Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

lehna
7. led 2011

letím ještě v rychlosti před odjezdem,
zpráva od Ined - "M. má na mandlích cepy,tzn. angimu a bude dostavat 1x denně pichany penicilin. pry tak jeste 5dni."

hancazivocich
7. led 2011

@lehna - no, tak to znamená, že ta Ined si fakt odskočí porodit..... Protože pokud jsem to pochopila, tak musí preventivně porodit dřív - tak kolem 37.,38. týdne? Chápu správně? Psala to tak ne?
Chjo,tak ji pozdravuj!

prchalka
autor
7. led 2011

U nás se spalo od 13h uff skoro 1,5h. Vzbudila se, jak přijel tatínek. Pojedem na nákup, ale bohužel asi jen potraviny. MM se mnou do Kiku a podobných odmítá chodit, mám to zakázaný, nesnáší to 😖 😠 No ale třeba bych to mohla nadhodit 😅

prchalka
autor
7. led 2011

Ty v.e, chudák ined a spol.. to je teda pech! ☹

sherry28
7. led 2011

ahoj 🙂
tak během týdne jsem si prošla peklem 🙄 od páteční půlnoci(na Silvestra) kdy jsem měla 40,2°C a bolest v prsu, jsem jela v neděli na pohotovost pro ATB a napsala mi Klacid 500 😠 v domění, že mi ATB pomůžou jsem je brala a v úterý ve čtyři odpoledne jsem se složila psychicky i fyzicky, dělala jsem věci, které jsem dělat nechtěla, ale ovládat jsem svý tělo nemohla 😅 nechápali jsme z čeho tak najednou 😨 byla jsem v koncích, děti mě viděly úplně jinou, ale měla jsem tu mamku a MM, kteří se o ně postarali(naučili mi Eliho na dudlík a na sunar ☹ ) a MM mě ze všeho pomáhal dostával to on zjistil příčinu zhroucení. Byla jsem zfetovaná z ATB veškeré vedlejší účinky se u mě projevili. mají se brát po 24hod a ona mi napsala první dvě dávky po 12hod a ještě tam píšou pro kojící a těhotné jen v závažných případech 😅 hned jak jsem je vysadila, tak klid a jsem zase to co jsem byla. Ale nebudete mi věřit, že během těch tří dnů jsem si připadala jako blázen, myslela jsem si, že je to konec. No drahé ATB už nikdy nechci ani vidět. To radši vezmu paralen, studený obklad a nazdar. 😀 Ale musím říct, že jsem zjistila, že mám perfektního muže, který se na mě nevyprdnul a pomohl mi se dostat zpátky a přišel na to čím to......už jsem si balila kufry a chtěla jet dobrovolně do blázince. Ještě chvílema mám takový záseky, ale too jsou jen doznívající účinky. Že ze mě bude ve 30 feťák jsem fakt netušila 😀 a nejhorší je, že jsem kojila Eliho po dobu co jsme to nevěděli. Pak jsem přešla na sunar. Teď teda v kojení pokračuju, trošku mě mrzí, že má Eli dudlík, ale musím přiznat, že je větší klid a míň práce s ním. No snad je všechno už za mnou a bude už jenom to dobré. 😉

gina333
7. led 2011

@sherry28 : chudatko moje, ja som mala zapal prsnika 2x, z toho som brala 1x ATB ale so mnou to bolo v pohode. Normalne sa my stiahol zaludok ked som to citala, co sa ti prihodilo. 😖 Stastie, ze si tam mala mamu aj napomocneho manzela. Niekedy clovek v najhorsich chvilach pride nato, co by stratil keby toho druheho nemal. 😲 Hlavne, ze si sa z toho dostala a vsetko je v poriadku. Ten Eliho cumel nech je najmensi problem. 🙂 Tu hnusnu lekarku by som normalne zazalovala, drava jedna. 😠 Drzim ti moc palce aby uz bolo len lepsie. 🙂

Ked budete volat s ined, tak moc na nich myslim a drzim palce nech je uz Maty zdravi. 😉

hancazivocich
7. led 2011

@sherry28 - jejej, chuděrko - to jste si teda doma užili.... Já měla na zánět prstu Augmentin - zabral snad ten samý den, byl to fofr - ale taky se nenamáhala dr. poznamenat, že přechází do mléka (odstříkávala jsem)..
No a Klacid jsem měla kdysi - zabral, ale byla jsem trošku mimo - taky jsem se trošku sesypala, ale připisovala jsem to přepracování - celý léto v práci, 8týdnů bez volného víkendu.. Vzpomínám si, že jsem se na wc fakt plazila.....

