Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
7. lis 2010

dobré ráno 🙂
u nás začíná den už o půl páté, ale jak pro koho 😉 jen pro mě, pak od šesti Mára a to už budí celý byt, ale chlapi spějí dál, tak mu musím stačit já 🙂 jdu chystat snídaně, mám tu pět chlapáků, máme tu dědu😉

gina333
7. lis 2010

@sherry28 : a zase obsluhovanie chlapov pripadlo na zenu 😀

katkabg
7. lis 2010

@gina333 ta tvoja malinka ke zlatuuucka juj som omrkla fotky :Daj natalka je hroszne zlata velmi sa podobate vsetkt 3 :dja som si akurat dala masku na valsy...varim zemiaky potom urobim rezne a uvidim mozno aj niaku polievkuskuchtiiim...ako my tu v bulharsku mame mat dnes 27 stupnov...vcera bolo 25...tak si ideme do parku urbit piknik...tomu pocasiu sisi ci co :D katusku uz ju vodim za jednu ruku a hadam uz sa spusti sama aby chodila uz nechyba malo 😅 tie zubky to je fakt do kym to prejdeeee uf uf 😝 anie ja neviem niekedy katke co je...niekedy je taka umrncana ze az 😖 ale da sa ona aspon nereve ako paviaaaan 😀

gina333
7. lis 2010

@katkabg : dik, dievcata su take miesane, ale my sa aj s muzom podobame na seba 😉 😀 Ja dnes nevarim, u nas v nedelu vari svokra 🙂 tak mam pokoj aspon jeden den od varenia. U nas bolo krasne vcera, od dnes hlasia dazd, veru uz je aj zatiahnuta obloha, takze asi uz pekne bolo. 😒 Sophi sama zacala chodit az v roku, veru najlelpsie bolo ked iba sedela, teraz uz za nou veru obcas nestiham. 😵

anta
7. lis 2010

Ahoj holčinky, tak tady je hnusně od včerejška. Prší a prší, no psa by nevyhnal 😉

anta
7. lis 2010

@katkabg - ta tvoje holčinka je krásně okatá, fakt, že jo 😉

sherry28
7. lis 2010

@sherry28 snad se dočkám taky toho, že oni budou obsluhovat někdy mě 😀 😉

@katkabg závidím počasí 😕

sherry28
7. lis 2010

dnes peču kuře a udělám k tomu br. knedlík, ať je změna 😉 a k tomu jahodový kompot a pak jim udělám ke sváče pudinky 🙂 u nás prší od včera a fučí šílenej vítr 😒

sherry28
7. lis 2010

ta první zpráva měla být pro ginu a ne pro mě, posílám si sama zprávy to jsem, ale dopadla 😝 😀 😉

katkabg
7. lis 2010

@anta jeho no dakujeme...to ma pomne okale take :D

katkabg
7. lis 2010

@sherry28 hi to ti verim...ale je to take zvlastne to pocasie...dufam len ze po takomto teple nepride paradna zima 😖 mas krasnych tych tvojich malickych 😅 ...urcite mas veselo doma 😀

katkabg
7. lis 2010

@gina333 juj mat tu tak aspon svokru...ona robi na slovensku aj svokor no a aj moja rodina je na slovensku takze som na vseeetko sama...jeeeeda ja sa zs tesim ked uz katka bude chodit...neviem preco...hrozne sa tesiiim...no uvidime do kedy bude trvat moja radost hihi 😀

gina333
7. lis 2010

@katkabg : a preco si ty v Bulharsku, ak sa smiem opytat? Ale musi tam byt krasne, hlavne ked byvate pri mori. 😉 A neboj dockas sa, vsetko tak leti, za chvilu ti bude behat, potom skolka, skola, ani sa nenazdas a budes mat doma taku velku kocku ako ja. 😉 Myslim Natalku, lebo Sophi je nastastie este stale spuntik. 😉

anta
7. lis 2010

Tak holčinky, Honzík se nám vyčůral do nočníčku, i když má plenu, tak se ho ptáme, zda nechce čůrat a on řekl, že ANO a vyčůral se! 🙂

katkabg
7. lis 2010

@gina333 no ja som sa tu vidala za bulhara pred 5 rokmi takze tak...byvame sice 200km od mora ale aj tak sme na peknom mieste a k moru to mame aj tak blyzsie ako zo slovenskaaa 😀 no a tomu verim ze deticky rychlo rastu...ja si katusku co najviac uzijem bo ja uz dalsie deti nemozem riskovat mat..akurat dnes som zacala konecne brat HAK 😝

