Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
1. pro 2010

@lehna - nebrblej - to by byl hukot - otěhotnět a porodit v jednom roce 😀 😀

hancazivocich
1. pro 2010

@gina333 - hezky rozdělený, my to máme... Já myju a on věší záclony. Jde na to tak nějak vědecky. Holky - on mezi žabkama snad má uplně stejný mezery 😅 😅

anta
1. pro 2010

Tak jsme byli chviličku venku, nedá se tam být, je tam fakt velký mráz. Dítě je unavený, protože včera nespal a ráno hudlal zase brzy, no jo no. Musí se naučit spinkat doma 😉

gina333
1. pro 2010

@hancazivocich : zaclony tiez vesia MM, aspon nejaka vyhoda, ze som krpata. 😉

@anta : no ja dnes planujem ist poo na vacsi nakup do Tesca, takze dne prechadzka vonku sa nekona. Aj tak je zima, ani slnko nesvieti, este nachytame nejaku chorobu. 😲

gina333
1. pro 2010

u nas zase snezi, a poriadne. 😝

sherry28
1. pro 2010

@hancazivocich no však tak jsme to měly s matovou 😝 otěhotnění leden, únor a porod v říjnu 😉

sherry28
1. pro 2010

tak já myju okna sama a věším taky sama, nikdo mi nepomůže ☹ a při mé výšce lezu po stolech, radiátorech a židlích 😀 a stejně mě bolej ruce jak se natahuju 😕

anta
1. pro 2010

@sherry28 - tak já ti pomůžu, vylezu ti na ramena, panč mám taky jen 158 cm 😀 😀 😀 Ty jsi šikula, že s tolika dětmi takto pěkně pracuješ ještě okolo 😉

gina333
1. pro 2010

@sherry28 : co sa tyka domacnosti tak umvanie okien je asi jedina vec kde my MM pomaha. 😲 Co uz, eteze, sme take silne male zeny a vsetko zvladame aj sami. 😉

prchalka
autor
1. pro 2010

@lehna @hancazivocich Odmítám!!! 3x NE! 😀 😀
@sherry28 Kdyby měla něco v dutinách, tak bych jí snad něco vysála vysavačem, ne??? 😕 Lékárnice spíš mluvila o tom VYKAŠLÁVÁNÍ hlenu a díky tomu se to ani nesmí kombinovat s jinýma lékama, aby se hlen nehromadil v plících - tak je to v příbaláku.. 😕
Musím jít, už dojel tatínek 😕

lehna
1. pro 2010

@hancazivocich -no to by teda byl hukot. ale tyjo,já fakt nevím .

@gina333 - tak to já si taky věším i záclony. no nevadí, radši si to udělám sama,než abych to pak spravovala 🙂
u nás nesněží,ale je zataženo, a mráz pořád stejný. fuj.

@sherry28 -teda ty jsi akrobat. mi naštěstí stačí židle 🙂.

@prchalka -nekecej, stejně taky chceš tak jak já 😀

hancazivocich
1. pro 2010

@lehna +
@prchalka - křup, křup, křup - taky nalomený? 😀 😀 😀 😀

lehna
1. pro 2010

@hancazivocich -jo tak nějak 😀 😀 ,ale ještě nevím co z toho bude 😀 😀

gina333
1. pro 2010

Teda baby, ako tak ciitam za chvilu su tu same tehulky 😀 😀 Sophy spi a ja vaham ci sa mam pustit do zehlenia, mam straaaaasnu kopu. 😝 😲

hancazivocich
1. pro 2010

@gina333 - no, já nevím - večerní vínka, taťka doma - aby nedošlo i na tebe 😀 😀 teď to prej nějak řádí 😅 😅

katzi
1. pro 2010

prchalka, lehna: přes svátky až do Silvestra musíte pořádně popíjet abyste odblokovaly obranné mechanismy 😉 😀 😀 Když jsem do toho šla i já a jak se mi nechtělo 🙂