Hlavně, že ti aspoň pomohli - muž s mamkou! Držím pěsti, ať je to ok

anta
7. led 2011

@sherry28 - tý jo, Sherry, jsem úplně ohromená, jak ti doktoři můžou být tak benevolentní a ohrozit život nejen tvůj, ale nedej bože i tvých dětí! Ještě že tam s tebou někdo byl, si nedokážu představit, co by bylo, kdyby jsi byla na děti sama 😔 Manžel je super! Chválíme ho a tleskáme a děkujeme za tvoji záchranu 🙂 🙂 🙂 Z dudlajze si nic nedělej, hlavně, že už jsi na tom lépe! 😉

sherry28
7. led 2011

co jsem dělala? tak např. jsem lezla po čtyřech a vyplazovala jazyk nebo se šíleně tlemila, jindy zase svíjela v křečích a plazila se, házela sebou a při kojení jsem viděla jak na mě padaj ze sříně černý krabice a vůbec jsem měla děsivý halucinace no síla ale nevim jestli za to může dr. za vedlejší účinky asi nemůžou, ale nemusela mi dávat tak silný a hlavně po 12 hod. nevim co bych dělala být tady sama s dětma, hlavně Luky si toho zažil už dost a je hodně citlivý, ve škole ho začli kluci šikanovat a on mi přestal chodit na záchod, no a teď ještě tohle, fakt síla, musím říct, že on byl největší důvod v mých stavech proč jsem se nesesypala úplně 😔 tenkrát jedný holčině někdo hodil do pití tripa a ona skončila na půl roku v blázinci a pak se ještě léčila dalších půl roku na psychiatrii 😔 jsem ráda, že to dopadlo takhle, protože jsem myslela, že tam taky skončím, řvala jsem na celý byt, že tady mám děti a že nedovolím psychice, abych podehla halucinacím a MM mi pomáhal jako psycholog neskutečně držel mě v náručí a objímal a hladil a všechno se mnou rozebíral, můžu po tom všem říct, že se o něj můžu opřít(on má s drogama zkušenosti z období dospívání)

@anta vyřídím MM, však jsem mu taky řekla, jestli jsem mu už řekla jak moc ho miluju a že díky němu jsem tady, byl strašně šťastný a naše krize byla rázem ta tam, teď mi neskutečně pomáhá a zapojuje se i sám od sebe 🙂

sherry28
7. led 2011

a zase se utvrzuju v tom, že všechno špatný k něčemu dobrý 😉

sherry28
7. led 2011

a během čtyř dnů jsem shodila tři kila

hancazivocich
7. led 2011

@sherry28 - ano, tvůj muž je fakt třída - pod to se taky podepíšu!
U tebe budou v kombinaci nažádoucí účinky a hormony - přece jen - není to tak dávno, co se Elík narodil...
Šikanujou? Šmarjá a kvůli čemu ... I když co - stačí se lišit jenm v drobný věci a už to jede - to bohužel znám... No a nezabere asi nic jinýho, než tam udělat cirkus a postavit se za něj!
A možná i horečky s tím mohly souviset, vyčerpání - asi se to nabralo...

Mně ... mně kvůli drogám zemřel bratránek - skočil....

anta
7. led 2011

@sherry28 - mně jak čaply zubáky v noci, tak mm zase letěl po Kladně hledat nějakou lékárnu na léky na bolest, chudák, hodinu byl na cestě a přinesl mi jeden Ibalgin 😅 😅 😅 Jasný, v nouzi poznáš přítele ééééééé manžela 🙂 Fuj, ale to, co popisuješ, co s tebou dělalo, no děs běs 😝 Já vím, měla jsem na mysli to dávkování, víš? 😉
No a s tou školou, obrátila bych se na ředitelku školy, ať si tam pěkně ty hajzlíky uklidní. Mně tady děti nadávaly, že jsem mrzák, protože jsem nesměla cvičit (po narození jsem se podrobila 2 vážným operacím), tak máma se mnou šla do školy, já ukázala na jednoho spolužáka, který mi to řekl, máma mu ji flinkla přes držku a bylo. 😀 😀 Tak jestli někdo bude chtít šikanovat Honzíka, tak ať to raději nedělá, cítím, že jsem v něčem přece jen po mámě 😀 😀 😀 😀

gina333
7. led 2011

@sherry28 : Boze sherry, ze si to vobec zvladla, muselo to byt strasne. A ten tvoj chlap musi byt perfektny, naozaj klobuk dole pred nim, ktovie ako by sa iny zachovali, naozaj mas stastie, ze je pri tebe. A samozrejme to plati aj opacne, ja som stale hovorila, za si perfektna mamina, takze aj TM musi dakovat Bohu, ze ta ma. 😉 A s Lukym ma to tiez mrzi, ono je to velmi tazke riesit, ale urcite by som zasla aspon za triednou ucitelkou nech si viac vsima ako sa deti spravaju. 😲

