Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
24. led 2011

Dobré ránko,
u nás se budíme teď často před půlnocí, včera 23.30, no to není moc pozitivní, asi to zase bude na dýl. MM s ní byl až do rána. Když se zeptám, jaká byla noc nebo jestli se motala, tak řekne, že to ušlo nebo že neví... takže vlastně nemám až tak přesné info 😅 😖 No když ho nechává tak chladným, tak ani nemám takový výčitky, že ho zapojuju 😅
Za chvíli valíme na cvíčo 😉

gina333
24. led 2011

dobre rano 🙂
Sophi s jednym budenim spala do 6:30, takze som celkom vyspata, keby som nemala stale plny nos a zaludok ako na vode tak som aj spokojna. 😉 Uz mam vyzehlene velku kopu pradla, idem si umyt vlasy a doo uz nemam co robit. 😵 Trocha u nas nasnezilo, na sankovacku to ale nie je, neva, poo sa pojdeme aspon prejst do mesta. 🙂 🙂

lehna
24. led 2011

ahojky po víkendu 🙂

teda ale to nestihnu asni dočíst. po o jdu spát s Pipem,protože naše noc děs. poprvé kolem půlnoci. pak od 2.30 do 5! nespal, pořád se převaloval a nemohl usnout, no mi se i zdálo jako by byl vyspaný a chtěl vstávat 😲 , takže do 5 jsem se tam krčila na posteli, pak jsem se přesunula do ložnice, usnula jsem někdy před 6 a Pipa vstával v 7., takže nic moc.

ráno jsme se šli projít k doktroce, má dostat ještě jedno očkování proti neštovicím atd.,jenže dr. má tento týden dovču,takže půjdem příští týden.
Já jdu zítra na KO na gyndu,tak jsem zvědavá na ulztrazvuk 🙂. jdu na 7.15 i na krev, doufám,že si Štěpi bude zítra vyspávat 😅 😀

gina333
24. led 2011

@lehna : ako citam tie noci su skoro vsade na prd. 😒 Drzim palce na KO. 😵 😵

lehna
24. led 2011

@gina333 - jo to jsou. taky jsem koukala ,že u vá taky nebyla žádná sláva. co těm děckám zase je,že?
Jo a vidíš,ty jsi měla taky narozeniny. Přeji ti tedy opožděně moc moc zdravíčka,štěstíčka lásky a hodné holky i manžela 😉 🙂

anta
24. led 2011

Ahoj holčinky, mám lítání po zubařích, takže jsem tu míň. Měla jsem zánět v puse, fakt sranda, jsem myslela, že se po..., ale už se blýská na lepší časy. 😉

ined77
24. led 2011

ahojky 🙂 ,
u nás noc zase v celku fajn, akorát budík už v 6h 😝 .tak jsme měla v 7.30 uvařeno, chystla jsem ještě něco do tašky do porodnice a tak malinko šolichala kde co 😀 .po 9h jsme šli ven,jen na poštu a do pekárny, pak zase zpět..matýnek tady obhlížel hřiště a průlezky a já mrzla jako sysel 😅 .
doma si pěkně hrál, tak jsem v klidu nachstala obídek a spinkáme už od 11.55...za prvé, že vstával tak brzy a za druhé jedeme odpolko za kámoškou a sylvinkou..jdeme na pizzu 🙂 .tak se těším že si zase po dlouhé době pěkně povykládáme 🙂 .
včera mi švagrová nabarvila vlásky..tak nebudu v porodce jako ostuda aspoň 😉 .původně jsem chtěla ještě zajít ke kadeřnici, ale už bych tam ty 2h v křesle asi nedala..hlavně nevím jak bych snesla mytí hlavy...mít ji zakloněnou nějak dlouho nevydržím co jsem zkoušela, dělá se mi zle 😅 .
tak aspoň tak no a novou frizůru si nechám udělat na jaro 😉 .

@lehna 🙂 ...držím palečky na utz ať je vše o.k. a bobíšek se pěkně ukáže 😵 .a kdypak si to už dáš do info?ať máme přehled 😉 .
téda, ta vaše noc..nezvyklé u štěpánka 😕 .


