Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katkabg
8. pro 2010

katulka

gina333
8. pro 2010

@sherry28 : super, ze uz vam je lepsie. S tou mamou si to uplne vystihla, ja tiez mam viac roboty ked je tu. 😲 Musim varit aj pre nu, obsluhovat ju, nevie zapnut moj sporak, takze my s varenim nepomoze a milion inych malickosti okolo. Uz som si myslela, ze to tak vidim iba ja, ale zda sa my, ze nie. 😉

@katkabg : takze homeopatika: ja davam vecer pred spanim Chamomilla 15CH, 5 guliciek roztlacim dam tam kustik caju a do pusy. Pekne my to prehltne. Je to na kludnejsi spanok pri zubkoch. Ked je chripkove obdobie doktorka my radila kupit Oscillococcinum, preventivne denne jednu ampulku. Minule tu pisala aj prchlalka, tak skus pozret spatne. 🙂 🙂 Katuska je krasna. 😵

gina333
8. pro 2010

a stoja do 2 EUR. 😉

katkabg
8. pro 2010

@gina333 dakujem velmi pekne tak asi ked dojdem na slovensko si urcite nakupim...jaj sa tesiiiim.. 😲 a dakujeeem aj vy ste krasna 😅

hancazivocich
8. pro 2010

@sherry28 - to není můj knedlík, to je putovní 😀 😀 😀 Ale dík - to potěší!

gina333
8. pro 2010

dievcata co kupujete muzom na Vianoce? moj mal teraz narodky tak dostal knizku aj parfem, oblecenie si kupuje sam, tak som uplne bezradna. 😲

anta
8. pro 2010

@gina333 - co nafukovací pannu? 😀 😀 😀 Já taky, holka, zrovna nevím, chtěla jsem mu koupit nový PC 😕 😕

gina333
8. pro 2010

@anta : to je napad, to aby som mu v Rakusku nechybala 😀 😀 😀 MM je maniak na elektroniku, takze este aj to si kupuje sam. Takze ani DVD, CD USB kluc nehrozi. 😝

prchalka
autor
8. pro 2010

Já se ozvu zítra, už nestíhám. Má první dávku ATB, tak uvidíme... a zítra jsme navíc opět samy 😖
Dobrou všem!

gina333
8. pro 2010

@prchalka : moc drzim palce 😉 🙂

Sophi spinka, mala som strac ci zaspi, ale nastastie zaspinkala. Namazala som Koalkou, nadchu nepocut, len aby tato noc bola dobra. 😵

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

katzi
8. pro 2010

dostávám se sem až teď - kontrola v pořádku, jen teda mimi bude fakt nějaký introvert 😀 Zas se neukázalo. Dr. tvrdí, že ho mám jaksi tou prckou dole a že tam pořádně nevidí. Tak další šance je teď v pátek - to jdeme na ten velký genetický UTZ, tam mají vymakaný přístroje, tak uvidíme. Ale dyť je to v podstatě jedno 😀

Teda tady je to fakt lazaret hadra, marodí se u - ined, sherry, hanca, prchalka, gina,.....Všem marodům malým i velkým brzké uzdravení!!!

katkabg: katuška je hezoučká 😵

gino: ty dárky pro chlapy na vánoce, to je vždycky boj 😖 Brácha třeba měl snad největší radost, když jsem mu koupila půlroční předplatný časopisu Epocha. Nezajímá se TM třeba o nějakou oblast (počítače,....) že bys mu z téhle oblasti předplatila nějakej časák?

anta
9. pro 2010

@katzi - třeba se stydí 😀 Hlavně, že je vše v pořádku 🙂 No to mě povídejte s těmi dárky pro chlapy. Je to děs, hlavně, když mi mm odpoví, že nic nechce, tak přemýšlím, že mu zabalím ho.. do novin 😀 😀 😀 Ba ne, ušpinil by tím koberec 😀 😀 😀 Přemýšlela jsem o PC, ale nevím, ten co má, to je fakt klumpr, vůbec nenaskakuje obrazovka apod.., takže sranda 😀 😀 😀

prchalka
autor
9. pro 2010

Ahojky,
noc o něco lepší, než předešlé, nebylo to tak ukašlané. Jen vstávání už vůbec nepočítám, ani se radši nedívám, kolik je hodin. Vzbudila se v 5.40, kdy MM vstával a vedle rozsvítil a od té doby je v podstatě vzhůru, dost brzo!
Při spaní poo kašel na začátku, pak hodinu spala v klidu, pak zase kašel, a pak zase v klidu. Celkově spala asi 2.15!
Chtěla bych se zeptat - máte nějaké zkušenosti s ATB? Zabírají okamžitě nebo je možné, že to může i chvíli trvat, třeba 2-3dny než budou nějaké viditelné výsledky?!? Má zatím v sobě jen 2 dávky, tak závěry nedělám, ale.... 😕 🙄
A něco pro zasmání - v minulých dnech mi řekla: ty seš moje kapučíno a ty seš moje prcina :o) Co z ní občas leze za perly... Jo a taky říká, že půjde do školky :o)

hancazivocich
9. pro 2010

@prchalka - po dvou dávkách nečekej zázraky..Ale do 72 hod by zabrat měly. Např. - když mám angínu, tak tak po třetí dávce už to poznám - jestli zabírají.. Pokud má ložisko na plicích, tak to asi bude chvíli trvat. Na jak dlouho je máte?

