Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
1. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ..noo, tak to jste měli taky fajnovku 😅 ...jako ale řekni mi, jak se takovouhle prací ti lidi můžou živit??? 😕 😠 .stojí to nekřesťanské prachy a ještě to stojí za dvě věci 😠 .
to světlo máme takhle v obýváku...vypínače na dvou stranách..jak je jeden vypnutý, musí se vypnout i druhý, jinak světlo nesvítí 😅 ...ale to je oproti ostatnímu fakt moucha 😅 .
nám nějak zapomněli přitmelit umývadlo ke zdi, takže je za ním díra asi 2 cm 😅 atd atd...to všechno prý dnes ti instalatéři spraví a neboj, že jim s tím papírem od nich před ksichtem nezamávám 😠 .a to se fakt jen modlím, aby tam dnes neobjevili nějakou skrytou krpu, protože oni dělali celé nové odpady 😨 .
jo ten knedlík v mikru??? 😕 písneš mi jak na to prosím 🙂 ? kdysi jsem někde v tv viděla jak to dělají (u babici?), ale zapomněla jsem to.jinak houskové taky kupuju..to jediné fakt neumím 😅 .teda ještě třeba chobotnici a tak taky neumím, ale jako z toho normoš vaření 😀 .
jo věšení záclon 😀...MM je te´d věšel poprvé..už bych sena to mohla vybodnout kdesi se natahovat 😉..no ale..nejdřív je pověsil opačně a pak mu asi 10 žabek zase zbylo..chudák..prskal u toho řádně 😀.

@lehna 🙂 ..no super..jak už je to nakousnuté, je to hned 😀 .
ale neboj...podívej na sherry 🙂 , ta by brala klíďo další 😀 .
ta rekonstrukce..no já taky nečekala tolik problémů, ale prý je to s těma dělníkama všude a ve všem stejné 😖 .
tak snad vy to budete mít více v pohodě 😉 .

@gina333 🙂 ...hmmm, začala mě normálně honit mlsná 😀 .my dnes měli rajskou polévku s rýží a kuřecí na zelenince s rýží 😉 .co si to komplikovat že 😀 .hlavně že to matýnek baštil 😉 .já to zadila po dlouhé době polomáčenýma sušenkama 😀 .no fakt..jsem neměla sladké ani nepamatuju..se teď nějak odbývám, to musí skončit 😝 😀.
okna v mrazu? 😕..jejda, ať vám nepopraskají 😅.

katzi
1. pro 2010

ined: ty se šidíš se sladkým? To já zas ani nepamatuju, který den jsem sladký neměla 😀 😀 😀

hancazivocich
1. pro 2010

@ined77 -KNEDLÍK V MIKROVLNCE - SUPERRYCHLOVKA

Takže:
od chvíle kdy se rozhodnete že je uděláte a dobou kdy je budete servírovat na talíře uběhne cca čtvrt hodiny.
Žádné vaření vody, nic takového!!!
***********************************************************************************

Do misky nakrájíme:
jeden a půl včerejšího rohlíku na kostičky,
přisypeme jeden a půl čtvrtlitrového hrnku hrubé mouky,
2 žloutky,
asi půl lžičky soli,
půlku prášku do pečiva (1 lžička)
a zalijeme jedním a půl čtvrtlitrovým hrnkem studeného mléka.
Pak ušleháme 2 bílky a hned je lehce vmícháme do výše uvedené hmoty.

Vezmeme nějakou formu, která dá knedlíkům tvar.
Mně se osvědčila na bábovku (nejlépe z jenského skla, silikonu, nebo keramiky. NE plechovou !!!!!!
Vytřeme ji máslem a vysypeme hrubou moukou.
Přesuneme do ní těsto a dáme do mikrovlnky "vlnit".
No a pokud máte troubu s výkonem 750W, tak to tam nechte prohánět se přesně 8 minut.

Až se trouba vypne, počkejte cca 1-2 minuty, ať se těsto "uklidní" no a pak párátkem popíchejte a už jen vyklopte na talíř a nakrájejte ostrým nožem (mně se ideální jeví ten s pilkou).

A je hotovo – můžeme podávat.

***********************************************************************************
Pokud máte vajíčka od domácích slípek je knedlík krásně žlutý.
Pokud vaříte z kupovaných, tak hold bude knedlík světlý, ale to mu na chuti nic nesebere.