@gina333 🙂 ...ono to ani s matýnkem myslím nebude o moc lehčí 😅 , jenže čekat už třeba já jsem nechtěla...už tak je mi dost 😒 .no nějak se to zvládne a za nějaký čas se tomu člověk i zasměje, jen to bude ještě chvilku trvat 😀 .
taky nám tu pěkně přituhlo 😒 ..radost z toho moc nemám, ale zase lepší tohle než bláto a bacily 😝 😉 .

@prchalka 🙂 ..doufám že cvíčko bylo v pohodě 🙂 .
myslíš teda že jsou na vinně zase zoubky s tím buzením? 😨

katzi 🙂 ..fajn , že jste si to pěkně u mamči užili 🙂 .
tak přeji hladký návrat do starých kolejí 🙂 .

@anta 🙂 ...jejda, zuby 😨 😕 😢 ...tak to teda není opravdu co závidět ☹ .
tak snad už máš to nejhorší za sebou 😵 !

anta
24. led 2011

@ined77 - no dr. mi dal zabrat, ale dobrý, dostala jsem 4 injekce a přežila jsem to taky, ale teda zuby fakt nesnáším, 😅 😅 😅

ined77
24. led 2011

@anta 🙂 ...já měla zánět jednou a stačilo mi 😝 ...je to už dlouho, ale pamatuju si to až mooc živě 😅 .a zub přežil? 🙂

anta
24. led 2011

@ined77 - jojo, přežil, ale je to fakt hnůj 😉

ined77
24. led 2011

@anta 🙂 ..slušně řečeno že, ale aspoň zoubek zůstal, já o něj tenkrát ještě přišla 😠 😅 ..i když přiznávám, že to byla moje chyba...kdybych to nenechala zajít tak daleko...no od té doby jsem už poučená a moudřejší 😅 .

ined77
24. led 2011

přihodím pár fotek zase po čase 🙂

aktuální pupík 😀
a řádění s matýnkem... 😵
pak ještě jak jsou mu i 2 postele málo 😝 😀

ined77
24. led 2011

my už jsme vzhůru, teď mám to klíšťátko ještě na sobě..tulí se stahuje žloudek 😀 .
tak se loučíme a mějte se všichni co nejlépe 🙂
páááááá

prchalka
autor
24. led 2011

@ined77 Jéé, ty nemáš žádnej pupík 😅 😉
Maty je na druhý fotce sladkej 🙂 🙂
Koukám, že taky ještě dudluje 😅 😅 😝 My taky 😝 😝
Cvíčo v pohodě!

katzi
24. led 2011

ahojte,

u nás dnes taky noc na prd : do 2h sice spala, od těch 2h jsem tam s ní ale musela ležet.Převalovala se a po chvilkách kňourala až do rána 😝 Já jsem si pořád jen chránila břicho ať mě do něho nekopne 😝 Dopol. cvíčo a po o jsme zase šly spát spolu.

@anta : zánět v zubu jsem neměla, to musí být masakr 😖 Mě stačí i obyčejný vrtání 😀 Tak snad už budeš mít klid

@lehna : držím palce na KO ať je vše jak má být, pak napiš budeme zvědavé

@ined77 :tak už i vlasy máš do porodnice nabarvený, u vás už to opravdu může vypuknout, vy už jste nachystaní komplet 🙂 Máš krásný bříško 😵 A Matýnek je celý ty , prostě fešák 🙂 My taky ještě na spaní dudlujem, já to asi do třech let nechám, jsem měkkoň a až tak mi to vlastně nevadí 😅 Adu by se v noci beztak budila i kdyby dudel neměla, tím dudlem jí vždycky aspoň zacpu pusu 😀 A zuby snad mít křivý nebude, když ho má jen na spaní a to ještě většinou pak už vypadlej 😕

