Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
4. pro 2010

@katkabg - je to velké neštěstí, jsi určitě dobrou oporou TM ☹ Na vánoce se těšíme moc i Honzík ví, že na vánoce chodí Ježíšek, ale je fakt, že pořád z legrace říká, že přijde ježeček 🙂

gina333
4. pro 2010

@sherry28 : podobne boticky som kupila aj ja pre Sophi, ma este snehulky takze sme vyzbrojene do velkej zimy. 🙂

@katkabg : Boze, tvoja svokra bola len par rokov starsia ako ja 😲 fajn, ze sa drzite, verim, ze mala vam doda sily. 😉

Sophi spinka, Nati s MM sli k svokre na obed, robi bryndzove halusky, asi najlepsie na svete, ja sa na nu nechytam 😀 takze ked sa chceme riadne napraskat vzdy navari ona. 🙂 🙂

ined77
4. pro 2010

ahojky 🙂 ,
tak dnes zatím spinkáme normálně 😅 .
noc teda opět hrozná...už 3 po sobě ☹ .dávám to těm 5, ale nevím no 😒 ...dnes mu asi lupnu už nurofen ať se oba trošku vyspíme.ještě že máme sražené ty postele, matýnek rotoval jako jupiter 😢 .
včera to ustál statečně, sice byl večer už pěkně protivný, ale usnul během 10 minut 🙂 .kdyby ho nevzbudil ve 21h nějaký poblbaný ohňostroj 😠 , tak by to bylo fajn. naštěstí ale hned potom usnul znovu 🙂 .
no a dnes jsem ještě tak různě poklízela, pořád je co dělat 😝 a pak se šlo s bobama ven 🙂 .na nákup a za kočkou 😅 , dát jí piškotky 😀 .matýnek se tak různě poválel a házel sníh, tak myslím, že ho to i pěkně unavilo 😉 .od rána si ale stěžuje na bolest bříška 😕 , dokonce už i kakal trošku řidčeji..tak uvidíme 😒 .pak chtěl bříško mazat a nakonec že namazat i uunka 😀 ...ten ho ale prý nebolí 😀 .
no a odpoledne půjdeme na chvilku zase ven a pak k babi a dědovi na čajík 😉 .chci ještě i vyžehlit, ale uvidíme kdy se maťulka vzbudí 😉 .
tak a jdu dočíst konečně, snad mi to už dnes vyjde 😅 .

ined77
4. pro 2010

tak opět asi ani nedočtu, natož reagovat...zase někdo vrtá 😖 ..no comment 😠 .
tak se loučím a všem přejeme krásný víkend 🙂

ined77
4. pro 2010

tak u nás se spinkalo navzdory vrtání 1.15 😕 😅 .tak aspoń tak 😉 .
jdu trošku vánočně zdobit a žehlit než půjdeme do terénu, matýnek kuká na krtka 🙂 .
tak všem pěknou sobotu a pá 🙂

hancazivocich
4. pro 2010

Dobrý večer,
my měli dnes trošku hektický a návštěvní den, ale zvládlo se. Taťka šel na pivko - doufám, že si nemyslí, že ho budu zítra moc šetřít 😲 😎 😀 😀 😅 😕
Dopo jsme se byli podívat za tchánovci na chatu - měli tam úžasných půl stupně.. Takže masakr. Přijeli chvíli před námi, než jsme odjížděli, bylo tam asi sedm st. Po o (byl králíček) - mňam, jsme jeli k babičce na chalupu - po dálnici. MP jí přivezl půl tuny briket na topení z baumaxu. Nakládal to s kolegou v Táboře. Překládali jsme u nás do druhýho auta a na chalupě vykládali.. 😝 😝 Štěstí, že s naším Traktorem projedem všude - vyjel i do zasněženýho dvora 😕 😵 A přímo před místo složení. Do toho akorát přijel strejda, takže jsme vykládali ve třech. A to už bylo znát.. Jinak - včera, když mu to pomáhal přeložit můj táta, tak .... máma nechala na kraji stolu vařící kafe a nůž!! Zvedla se a šla pryč, kafe tam zůstalo horký, malá po něm skočila a já skočila po ní.. Vyrazila jsem jí ho z ruky do topení. řev - naštěstí řvala, protože se lekla - celou jsem jí prohlídla, jestli nikde nic nemá. Neměla.. Ale já zeď, topení - vše od kafe a hrnek na kusy... Jak jsem byla na zemi, tak se začla dobejvat po tom noži... Holky - pomoc - já už prostě fakt nemůžu. Říkám jim to stokrát - pozor na kafe - prosím pozor na kafe, hlídám a hlídám, když upozorním, dostanu sprostě vynadáno. Pořád dokola. Jak je mám donutit, aby si dávali pozor? Už i tchánovci to hlídají - musím pochválit tchána.... Já se kafe klidně vzdám...
Když to pak mámě řeknu, tak mi řekne, abysme se taky z tý holky nepotento... že je hrozně divoká.....
No, nicméně jsme dostali od tchánovců Ježíška ve formě obálky... Budou chtít vidět, co jsme koupili. Sobě i malé - takže se táži - co když si za to koupíme setobox? Není to blbý? potřebujeme ho... A pro malou boby a to kolo-odrážedlo?

