Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

love15
10. říj 2010

@ined77
Ahoj, u nás to je deň čo deň čoraz horšie!! naša malá sa zobudia za túto celú noc 20 krát, ide ma z toho poraziť a najhoršie na tom je že nám už ani calgel nezaberá.. ☹ .. som nevyspatá, a malá ma kutomu soplíky a uačína trošičku pokašlievať.. ☹
som celá z toho zúfalá.. Pri Peťkovi sa mi toto ešte ani raz nestalo.. (klop, klop) ...

gina333
10. říj 2010

@ined77 : http://www.facebook.com/album.php?aid=28476&id=... neviem ci som to sem dala spravne, ale keby si bola na FB tak si ju mozes pridat a pozriet sa ake ma dobre recepty. Ja uz som viackrat varila podla nej a vzdy sme si pochutili. 🙂 🙂

ined77
10. říj 2010

@love15 🙂 ..ahojky 🙂 .no tohle taky znám..holt každé dítko je jiné a nezbývá než vydržet ☹ .vidím že máš děti brzy po sobě, to máš teda řádnou fušku 😅 ..klobouk dolů.
nezkoušela jsi nějaké ty homeopatika? u nás to valný úspěch sice nemělo, ale někomu to pomohlo 😉 🙂 .

@gina333 🙂 ..jsem i na FB..teda velmi zřídka, ale jsem 😀 .
děkuju 🙂 .

love15
10. říj 2010

@ined77
Áno, mám ich po sebe.. no, síce dá to zabrať, ale nejak to zvládam.. ale tá nespalosť kôli zúbkom je otrasná, ja to ešte nejako zvládnem, ale malá je na tom horšie.. ☹.. a to je dosť zlé, lebo je umrnčaná, stále plače, kričí, no nedá sa to proste!! ☹ .. Pri Peťkovi sa mi to ani raz nestalo..( čo ma dosť zarazilo).. skúšala som, aj calgel, ale nič nazabralo.. tlačí sa nám 10 zúbok a od 4 mesiacov sme si toho vytrpeli až-až..

ined77
10. říj 2010

@love15 🙂 ..to už máte 10 zoubků??? 😕 ty jo, to nám v jejím věku vylezl první 😅 .taky to bylo u nás od 4 měsíců ☹ ...to si časem i zvykneš...s tím myslím nejde až tak nic moc dělat, prostě vydržet.ale chápu, že pro maličkou je to na houby 😢 ...no nezbývá než vám popřát aby dalších 10 vylezlo rychle ať máte brzy pokoj 😵 .
ono je holt každé dítko jiné..já teď doufám aby druhé mimi tohoto bylo ušetřeno...potažmo i já 😅 😉 .

love15
10. říj 2010

@ined77
no to áno.. ako, malá iba plače a ja neviem čo už jej mám dať, tak mi je jej ľúto, ale s tými zúbkami to nieje sranda!! 😢 Peťko bol pokojný, len sa slinil.. ale potom keď to išlo do tuhého nám pomohol iba calgel, ale čo u Lillien nieje možné.. 🙄

ined77
10. říj 2010

@love15 🙂 ..zkus třeba i jiné gelíky, ..mundisal nebo kamistad..ten je silný a nám zabíral hodně 😉 .

u nás dospinkáno, dnes jen 1.40 😝 ..tak se jdu věnovat, už tu frčí hurvajz 😀 .
všem krásnou neděli a páááá 🙂

hancazivocich
10. říj 2010

odkaz s Krainovou nepouštím!! Holky - proč se tím nervujete?!! Peníze, bulvár, hvězdný manýry!! Jak mi kdysi říkala jedna kolegyně - to víš, že bys věděla co s penězma, kdybys je měla.. To bys najednou musela mít zubní pastu za 100, mašinky a hejblátka za tisíce, tři auta, atd... Dítka lituju - co na tom, když bude obklopený luxusem a chůvama, když mu bude chybět máma?

