Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
12. led 2011

@prchalka : no ja som ale nepozorna, az sa hanbim, takze dodatocne ti prajem len to naj naj naj. 😵

@hancazivocich : na hnacku je dobra domaca palenka, teda aspon pre teba, tak si rychlo nieco lupni. 😉 😉

My sme konecne rozobrali Vianocny stromcek, Sophi cely cas asistovala, normalne pochopila, ze ho treba vratit Jeziskovi. 😵 😵 U nas sa spi kazdy den rovnako, teda dovolim jej spat 1:40, potom otvorim dvere aby sa zobudila. Inak by som ju nahanala aj o 21:00. 😝 😵 MM zajtra ide naspat do roboty, tak mu vyvaram na cestu, poo sme boli iba na prechajde v meste, krasne svietilo slniecko.

@ined77 : este stale je Sophi najmensia, Maty je akurat. 😉

prchalka
autor
12. led 2011

@ined77 Normálně pokecat u nás znamená, že jsou tu 3 dospělí (švagrová a tcháni), co se překřikují a mluví nahlas a do toho čorízo, která nechce být pozadu a je slyšet nejvíc, křičí, ječí... já jí napomínám, že musí být tišejc, takže mám hlavu jak balon, větší, než když tu nikdo není, ale zas není taková nuda, ovšem to ticho, když odejdou.. 😝
Teď jsem jí pustila ještě pohádky, už dobu se mi zdá unavená a taková nijaká - no jak by taky ne, když spala hodinu, že jo. Tu noc si moc nemaluju 😖 ☹ Po Ulici balíme a kolem 8h už snad budem schopný ulehnout!

hancazivocich
12. led 2011

Taky si občas říkám, že bych potřebovala normálně s někým pokecat - fakt normálně - žádný plínky, témata o dětech (stejně by to tam spadlo)... Ještě, že máme tu tetu Vlaďku s těma capartama - s těma bejvá fakt psina.... Obě jsme asi stejně prdlé 😀

gina333
12. led 2011

@hancazivocich : a koli tomu som vdacna, ze mam tu brigadu. Sme tam len 2 co mame deti, ostatne su mlade kocky, takze fakt sa bavime o vselicom moznom iba o detoch nie. 😀 Clovek potrebuje obcas prevetrat hlavu, nie stale o detoch kecat. 😉

anta
12. led 2011

Holky, mám hlavu taky jako pátrací baloon, volala mi ségra a normálně mi ucha blábolila 17 minut, no já z toho měla úplně zpocené ucho, kousek tváře, no fakt děs. Dostala jsem od mm krásné hodiny do kuchyně, bílé a velké, no krásně kouuuukáááááá 🙂

gina333
12. led 2011

@anta : to mas teda dobreho muza ked na teba nezabudol 🙂 daj Honzika spat a pekne si narodky vecer oslavte. 😉

gina333
12. led 2011

Sophi konecne spinka, Nati sa uci sa MM v detskej, idem sa konecne navecerat a vylozit si nohy k telke. 😵

Prijemny vecer vsetkmy. 😔 😔

anta
12. led 2011

@gina333 - to víš, si nedovolí 😀 😀 😀 Ba ne, ráno gratulace a večer dárasy, krásně rozdělené, je super manžel, ale občas si zanadávat taky musím alespoň na něj 😀 😀 😀

gina333
13. led 2011

dobre rano 🙂

Ja uz tu strasim dost dlho, idem do roboty, Nati do skoly, drobec este spinka, spala krasne celu noc, jasne s obcasnim knuranim. 😉

prchalka
autor
13. led 2011

Dobré ráno,
my jsme zalezly opravdu už ve 20h 😕 skoro o hodinu dřív, než obvykle!! Usnula za chvilku. Jedno vzbuzení a mrvení a jinak spala do 5.50 😉 tak fajn!

lehna
13. led 2011

dobré ráno,

u nás taky noc po dlouhé době celá prospaná v kuse 😵 . Přišel 6.05 🙂. pak ještě půl hodinky ležel se mnou v ložnici, 6.37 mi řekl,že chce jít do pokoje hají. tak se sebral a šel do pokoje hají, maminka samozřejmě musela jít s ním si tam hačí, za 10 minut chtěl kakao. vypil, tak jsem odešla, no kdyby v 7 nezčal kostel třískat zvonama,tak asi usne 😲 . naštěstí přišel za mnou a chtěl krtka 😀

hancazivocich
13. led 2011

Dobré ránko, u nás se zatím neprůjmuje, tak snad to bylo jednodenní.. Malá dostala včera dárečky od nás, tak bylo veselo.Největší radost měla z nafukovacího bazénku do sprchy 😅
Noc nic moc - pořád Kňučela, dávala povely, ke všemu někdo před pátou pustil pračku a po pátý odstřeďovala 😠 😠

hancazivocich
13. led 2011

Holky - dáváte někdo prckům Caro? Mně se do toho pořád moc nechce, ale při každý návšťevě u našich máma do malý do Caro leje, i když jí pořád opakuju, ať to nedělá...Mně totiž přijde (asi je to blbost), ale že dycky po caru jde spát skoro o dvě hodiny dýl..

anta
13. led 2011

Dobré ranko, holčiny. Tak dítě spalo bez probuzení do 6,30! To mě tedy překvapilo, dítě jedno 😉

lehna
13. led 2011

@hancazivocich - Hani,no já Caro nedávám, bojím se ,nevím proč,že to pro děti není to pravé ořechové. ale myslím že Prchalka dává občas??