gina333
4. pro 2010

ahojte 🙂
vidim ze sobotu ste stravili vsetci mimo domu. 😉 U nas teda bola poriadna zima, ale poo sme nalozili Sophi na sanky a sli sme von. Boli sme este na jarmoku, kupili sme hriate, nech nas aspon nieco ohreje. 😵 😵 Sophi sa na sankach naramne pacilo, sedela ako grofka, normalne som bola z nej prekvapena. 🙂 Idem nahodit narodeninove fotecky, ak sa vste zvedave pozrite. 🙂 🙂

Peknu noc vsetkym. 😔 😔

gina333
4. pro 2010

nedaju sa my pridat fotky, stale vypisuje, ze chyba pri nahravani. 😠

hancazivocich
4. pro 2010

@prchalka - ještě něco o kašli - http://www.mucosolvan.cz/jnp/cz/faq/kasel_a_pre...
Víš, mě ti teď napadlo - nevím, jestli momentálně kašle i přes den, atd... Já už bych z těch kapek měla strach. Hlen je normálně v malé míře v plicích. A i já - když se rozkašlu (lilie a prach), tak po delší době ze sebe něco dostanu (nepočítám moč 😅 😅 ).. Nemůžeš se prostě mýlit a čorí se tím kašlem dusí tak, že to, co vykašle je .... reakce na ten dávivý kašel? Poslechově byla ok,ne?
Mám jenom strach, abys to nepřekombinovala - ty kapky...

sherry28
4. pro 2010

@hancazivocich kup si co potřebujete, však jste proto ty peníze dostali ne? 😉 Taky jsme si ho před měsícem pořizovali, ten starý odešel 😕

@gina333 tak snad se povede, už se těším 😵

sherry28
4. pro 2010

jinak všem klidnou noc bez kašle a bolesti zubů, bez teplot atd. 😔 😔 😔

gina333
5. pro 2010

dobre rano 🙂

@hancazivocich : ja na kazdy sviatok dostavam peniaze, takisto aj deti, je to ovela lepsie pre nas, lebo mozem kupit to co sa paci mne, a hlavne co potrebujeme. Potom to rodine vzdy ukazem a je pokoj na oboch stranach. 😉

Noc v celku dobre, motala sa o 5:00, ale do 6:00 este nastastie spala. 🙂 Fotky sa my stale nedaju pridat, neviem preco, ved ich nepridavam prvykrat. 😲 Momentalne je u nas -18°C, pekna kosa, co ? 😉

many
5. pro 2010

@anta takže to funguje ten vs kočárek jo 🙂 hoď foto 😉

many
5. pro 2010

holky jinak my měli teda při růstu zoubků vždy vysoké horečky, takže dostával sirupek Nurofen a ten mu vlastně pomáhal i na bolest a tak v noci spinkal klidně a přes den, když ho to taky trápilo, tak jsme mu taky dala, sice menší dávečku, ale bylo mu hej 🙂

many
5. pro 2010

tak ať zoubky rychle vyrostou a je klid 😉

katkabg
5. pro 2010

Dobre ranecko vsetkym...uf moja malinka ma prvky krat sopliky a ja teraz neviem mam letiet k doktorovi(to dnes je nedela)ale staci ak jej budem striekat taky sprej sterimar...neviem z coho to moze byt ale vcera bolo uplne oki a vecer ked som ju okupala bola dost chladna kupelna(sme na dedine)zeby z toho tie sopliky???mam sa niak stresovat???Lebo ja som z toho hotova sopliky mala len raz ked mala 3 mesiace a od vtedy zdrava ako ryba tak neviem co robit teraz:DDDinak cez den v poho ale v noci sa upchava nostek a vteddy je to 😖

gina333
5. pro 2010

@katkabg : ked nema teploty alebo ine potiaze k doktorovi nemusis. Sophi velmi pomaha ked jej na noc natriem hrud takou mentolovou mastickou, u nas sa to vola Koalka, alebo zapalim aroma lampu. Teraz sopliky budu castejsie, zima je vzdy o chorobach. 😲

