Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
10. lis 2010

ahojte,

dnes byl zase hektický den: dopol. cvíčo, pak ke kamarádce, tam Aduš uspat, potom s kamarádkou k mému gyndařovi, kde mi během kontroly kamarádka Adélku hlídala. Kontrola dopadla dobře, vše v pořádku, jen se mimčo rozhodlo nás napínat a neukázat co má mezi nožkama 🙂 😒 Zato mi ukazovalo zdvižený palec jako že se má OK 🙂 Další kontrola je za měsíc, to bude i velký - genetický ultrazvuk. Tak snad už se stydlivka ukáže pořádně 🙂

katkabg: to musí být pro celou vaši rodinu veliký šok a velká zkouška 😔 Cítím s vámi 😔

zuzanka26: ty nemoci by neměly být 😖 Přeju ať je Sárince brzo líp. S tím těhotněním tě chápu, že je to stresující a že na to člověk prostě nedokáže nemyslet, když po miminku touží. Držím palec ať se zadaří.

ined: i my měly dnes uječený den - od rána vstala zadkem napřed, u kamarádky spala necelou hoďku, takže vstala opět uřvaná 😠 😖 No taky jsem z ní měla už nervy v kýblu 😀 Teď jsem ji předala tatínkovi ať si dcerušky užije 😉 Vy už to máte do večerky taky relativně za pár, tak ať už vám to uteče 😉

ined77
10. lis 2010

@katkabg ☹ ..jj, to chápu, že převoz by byl drahý, mě jen překvapila ta rychlost...pitva, zpopelnění atd. 😨 , právě kvůli těm nejasným okolnostem 😢 .
je to strašné, drž se kočenko, musí to být pro vás opravdu hrozné 😢 .

@katzi 🙂 ..tak super, že kontrola byla v pořádku 😵 .neboj, ono se vám brzy ukáže, stydlínek 😵 .
a co by jsi si tak tajně víc přála? 🙂
jj, den fakt s velkým B jako blbec 😖 ...taky bych matýnka hned předala, ale není komu 😀 .ale už jdeme plavčit a brzy chrnět 😉 🙂 .

véča šmakovala...to má jediné štěstí taky 😎 😀 ...tak už fakt pááááá 🙂

katzi
10. lis 2010

ined: asi maličko víc holčičku, ale to jen proto, že si holku už umím představit 🙂 S chlapečkem je to pro mě takový krok do neznáma. No ale opravdu ať je to co je to, hlavně ať je to zdravé. Jen bych už ale opravdu chtěla vědět co to je, líp by se nám dolaďovaly ty jména. Takhle je to takový nekonkrétní, MM říká, že je na vybírání ještě čas 🙂

prchalka
autor
10. lis 2010

Tak já mám jasno v jméně pro kluka, ale pro holku ne, to mám víc variant a na žádné bychom se stejně neshodli a hlavně - já jsem ten poslední, kdo to tady potřebuje řešit, že.. 😅
@katzi stydlifka 😅 😖

prchalka
autor
10. lis 2010

Přeju rovnou dobrou, pak s ní budu mít plné ruce práce a půjdu hned na kutě. Čekala jsem na bobek od předobědí a.. byl konečně v 18h uff 😉

katzi
10. lis 2010

prchalko: hoď sem inspiraci - jaký jméno máš vybraný na kluka? Můžeš i těch víc variant pro holku 😀 Já tentokrát fakt nějak nevím 😖 Na kluka by se mi pár jmen líbilo (Marek, Lukáš - sherry máme asi stejný vkus 🙂 , Tomáš, Sam,...ale všechny tyhle jména mají buď naši dobří známí, nebo někdo z rodiny 😒 A nemůžeme mít jméno končící na "š", protože příjmění nám začíná na "Ž, takže to nejde vyslovit 🙂 ). Na holku se mí líbí: Karolína, Anna, Alena, ....nic z toho se ale nelíbí MM 😖 Bude to porod 😀

gina333
10. lis 2010

katkabg: je to tazke pre celu tvoju rodinu. Velmi s tebou citim. 😔

@katzi : fajn, ze na kontrole je vsetko ok. 🙂 🙂 Co sa tyka tych mien, je tazke vybrat si druhykrat meno pr dievcatko, lebo cloveku sa zda, ze to najkrajsie uz ma prve dieta. 😉 My sme tiez dlho zhanali, nakoniec rozhodla Nati. Chlapcenske by som dala po manzelovi, a z dievcenskych sa my pacia Nina, Nela, Stela. 🙂 🙂

gina333
10. lis 2010

Uz spinka, akosi zacala kychat, namazala som ju Koalkou, uvidim aku budeme mat noc 😒 Zda sa my, ze bude mat poriadnu nadchu. 😲