Za chvíli vyrážíme vyplenit Ikeu, mám seznam věcí, který tam "nutně"potřebuju 😀

anta
24. led 2011

No dostala jsem čtyři injekce pěkně do dásniček, mňamka je to, ale pomohlo to 😀 😀 😀 Už se zubařů nebojím 😀 😀 😀

anta
24. led 2011

@ined77 - krásnej chlapák je to! Chválím 🙂 🙂 🙂

gina333
24. led 2011

@ined77 : si krasna tehulka 🙂 a Maty, no nemam slov, chlapcek ako z reklamy, krasny kukuc, falosny usmev, no baby traste sa 😀 😀 😀

@anta : au au, zuby vedia strasne potrapit. 😒

@katzi : Ikeu zavidim, my mame najblizsiu az v Bratislave a to je 200km, ale aspon mam usetrene. 😉

My sme poo boli na chilu u babi, potom Sophi zobral vo dedo na prechadzku, na ihrisko, ale u nas je riadna zima, fuka studeny severak, takze neboli dlho. 🙂 Zajtra robim od rana az do 17:00, mame inventury tak sefka potrebuje kazdu ruku. 😝 Navarila som na zajtra kremovu zeleninou polievku, spenatik, svokra uvari zemiakovu kasu a dufam, ze nieco do nej dostane. 😲

gina333
24. led 2011

Jaj, aby som este nezabudla, volala som dokine koli tomu nocnemu vyvadzaniu, tak my vravela aby som jej kludne 4 dni davala to homeo, potom jej mam zavolat, ona my zatial zisti nieco v mudrej knizke o inych homeopatikach, kedze nam uz Chamomilla nezabera. 🙂 🙂 Tak som zvedava. 😒

sherry28
24. led 2011

ahojky 🙂
@ined typicky holčičí bříško 🙂 bez pupíkaté 😉 a Matýnek je nádhernej po mamince 😵
a co katzi?kde je bříško?
@anta fůůj zubař ani mi to nepřipomínej 14.2. jdeme všichni na preventivní 😅 a mě vypadla o vánocích plomba u krčku, obnařila mi krček a zaplombovala a teď všechno cítím jím na druhé straně, ale nechám to už na ten únor, jezdím po doktorech víc než dost 😔
jinak Mára byl teprve ve čvrtek očkovaný 2.-dávkou na splaničky, .....kvůli neštovicím to měl šouplý a Elík dostal boďavku taky 1.hexu, ale Mára ani nepípnul a byl tam za vzor dětem, že takhle se to dělá, doma pak chodil a říkal bebí mám a foukal si to 😀 (typickej chlap)za to Elík se smál na dr. a přiřítila se sestřička s injekcí, tak řval ještě domů, nechápal za co, když se vesele smál 😢 😉

gina333
24. led 2011

Sophi spinka, idem asi aj ja, zajtra ma caka perny den. 😝

pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
25. led 2011

Dobré ráno,
u nás se procitlo někdy v 0.20 a pak u ní spal MM až do 5.30 a při vstávání se ani nevzbudila, chrněla do 6.30 a to už jsem vedle svítila, a i tak by se ještě nejradši dobu válela. Ještěže jí můžu utáhnout na ty raníčky v tv 😉
O víkendu jsem četla v místních novinách o zdejší nemocnici-teda hlavně porodnici a šel mi mráz po zádech, pořád na to myslím. Až se mi to zase dostane do ruky, tak vám to napíšu. Titulek zněl: Od března tu budou umírat maminky a děti. Např. tam psali, že z nějakých 20-30 anesteziologů zůstávají 2. Jsem naštvaná na ty doktory nehorázně!! To je ta jejich přísaha pomáhat lidem??!?! Být doktorem, neměla bych na to žaludek, odejít z tak důležitýho oddělení ☹ 😠
Jen doplním, že to byl rozhovor s přednostou gynekologie, takže žádný cucání z prstu..

anta
25. led 2011

@prchalka - dobré ranko, no je to děs, mně to taky vadí, že to odnesou malé dětičky, které za nic nemůžou, to by mělo být snad trestný 😠

ined77
25. led 2011

ahojky 🙂 ,
u nás noc fajn, budík opět v 6h 😝 , ale zase díky tomu už mám uklizeno, uvařeno na zítra a vyprané 2 pračky 😅 .ven dnes dopol nejdeme, je zima a hlavně dost sněží..tak to necháme na odpoledne a spojíme to s čajíkem u babi 😉 .
děkuji za pochvaly pupíku a matýnka 🙂 ..no mně každý říká, že mám bříško celkem malé, ale kačka je prý mimčo akorát 😉 .
a matýnek?ano..to je starý svůdník už dnes 😎 😀 ..ale před holčičkama většinou prchá 😀 .
matýnek kouká na krtka a loudí kokino 😠 😀 ...už 2x to bylo opravdu naposledy..bych ho kopla 😝 😀 ...