many
5. pro 2010

@katkabg jojo, to může mít z toho, teď jak je zima, tak to hodně řádí ☹ já Ladíkovi dávala od mala libenar, byl na čistění nosánku i na rýmečku a byla jsem sním moc spokojená a pak v lékárně časem, nevím jestli od dvou 😖 bych kecala, mu už kupuju nosní sprej olynth a fakt super 🙂 tak ať se rýmečky rychle zbavíte

many
5. pro 2010

@katkabg jinak při ležení jí zvedni víc matraci, aby se jí dobře dýchalo, ale to asi znáš 🙂 píšu jen kdyby náhodou 🙂

katkabg
5. pro 2010

@many dakujem praveze to ma nenapadlo stym vankusom kedze katuska nespava na vankusi 😝 tak tuto noc to tak urobim 😀 inak okrem soplikov jej nic neni...vyvadza ako nezbednica :D

katkabg
5. pro 2010

@gina333 no mi tu v bulharsku taku masticku nemame ale mam taku zelenu alpu snou by som nemohla trosku potriet?Nad tym som rozmyslala.No a asi to bude fakt tym,sak mi tu cez den mame 17 stupnov a vecer ked sa vraciam napriklad z prechadzky tak zrazu vetrisko a ledva 2 stupne...pocasiu sibe potom aj deticky su preto take nachylnejsie...katuske nic ine neni len sopliky,sak tu poletuje ako sarkan a rozhadzuje hracky,len v noci plackala trosku lebo nevedela spokojne hajat...tak hadam ze stoho spreju to cimskor prejde...a dakujem za raduuuu 😅

prchalka
autor
5. pro 2010

Dobré ráno,
tentokrát noc ok, klidná, až na pár zakašlání a budíček až ve 3.40! Akorát má poslední dobou novej móres, jak k ní přijde tatínek (já to beru ještě přes wc), tak začně řvát jak když jí trhaj nožičky, že chce maminkůůůůůů 🙄
A pak jsem u ní byla hodinu, než se uvelebila, odcházím kolem 4.40, ještě jí položím výš na polštář, je tuhá, jdu k sobě do postele.... a ona za 10 minut zase slejzá s brekem, tak jsem jí šoupla zpátky se slovy, že postýlku má tady a bude se ležet, v 5 si vymyslela, že chce pitíno. Takže jsme asi tak 1,5h bděly 🙄 Pak už jsem u ní zase zůstala, ale v 7 jsem se zvedla a ona zas v 7.10 maminkóóóó! 😠
@sherry28 Díky za ty odkazy, taky jsem si uložila tuhle paní minule. Ty botky by šly, třeba to nakonec tak dopadne. Vy máte teprve objednáno? Pak dej vědět, jaký jsou 😉
@hancazivocich S tím kašlem je to fakt tak, jak jsem předpokládala. Už konečně něco málo vykašle, začná se jí to pomalu trhat - i přes den a má trošku chrapot. Prostě to tam jen sedělo hrozně dlouho (dneska je to cca 10 dní, co začala mít příznaky)! No jak jsem psala - stejně jako já, pokud já někdy něco vykašlávám, je to zázrak 😕 😖

gina333
5. pro 2010

@katkabg : neviem ci alpa je dobry napad, ale skus to spravit tak, ze alpu nakvapkaj na plienku alebo na vreckovku a daj jej ku hlaviceke do postielky. 😉

@prchalka : skusala si daat fotky z Mikulasa? lebo ja sa s tym babrem od vcera a stale my vypisuje chyba pri nahravani fotiek. 😲

sherry28
5. pro 2010

dobré ráno
@prchalka no normálně jsem dřív ty boty nestihla koupit 😝 , ale tak od doby co mrzne a napadnul sníh, jsme zavřený doma, včera to bylo 14 dní a ještě Mára minimálně 14 dní bude 😅 on ty neštovice odpískal nejvíc ☹

sherry28
5. pro 2010

@katkabg nebo bych jí tou alpou potřela pyžámko 😕

katkabg
5. pro 2010

tak ja tak teda susim niaku tu vreckovku ku hlavicke alebo som myslela aj na to ze ju potrem trosku za uskami 😕 chuda moje teraz neviem ci ju hrdielko boli bo kasle sem tam ale to asi z tych soplikoch jak ich stale smrka spat a dnu a spat a dnu,ci???