Sophi uz spinka, zaspala az teraz, kde su tie casy ked spinkala uz o 20:00 ? 😉 😉 Ale hlavne ze spinka, idem trocha k telke, aspon si pokecam s Nati kym pojdeme spat. 🙂

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

matova
7. led 2011

ahojte, som zasla na skok ci su nove sparvy od ined- vidim ze este 5 dni... 😢
a sherry: no ty brdo, mne dal vtedy dr. nejake ine ATB, ale take cosi by ma ani nenapadlo ze sa stat moze 😲 , super ze ste z toho vonku. ps: na odlahcenie, ale fakt ma to zaujima, ako naucili Eliho na cumlik? mne sa to nedari a bohuzial by sa to zislo asi koli uklunovaniu nielen na cici...
A vsetkym vam ktorym este deti spia cez obed- budte vdacne aj za tu hodinku, boze mne by to tak bodlo keby maly aspon na chvilu cez den zalomil...dnes tahal od 5:20 do 19:15 😝 , uz sme rano ako mrtvoly, mala pre zmenu takmer cez den nespi, normalne ked je unavena tak polakava, ale oka nezazmuri lebo jej asi vadia vsakovake zvuky...uspat ju to zacina byt uz umenie 😝 , esteze vnoci akotak spi, len ju nesmiem nechat odgrgavat- to ju preberie uplne.
Tusim sa tu opat budeme vidat castejsie ked pojdu julke prve zuby 😀 😝 🙄 😅
dobru nocku, konecne som objednala lehatko pre malu, idem chrnat kym simon nevybehne s revom 😝

sherry28
7. led 2011

tak za třídní jsem byla hned, protože Luky se mi rozbrečel a klepal se, že ho na záchodě obstoupí 5 kluků a smějou se mu, že je mimino a různý nadávky a on si všechno moc bere něco už v životě prožil... 😔 tak jsem ráno i po ATB sedla do auta a jela to vyřídit, učitelka ho hlídá a pouští ho záchod po zvonění, tak snad to bude dobrý 😉 uvidíme co dál, hned se do školy zase těšil 🙂

@matova jenom ho dali do pusy a hned si ho vzal, on byl na dudání dost zvyklý, takže tohle nebyl problém, ale mě to mrzí, i když zase je tady aspoň víc klidu i vůči dětem 😕

všem dobrou 😔 😔 😔 😔

gina333
8. led 2011

dobre rano 🙂

@matova : mne sa Sophi na cumel nepodarilo naucit vobec, a t som ho aj do glukozy namacala, nic nezabralo. Ale teraz som tomu rada, aspon nemusim oducat. 😉

@sherry28 : tak uz len dufat, ze si to ucitelka ustrazi a Luky bude zase rad chodit do skoly. 🙂

U nas noc v pohodke, zobudila sa o 6:40, mna akosi zacina boliet hlava, ale asi je to z pocasia. Hlasia oteplenie a ja som dost citliva na take skoky teploty 😝 , jeden den je -6°C a druhy zas +8°C. 😒

prchalka
autor
8. led 2011

@sherry28 To je strašný, jsem se z toho rozbulila, ale páč je tady MM, tak jsem to držela ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Zní to jak horor! To jsou naše celodenní vztekánky procházka růžovou zahradou . Někdy se fakt za sebe stydím, jaká jsem sr***a ☹ Myslela jsem na tebe včera přes den, ale nestihla jsem napsat!
@matova Na román pro tebe se taky chystám! No, snad u vás zoubky ještě počkají, my jsme taky slintaly a ruku v puse od 3m - mám i fotku, tak jí někde vyhrabu 😅
Noc u nás dobrá, spala až do někdy 4.30 😉 ale pak než zase usne a než se vzbudí, nakonec jsem u ní byla celou dobu, budíček 7.20, což dnes neva, jedeme k našim, tak když neschrupne cestou tam, tak cestou zpátky a bude to stačit. Tak papa někdy navečer! To dítě mele a mele - jak na klíček, pusu nezavře - taková nevýhoda mluvících dětí 😅