Já ho dělala prvně - recept mi poslala teta, ta se na něj ale teprve chystá. Hlavně - já ho tam šoupla v uplně obyčejné misce a udělal se. Akorát se mi to tam vlnilo o trochu víc - byl vyšší. A trošku bych to přisolila - příště. ale já tam šoupla asi o trošku víc mlíka.. Se mi to nějak ulilo 😅

ined77
1. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ..ale občas taky hryzne, ale spíš tatínka 😝 .ode mě drží, a když protestuje, tak se holt nemaže..dobře mu tak 😝 😀 .
super hlášky, to fakt závidím 😀 .z matýnka občas vypadne tak leda šmarja 😀 ..ale to je taky bomba..on to říká tak poplašeně jako 😀 .
až nebudu? 😕 😅 ...kde jsem to tak napsala? 😅 musím se přečíst 😀
s tím spaním...no jako asi je to i povahou..já povahu na to nechat dítě řvát apod. prostě nemám 😒 ..a asi žádná z nás...proto se tu ''scházíme'' 😀 .taky znám jednu takovou ''vycepovanou'' holčičku, ale normální mi to nepřijde..to se někde v budoucnu prostě musí odrazit 😒 .
tak jak mu tu kasu ještě nevybrala, tak je to dobrý 😀 ...maličká su, páčím kasu 😀 .

@prchalka 🙂 ..hepšáááááááááááááááááááááá...říkala jsi něco? 😎 😀

@katzi 🙂 ..jasně že ty druhý budou lepší, však kukni na matovou 😀 .no nééé..stresovat dopředu se fakt nedá 😉 .
mně jen přejíždí mráz po zádech když vidím za kolik dnů mám rodit 😀 .ale to bude dobré 😉 .pokud budou mimísci zdravoučcí(A TO MUSÍ BÝT 😵 ), tak už nás nemá asi co překvapit 😀 .
maximálně mile 😉 .
prosím pěkně, můžeš mi sem znovu hodit ten odkaz na to kolo odrážedlo? 🙂 ...pozbyla a nechce se jí hledat 😎 😀 .kuji 🙂 .

ined77
1. pro 2010

@katzi 🙂 ...v mé situaci by jsi na sladké taky asi neměla ani pomyšlení 😀 .já i jedla málo, ale to jsem vždy zjistila až mi bylo blbě 😅 .ale už to napravuju..musím kačence vše vynahradit 😵 .
ty, nejsi ty někde poblíž na návštěvě 😀 ...sněhovou bouři tu máme teď taky...totálně bílo a sněží a sněží 😕 .
to bude cesta na tu besídku 😨 ...musíme tam totiž bez kočárku..není ho tam kde nechat 😒 .takže busem sem a tam a cesta od zastávky poměrně dlouhá 🙄 😅 .to se zase pronesu 😅 .

@hancazivocich 🙂 ..jdu to nastudovat, děkuju 🙂 .

anta
1. pro 2010

@ined77 však taky dneska s kočárkem ven nejdu, takže očekávám druhý den nespaní 😅 😅 . V sobotu jsem si obarvila hlavičku, tak uvidím, jestli ta barva bude tedy krýt i šediny 😀 😀 😀

anta
1. pro 2010

To jeho spaní už dááááávno neřeším, to nemá smysl dítě nutit do spánku, proč? Že bude protivný? Tak dostane sprdunk a má po parádě medvídek 😀 😀 😀

ined77
1. pro 2010

@hancazivocich 🙂 ..ty bílky jako vyšlehat do sněhu, pokud dobře chápu? 😉
no ale já mám formu jen plechovou 😖 ..tak co to udělat do malých skleněných misek? 😕 třeba tam dát tak 3-4 najednou?ale to by bylo asi rychleji hotové že 😒
no ale každopádně to vyzkouším, to je bomba rychlovka 🙂 .

sherry28
1. pro 2010

@anta jo, tak to jo 🙂 máš o tři cm víc, tak příště věšíš ty 😀

ined77
1. pro 2010

@anta 🙂 ....já byla s kočárkem ráno v kroužku, protože jsme měli nestíhačku..matýnek vzdoroval s oblékáním, čůráním..no prostě se vším 😝 .ale teda jízda nic moc 😅 .jsem měla vzít raději boby 😀 .
taky jsem poměrně čerstvě obarvená a zatím to kupodivu drží 😀 .
u nás sprdunk vede jen k dalším záchvatů či naschválům...jak je protifka, nepomůže nic 😖 .teda jo...nějaká návštěva třeba..s dětma a tak, ale kde je pořád brát že 😀 .
a zvlášť teď, po stěhování tu zatím nikoho blízko nemáme 😒 . však za chvilku bude mimčo 😀 , to budeme všichni zabavení až až 😀 .

ined77
1. pro 2010

@sherry28 🙂 ..tak to já jsem o 7-8 cm vyšší a stejně lezu po rádioterech a pod. jako ty 😀 .asi máme nějaké vysoké okna či co 😀 .
ale máme už i schůdky, akorát byly skoro rok u MM v práci..tam jim bylo dobře 😝 😀 .