sherry28
5. pro 2010

taky jsem chtěla hodit fotky, ale ani mě to nejde 😒 tak asi mají nějakou poruchu tady na MK 😕 jdu vařit, tak pa 😉

anta
5. pro 2010

Holčinky, ahoj. Já chtěla dát fotky včera večer a nešlo to, takže mají asi nějakou poruchu či co 😒

ined77
5. pro 2010

ahojky 🙂 ,
u nás se v noci opět víc mrčkalo než spalo, chjo...do toho se mi nějak opět kously záda a začalo mě bolet pěkně v krku 😖 .MM už je taky pěkně nachcípaný, tak čekám, kdy to složí matýnka ☹ .
včera jsme odpolko venku už nebyli..teda šli jsme jen na 1,5h k babi a dědovi na kafčo.dnes tam jdeme ještě pro mikúláše, ale odpoledne nám tu jezdí nějaký pekelný bus 😅 , tak pokud se stihneme nějak solidně vypravit a dopravit, tak to možná stihneme. vyjíždí ve 14.20 😉 .dopolko jsme venku taky nebyli, bylo tu -11C 😕 .tak jsem to zavrhla, dělala nějakou práci, matýnek si hrál, střídavě ''pomáhal'' a kukal na krtka 🙂 .
obídku dnes moc nedal ani pod pohrůžkou čerta 😀 , za to čokokádku tu by si prý dal 😠 ..je teď po těch mikuláších neskutečně rozmlsaný 😖 ...ještě že už to končí 😅 .zítra dostane ještě od nás, ale kokin malinko, jako hlavní dárek je velký traktor s vozíkem..myslím, že se mu bude mooc líbit 😉 .

@sherry28 🙂 ...tak hlavně ať už to máte brzy za sebou ☹ .to je pěkné potvorstvo ty neštovice 😒 ... ☹ .

katzi 🙂 ...člověče, nezdálo se mi první noc nic..byla jsem tak k.o., že jsem byla tuhá jako peň 😀 .

@prchalka 🙂 ..já to s tím kašlem mívám podobně..hrozně dlouho suchý a dráždivý..hlavně v leže a nakonec pár dní ze mě cosi občas jde 😝 .myslím že tak za 2-3 dny to bude aktuální 😖 .
tak snad už už budete mít pokoj 🙂 .

@hancazivocich 🙂 ..tak to by mě fakt čerti vzali s tím kafem 😠 ..já to teda u babi musím taky zdůrazňovat...kafe teda ani ne, ale třeba přijdeme, nebo tam má matýnek zůstat a ona má rozvařeno na předních plotnách 😖 ..to je hned že, když stačí vztáhnout ruku 😔 ...já od začátku vařím jenom na zadních, vyjímečně když je doma MM a spěchám, pustím i přední, ale nehnu se odtamtud a matýnek je jinde.opaření a spálení se opravdu bojím....tohle nepochopím, takovou nezodpovědnost 😢 .o horkých nápojích nemluvě..ty jsou vždycky až vzadu u zdi a už teď vidím kam až už dosáhne 😕 .
ty penízky..určitě si pořiďte co potřebujete 😉 ...všechno jsou to věci, které jsou potřebné 😉 .

@gina333 🙂 ..na fotečky se těším 🙂 .
jarmark tu budeme mít od pátku, taky se těším, ale hlavně pak na ten velký ve zlíně... 🙂 já tyhle akce miluju 😵 .
vidíš, ještě sáňky musíme pořídit
😉 ...fakt je, že v takhle velké zimě těm dětem na bobech musí promrznout rychle prcka 😕 ..na těch saních jsou přeci jen výš a dají se zachumlat do deky 😉 .

@katkabg 🙂 ..k dr. bych s rýmou nechodila 😉 .pokud se nepřidají teploty které by neustupovaly, tak si s tím myslím poradíš i sama.spreje do nosíku jsou až od 2 let...já kapala vždy libenar+ sterimar nebo physiomer..to je to samé 😉 .a taky je důležité hodně odsávat ať se to nenacpe do oušek 😨 .
určitě to zvládnete 😉 .

omlouvám se, že reaguju jen tak krajně...už si zase ze včera nic moc nepamatuju 😅 .musím se tu zase nějak dostat do obrazu 😀 .

co matova 🙂 ? 😕 ..psala, nepsala? 😕 ..ty fotečky mluvily opravdu samy za sebe ☹ .
a dnes jsem se dozvěděla že porodila kamarádka 🙂 ..holčička 4550 g 😕 😅 , ale prý porod od první kontrakce za 40 minut 😕 🙂 ..to je bomba 😉 .ona si ale zase hrozně moc zažila s prvním chlapečkem ☹ ,tak to byla odměna 🙂 .

no jdu se mrknout ještě do bazárku..potřebuji akutně těhu kalhoty..teda další..mám jen jedny rifle a jedny pláťáky, které teď jaksi moc nepřicházejí v úvahu že 😀 ..ale zimní boty už mám! 😀 .

tak snad ještě nakuknu, jinak všem přejeme krásnou neděli a pozor na čertiska 🙂 !

ined77
5. pro 2010

@anta 🙂 ..co ty přemyslavo podlahová? 😀 funguje to? 😕 🙂