Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
11. lis 2010

gina, je to časté u detí ten reflux, ale poriadnu paseku to vie narobiť 🙄

hodila som pár fotiek do fotobl., malá mala práve včera 1mesiac, chcela som dať sem ale už to nieje k téme a je tu už dosť nových prispievateľov....musím sa polepšiť a postupne popozerať aj vás ako sa máte, najlepší by bol sumár kewby niekto hodil sem 😀 . Pre šimonka už mám kúpenú Sedaliu 😒 , ja už proste nemôžem, už ma to neskutočne vytáča keď cez deň nespí a ešte aj vnoci sa budí 😝 🙄 . Jednu fotku ešte musím dodať...možno teraz stihnem...
držte sa všetky pááááááááááááááá

ined77
11. lis 2010

@prchalka 🙂 ..ale tvůj ohlas co se týče jmen mě opravdu rozesmál 😀 .
je fajn být připravený 😉 😎 😀 .

@katzi 🙂 ..já to mám celkem podobně, ale už jsem si na tu holčičku i zvykla 😉 .fakt jde především o to zdravíčko 😵.
pro chlapečka taky pořád jméno nemám..asi nechám toho lukáška a bude 😅 .
vy byste mohli mít honzíka 😀 .

matova
11. lis 2010

exluzívne pre vás. 1. prvý krát v živote Monk takto zaspal sám 😀 2. malá kukučka

ined77
11. lis 2010

@matova 🙂 ...jejda, julinka už má měsíc, toto letí 😕 😵 .na fotečky kuknu 😉 .
ten reflux.... 😢 , ach jo.s tím bohužel neporadím neporadím, my jsme byli expetri jen přes prdíky 😅 .
a sedalia..no však už je šimonek velký 😉.kéž by mu to zabralo 😒..tolik bych ti přála aby se to už u vás aspoń trošku usadilo a dostalo nějaký řád alespoń s mini odpočinkem pro tebe 😵.

sherry 🙂 ..a jejda, nemoci 😢 .tak držím palečky ať nelehnete všichni 😨 😵 .

gina 🙂 ..tak to máte super blízko nové centrum 😉 .
takže i vy rýmečkujete ☹ ..no jo, to teď bude pořád. taky čekám že půjdeme z jedné rýmy do druhé 😒 .

katkabg ☹ ...

lehna 🙂 ..ťap ťap 😀 ...ty děti 😅 😵

jinak už něco nahoře slyším, tak se pro jistotu loučím, kdyby začal matýnek plakat 😉 .
všem krásný den a moc se všichni opatrujte 😵 , páááááá

matova
11. lis 2010

ined: ahoj 😵 ten 3D máš zajtra či už bol? glukóza- mňamka 😀 😝 😀

ined77
11. lis 2010

@matova 🙂 ... 😵 ...je to nářez to co zažíváš, ale dětičky máte krásné 😵 .mně přijde julinka hodně podobná na šimonka..potažmo teda na tebe 😵 .ale je krásná a navzdory tomu refluxu vypadá, že pěkně přibírá, ne? 😵 taková papulčička 😵 ..jen promluvit 😀 .

ined77
11. lis 2010

@matova 🙂 ...3D zítra, ano 😉 .ve 13.50.
jj, glukózu jsem si opravdu vychutnala..2x se mi vrátila do krku 🙄 😝 😀

matova
11. lis 2010

ined.ďakujeme, áno pribrala super- za 3 týždne 600g, ale asi vďaka tomu že ju stále nosím a polohujem aby všetko nešlo von 😒 . Máme Nutriton (svätojánsky chlieb) na zahustenie MM, ale nechce,a už som aj čítala že ani to dobré nieje dávať....n.j. A keˇ_d je chvíľočku kľud tak si k netu sadnem, nie aby som s schrupla...My sme všetci teraz chorí ešte aj ale mm je v práci aj tak...ešteže svokra príde nakuknúť, veľa pomôže čo len chvíľočka čo sa malý zabaví s ňou.
Šimonko keď bol bábo vyzeral podobne ako Juli, teraz skôr na mňa, malá- kedy ako- tie tmavé vlásky klamú že na muža sa podobá, ale s lícami tiež na neho. Len sa smejeme že po ňom je pažravá až z toho grcá 😀 🤐

matova
11. lis 2010

ined. super, tak nakuknem či máš v domčeku Kačenku alebo Lukyho. 😉 . A som zvedavá aj na katzi 🙂 , a prchalka, čože? tiež sa tu chystá nejaký testík? 😕 😅 🤐 , to som očami zavadila, ja sem nahliadnm občas ale len tak fakt vééééľmi z rýchlika. Tak pááá, krásny deň 😉

sherry28
11. lis 2010

ahojky 🙂
koukám, že matova je živá, zdravá 😵 i když asi zničená 😉 ale doufám, že šťastná...... 😕 mě děti nezlobí, momentálně mě zlobí MM..... 😠