Jinak s oknama to mám jednoduchý - záclony nemám a okna mi letos přijede umýt mamka 😀

hancazivocich
1. pro 2010

@katzi - ono to blokování obranných mechanizmů je tak nějak celkem i pravda - já na to myslím dlouho, tak uvidíme. U nás je snad už odblokovanej i tatínek

lehna
1. pro 2010

Katzi- my si vínko dáváme i tak, ale sexovat na to,že budem dělat dalšího nespavce nás prostě odrazuje 😀

gina333
1. pro 2010

@hancazivocich : my v tom mame jasno, dve princezny pre Tatika su dost. 😉

@katzi : veru ty sa na okna vykasli, vyloz si nohy a oddychuj. 🙂

A neidem zehlit, budem zajtra doo, teraz sa my akosi nechce. 😵

ined77
1. pro 2010

hojky 🙂 ,
spinkáme od 12.15..dnes byl kroužek 🙂 .bylo to fajn, akorát matýnek je od rána pěkná protika, ta chvilkama vzdoroval i tam, ale nic velkého 😉 .
noc celkem v pohodě, akorát opět ten vražedný budík..dnes bylo šátat už v 5.45 🙄 ...nezmar jeden malý 😅 .
odpoledne jedeme na mikulášskou besídku, tak jsem zvědavá 😅 .
včera jsme byli na bobech..no matýnek totálně nadšený...pořád říkal ještě ještě 😀 .a jak jsem si myslela, že to těhu na mě nikdo nevidí, tak hned jedna paní a i pán mi okamžitě začali pomáhat s malým do kopce, s bobama a tak 😅 ...tak už to asi vidět teda jde 😀 .ještě teda musíme sehnat pořádné rukavice..ty loňské nemůžu najít 😕 , takže máme zatím jen jedny pletené a ty jsou promočené raz dva, zvlášť, když matýnek ''bourá''...naschvál samozřejmě..sjede z kopce a z bobů se vyvalí na zem 😀 ...oslík 😀 .
pak jsme se stavili na chvilku u babi a dědy..když už to máme takový kousínek a zase hajdy domů.mezitím tu dělal ten kámoš ty kuchyňské dvířka 🙂 .chybí nám teda ještě 4 horní a jedny dolní, ale už je to vcelku hotové a parádní 🙂 .i sporák je super, už se těším až něco upeču, ale to teda zatím fakt nestíhám 😅 .zítra se musím ráno pustit do žehlení, protože odpoledne jedeme ještě poklidit podlahu do starého bytu..v pátek ho předávám 😉 .
jo a taky dnes došly už asi oražené smlouvy z katastru, takže mě čeká běh po finančním a na městě na změnu bydliště 😝 .ale musím to stihnout do nového roku 😉 .
jééé, začalo zase sněžit 🙂 , ale teda mrzne tam fakt fest 😨 a to má prý ještě o víkendu přituhnout 😕 .se vsadím, že na vánoce bude akorát tak břečka a bláto, jako loni 😖 .
no jdu vás dočíst 🙂 .

katzi
1. pro 2010

hancazivocich: jj, člověk musí tak nějak vypnout hlavu a raději to moc neřešit do důsledků, prostě buď anebo 🙂

lehna: ty druhý jsou přece úúúúplně jiný - teda aspoň já na to spolíhám 😀 Takže ty druhý prostě spát budou 😀

ined77
1. pro 2010

jééé, já hlava dubová jsem vám už včera zapomněla napsat, že matýnkovi lezou horní 5! 😨 už tam cosi cítím při mazání gelíkem na noc 😨 ..no to chování tomu odpovídá 😅 .ale prý ho to nebolí..tvrdí teda 😀 , ale ručku tam má vraženou až po zápěstí 😅

katzi
1. pro 2010

gino: jj, přesně tak - tímto heslem se řídím - jsem těhotná, tak na sebe budu hodná 😀 Dělám jen věci nezbytně nutné pro chod domácnosti a taky vánoční výzdobu - ale to dělám ráda a baví mě to. Užij si relax, žehlení neuteče 😉

