Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

drzubok
7. črc 2011
drzubok
7. črc 2011

@drzubok a patrímk tým ktorý zuby problémy nerobili

drzubok
7. črc 2011

@ined77 ono v knihach pisu ze bakt angína a vracanie a brucho idu spolu 🙂

sherry28
13. črc 2011

@drzubok ženo ty mě rozesmíváš 😉 můžeš mi vysvětlit prosím, proč měl můj 1,5rok starý syn 39°C a leželi jsme v nemocnici? Brali mu krev, moč, dělali všechny vyšetření a teploty ne a ne jít dolů, přitom byl zdravý dle krve a moči 😕 pak pomohl zábal, po něm teploty spadly, poslali nás domů s tím, že je zdravý a nic mu prostě není a doma na druhý den opět horečky a přidal se šílený průjem, šla jsem k naší dr. a ta se mu podívala na dásna a potom týdnu už bylo vidět jak se mu řeže šest zubů najednou 😲 ......zuby mu skutečně během 10 dní vylezly všechny zbývající a byl klid, odešly horečky i průjem, to co tvrdí dr. dneska bude za deset let úplně jinak 😉

sherry28
13. črc 2011

@drzubok omlouvám se za oslovení ženo, nevim jak mi to ulítlo, ale ty žena určitě nejseš 😉 ty můžeš být jedině chlap

drzubok
13. črc 2011

nie je v možnostiach nemocnice diagnostikovat serolo gicky povodcu viru ktorých je mnoho a sposobuje podobné klinicke obrazy. po vylucení zavaznych zivotohrozujucich ochorení - sa posupuje presne ako v tvojom prípade- riesi sa teplota a caka sa ze to prejde. mas pravdu o desat rokov mozno sa bude rbit bezne serologia vírusov. a ako som písal pred 200 rokmi v anglicku deti na zubky umierali

hancazivocich
24. črc 2011

Když to shrnu - tak ty nebo spíš vy pane doktore máte svojí vlastní diskuzi o poradně o zoubcích.. Budiž - je to odborná poradna, která určitě mnoha maminkám pomůže poradit kolem péčí o zoubky ...
Tato diskuze má v názvu - Růst zubů - totální nespavost a neklid a byla víceméně nebo vlastně stále je (protože dotazy do Ip se množí a jsou pořád) pro unavené a vyčerpané maminky, které si chtějí i ,,pokrafat" o starostech, které mají....Proto, aby nemusely zatěžovat své muže a ostatní příbuzné, tak to rozebírají tady....
Nevím, jestli odborné časopisy typu SESTRA A Florence též řadíte mezi ,,brakové časopisy" , ze kterých se o správné péči o zoubky nic nedozvíme? Pár měsíců zpátky (teď se mi konkrétní časpopis nechce dohledávat bylo tématu zoubkům konkrétně v Sestře věnováno taky dost....
Nechci se hádat, to v žádným případě! Jen prosím, abyste tuhle diskuzi prostě nepohřbíval..
Souhlasím s tím, že děti v období růstu zoubků jsou náchylnější k různým infekcím... Malá byla též dovyšetřována kvůli vysokým horečkám... Nakonec závěr byl, že jsou způsobený prořezáváním zoubků.. Máme to v kartě i od doktrora z ORL i od obvodní apod...
Mně osobně se zdá zvláštní, že i když malá trpí spíš zácpou, tak pří prořezávání více než poloviny zoubků měla prostě průjmík.. Podotýkám, že minimálně v jednom bodě jsme nikde venku nebyli - byly velké mrazy a netroufli jsme si s ní nikam jít.. Takže od příbuzných, ani v poradně, na návštěvě - nikde nemohla nic chytit...
Stolička pokaždý vypadala i zapáchala stejně, vždy to bylo na tři dny - s četností tak 3 denně..
Já mám sice dítko jen jedno - takže nemohu srovnávat, je možné, že jsem prostě větší cíťa a proto mi období kolem růstu zoubků dávalo zabrat? Ale proč tedy dítka kámošky, ke kterým přistupuje uplně stejně, měly prořezávání zoubků každé uplně jinak? U prvního vůbec nevěděla, že zoubky jdou ani kolik už jich má, s druhým si užívá každý zub...