@katzi takže by Marek? 🙂 No já si myslím, že spíš Mařenka 😉

prchalka
autor
11. lis 2010

Já jsem pár kousků požehlila a usnuly jsme ve 12.30.
@matova Myslela jsem na vás, ale zapomněla popřát - to proto, že jsme byly včera bez MM, to jsem vždycky trochu mimo 😝
Monk zaspal s vrtačkou a kleštěma? 😅 A Juli je teda pořádný mudrlant 😅
@ined77 Já si teda taky kluka představit neumím, ale když už mám to jméno... 😅 Ráda bych ho použila 😀
@sherry28 Jéžiš, všichni rýmu? Ale je dobrý slyšet, že tě aspoň nezlobí 😉 Ať se z toho brzy vyhrabete!

sherry28
11. lis 2010

@matova no Julinka je určo podobná i Šimonkovi, ale spíš ji vidím jako na tátu dost a Šimonek je hodně na tebe 😕 😉

@ined Lukáška? 🙂 tak že by tu byl další Marek a Luky 😀 😉 já si stejně myslím, že tam máte obě holčičku 😵 na kluky jsem expert já to nechte pro mě 😀

anta
11. lis 2010

Holky, vy jste toho zase nakecaly 😀
Matová - kolikrát si na tebe vzpomenu a moc ti upřímně přeji, aby jsi to už měla lehčí ☹
Jinak záchod vyměněn, pán byl teda ukecanej, ale byla s ním sranda, Honzík si myslel,že je to jeho táta, tak jsem hned Honzíkovi řekla "to taky není tvůj táta" 😀 😀 , pán hned začal vybalovat krabici s tím záchodem a Honzík mu zabavil sedátko s tím krytem, no fakt dobrý 😀 😀 😀 Sousedce jsme neunikli, dokonce i otevřela dveře, baba jedna zvědavá! 😎 Asi si říkala, kterej chlap to za mnou leze a že nic neví?! 😅 😅

gina333
11. lis 2010

@matova : nam ten Nutriton nezabral vobec, davala som jej na brusko ceresnove kostky, ohriate v takom vaku, kupila som v DM, najviac kvapiek zabral asi Sab Simplex a Bio Gaia ale trapili sme sa fakt tych 7 mesiacov, cele nci nosenie na rukach no horor. 😲 Juli je krasna, taka gulocka, no a Simi, vidis zaspi ked sa mu chce. 😉

Cely den sme shoppingovali, ale som vlastne nic nekupila len som vsetko pekne popozerala. 😉 🙂 Ludi tam bolo neurekom, MM akurat isiel pre Nati ved od rana je tam, hadam to stacilo. 🙂 Bolo tam strasne vela ludi, ale je to super, ze vsetko ma pod oknom, hlavne obrovske potraviny, nemusim lietat po meste ked si chcem nieco kupit. 😵 Sophi smokli riadne, dufam, ze nas to nebude dlho drzat, stale to ma take vodnate sopliky, vytiahnut sa neda nic ☹ ale znasa to v pohode, horsie to bude v noci. 😝

katzi
11. lis 2010

ahojte,

já dnes až teďka. Byla jsem dnes celý den jakási líná 😅 Dopol. jsem se alespoň donutila uvařit zeleninovou polívku, aby mě Aduš nepomluvila 😀 Po spaní jsme bez kočáru byly na otočku ve městě. Adeli už šlape docela pěkně, jde kam chci a nemusím ji nosit. Ale musím ji motivovat, např. Adélko dojdem tam a tam a mamka ti tam koupí dobrotku (=lízátko) 🙂

matova: tak vidíš, to šimonkovo samostatné usnutí je taková první vlaštovka, že se to třeba zase nějak ustálí. Třeba se přizpůsobí okolnostem a naučí se usínat sám. Jak píše Ined, je to hrůza jak ten čas letí, že je Julince už měsíc, neuvěřitelný 😕 Adeli taky hodně zvracela, taky jsem dávala Nutriton na zahuštění mlíka, ale bylo to prd platný. Jednu dobu i nepřibírala, byly jsme i na vyšetření v dětské nem. Ale reflux se u nás nepotvrdil. Myslím v nějakým její devátým měsíci to přešlo samo od sebe, prostě jí dozrála nějaká ta záklopka.