prchalka
autor
7. lis 2010

Ahojky,
včera to odpol už ani nevypadalo, ale nakonec jsme do kina šli 😉
- Občanský průkaz - jo fajn to bylo
- noc - kdyby ji neprobudil bobeš ve 23.20, tak by asi spala a spala, škoda 😖
- od rána jsme kuchtili (listoví šnečci a řízky se salátem), tak jsem tu až teď (kupodivu nás nechala tvořit)
- odpol máme návštěvu
- fotky - zapózovat a čuchnout 😅 😀

gina333
7. lis 2010

@prchalka : ten kolacik robievam aj jam, mnamka to je 🙂

@katkabg to je super, mat more tak blizko. 😵

Sophi spinka od 12:10, Nati s MM isli na obed k svokre tak sa idem konecne v klude zasurfovat po nete. 😉 😵

katkabg
7. lis 2010

@prchalka juj prekraaaaaasna jeeee 😀

sherry28
7. lis 2010

MM kouká na F1, dopoledne jeli motorky a Abrahám vyhrál, myslím, že to bylo mistrovství světa 😕

@katkabg jo veselo tedy je, někdy až moc 😀

anta
7. lis 2010

@prchalka to jsou dobrýýýýý fotky 😀 😀

prchalka
autor
7. lis 2010

Jo fotky se docela povedly 😀 😀 děkuju za komplimenty 😀
Mám zase další uklidňující zprávu pro vás všechny od naší návštěvy. Kamarádův kolega má sotva dvouletá dvojčata a jsou těhu znovu. Na kontrole zjistili že čekají 3jčata 🙄 😕 😅 😖 😝 😝 😝 Potěš pámbu!! No mě se udělalo špatně, jen jsem to slyšela.
Tak já se loučím, bobík byl, tak super, návštěva taky super, teď ještě koukají na vlka a zajíce a půjdem pomalu koupat. Odpolko spala přes 1,5h.
Všem dobrou a zítra nástup zde 😅 🙂

katkabg
7. lis 2010

@prchalka ty brdo ved to budu mat 5 detiiii :D bru nocku 😔

katkabg
7. lis 2010

bru nocku kazdej zvas aj vasim detickam...ideme aj my haji bo aj ja som akasi polamanaaaa 😅 bru nocku 😔

gina333
7. lis 2010

dobry vecer baby 🙂

akosi dnes nestiham, Sophi spinkala na obed 1:40, potom sme boli v Tescu, teda nic moc som nekupila, chcela som na nu hrubsie teplaky, pyzamka ale nic nemali. 😒 Potom kafco u svokry a domov. Stihla som aj zumbu tak som spokojna. 😉

@prchalka : ze trojcata 😲 😲 😲 to by som uz nacisto zosalela, dufam,ze to chutatko zvladne. 🙂

Prijemnu noc vsetkym. 😔 😔

gina333
8. lis 2010

dobre rano 🙂

noc ako vzdy, aj spala, aj plakala. aj sa vrtela, no proste z kazdeho rozka troska. 😉

prchalka
autor
8. lis 2010

Dobré ráno,
já zase nemohla a nemohla normálně usnout, chjo ☹ takže už teď jsem k.o. a šla bych spát 🙄
Čorí se opět vzbudila při MM vstávání - 5.40 🙄
Doufám, že se aspoň dneska vykopeme na cvíčo konečně a projde to v klidu!

anta
8. lis 2010

Ahoj holčinky, tak Honzík dnes houkal před šestou, to docela jde.

@prchalka no fuj trojčata, to bych se zbláznila 😀 😀 😀

gina333
8. lis 2010

@anta : aj Sophi uz veselo stebotala od 5:40. 😉 Chcela som sa opytat, tebe Honzika bez zobudenia spi celu noc? U nas je to stale taky nekludny spanok, nevime co jej vadi, proste si zaplace, vrti sa, bucha sa, ked si sadne alebo sa postavi v postielke viem, ze dovtedy bude plakat kym si ju neprelozim k sebe do postele. 😲

anta
8. lis 2010

@gina333 - ano, Honzík vážně spí celou noc. Možná má Sophi moc zážitků, tak jí to ten mozeček všechno zpracovává 😉

anta
8. lis 2010

@gina333 - vy jste měli Sophi v ložnici od malička? Tak možná taky není zvyklá na to spát sama 😉