Peknu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
10. lis 2010

já jen v letu 😉 všichni máme rýmu obrovskou 😠 a Eli už taky kýchá a kašle 😅 Marek má i teplotu ☹ no jo podzim je tady 😝

@matova jak ty bojuješ? Dobrý, Šimonek se uklidnil?...... 😕

sherry28
10. lis 2010

všem tichou a klidnou 😔

matova
10. lis 2010

sherry:ahoj 😵 ja bojujem tak že dnes sem vám chcem napísať ale malá mi od 18 ešte oko nezatvorila....

matova
10. lis 2010

Ahojte 😵 , myslím stále na vás a mrzí ma že nemám prečítané ako sa máte 😢 , akurát som tu zaregistovala teraz veľkú bolestnú stratu, je mi to naozaj ľúto 😔.
U nás- po mesiaci od narodenia Julky- Šimon odvtedy spal len asi 4x doma poobede v posteli 🙄, kočíkovať ho rezolútne odmietam, buď bude v posteli alebo má smolu- ale smolu máme takto všetci, lebo je s ním potom ťažko do večera aešte stále vymýšľa že večer tiež nejde spať...a keby ale urnik prespal tú noc ale ešte sa budí a chce mňa...takže zas letím z inej izba k nemu...Inak sa konečne tento týždeň trošku ukľudnil už a zas začína komoliť aspoň slová, lebo bol zaseknutý a nerozprával vôbec už nič. Nočník ako vždy 0 points 😝 . Potrebujeme dorišiť do budúca spanie, ako vlastne budú tie deti kto kde zaspávať..zatiaľ každý v inej izbe.
Malinká je zlatá ale bohužiaľ čím ďalej tým viac plače, spí mi len 2x cez deň okolo obde a a k večeru. Vydrží hore aj 4h, uspávanie je blbé, asi ten nešťastný reflux- pálenie záhy, vracanie obsahu žalúdka...napriek polohe vyvýšenej...nosiť sa chce samozrejmä. Tak som sa zaprisahávala že druhé dieťa ani za nič na ruky a v postieľke sama zaspávať bude a aha 😢 . Navariť ešte väčší problém ako vtedy...O refluxe a dojčení na požiadanie už mám naštudovaného....Teraz od 18h mi ešte nespala, plače, kojím, prebaľujem, nosím, uložím, a furt nespí, bežím k nej...iste som zabudla kopu vecí a každej čosi ešte povedať aspoň pár slov...ale no ... plače, páááááááááááááá ☹
držte sa 😉

prchalka
autor
11. lis 2010

Dobré ráno,
já zatím jen v rychlosti - jde pohádka 😅
U nás se usnulo 20.30 a 21.40 už zase békala a stála na posteli 😒 Já mezitím DOKOINCE usnula, no a pak ještě asi 7x za noc... No usnout se docela dalo, ale super spánek to teda nebyl. Od nějakých 2h ráno funěla a věděla jsem o ní, už jsem uvažovala i o tom, že jí vyšťourám nos, ale asi spala. Ráno budíček 5.15 🙄 a to jsem byla jako myška. Tak chtěla dudínééééék a pak mi půl hodiny žmoulala ruce, jestli spala nevím, pak jsem se odplížila a s konečnou platností spadla z postele v 6.10!

gina333
11. lis 2010

dobre rano 🙂

@matova : tak mas to tazke dievca ako to citam. 😒 S tym refluxom je to des, my sme sa trapili 7 mesiacov a vyskusali sme vsetko dostupne co bolo na farmaceutickom trhu a nic nepomohlo. 😠 Drzim palce aby si to zvladla bez ujmu na zdravi. 😉