sherry: Marek by se mi líbil, ale mají ho naši dobří kamarádi. Asi by to bylo blbý, nevím no 😕 Ještě je ve hře David, ale nevím nevím. Holka by se mi vybírala líp 🙂 Jo a teda nevím jestli tam mám holku - začal se mi na obličeji dělat nějakej exém, byla jsem na kožním a doktorka mi řekla, že je to v těhu normál, že má v těle hodně estrogenu a že by to tím pádem mohl být kluk 😕 U Adeli jsme to neměla, tak že by? 🙂 Snad se prcek ukáže v tom 20tt.

ined: Honzík asi nee 🙂 I když v době mýho mládí jsem byla zoufale zaláskovaná hned do dvou Honzů 🙂 Toho cukru se bojím, ať jim to tam nevyhodím. Já jsem na tom s Adu nebyla, moje gyndařka na to tehdy zapomněla. Užij si zítra 3D a pozdravuj od nás Kačenku 🙂

gino: asi už začíná předvánoční shon 😖 Taky to u nás ve městě už pozoruju 😖 Přeju klidnou noc bez soplení.

anta
11. lis 2010

Holčinky kuk na trubadůra, pro rozveselení 🙂

gina333
11. lis 2010

@anta : no hotovy Felix Slovacek 😀

@katzi : Sophi tiez sama chodi, aj ide tym smerom ako ja, len problem je ten, ze ona nechodi ale uteka predomnou. A poviem mam problem aby som ju niekedy dohnala. 🙂 😉

Sophi zaspinkala, namazala som ju Koalkou aj Nurofen som jej dala, takze uvidim ako bude spinkat. 😒

Prajem pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

anta
11. lis 2010

@gina333 - co já vím, třeba F. Slováčka dožene, zatím jen píská a říká "dělej dělej", no vůbec nechápu, co tím myslí, asi že si pískne a máma přiběhne 😀 😀 😀
Dobrou holčiny a dětičky 🙂

gina333
12. lis 2010

dobre rano 🙂

noc bola dobra, potom ako som ju prelozila k nam na velku postel o 22:00 spinkala do 6:15, takze som vyspata. 😵 😵

prchalka
autor
12. lis 2010

Dobré ráno,
u nás budík ve 4.30 a brek, že bobééééš, bobééééš (ten tam nebyl), pak teda dudínééééék. MM jí ho dal a myslela jsem, že bude klid.. Zrovna mě probudila ve frontě na jabka a mandarinky 😠 😠 😖
Ale za 10 minut znova brek, střídám MM, ona byla celkem teplá a pak to s ní začalo kroutit, obracel se jí žaludek, natahovalo jí, 2x mi vyhodila hleny a sliny do dlaně - a že toho teda bylo ☹ A že chce dolů a dolů... Dala jsem jí Nurofen a pak kolem 5.40 usnula a spí ještě teď v 7h.
Doufám, že to bude JEN zubem.. 😕

lehna
12. lis 2010

dobré ráno,

u nás noc v pohodě. ve 4.30 volání máááámííí, tááátííí, tak tam jdu a byl klid,tak jsem se zas otočila zpátky a budíček 5.30.
Dneska tu leje jak z konve,tak to budem doma☹.
Prchalka- tak snad to bude jen zubem a nic horšího. podávej zprávy.

prchalka
autor
12. lis 2010

Tak definitivně v 7.30 vstávačka, vypadá teď docela normálně, ještě pak musím kouknout do tý pusy. Ještěže je doma MM dneska, tak jí asi pak provezem autem..

zuzanka26
12. lis 2010

Ahoj holky

@prchalka vy už máte pětky? Pamatuju si, jak jsi psala, že trojky vám lezly pomalu a teď už máte skoro vše? Nám se někde courají 😝 😅 teda už to tam je nateklý, ale už taky dost dlouho. a noci teda taky na prd. 😠

gina333
12. lis 2010

@prchalka : ako Cori? dufam, ze dobre a ze uz viac nevrackala 😉

U nas sa spi, doo som varila, upratovala, vonku je take aprilove pocasie, raz svieti slnko, potom sa zatiahne a prsi. 😒 Poo pojdeme zase shoppingovat, som zvedava ci aj dnes bude vela ludi. Uvadzacie ceny platia iba do soboty, tak by som chcela uz dnes nieco aj kupit. 🙂