@anta . no vidíš,i Honzík si umí pospat trochu dýl 🙂

hancazivocich
13. led 2011

@lehna - já z toho mám taky takovej divnej pocit - že proč je učit na ,,kafe" od malička. Já ho nepila sama snad do 25, pak jsem začla o nočních a tak... Mně přijde, že pak přejdou z Cara na kafe - tak nějak automaticky... Já fakt nevím - ale mám z toho blbej pocit.. Taky nechápu, proč když tý mámě řeknu nedávej, tak dostanu vynadáno do de*ilů a stejně dá... Chjo

lehna
13. led 2011

@hancazivocich - právě, mám pocity stejné jako ty. já si třeba sem tam caro uvařím, kafe nepiju od svých 20ti,nechutná mi to. tak když si uvařím Caro,tak třeba Štěpimu napít trochu dám, když chce,ale nijak mu to nenutím. to je blbé, že tvoje máti ti ještě za to nadává, to je fakt děs. Naši naštěstí o Caru nemají ani ponětí, doma to nemají, takže mu to ani nedávají. proč ty babky neumí poslouchat,když jim něco řeknem, co? na zabití,někdy fakt 😠

prchalka
autor
13. led 2011

Caro nedávám, ale lehna má super paměť 😕 mám ho doma, kdysi jsem to zkusila místo kakaa, ale to už je snad rok a myslím, že to neprošlo, od té doby ho nedostala. To bych radši dala meltu.
@hancazivocich No občas neva, furt lepší, než kafe, ale proč nás nikdo neposlouchá, že?!?! A jako se podržte - tchýně minule udělala malý ! turka ! a dala to horký přímo před ní!!! Tak to mi hlava nebrala a ještě jí bylo divný, proč máme připomínky.... 🙄 😠 panebože!!!!
Jo a zase jsem našla včera po koupání 2 suchý flíčky kolem loktu 😒 A ráno jsme vstaly trochu zadkem napřed 😖
A perla - tchán si udělal na basketu něco s rukou - v říjnu. Bolelo ho to v zápěstí, udělali RTG a nic nenašli, vše v pořádku. Včera s tím šel konečně znova a jiný dr. mu řekl, že měl zlomený loket, který mu sám zase srostl 😖 😖 🙄 Takže dostal včera jen stahovadlo a bude chodit na rehabilitace to rozcvičovat! Ale může si za to částečně sám. K dr. dlouho nešel a když šel, tak to shledali jako naražený a pak zas nikam nešel - borci chlapi! Pak nadávaj všichni na doktory - jako tchýně včera! 😠

lehna
13. led 2011

@prchalka - jsem si nebyla jistá, protože jednou jsi tady dávala fotku,jak si Čorí dává kafíčko, takový velký černý hrnek, tak jsem si myslela,že občas dáváš. tak to se omlouvám 😉
Pane bože,ta tvoje tchýně,to je taky aparát. oni jsou fakt někdy na ránu ti prarodičové. u nás naštěstí nic takového naše ani manželové rodiče tohle nenapadá,na to si dávají sakra pozor.
a tchán - dobrá perla 😀. když mu nenašel jeden doktor nic,tak bych se na to taky vyprdla a k jinému nešla 😅

anta
13. led 2011

Ahoj, byli jsme venku, Honzík se vyřádil na trávě s hovnama 😀 a je spokojený.Teď se láduje makarónama. Já bych se mu bála dávat něco na bázi kafe, taky mám divný pocit, že to pro tak malé děti není zrovna vhodné pití 😉

anta
13. led 2011

@hancazivocich - a to ti máma nadává takhle před dcerkou, jo? To bych malou sebrala a šla bych pryč, tohle se nedělá 😠

prchalka
autor
13. led 2011

Jít ven je fakt nechutnej zážitek. Nejenže se všude válej psí h---a, no asi tak 30 jsme jich potkaly, a to jsme obešly jen blok a návštěvou v krámě, ale na každým kroku jsou odhozený papírky od čokolád, žvejkaček, sušenek, to je fakt humus!! My se zastavujeme pravidelně u obojího 🙄 😉 Mám na ty lidi a smrady fakt vztek!
Taky jsme potkaly jednoho puboše, co šel ze školy, jsem nevěděla, jestli je to holka nebo kluk, usoudila jsem, že kluk. Černá dlouhá patka, čepici jak trpaslík na vršku hlavy, padala mu až na ramena, zbytek oblečení ani nevím, jen nějaký obtažený černý džíny 😝 No jsem zvědavá, jak budou vypadat naše, tak hýčkané děti 😅 😝