@ined77 - co zkusit požádat holky z města, kde to jádro chceš? Vlézt do Zlína? a zeptat se - jestli s tím nemá některá zkušenost? Myslím ty kuchyně, atd...
@love15 - já si na začátku myslela, že to nemůžu přežít! A dá se to... Zvykneš si.. Akorát vstávačky ke dvěma naráz - ehm... Nám první zub v 10 měs. Máme jich zatím 12

love15
10. říj 2010

@ined77
skúsim aj v príspevku mi napísali že aby som skúsila iný gélik.. 😉 díky moc

love15
10. říj 2010

@hancazivocich
Ahoj,
no netreba mi vstávať ku Peťkovi.. jemu to je jedno.. spí ako "zabitý".. 😀

ined77
10. říj 2010

HALO HALO 😀 ...NESU NOVINKU!!!! 😵
MATOVA PORODILA!!! 😵
cituji 🙂 ...ahojte, naša JULINKA o 19.15- 3250g a 47 cm 😵 😵 😵

od nás posíláme obrovitánskou gratulaci 😵 .to je nádhera 😵 .

gina333
10. říj 2010

dobry vecer 🙂

Dnes sa u nas nic mimoriadne nastastie nestalo. 😉 Pekne spinkala, skoro 2 hodiny, potom sme boli vonku na prechadze, ja som isla o piatej na zumbu a Sophi bola so svokrou a s Natalkou doma. Teraz uz spinka, idem pozerat Talentov. 😵

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

gina333
10. říj 2010

@ined77 : to je krasna sprava, super tesim sa , dufam, ze su obe v najlepsom poriadku. 😵 😵 😵 😵 😵

ined77
10. říj 2010

a mají nádherné datum!!!10.10.2010 😵 , přímo magické 😵 .
ježiš já mám takovou radost že snad ani neusnu 😀 .
jsou to holčinky šikovné 😵 .

ined77
10. říj 2010

@gina333 🙂 ..myslím že jsou určitě v pořádku 😵 .psala mi vlastně hodinu po porodu 😉 .

ined77
10. říj 2010

@hancazivocich 🙂 ..tak se to nakonec vyřešilo samo, ta kuchyň.nabídl se kamarád...on si tím přivydělává a že prý to udělá na míru a za dobrou cenu 🙂 .zítra budu volat té paní jestli si to tam můžeme už jít změřit aby na tom začal dělat 😉 .

jdu se kukat na tv a odpočívat, ale mám plnou hlavu té novinky 😵 .

všem krásnou, klidnou a dobrou noc 🙂 ..matova s julinkou obzvlášť 😵 a myslím i na matove M ať to zvládne se šimonkem na 1 s hvězdičkou 😵 .
páá zítra 🙂 .

sherry28
10. říj 2010

za mě taky obr gratulka, je to fofr 😉 🙂 už ji má venku, holku jednu mrňavou 😵 taky už to chci mít za sebou 😉 a nad tím datem jsem dneska přemýšlela, že dneska rodit by bylo dobrý datum a ona si ho Julinka vybrala 🙂 😉 tak všem krásnou noc 😔

hancazivocich
11. říj 2010

Dobré ránko! No, tak to je super!!!
Řekla bych, že se Matova upla ke správnému datu - neříkala, že slouží i její dr., že by se jí to i hodilo? 😉 Teda spíš tomu panu doktorovi!
Taky doufám, že to doma ti chlapi zvládnou!!

deyana
11. říj 2010

Ahoj, máme už taky tento problém, malá nám spala často celou noc, teď cca měsíc(rostou první stoličky) se budí v noci a to takovým způsobem, že ve 3 ráno hroznej řev, vezmu ji k nám do postele, 2-3 hodiny po nás leze, řve, vzteká se, povídá, tak to vzdám, jdu s ní do pokojíčku, dám hračky, zkouším po chvilkách mlíčko a uspávání.. usne třeba v náruči, ale mě po pár minutách odumírá ruka, takže ji chci položit, v tu ranu je vzhůru, chce na nožičky... už to s manžou nedáváme, oba jsme totálně vyflusnutý, on se teda do práce vyspat potřebuje, ale už fakt nevíme co s tím. Můžete někdo poradit, co zkusit?díky

hancazivocich
11. říj 2010

@deyana - pokud je zvyklá spát ,,normálně" sama, tak ji tím, že ji vezmeš k sobě do velké rozhodíš.. Já tohle udělala jednou a nikdy víc!! Usnuli jsme až někdy nad ránem..
Možností je víc, ale musíš zjistit, co na vás zabírá.. Na nás mlíko, popřípadě Nurofen do mlíka. Protože klasicky to do ní nedostanu - v noci! Tříská se, vstává, chce si číst, na nožičky a tam... Já přebalím, dám napít, pohladím, dám jí ty žabáky, na který je zvyklá, event. chvíli držím za ruku, ale neberu do postele..

gina333
11. říj 2010

dobre rano 🙂

@deyana : tazko ti poradit,kazde dieta je individualne. Ja som ju skusala nevybrat z postielky, ale spusti rev, uplne sa preberie a je konec. Ked si ju vyberiem a polozim k sebe, len tisko povie mamicka je tu zatvori ocka a spi. 😉 Ale spi so mnou kazdy noc.