@anta 🙂 ..taky už se od jisté doby zubařů nebojím 😀 .

@prchalka 🙂 ...jj, je to bordel, slušně řečeno 😠 ..ono to bylo i v nějaké debatě někdy o víkendu tuším, ale chtějí ty neonatology udržet..tak snad se nějak domluví 😒 .

@sherry28 🙂 ..chuďátko elík 😢 ...takový podraz 😅 ...
pupík..no, ze začátku byl stejný jako u matýnka, ale je fakt tentokrát jiné 😉 .
s obnaženým krčkem mám problém taky, ale už to nechám až někdy na jaro 😉

@katzi 🙂 ..jj, s dudlem je to u nás to samé 😅 ...my ho prý odneseme zvířátkům do zoo..no jsem zvědavá, ale teď mu ho brát nehodlám...

no nic, končím, je u nás zase scéna..dnes už třetí 😠 ..bych ho fakt někdy šupla vymrznout na balkon 😠 😝 😅 ...to je fakt dílo to děcko 😖 .
tak tedy po o pááá 🙂

noo, už se zase lísá 😀 ..to je lotr toto 😀 .
matýnek chce jít obědvat 😕 😅 ...tak jdu chystat no 😝 😉 .

sherry28
25. led 2011

ahojky 🙂
všichni doktoři, který chtějí přidat a hodlají zdrhnout, tak by měli vrátit diplom, kterej mají téměř zadarmo 😅 a jít kopat, dala bych jim krumpáče a ať jedou, nechala bych tady jen ty opravdu velký kapacity a těm bych přidala, ale být na jejich místě tak se stydím za to, co vyváděj 😲

lehna
25. led 2011

ahoj holky,

dnešní KO dopadla blbě. jsem 9tt+2 jenže mimi tam skoro není,takže musím v pondělí na revizi ☹

mějte se hezky....

ined77
25. led 2011

@sherry28 🙂 ..taky si nemyslím, že by se tu doktoři měli nějak kór špatně...ani prodavačka u nás nebere tolik co např,. v německu že 😖 .
a s tím vystudováním máš sakryš pravdu...to už bych pochopila spíš takový hromadný odchod sestřiček..ty si mají na co stěžovat právem a jakých už let!

u nás se už spinká 🙂 ...brzký obídek a už chtěl sinkat 😅 ...jen ať spí, třeba ho ty roupy přejdou 😅 😉 .teplotku nemá, tak doufám, že na něj nic neleze 😕 ..zdá se mi, že má takové trošku skelné nemocné očka, ale to má možná ještě k tomu kašli a zbytku rýmy 😒 .
tak si říkám, jestli nepůjdu zalehnout za ním... 😔 ...se cítím za to dopoledne nějaký vyflustlá 😀 .

ined77
25. led 2011

@lehna 😕 😕 😕 , teď mi vypadl kus jídla z huby...opravdu 😢 .
jejda, to je mi moc líto 😢 ............drž se kočenko, jsme tu s tebou ☹ .

sherry28
25. led 2011

@lehna ☹ co to?Hlavně to nevzdávej, víš co si myslím o dr. .....😕 Mě řekla, že Elík váží ve 37tt jen 1,5kg. Tak neztrácej naději do poslední chvilky 😖

lehna
25. led 2011

holky,bohužel to tak je. moje dr. tam skoro nic neviděla,tak jsem byla ještě v nemocnici na porodním a tam to samé,takže v pondělí tam musím. no tak za 2-3 měsíce se můžem snažit znova.
jdu ležet k Pipovi.