sherry28
1. pro 2010

@prchalka do dutin se odsávačkou nedostaneš, to je v čele a zahleněná může být i hluboko v krku tam je Mára(úplně chrčí) 😅

sherry28
1. pro 2010

@ined77 tak nejsem sama 😉 ale já si to myslela, že se tady ještě jedna taková určitě najde 🙂

ined77
1. pro 2010

@sherry28 🙂 ...horolezci, horolezkyně, horolezčata 😀

prchalka 🙂 ..jj, tohle neodsaješ 😒 .matýnek měl tzv. zadní rýmu snad 2 měsíce v kuse.v nosíku nic, ale chrčel a chrčel.a to byl malé miminko ☹ .tak jsem akorát stříkala physiomerem na zvlhčení sliznic a pak to nějak přešlo samo.

tak za mnou poprvé doběhl matýnek 😀 ..slyším jen dupdupdup, otočím se a vysmátý matýnek za mnou 😀 .
no spinka 2h..super 😉 .
tak jdu honem poklidit ať se pak můžeme vypravovat 😉 .
držte nám palce u mikuláše! 😀
a všem krásné odpolko, páááá 🙂

anta
1. pro 2010

Holky, mně to dítě nespí, pomoooooooooooooc, už jsem z něj vcelku utahaná 😝

gina333
1. pro 2010

Ahojte zienky, 🙂
tak ake pocasie je u nas som uz davno nezazila. Strasne ale strasne snezi a fuka taky silny vietor, ze clovek ledva spravi krok. Boli sme v Tescu na nakupe, potom sme sli k svokre na kavu. MM zostal tam lebo jej montuju satelit a my tri sme sa vybrali domov. Teda svokra byva iba nedaleko, ale musim ista aj cez dve svetelne krizovatky tak som mala co robit. 😲 Sophi som niesla na rukach, lebo ona by ani krok nespravila, brodila som sa v snehu, cestu od chodnika sa ani neda rozoznat. Chuda plakala, lebo jej snezilo do tvare, darmo som jej vravela, ze hlavicku ma dat dole. No masaker. 😝

gina333
1. pro 2010

@ined77 : potom hod Mikulasske foto, tesim sa . 🙂

@hancazivocich : ten recept musim odpisat, znie to dobre a je to hlavne rychlovka. 😵

@anta : ach jaj, bez spania je do vecera este daleko. 😝

hancazivocich
1. pro 2010

@ined77 - ty si z toho děláš pr*el, ale do kasy už hrábla v drogošce - plnou packu drobáků 😠 No - mý nervy. A z jednoho obchodu čmajzla lucerničku, šla jsem ji tam potupně vracet 😅
Jo - bílky do pěny - já zapnu mixér na max a je to během chvilky.
Plechovou néé - byste měli po mikrovlnách 😅 A čtyři bych tam nedávala. Nevím jak vaše, ale naše, když toho má víc, tak nepremává tak dobře - ohřívá pomalu a nerovnoměrně..
Normální - já to udělala v misce. Normální - plastové. Něco jako tohle - http://www.fortel-katalog.cz/plastove-nadobi-mi... - měla jsem strach, jestli to dá a dala 😀 😀 Ale ta moje je taková obyčejnější, MP by řekl, že poctivá ,,komunistická" 😀
Akorát, že asi nebyla tak široká jako ta forma, tak měl knédl takovej jinej tvar -skoro jako bochánek chleba

Fakt je to jednoduchý, akorát ta moje trouba na to potřebovala trochu víc času...

Před chvílí jsme přišly z venku. Masakr. Dítě ke konci tak řvalo, že jsem ji tahla v náručí.. A ono - prdy.. Tfuj, tfuj..

@anta - u nás to vychází na nespaní tak 2x-3x týdně..To víš - to bude tou mou laxní výchovou 😠 😠 Ale-co se budu nervit.. Chvíli si poleží, pak se jde ven ...

anta
1. pro 2010

Tak holky, vážně neusnul, do večera daleko, mm jel domů busem dvě hodiny a to normálně jezdí 35 minut, ach mý nervy 😝 😀 😀 😀 Never more 🙂

gina333
1. pro 2010

U nas sa spinka, idem uvarit vinko. 😉

Pekny vecer prajem. 😔 😔

gina333
2. pro 2010

dobre ranko 🙂

Tak vinko vcera bolo mnamkove, spala som ako zabita do 3:00 kedy som prelozila Sophi k sebe 🙂 vstavali sme spolu o 6:15.

hancazivocich
2. pro 2010

Dobré ránko,
tady to vypadá jak na horách - sněhu a sněhu.....
Dnes by MP neměl jet do práce - včera to jel o dost dýl, než normálně, tuším, že o dvě hod 😖 😝 No, ale dojel. A šťastněj jak blecha, že mu šef dovolil jet svým autem. I tak říkal, že čučel, když se s vlekem na rovině nerozjel... Nakonec teda jo, ale stejně prý to měl všechno kakací ústrojí sevřené.. To se nedivím - i já....

