušně, ještě jsem nespadla, ale mám štěstí, je pořád se čeho chytit 😀 😀 😀

anta
6. čer 2011

Já si ty brusle vezmu až půjdu s Honzou s kočárkem. Jsem si s ním užila dopoledne, umrčenej, protivnej chlap, tak jsem ho seřvala, že takhle na maminku teda ne.

prchalka
autor
6. čer 2011

Pískle vytuhlo až ve 13h, a hnedka ráno byla taky na přetržení, protifka hadr 🙄 Na cvíču dělá asi jen polovinu věcí, prostě to dělat nebude a hotovo, lenora!! 😠 1,5leté děti tam všechno opakují, samy cvičí a tahle? Ani když jí vedu ruce nohy.. žádná snaha..
@alzbeta.hod Možné to je, i když vidět nejsou! U nás jsme měly po náladě a dobrém spaní, když začaly růst dvojky, až do konce všech zubů ☹ taková permanentně protivná holčička to byla ☹

anta
6. čer 2011

Tak holčinky, kondiční cvičnou jízdu jsem zvládla i s kočárkem, už se těším ale až pojedu sama, ten kočárek je vcelku těžký, no musím se to na nich naučit, ale ani jednou jsem kupodivu nespadla 😀 😀
@prchalka - tak to by si s Honzou mohli podat ruce, už jsem myslela, že mu jí vážně třísknu jednu přes prdel, zmeťour jeden. 😝

alzbeta.hod
6. čer 2011

@prchalka tak to jsem zvědavá co čeká nás. Zatím je od rána v pohodě. Hraje si, papá i spinká. Jen ta noc byla trochu chaotická.

anta
6. čer 2011

@alzbeta.hod - ono je to takový blbý v těch zubech, že to trvá dlouho. Ale zase jsou to nárazovky dva dny klid a pak nanovo, jojo, některé dětičky s tím mají velké trápení, tak posílám spoustu energie a malé pusinu, ať to zvládne 😉

alzbeta.hod
6. čer 2011

@anta děkujeme mnohokrát, snad nás to nepotrápí

anta
6. čer 2011

@alzbeta.hod - nás to občas taky pořád trápilo 😵 Honzovi rostly zuby přes dva roky a teď chodíme aktivně k zubaři a tfuj tfuj, má je zdravý, což jsem ráda 😉

prchalka
autor
6. čer 2011

@alzbeta.hod Teď je teda protivná taky, ale to už je zase o vzdoru a vzteku. Když rostly zuby, byla protivná i v noci a tak to šlo pořád dokola, udržovala to pěkně v lajně - na mašli to bylo! 😝 U vás to bude jen chvilkové, hlavně, když je vidět i dobrá nálada, to je všechno veselejší 🙂

alzbeta.hod
6. čer 2011

my jdeme spolu k zubařce taky už v říjnu tak jsem zvědavá.

prchalka
autor
6. čer 2011

Jinak já koukala do pusy, tak ty poslední 2 pětky, ještě kousilínek u každé, aby byl zub regulérně celý venku - dočkala jsem se! 😝

anta
6. čer 2011

@prchalka - tak hurá hurá hurá. 😵

alzbeta.hod
6. čer 2011

@prchalka blahopřeji

prchalka
autor
6. čer 2011

Díky, ale jásat budu, až ta pidikůžička se opravdu stáhne z boku toho zubu 😅
Dneska spala 2 hodiny po dlouhé době 😨

anta
6. čer 2011

Tak holky a máme tady bouřku, to je radost 😅