Mne len teraz doslo ze Julinka sa narodila v taky magicky den. 🙂 Krasne, dufam, ze matova ju aj nemocnici pofoti, batoztek maly. 😵 😵 Noc u nas ako obvykle, od polnoci spala pri mne, lae uz o 6:00 sa motala, takze vstavali sme spolu. 🙂

bufina
11. říj 2010

Ahojte, my jsme našli první zoubek před týdnem. Bylo to celkem v pohodě, sice se častěji budil, ale hned zase usnul. Tak sem si myslela že když má zuba venku, tak bude chvílu klid. No a ono je to horší než kdykoliv předtím.... Usne kolem půl 8, max. ve 22.30 je vzhůru, tak si ho vezmu k sobě do postele, pořád se vrtí, visí mně na prsu, když mu ho oddělám tak začne kňourat... Po půl hodině třeba usne, ale je neklidnej a do hodiny je zase vzhůru a celý se to opakuje celou noc.... Asi se mu klubou další zoubky, nebo nevím...

prchalka
autor
11. říj 2010

Dobré ráno,
tak to mě holky dostaly, bulim 😅 Včera jsem chtěla napsat, že když už tam jede, tak znám 3 lidi, co mají narozky 10.10. tak co kdyby to vyšlo? Tak už znám 4tou - malou Juli 🙂
INED: Napiš jí gratulky a ať dá vědět, jestli je to v porodce větší lehárko, jak doma 😅 😀 Nemá MMS, že by byla fotečka?
My už měly dneska zase výlev vzteku. Vůbec nevím, jestli na to cvičení jít, už teď toho mám dost a jsem naprostej měkkoň, takže bych se tam nerada rozbulela, teď mě stačí fakt málo 😝

prchalka
autor
11. říj 2010

@love15 Ještěže aspoň malý ti spí a neměl s tím problémy, a tady se potvrzuje, že SNAD je každé dítě jiné, že obě by tohle vyvádět fakt nemohly, to by člověk nemohl zvládat ☹ Držte se! U nás jsme se sice nebudily 20x, ale byla schopná se opravdu CELOU noc motat a mačkat mi ruce, kňourat, fňukat, brečet, no všechno možné.. takže spát se stejně nedalo 😒
Ještě posílám IP, ať nezahlcuju diskuzi stále tím samým!

anta
11. říj 2010

Ahojky, i já se připojuji s gratulací, super datumek, tak to bude dítě jako z cukrkandlu 🙂 Mám radost a 3x hurá 😉
Jinak dnes jsme vstali prdkou sakra napřed, no děs běs, odmlouvání, pořád samý "nenenene" uáááááááááá 😝 Že jsem si nepořídila raději pitbula, toho bych aspoň zavřela do klece 😀 😀 😀

katzi
11. říj 2010

ahojte,

no nééé, už je to tady, první mimčák na světě 🙂 Takže matova a Julinko: veliká gratulace,jste holky šikovný, buďte obě zdravé, veselé a pohodové 😵 Budem se potom těšít na fotečky 😵

No jinak my spíme, ale teda byla to fuška 😠 Myslela jsem, že po cvičení rychle odpadne, navíc od rána byla umrčená, tak jsem myslela že je nedospaná. Omyl - uspávala jsem se s ní přes půl hodiny, i na zadek dostala 😖

gina333
11. říj 2010

@katzi : ja pri kazdom obednajsom uspavani trpnem, 😲 nastastie zatial my zaspala stale. 😉