matova
12. lis 2010

ahojte, ďakujeme za komentáre k foto 😉
však ja už mám také výčitky že vaše fotky som si dávno nepozrela...a nikektoré ani ešte vôbec, napr. od anty a hanzyzivocich...a tiež koľkokrát si na vás spomeniem...
prchalka: čorí je chorá?☹. tak skoré uzdaenie, my sme tiež a mne to steká na priedušky, myslela som že malej okrem teploty nič nieje ale dnes som odsala žlté soplíky asi až neviem odkiaľ lebo nos vyzeral prázdny 😒. Teda a to naštve, stojíš v rade a zbytočne 😠 😀 😉
gina, katzi: och, nestrašte že to bude trvať až do 7- 9 mesiaca 😲, ja viem, tá záklopka na žalúdku či kde musí dozrieť...Gina, tiež už som čítala že to ani nemá význam dávať nič na zahusťovanie...že čím častejšie sa také dieťa chce kojiť aj keď sa jej to vracia nazad- že je to lepšie, vraj sa tak tie sliznice obaľujú mm čo je dobré proti infekciám a tiež že sa tak posilňujú tie väzivá..tak neviem, no čo už...
scherry: 😀 😀 😀veru, zničená ale živá...Super že u vás deti zvládaš...nie nadarmo sa hovorí že PánBoh každému toľko nadelí koľko dotyčný unesie 🙂
zuzanka26: čítam v pase že sa snažíte o bábätko, veľmi držím palčeky 😵 😵 😵
anta: krásny trubadúrik, to už je taká vianočná fotka 🙂
katzi. 6týždňov do vianoc? 😕No do kelu, to asi zbehne ako to šestonedelie 😀
hanza: ako sa máte?

všetkým krásny deň,
a ined, ja sa isto dnes ešte kuknem čo potvrdil 3D 😉

prchalka
autor
12. lis 2010

Nj, je to jasný, první pětka už vystrkuje špičky 🙄 😖 Ráno měla ještě rohlík a od té doby nic nechce. Byli jsme teda po nákupech, ale cestou domů už krabila, unavený hadráček ☹ asi to zase začalo bolet, sama si nešťaastná řekla o siroupek, tak doma dostala Panadol, jídlo nechce ani vidět a snad se nějak do 13h dokopem do pelíšku, v autě by zaklapla hnedka. Tak se asi pár dní potrápíme 😝

anta
12. lis 2010

Ahoj holky. Tak dneska jsem vzhůru od 5, Honzík kouká od půl šestý, však je taky občas pěkně vztekavý, ale co, nějak to vydržím a zpacifikuju ho do kočáru a tradá ven. 😉

skalnicka
12. lis 2010

dievcata, my sa nevieme dockat poslednych stoliciek...a vedeli sme doteraz o kazdom zubku :D drzim vsetkym skorozubatym palceee! a naviac ma moje dieta presne 2 roky, preco to oslavit inak ako bolestou zubov a hnackou? :D

gina333
12. lis 2010

@skalnicka : tak vsetno naj malemu nezbednikovi 🙂

@anta : nezaspinka ti v kociku? 😉

@matova : no ja ta nerada strasim, dufam, ze u vas to bude kratsie trvat. 😉 Moja dokina vtedy hovorila, ze to trva preto az do 7 mesiacov, lebo dovtedy vlastne deti iba lezia, prevaluju sa a neprecvicuju brusne svalstvo. Akonahle zacnu sediet, viac sa hybat tak sa to zlepsuje. Vyvysenu polohu sme mali aj v kociku, davala som ju do hojdacieho kresielka, alebo do autosedacky aby vlastne nelezala. Ale nic extra nepomohlo, boli lepsie aj horsie dnie, len ydrzat. 🙂

prchalka
autor
12. lis 2010

@matova @gina333 My ublinkávání vůbec neznáme, ale to je asi tak jediný 😅 Kámošky malej (my se teda nevídáme), ale někdy v září mi říkala, že měl reflux skoro do 1roku, no on se taky moc do té doby nehýbal.. Je to svinstvo 🙄 ☹
@matova Nejsme nemocný, ale leze první 5tka 😝
@skalnicka Ahoj, u nás jsme na tom podobně, až na ty hnačky, na ty netrpíme, ale bolest, únava.. a viz. můj první dnešní příspěvek. Ale už jen pár zubů a bude to konečně!!! 😉 Vydržte a hodně zdraví malému!