My jsme už v soukromé skupině, kde se probírají starosti všedního dne a všedních nocí... Ale pokud některá maminka potřebuje.... Se potřebuje vykecat nebo poradit, písněte klidně zakladatelce nebo komukoliv z nás do IP. Momentálně za sebe můžu říct, že mi teď poměrně dost pomohly!! Ale to sem nepatří

hancazivocich
24. črc 2011

@petra49 - jak jste daleko se zoubky a co mladej a vojtovka?

michaela5
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
knobloska
17. kvě 2012

Holky i já jsem zoufalá 😝 . Nespíííííme !!! Trvá to asi 14 dní a vylezl 1 zub. Teď lezou další 3 a je to děs. Gely nepomáhají, Nurofen taky ne. Už s první dcerou jsem si prošla touhle hrůzou, prakticky rok jsme skoro nespali, ale znova už to nedám. Máte někdo zkušenosti s Viburcolem?

imzadi
17. kvě 2012

@knobloska my zkouseli davat asi tyden, ale bez ucinku...:( ale jedne zname to zafungovalo...za zkousku nic nedas... 😉

anehap
17. kvě 2012

@knobloska malé pomohl, ale je fakt, že zoubky asi nebyly tak drastický jako u vás - že by vůbec nespala atd 😉 , ale byla hodně podrážděná, náladová, mamánek, zvýšená teplota - a na tyhle věci jí Viburcol zabíral super, byla mnohem klidnější....určitě vyzkoušej 😉

knobloska
18. kvě 2012

@imzadi
@anehap díky, zkusím ho. Mám dát večer než usne, nebo až se mi v noci bude budit? Jak dlouho účinkuje nevíte?

imzadi
18. kvě 2012

@knobloska tak zalezi, kdy njvic bojujete, u nas to bylo po pulnoci, takze nemelo smysl davat hned pred spanim...

anehap
18. kvě 2012

@knobloska jak píše @imzadi - záleží, kdy má největší problémy. Malá bývá u zoubků celkově podrážděná celý den, tak jsem dala třeba i dvakrát denně(třeba i před odpol.spánkem), to neuškodí jako třeba Nurofen. A před večerním spaním jsem dávala vždy - ono to zklidní a třeba se pak nevzbudí kolem té půlnoci 😉 A jinak během dne dávám malé při růstu zoubků Chamomillu 9 nebo 5CH. Tu jsi zkoušela? Ta malé dost pomáhá na záchvaty vzteku, co mívá právě u zoubků často 😉 Ať je vám líp 😵

knobloska
19. kvě 2012

@anehap díky, ona je přes den v pohodě, je taková hodňoučká, takže se nevzteká, pořád se směje. Akorát v noci. Dneska to bylo trochu lepší, byla vzhůru asi 6x, což je luxus. Chamomillu jsem někde četla, ale psali, že se dává každých 30 minut a to mě odradilo.

anehap
19. kvě 2012

@knobloska tak to zatím zkus dávat jen před večerním spaním 😉 Chamomilla se nemusí dávat každých 30 minut, to jen v případě akutních obtíží - kdyby byla právě hodně vzteklá i přes den, uplakaná atd, při "běžných" problémech stačí 3xdenně bohatě a při obtížích častěji. Já to dávala malé dřív tak(teď už kuličky vycumlá sama), že jsem si do 20ml stříkačky z lékárny(ale může být t řeba z Nurofen sirupu atd)rozpustila 5 kuliček(musí být studená,max vlažná voda) a tak třikrát denně jí stříkla do pusinky 😉 Tak taky můžeš zkusit....Chamomilla je i ve Viburcolu obsažena 😉