Když to tady vidím před barákem - včera co předváděl borec na letňákách... No, kdyby si ti machři uvědomili, že svojí blbostí ohrožují nejen sebe, ale i svý okolí..

Noc - u nás luxusni - šla jsem k ní až ve čtyři - a pozor - čůrala do nočníku... 😵 😵

gina333
2. pro 2010

@hancazivocich : aj u nas je riadne nasnezene, mohlo tak ostat aj do Vianoc, vlani sme mali Vianoce na blate. 😒 S tym curkanim ja som bezradna, ona ma rozumu za troch ale aj nocnik aj zachod jednoducho odmieta. 😲

hancazivocich
2. pro 2010

@gina333 - to u nás tak nějak taky. Pořád má plínky, ale když má jít spát nebo i sama dobrovolně, tak si občas řekne.. Občas. Přes den tak 3x-4x, max. A v noci - já mám občas pocit, že jí to čůrání fakt vzbudí, tak uvidíme... Doma jí bez plínky zatím nechávat nechci.. Ale na jaře na to vlítnem. Dudel bude horší ☹ 😒 😠

anta
2. pro 2010

Ahoj holčinky, tak dneska je to vrcholný tedy. Dítě je vzhůru od půl šesté 😝 Dva dny mi nespal, no nevím nevím, prostě ho odpoledne vezmu na boby, možná na nich usne, jinak už se jdu pověsit fakt. MM jezdí domů hrozně, no tak že jsem s klukem vážně od nevidím do nevidím, leze mi to nějak na budku a začínám mít z toho depky 🙄

gina333
2. pro 2010

@anta : tak to ti verim, ze uz je to stav na palicu. 😲 Keby aspon nevstaval tak skoro, ked uz cez den nespi. Neskusala si posunut vecerne spanie? Mne Sophi ide spat cca o 12:10, pospi si 1:30 a v pohode vydrzi do 20:00 ked ju ukladam spat. Nie je ani mrzuta ani protivna, ja by som to urcite aspon skusila. 😉

anta
2. pro 2010

@gina333 - holka, já ho tzv. zahodím večer a on během pěti minut usne, takže posouvat nechci, je to způsobené tím, že nemůže usnout doma v posteli a já nevím, jak ho to naučit, nechci na něj řvát, nechci se nervovat a jeho taky ne, nevím si s tím rady 😖

gina333
2. pro 2010

@anta : a preco si myslis, ze by neskorsie nezaspal? Ved on nevie kolko je hodin, to my detom vytvarame navyky kedy co maju robit. 🙂 Uz je teraz dost velky nato, aby si ho teraz zacala ucit cez den spat v posteli. Asi ti neporadim aj ked by som velmi chcela. ☹

anta
2. pro 2010

@gina333 - on dřív normálně přes den spával v posteli a pak pozvolna už ne. Já vím, že mu vytváříme návyky my dospělí, ale měl krásné období, kdy vstával v 7 hodin a najednou se to zlomilo a vstává v 6 hodin a to já nemůžu dopředu tušit, že se to zlomí 😉

prchalka
autor
2. pro 2010

Dobré ráno 🙄
no nebyla to nejlepší noc a kašel byl častější. Co bylo předtím si nepamatuju, ale byla jsem na nohách ve 3, ve 4, v 5(to jsem se probrala a od ní odcházela) a znova v 6! 🙄 Lehnu k ní a v 6.10 venku kravál, někdo třískala do brány - podle zvuku naší. Vstala jsem, koukám, že auto máme stále před barákem, jdu dolů, jestli tam ještě MM není, nikde nikdo, z okna jsem nikoho neviděla. Malá řve v té době v posteli. Pak si všimu, že mi volal. Volám zpět, stojí pod barákem a nemá klíče od něj, ani od auta. Dítě už řve nahoře na chodbě. Za prvý jsem jí opustila, za druhý se bála. Měla jsem vztek jak blázen! Tak jsme zase lehly, chvílema to vypadalo, že chce ještě spát, ale nakonec se posadila v 6.50, mezitím mi jen mydlila ruce ☹
Tak já už fakt nevím, co s tím, jestli jet dál v kapkách nebo co! Nedusí se, jen kašle, jako když máte obyč kašel, ale moc se jí to netrhá furt 😠