prchalka
autor
8. led 2011

@anta "Flinkla přes držku" - tak tomu jsem se zase zasmála 😀 Tak se to má dělat! Jakýpak s nima sr**í 😠

anta
8. led 2011

Ahoj holčinky, tak klucí jsou venku, Honzík má dnes nějakou kňouravou, no jo no 🙂
@prchalka - no vyloženě to tak bylo, ale teď? Teď se na dítě špatně podíváš a už na tebe podává trestní oznámení, takže takové řešení jaksi nepřichází v úvahu, tak uvidíme, snad k tomu nedojde. Nechápu, jak takové šestileté drobky může někdo kurňa šikanovat, podle mýho je to opravdu špatnou výchovou. Jako mít lokty, je dobrý, ale chce to znát taky míru, že? Já jsem vždycky patřila k těm, co chrání bezbranné a proto mi to teda hodně vadí, když se někdo vyvyšuje 😒

sherry28
8. led 2011

dobré ráno
@prchalka taky jsem si tím spousta věcí vědomila 😉 ale oni i ty vztekánky dokážou lízt na nervy to taky nabourává psychiku 😕 strašně záleží jak se s čím člověk vyrovná a popere 😒 u nás doma se teď všechno změnilo k lepšímu a doufám, že to už tak zůstane 🙂 a nemysli si o sobě, že jsi špatná, když tě rozhodějí i maličkosti ona každá věc je svým způsobem vážná 😕 a ty se je mi jevíš jako citlivá osoba a za svou povahu nemůžeme jen se s ní musíme naučit žít 😉

katzi
8. led 2011

ahojte,

sherry: proboha 😨 To je opravdu jako z nějakýho hrůzostrašnýho snu 😖 Ta doktorka je normální gaunerka 😠 Muselo to být šílený pro vás všechny. Hlavní je, že se u vás teď změnilo všechno k lepšímu. Hrozně hezký je jak tě TM podržel, jak jste k sobě znovu našli cestu. Je určitě příjemný vědět, že tady máš člověka, kterej tě i děti podrží i v největším srabu. Lukáška je mi s tou šikanu moc líto ☹ On navíc podle tvýho popisu bude takovej citlivej, ty grázlící vždycky vytuší koho si vybrat 😠 Snad to tam ředitelka teď už pohlídá. Držte se všichni. Jo a ten dudel - já jsem ho taky Adi napřed nechtěla dávat, ale potom jsem ji na něj asi 14 dní cíleně učila. A i když te´d jednou budem složitě odnaučovat, tak za těch moc chvílí klidu mi to stálo 😉 🙂

@matova : to je fajn, že jsi za nama zase přišla kuknout 😵 Hmm, ale teda pořád docela válčíte 😖 Hlavně že ty noci jakž takž jdou. Časem to bude jen a jen lepší, určitě 🙂

A na Ined často myslím. Snad jí to osud vynahradí a Kačka bude to nejhodnější a nejspavější miminko. Zasloužila by si opravdu už trochu klidu a pohody.

gina333
8. led 2011

ahojte 🙂

Sophi spi, uvarila som na obed prvykrat spenatove halusky so syrovou omackou, je to prima basta 🙂 poo sa chystam na nakup, v nedelu pride domov MM tak my treba dokupit potraviny a hlavne chcem spravit tiramisu a nemam doma potrebne prisady. 😉

gina333
8. led 2011

Kde ste vsetky? Dnes som spravila tiramisu, stale nakukujem do chladnicky, juj tak by som si dala. Uz sa tesim na rano ako si odkrojim ku kave. 😉 Dnes som bola aj na zumbe, konecne po sviatkoch trocha pohybu. 😵 Sophi spinka, naliala som si horuci caj s rumom a idem k telke. 🙂 🙂

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

matova
8. led 2011

ahojte 🙂
prchalka:už sa teším na román 😀 😉
gina, sherry, katzi: práveže aj u nás by sa zišiel cumlík kôli ukľudňovaniu, či pri zaspábvaní, veď kopu práce je stále aj so šimonkom...Ale nejak ten cumlík nechce, máme doma už 4 druhy 😀 , na druhej strane si vravím že by to bolo super keby ho nemala......
katzi: jj, sem tam ešte zájdem. Dúfam že je všetko ok s tebou a bábätkom 😵
sherry: chudáčik Lukáško ☹ , mne je ho tak veľmi ľúto, zlatučký muí byť. Náš šimonko ešte do škôlky nechodí a koľkokrát sa bojím už teraz že ho budú šikanovať...on je asi taká citlivka tiež. Ja ani neviem ako by som to riešila, u nás je dokopy v dedine "5 " ľudí ale deti sú vraj drzé 😒 . Super že si šla za učiteľkou 😉 .
dobrú noc 😎

matova
8. led 2011

gina: spenatove halusky? mnam, este som nerobila 😔 , len normalne, aj palacinky a syrovu plnku...a tiramisu robis bez vajec ci s nimi? Ja som dnes prvykrat robila polievku s drozdovymi haluskami, mm chutilo, aj mne ale simonko nejak citil ze je to ine tak nechcel...