Sophi sa do polnoci vkuse budila, plakala, nevedela dychat chudatko. ☹ Ale potom spinkala do 5:30 krasne, bala som sa, ze uz nezaspi,ale este zalomila na hodinku. Dnes Nati neide do skoly, vystupuju s tanecnou na otvoreni noveho shopping centra, aj my tam ideme hned o 10:00 ako otvoria, je to hned vedla nasho panelaku tak sa tesim. 😉 🙂

lehna
11. lis 2010

dobré ráno,

u nás druhá noc nějaká uřvaná. Včera jsem ho pořád slyšela kňourat a dneska v 0.15 řev maminkooooo,maminkoooo.
strávila jsem tam 20minut,kdy pořád brečel a řval,že ťap ťap do ložnice. no nakonec jsem ho nějak uklidnila a usnul, vstával 5.50 i včera.
Včera jsem nějak nestíhala,nebo co. lehce jsem dočítala,ale nějak mě nenechal napsat.
dneska jdu s ním zas spát po o 😒

anta
11. lis 2010

Ahoj holčinky, tak dnes vstával v hodin. Dnes očekáváme výměnu toalety, tak to jsem zvědavá 😉

anta
11. lis 2010

Jé mně se tam neobjevilo, v kolik vstával, tak vstával v 6 hodin 😀

gina333
11. lis 2010

@anta : ved som aj pozerala, ze nieco chyba. 🙂 🙂

katkabg
11. lis 2010

@ined77 no az dnes bude pitva dokoncena...a vysetrovanie bude hotove tak do 10 dni....

katkabg
11. lis 2010

@gina333 dakujem moc

gina333
11. lis 2010

@katkabg : ako sa drzite? takze este nic blizsie nevies? mne jednoducho neide ako sa da niekoho donutit aby spachal samovrazdu. 😲

katkabg
11. lis 2010

@katzi dakujem noo bude to tazke

katkabg
11. lis 2010

@gina333 neviem nechcem sudit kto co urobil no svokor proste vola jednemu synovi a mu hovoril ze sa ide zabit...svokra zas volala 3 dni pred smrtou s mojou maminou ze pride cez vikend knim a ze uz ma vybavenu dovolenku ze ide za nami do bulharska ze sa hrozne tesi na malu...tak preto neverim ze ona by si siahla na zivot ☹

lehna
11. lis 2010

@katkabg -ještě jsem ti nestihla napsat. upřímnou soustrast,je to teda obr tragedie pro vás všechny 😢 . moc na vás myslím.

gina333
11. lis 2010

@katkabg : a to sa nedalo tomu zabranit? myslim ked volal synovi, ze co sa chysta urobit, je my hrozne luto vas vsetkych. 😒

lehna
11. lis 2010

@katkabg -je to hrozné,že najednou oba dva udělali to samé. to už se člověk nedozví jk to doopravdy bylo ☹ 😔

katkabg
11. lis 2010

@gina333 ano vola synovi co je vbulharsku...ten potom volal tomu co je na slovensku a on tam vecer isiel no uz bolo neskor...nasiel ich oboch obesenych a s jednym rozluckovym listom...zatial neviem co je v nom a kto ho pisal...potom napisem...papa..teraz nemam sil ☹

katkabg
11. lis 2010

@lehna aj ked sa dozviem uz ich to nevrati ☹

gina333
11. lis 2010

@katkabg : dobre moja, hlavne hlavu hore, musis byt v pohode koli malej. 😉 Nehnevaj sa, ze sa vypytujem, ale v telke ani v novinach nic blizsie nehovoria. 😒

ined77
11. lis 2010

ahojky 🙂 ,
nečekaně jsem se začetla na jiné diskuzi 😅 .
dnešní noc dobrá, budík dokonce až v 7h..teda pro MM a matýnka, já vstávala v 5.30 kvůli tomu cukru 😝 .
výsledky budu vědět až při kontrole u svého dr., ale docela to šlo..sice čekání děs..dohromady jsem tam byla 3h 😒 a pak jsem měla zase fofry s matýnkem, ale mám to za sebou 😉 .teď ještě aby výsledky byly o.k. 😅 .
matýnek spinká od 12.10..tak snad se trochu stihne prospat než tu zase začnou lomozit 😖 .
tak jdu rychle kuknout jak u vás 😉 .