hancazivocich
9. pro 2010

@prchalka - jo a Augmentin je dobrý antibiotikum... Akorát by mě zajímalo - to je v sirupu nebo jak se to u dětí dává? 😅

gina333
9. pro 2010

@prchalka : krasne hlasky, ako vzdy od Cori. 😉

@katzi : tak sa ukaze mozno nabuduce. 🙂 S tymi casakmi by bol problem, kedze vacsinou je v zahranici. Ale na nieco este hadam pridem. 😵

Dnes cele doo nesiel kon, poo som bola u svokry, Sophi uz nastastie pekne dycha, aj dobre spinkala, len doo 2x kakala co u nej nie je zvykom. 🙂 Ale mam taky pocit, ze je to od zubkov, ona je schopna snad celu past vopchat do pusy a predtym to vobec nerobila, aj ritku ma vyhadzanu takymi malinkymi vyrazkami, co tiez pretym nemala. Len do pusy si nedovoli pozriet tak neviem. 😒 A nemam doma Chamomillu, len dufam, ze tuto noc zvaldneme aj bez nej. 😝

prchalka
autor
9. pro 2010

@hancazivocich V lékárně mi namíchali dohromady prášek a vodu, takže je to takový bílý mlíko s jahodovou příchutí 😉
Děkuju za uklidnění, budu trpělivá..

anta
9. pro 2010

Tak holčinky, jsme třetí den bez plenek, to je dobrý, ale dítě mi kvůli tomu samozřejmě nekaká, achjo chjo chjo 😒 Ještě kecá v posteli, panč spal do půl čtvrtý, čudla jeden 🙂

gina333
9. pro 2010

@anta : na jednej strane super ale na tej druhej... 😲 aj u nas sa este veselo diskutuje, spala sice obvyklych 1:15, len mam nemaly strach ako to dnes zvladneme bez homeo. 😝

hancazivocich
9. pro 2010

@prchalka - teoreticky dnes v noci, zítra po o spánek - už by to mělo být lepší. Ale na druhou stranu - pokud je tam to ložisko a ona ho ,,vykašlává", tak je možný, že to chvilku potrvá.... Ale ten dávivý dášel by měl být pryč. Semtam kašel může trvat - zakuckání se..
Klidový režim jsem myslela v tom, že s ním nepolezeš na dvouhodinový nákup, na cvičení, tůra na běžkách a tak 😅 😀

hancazivocich
9. pro 2010

@anta - my spíme obvyklé 2 hod a diskutujeme ještě v devět večer 😝 Vstáváme v 6.38-9 - je fakt přesná 😲

anta
9. pro 2010

@hancazivocich - No my sice dáváme Honzíka před sedmou do postele, ale to rozhodně neznamená, že hned usne, teď usnul před chvilkou. Ráno mi udělal radost, vstával až v 6,30! 🙂

anta
9. pro 2010

Lupla jsem nějaké fotečky se zimní tématikou do albíčka, nemáte-li co dělati, jukněte 😀 😉

gina333
9. pro 2010

@anta : idem kuk fotecky, urcite su pekne . 😵

Moja babulka spinka, dnes my dovolila natriet gelikom zubky, dokonca my ukazala kde ju boli, asi jej idu tie patky. 😉 😲

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

gina333
10. pro 2010

dobre rano 🙂

@anta : uzasne ze ten tvoj maly sa necha fotit, cvaknut Sophi tak aby pozerala do fotaku je zazrak, vzdy musi okolo mna niekto saskovat aby sa pozerala 😉

Noc dobra, spinkala pekne, to ze spi vacsiu cast noci pri mne ani uz nevnimam. Naucila som sa spat v kazdej polohe a ked sa nehadze a nekope ma tak je to ok. 🙂 🙂 V noci riadne nasnezilo, ale je aj poriadna zima, 😵

prchalka
autor
10. pro 2010

Dobré ráno,
my usnuly dobře, ale za chvíli pak začla kašlat a za hodinu už jsem se k ní stěhovala napořád. První půlka noci prokašlaná hodně, díky tomu se pořád mlela ☹ druhá v klidu - i jsem spala na těch půl zádech 😅
Ráno mi zase řekla: "Doktor House se bude zlobit" 😀 😀 😀 😀
@hancazivocich Jasný, chápu ten klidový režim 😀 jsme fakt jen doma, ven bych si neriskla vůbec, ani dnes nepůjdu odházet ten sníh. Ale zítra pojedem k babi, to prý můžem.
Jo a ty ATB jsou tak na týden - použitelnost do 15.12.

anta
10. pro 2010

Dobré ranko, holčiny. Dnes mi dítě vstávalo až v 6,45, to je kráááása.

@gina333 - díky za pochvalu, to víš, on je takový malý narcis a rád se pak podívá na své fotečky 😀 😀

gina333
10. pro 2010

@anta : u nas je ten problem, ze Sophi sa che pozriet na fotecky hned vo fotaku, bohuzial este predtym ako sa odfoti. 😀 Aj u nas sa vstavalo 6:45. 😉

katzi
10. pro 2010

Dobré ránko,

my už máme po ránu za sebou velký ultrazvuk. A stydlivka se konečně ukázala - prý je tam holčička 😵 Tak bude mít taťka doma babinec. Chviličku to zpracovával, ale teď už je rád 🙂 Hlavně, že bylo všechno v pořádku 😵

anta
10. pro 2010

@gina333 - jestli Sophi není s Honzíkem nevlastní dvojče 😀 😀 😀 Jsou podobně naprogramovaný, koukám, skoro ve všem. Honzíka trošku bolí zoubky, protože nemá dorostlé ty pětky 😉