missymici
17. říj 2012

Maminky,prosim Vas,....muze mit spojitost nespavost,nechut k jidlu s rustem zoubku? Uz jsem 10 dni KO,nejdrive jen plakani a neklid a posledne dva dni a noci,ani nespi poradne,v noci ještě jak tak,ale budi se kazdou chvilku s placem,a s hladem to nic spolecneho nemá,u prsu je tak 3min.i to bulí a vzteka se,pres den je to horor tyhle 2dni,...napr.dnes ještě nespala,rano vstala v 9hod a od te doby spala prerusovane tak 30minut když to sectu.5minut spi,probudi se s placem,buli a buli,nonstop chovam,pak je klid ale spat ji nejde .Kojeni odmita,anebo jen 2 minuty cuca a i to se furt odtahuje.Nemuzu se od ni ani na krok pohnout,jelikoz ji nechci nechat plakat,...Jen ji polozim a rev....Zoubky se tlaci urcitecca 2 tydny prosvitaji pred dasne a ma je na dotek zhora pekne tvrde...slinta a slinta,hnackuje a smrdi...Ale jestli i tenhle pro me zatím nepochopitelny jev ma s tim taky co docineni?!Pomooooc

bozka_bozena
16. únor 2013

😉 Ahojky 😝

nicol2010
31. bře 2013

ahoj Holky, i já se přidávám do skupiny vyčerpaných maminek... Dcera mi spí špatně asi od pátého měsíce, teď nám byl čerstvě rok a posledních 14 dní s k neklidu přidalo i to, že malou ze spaní budí svědění hlavičky a oušek. Může to být od růstu stoliček? Když jí rostly jedničky nahoře, tak ji hodně svěděl nosánek. Tak mně napadá, zda to není stejný. Jaké máte zkušenosti ? a co dávat když viburcol už nezabírá a chamomilla taky ne? Nurofen? nerada dávám chemii ale mám pocit, že už ani nezabírá ten. Budí ji totiž to svědění tak moc a na to nurofen asi nefunguje. Ani fenistil kapky. Už fakt nevím

fori
4. dub 2013

@nicol2010 ahoj... taky pozoruji že si v noci jakoby sahá na ouška i na hlavičku... a na to že je Elle půl roku jí stoličky už lezou... dávám Fenistil kapky, když mi hodně pláče dám Panadol sirup - vždy se mi po něm zklidnila... a dásničky potírám gelem Mundisan... ale mě trápí že má Ellinka takový hnusný štěkavý kašel...

monyliny
4. dub 2013

@missymici Malému když rostly dvojky,tak taky hodně smrděl a měl i má sklony k průjmíkům...Zřejmě to k zoubkům patří ☹ U dcerky jsem nevěděla,že jí zuby rostou a u syna si to vybírám se vším všudy....Noci jsou nejhorší...U stoliček mě budil každou půl hodinu...pláč a zabíralo jen chození po obýváku s ním na ruce 😒 Jednu noc už jsem myslela,že fakt nedám...Chvilkama jsem měla pocit,že spím za chůze....Trvalo to 3 hodiny,pak se uklidnil...Zatím má 13 zoubků a neskutečně moc se těším na ten dvacátý 😉

nicol2010
7. dub 2013

@fori jj , byla jsem u Mudr. a ta mi řekla, že to vypadá jako alergická reakce, už měla hlavičku rozškrábanou a skoro vůbe mi nespala. Jen se škrábala a plakala, protože spát chtěla, ale nemohla. Dali ji na pár dní nějaké tabletky, to pomohlo a i sklidnilo nosánek a pak na noc čtvrtku dithiadenu , ale to jsem vysadila po třech nocích, protože mám pcit, že jí to nedělalo dobře. Takže sice už se tolik nedrbe, dávám fenistil , ale dnes po pár dnech se mi zase osypala. Noci jsou stále hororové, budí se mi každou chviličku. Už fakt nevím, zda to jsou zuby, nebo jí bolí v krku ( nás s manželem teď bolí), nebo jestli to jsou fakt zuby. Už nemůžu a nevím co s ní. Začalo to na půl roku a do teď se to nelepší, ba naopak. Spala mi krásně jen týden v prosinci, a to jsem zase nespala první noc já, protože jsem ji chodila kontrolovat, zda dýchá, když je ticho.