sherry28
8. led 2011

@matova a to si představ, že vůdce tlupy je syn doktora 😠 takový jsou nejlepší, je o dvě hlavy větší než Luky a o 20kg těžší 😅 no Luky je takový nesmělý dobrák, vyloženě dítko pro šikanu jak stvořené 😔 no, musí si to ohlídat učitelka, ona říkala, že o tom neměla vůbec tušení, že se na záchodě o přestávku něco takovýho děje 😅 jak tam neudělá pořádek ona, půjdu za ředitelem a pokud ani to ne, jsemm ochotná jít až na policii, tohle se musí podchytit včas a zarazit 😠 bude s nima chodit dlouho a nebo to příště může být někdo jiný a čím budou starší, tím to bude horší...

tak já mažu spát, všem dobrou, MM tady pochoduje s Elíkem s dudlíkem 🙂, na dudel ho učit vůbec nemuseli, koupili jeden a ten cumlá 😅 😕 😔 😔 😔 😔 😔

prchalka
autor
9. led 2011

Ahoj holky,
občas mám pocit, že jsem napsala a ono to tak není, takže jsem se samozřejmě už včera neozvala. Ale zato jsem navečer žehlila. Dítě spalo v autě ani ne hodinku a večer se umotala až snad za 20 minut, házela sebou a pořád něco chtěla a hlavně - odcházela jsem od ní až 21.20! Noc stála fakt za to, jak za starých časů. V podstatě zase jak v pračce :o( až do půl 3. To už jsem se zvedla, protože moc místa jsem tam stejně neměla a šla jsem připravit vodu na pití a sirup, až se zase probere a šla k sobě do postele. Ale ona od té půl 3 vydržela až do půl 6, takže sirup nakonec neproběhl. Viditělně zuby, ale... koukala jsem na horní a NIC tam zatím není vidět ☹ tak to mě i mrzí!
Dneska jsme vyjeli na nákup do Tesca, stavili jsme se tam i na oběd a cestou domů spala od 13 asi do 13.45 v autě a je celkem ok. Tak jdu uklízet ten nákup..
MM přijde zájemce na motorku, tak ten šel uklízet do garáže.

hancazivocich
9. led 2011

@prchalka - ten zub nemusí být ani vidět a dělá bordel - u nás to tak u toho špičáku bylo - i když já čekala dolní - ten pořád nikde a vylezl ten horní........
Ta naše je taky podobně protivná u zubů nebo po probuzení... Vydrž, děvče - nic jinýho s tím asi nenaděláš....

gina333
9. led 2011

ahojte, od rana nestiham. Okolo 10:00 Natalku stranse zacalo pichat v boku, ani sa nevedela vystriet, tak som s nou utekala na pohotovost. Chudatko, na chrbte som ju niesla do vytahu, ledva urobila krok. Z pohotovosti nas poslali hned na chirurgiu, odobrali krv, ale slepak to nastastie nie je. Nechali ju nemocnici na 24 hodin na pozorovanie, je to zrejme akutna kolika brucha. 😲 😲 😲 Moja princeznicka tam teraz lezi cely den bez jedla, dostala iba cipok od bolesti, ale ked som s nou teraz volala, tak uz je jej ovela lepsie, ze vraj to uz neboli, iba je hladna. 😉 Nastastie MM pride dnes v noci domov tak rano hned ideme za nou, dufam, ze uz ju pustia. Neviem si predstavit z coho to ma, ved nic take ani nejedla, co jej mohlo zaludok podrazdit, len sa modlim aby uz bola doma. 😨

@matova : do tiramisu davam zltka, ale ich naslaham nad parou. 🙂 Tie halusky su fakt bozske, nesla som sa ich dojest. 😉

@sherry28 : vacsinou sa neidu do koze spratat taky elitny spratkovia. 😠 😠 Ja by som to na tvojom mieste riesila tak isto, nedat sa odbit od ucitelky, ze je to uz ok, presne ako pises, moze nato doplatit aj ine dieta. 😝