hancazivocich
13. led 2011

@anta - ano, i před ní.. Já se zvedla a odešla. Řekla mi, abych se nepos*ala a abysme se nepo* z tý holky!! A že nechápe, po kom jsem tak urážlivá a proč se urážim.. 😠

hancazivocich
13. led 2011

@prchalka - máš foto těch pupínků? To bude asi atopík, ne? Bráchovi pomáhala nivea a indulona..A jedině bavlnu nosit.. Jinak hovína jsou všude kolem nás - masakr. Dřív to byla vycházka - sledování lupínků, teď je to o ho** 😠

prchalka
autor
13. led 2011

@hancazivocich Jo, to bude zas kousek ekzému - suchý, drsný, růžový. My preventivně mažem tělo, zadek a nohy dětským mlíkem,ale ruce nějak ne, včera už jsem namazala, zkusím to i třeba vyfotit.

hancazivocich
13. led 2011

@prchalka - mně se zas rozjíždí lupenka - zatím celkem nenápadně, ale pořád..Jsem otrávená, znechucená těma pohledama a dotazama - co to je? Naštěstí mi tchyně donesla z práce gel na promazávání pracek pro zdravotníky - a fakt pomáhá - kdyby se kdosi nezapomínal mazat, tak by to možná i mizelo...A ještě pomáhá jeden - nějaký Ryor Ryamar nebo tak nějak...Kortikoidy patlám až když je nejhůř .. Akorát mi na ten krém od tchyně chodil MP, když měl popraskané pracičky z práce - z máchání ve vodě, tak ho dost ubylo..

hancazivocich
13. led 2011

@gina333 - ty jsi tuším psala, že máš oční vadu něco jak já - astigmatismus? Natálka to nezdědila? Já se pořád klepu a pořád malou sleduju ... Ty jsi taky šilhala nebo nee?

anta
13. led 2011

@prchalka - no já když tu trávu vidím, tak bych se tak taky nejraději vys*ala, aby to bylo komplet 😀 😀 , ne je to fakt hnůůůj, to rovnou ty naše hároše můžeme vzít a hodit je do hnojiště 😝 Na pupínky nám pomáhala modrá indulona a taky Balmandol olej, ten je super 😉
@hancazivocich - tak to je teda na nakupnutí! 😠

ined77
13. led 2011

ahojky 🙂 ,
šmarjááá, mně nejede koník a tady se kecá o 106 😠 😀 ...to už asi ani nestihnu dočíst ☹ ...
dnes je zatím den pohodička, fakt 😵 ...noc byla super prospaná, tak asi i proto jsem taková dobře naladěná, matýnek je miloučký až na pár myšek 😉 a ještě jsme spolu ráno připravili a sestavili kačence postýlku a na zeď nalepili obrázky, lepil matýnek, samozřejmě pod mým hbitým velením 😀 .
jen včera večer mě bolelo docela dost dole bříško, tak si říkám, jestli už se něco pomaličku nezačíná chystat 😨 .
odpoledne jedu na tu ko, tak uvidíme, pak se chci stavit do banky zaplatit věci na MMB a ještě koupit kojící polštář a mrknout se po nějaké pěkné dece do kočárku 😉 .doufám, že se tam s paní domluvím, že kdyby to byl náhodou chlapeček, že by to šlo vyměnit, prala bych to až pak..stejně než budeme moct ven, bude času dost 😉 .a s paní se už známe, nakupovala jsem u ní mockrát, tak snad to půjde 🙂 .
takže tak 🙂 ...tak letím vás dočíst 🙂

@prchalka 🙂 ..a jo ták s tou návštěvou...no to je jako když se sejdeme u tchánů...nakonec se stejně zase řeší jen hospoda a věci kolem 😝 .

@gina333 🙂 ..ty máš nějakou brigádu??? 😕 ..to mi asi něco ušlo 😅 ...jakou? 🙂

gina333
13. led 2011

@hancazivocich : ano mala som, ale bola som na operacii, takze teraz uz mam zrak uplne v poriadku. 🙂 Natalka ma oci v pohode tiez, ale silhat som nesilhala nastastie. 😉 Caro som malej nedavala, ani nedam, Nedavam jej ani ochutene mlieka, nastastie vypije aj ciste. 😵

@prchalka : co sa oblecenia deti tyka, ja som nesmierne rada, ze mam dve dievcata, tie predsa clovek krajsie oblecie ako chlapca. 🙂 Ked vidim tych strasnych pubosov ako sa tahaju zo skoly, no je my zle. Ja by som urcite svojmu synovi nedovolila sa obliekat tak ako niektore kreatury chodia. 😲 I ked aj baby sa vedia poriadne doobliekat. Dufam, ze dobry vkus zdedia po mne. 😉 😉

Ja som bola doo v praci, Sophi bola s MM, krasne sa aj napapala, vyhrala sa. MM okolo 15:00 odchadza 😲 takze zase vsetko vratime do starych kolaji. 😉