fori
7. dub 2013

@nicol2010 no přesně něco podobného máme taky.. Ella mi taky špatně spí, pořád si drbe hu hlavičku ,ale ona tam má teda ekzémek, a zuby zatím nemáme, ale v noci se stále pořád budí.. nevím proč... ted mě zase trápí že kadí pořád... každý prd - a vždy je něco v plíně, ne moc...ale je.. v úterý jedem do rizikový poradny, tak se tam docela těším 🙂 🙂 jinak v noci teda nechodíme.. vždy se mi jí podaří nějak uspat... nejčastěji mlékem... 😉 😉

pampeliska1
7. dub 2013

Holky, na růst zoubků moc doporučuju olejíček Jakoubek od Nobilis Tilia, je to směs éterických olejů speciálně namíchaných na růst zoubků , potírají se s ním tváře, může se i přímo na dásně, není to žádná chemie, takže se může potírat často a nám fakt zabírá.
@fori
@nicol2010
@monyliny

nicol2010
7. dub 2013

@pampeliska1 Máme doma, jenže ta moje prdelka je na vše choulostivá, takže se osypala.

nicol2010
7. dub 2013

@fori co to je riziková poradna? Já uvažuji o spánkové laboratoři, ale asi to je blbost ze zoufalství.

pampeliska1
7. dub 2013

@nicol2010 aha, tak to mě mrzí ☹

fori
7. dub 2013

@nicol2010 to je poradna kam jezdím s Ellou od narození, protože se narodila o 3 týdny dřívě a měla 2,3 kila.. takže hned s porodnice jsem měla žádanku abych tam chodila.... je to vlastně úplně normální poradna.. jenom jí tam zváží a změří a koukají se jak se vyvíjí. a pak chodime do normální poradny s nemocema, na očkován atd.

nicol2010
8. dub 2013

@fori aha. tak to jo. no já se ozvala do jedné poradny, popsala jim problém a tohle je odpověď. Dobrý den, děkuji za důvěru, to co popisujete je velmi častý nežádoucí účinek (viz. příbalové letáky obou vakcín na www.vakciny.net nebo vygooglit) po očkování, jen díky povinnosti očkovat se toto v ČR nehlásí na SÚKL a vlastně se čeká u každého dítěte, co se z toho "vyvine".
Vše je uvedeno na webu, např. KNIHY: velmi doporučuji půjčit si Syndrom trávenia a psychologie od Natashi Campbell, tam naleznete své odpovědi.

Je to velmi složitý problém, proč některé děti mají bouřlivé reakce, některé lehké neuro problémy. Z mého pohledu je mnoho proměnných a viníků:
- vakcíny občas obsahují cizí viry
- mají různé složení, jedna šarže má jedno složení a nyní vyvstává otázka- Nereagují jednotlivé šarže vzájemně?
- dítě může být oslabeno parazity (máme např. i krevní parazity), po očkování imunita je ještě oslabenější a paraziti mohou se snadno dostat i do dalších orgánů těla
- dítě může mít geneticky slabší střevní mikroflóru (Vámi zmiňované trávicí potíže), maminky upozorňují na trávicí potíže svých dětí, ale nikdo jim neporadí, co s tím
- vakcíny obsahují více hliníku, než je povoleno WHO pro injekční podání, hliník je neurotoxin a ten způsobuje bolesti hlavy apod.

Asi bych mohla ještě napsat další viníky. Spíš jen jsem chtěla demonstrovat, že je to velmi složitá oblast a čím déle se tím zabývám, divím se, že je pořád tak hodně pediatrů, co očkují tak brzy a někdy i vakcíny dohromady.

Naše starší měla také vleklé problémy se spánkem. Pomohl Joalis. Pokud můžu doporučit, zajděte si k poradci na proměření EAV přístrojem, je vynikající, když má tento přístroj propojený i s programem v PC (informace, abyste mohla vybrat co nejlepšího poradce, jsou mezi nimi rozdíly v délce měření a i v cenách...), a také je poradce psychiatr, to může velmi pomoci, pokud se dítě nebude chtít změřit, po očkování se nejčastěji dává Deimun Activ s Mind Dren nebo s Cortex a pak ještě MEZEG. Dítěti tedy kapeme max. 3 preparáty.
My nyní chodíme k Janě Krejčí do Bílovic nad Svitavou. Jsme velmi spokojeni. Možná by případně i ona mailem mohla více poradit.

Přeji vše pěkné a ať se vše daří. Budu velmi ráda, když mi pak napíšete, budete-li chtít, jak vše proběhlo a zda přišlo zlepšení.

Pavlína Stankušová