Aj teraz spinka, mam tu na skok kamosku tak sa jej idem povenovat. 😵

ined77
11. říj 2010

ahojky 🙂 ,
dnes nějak nestíhám..jsme bez tatínka, zařizuju už tu kuchyň..resp.domlouvám měření v novém bytě atd.ve středu musím jet podepsat konečně tu kupní smlouvu na barák a už by měly být brzy penízky na kontě.pak nastanou opět fofry 😝 .odpoledne potřebuji skočit ke své dr. nechat si napsat ty punčochy na křečové žíly a něco mi vyskočilo vzadu na noze, je to horké a bolí to 😖 ....tak as´t se mi na to mrkne.
matove jsme psala teď 😵 .tak jak písne, písnu zase vám 😉 .
dostala jsem dnes cd s výběrem kuchyní..no babo raď, ale teda divím se, že se tím neživí..to je nádhera 🙂 .
tak mám 2 favority a z toho něco vymyslíme 🙂 .potřebuji jít brzy koupit nebo aspoń rezervovat tu myčku na nádobí kvůli rozměrům 😉 ..já na staré kolena budu mít myčku 😅 .ale chceme ji kvůli úspoře vody 😉 .
no , tím vás zatěžovat nebudu, ale nějak mi to přerůstá přes hlavu 😅 .
jinak noc..no...3x plakal..teda spíš se vztekal a vykřikoval...trolejbus, sednout, táta 😀 ..se mu asi zdálo že jedeme a on vždy chce sedat na sedadla..když jedeme sami, tak mu vysvětluju, že to nejde, že musím být u kočárku a že bude sedět až pojedeme někam s taťkou 😅 ..chudáček malý 😀 .
jinak od rána je umrčkaný až hrůza, venku zase bodoval..no škoda slov 😝 .
začíná mu rýma, tak možná i tím ☹ .
jinak spinká od 12.05 🙂 .

jak jsem to tak proletěla, dnes jsou snad všechny děti opravdu k sežrání 😅 .
mějte všechny moc krásný den 🙂

prchalka
autor
11. říj 2010

Já taky nemám nejhorší zprávy 😉 Na cvíčo jsme šly, co doma. Jen jsem předtím měla trochu nevolnost, obavu, ale říkala jsem si, že to nějak dopadne. Cvičitelky jsem se předtím zeptala, co teda s ní, když by vyváděla jako minule, abychom nevyrušovaly atp.. a taky jsem se zeptala na ten mikrofon. Prý cvičí bez něj, ale teď poslední 2h, že má nemocnej hlas, tak proto ho má. I dneska si ho pak sundala, takže ok! A moje dítě? Tentokrát vesměs dělala a zkoušela všechno, něco taky odmítla ale BEZ řevů a vzteků, paráda. Takže jsem se z toho málem rozbulela stejně, jakou jsem měla radost 😅
A nakonec, kolem půl 1 mě vzala za ruku a že chce jít nahoru. Už mi to udělala asi podruhé. Takže dostala plínku a za 5 minut byla tuhoš. No uspáváme už po 6ti hodinách, tak to jde líp. Akorát včera se po hodině zase probrala, klečela, kymácela se, oči zavřený, tak jsem jí zas položila a spala další hodinu, probudila se až před 15.h 😝 😅

gina333
11. říj 2010

@prchalka : no vidis. zlata Cori zvladli ste to perfektne. Dobre ze ste tam sli, mam radost aj za teba. 😵 😵

@ined77 : krcove zily 😲 mna to nastastie minulo, ale mam kamosky ktore sa s tym roky trapia.Mycku mam aj ja, no neviem ako som mohla bez nej existovat tak dlho, je to super vec. Ulahci pracu, setri cas....no proste parada. 🙂

Mne sa zase dnes pokazila elektricka truba. 😠 Chcela som zapiect maso, tak som zapla vyhriat, po case otvaram dvere a teplo nikde. 😝 Ma slo porazit, esteze pre Sophi som robila spenat, mne musi stacit dnes polievka a na masko pojdem k svokre. 😉 Opravar pride az zajtra, len teraz neviem ci nemam radsej obed na zajtra uvarit uz dnes. Co ak my odstavi elektriku? 😅

ined77
11. říj 2010

@gina333 🙂 ..no jo, ono 3 těhu po sobě udělají holt své ☹ ..jako nemám to nějak hrozné, ale cosi mi vystouplo vzadu nad kolenem a celkem to bolí 😒 .a ty punčochy chci nosit i proto, aby se mi to nezhoršilo 😢 .
no a nemáš tu troubu třeba povytáhlou ze zásuvky? 😕
jj, taky myslím že myčka je fajn věc a přeci jen už budeme 4, to už se vyplatí určitě 😉 .jen nevím jak často se zapíná 😀 .