hancazivocich
1. pro 2010

@ined77 - Matýnek tě nechá mazat gelem? Tý jooo... My máme doma krokodýla s piraňou, svý prsty budu potřebovat.. Padají tu šílený hlášky, už vůbec nestíhám - malá spí, chtěla jsem vám je říct a už nevím.. ☹ Akorát - stavil se ráno děda a malá na něj řve do výtahu - Deš na kafo? 😀 Pak se spolu houpali v ložnici, malá kouká na obraz a začne se tlemit a říká - Dědo - pudel, paní má pikytou pudel! Nebo - Kristýnko, kam si to hodila? Nehodila, bubák sežral 😝 Tohle nemůžeš dělat panence - bolí ji to. Bafne panenku pod krkem a říká jí - Pocem! pochovám a nežvi 😀 Bude dobýý, zajíce, chytla? 😅 (protože panenku ,,upustila" na zem

ined77
1. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ...do práce? 😅 , no kdyby to vypustil chlap..budiž, ale ženská a taky máma 😅 .asi už zapomněla 😉 😀 .
no nééé..jako já matýnkovi povolím hodně, ale vše musí mít své meze 😉 .když je oslava, nechám ho i zobat klidně brambůrky a pod.ale nesmí to být prostě každý den.
ale taky máme pokrok..včera u babi...opět si donesl mandarinku, ale snědl jen půlku a půlku dal dědovi a zase jsem zmínila tu vyrážku a babi sama, že teda asi bude lepší, když sní opravdu tak tu půlku 😅 ..tak uvidíme až tam nebudu že 😎 😅 .
jo už včera jsem chtěla..jak jsi vzpomínala toho pána ze sekáče, že trpí na kikču..no a netrpí on spíš na tebe? 😀
taky bych brala takového ctitele 😀 .

@prchalka 🙂 ..tak snad ty kapky už opravdu zaberou 😵 .já taky nesnáším to dítě ládovat vším možným ☹ ...vzpomínám jak měl chudák malý ze všech těch ATB, probiotik, kapek do nosu a na kašel průjem jako brno při té bronchitidě 😢 .tak maličké dítko a tolik chemie v tělíčku 😢 ..no ale holt se někdy nedá. hlavně aby už něco zabralo 😉 .

@anta 🙂 ...matýnek nespat celý den, tak mám večer z vlasů místy jen šedivé chomáče 😀 .

sherry 🙂 ..no jako i tak 🙂 ..nedovedu si představit pustit matýnka k válení těsta 😕 😅 .jako u výroby perníčků ho chci zainteresovat, ale uvidíme..taková idylka jakou mám představu, to určitě nebude 😀 .
já nebyla skoro schopná napéct jen při matýnkovi 😀 ...to jsem dělala jen linecké a rohlíčky 😅 .potom na společném pečení jsem se ale mezi kojením taky činila.tam bylo více rukou na chování 😀 .

hancazivocich
1. pro 2010

@ined77 - až nebudeš? Snad až budete dvě v porodnici, ne? Tfuj - lepší formulaci, drahé dítě 😀 Noo - trpět na mě? Těžko, to by musel bejt nějakej zvrácenej 😀 😝 Nee, on je tak nějak milej celkově, Kikču má rád, i když tam...ehm...no - ona jim...vlezla za pult, zmačkla na kasu a vynulovala útratu za celej den. Jedním jediným máčknutím...
A máme díky němu parádní náhradní zimní botky s kožíškem 😵 😵

hancazivocich
1. pro 2010

@ined77 - máma porád tvrdí, že když je noc, tak mají děti spát. Že my jsme taky spali, že jim mám malou dát a uvidím. Že je to laxním přístupem k výchově.... Prostě - dítě je spratek, ještě si s ní užijem. A kdyby ji dostala do rukou, tak naši zanedbanou, laxní výchovu vmžiku předělá a budeme čumět 😅 😔 😠

katzi
1. pro 2010

tady je teď úplná sněhová "bouře" a to máme jet po spaní na návštěvu ke kamarádce přes celý město 😕

prchalka
autor
1. pro 2010

Tak babí i tatínek odjeli, my spíme. Už si zas zakašlala - to je blbý, člověk fut neví, na čem je a co jí vlastně je tak dlouhou dobu!! 😠
@hancazivocich Já taky mažu na noc gelem - sama si ho podá a drží mi 🙂
A neprskejte na mě, jo?!??!!! 🤐

hancazivocich
1. pro 2010

@prchalka - Pšííííkkkkkkkkkkkkkkkkk 😀 😵