Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

prchalka
autor
12. únor 2011

Dobré ránko,
jééééé mimišo je tady 🙂 slzím.......! Taky posílám pozdravy a ať se snaží hezky odpočnout. Normálně se jí ten datum splnil 😅 😅 Už mě ty moje přivolávací schopnosti udivují, někdy se mi prostě stává, že něco nadhodím a...
@sherry28 Jak vy to děláte, že není ještě 21h a všechny dětičky už spinkají... 😨 😕 😅
A nakonec naše noc - v kolik tam MM šel už ani nevím, lupu teď Benosen, tak jsem trochu přejetá a fakt docela spím. No a pak jsem slyšela kvičení a lamentování někdy ve 2.30... ve 4... a pak MM, jak jí říká, ať už toho nechá, asi měla zase válecí chvíle. Ještěže mě toho že ČT na PÁ ušetřila. Dneska jedem k našim, takže budu až někdy odpol nebo navečer. Hezký den všem! 🙂 A pusu do porodnice 😀

sherry28
12. únor 2011

krásné ráno 😉

@prchalka to včera byla vyjímka, že spali, obvykle je se mnou Elík vzhůru do půl jedenáctý a pak jde rovnou se mnou spát a spí až do rána s jedním vzbuzením na kojo 😉

@ined máš taky dobrý datum jako já 😉 rodné číslo Kačenky 11 02 11 a Elík má 10 10 18 😉

anta
12. únor 2011

Ahoj holčinky 🙂 Tak už je nás tady o jednu víc, to bude babinec s Kačkou, hurááá 😀 😀 😀

gina333
12. únor 2011

ahojte 🙂

Noc ukazkova, zobudila sa az 6:15, jasne struha formu pred tatkom ako ona vie krasne spat. 😀 Natalka isla so skolou na vylet, Sophi sa hra, dnes vari svokra, tak mam volnu sobotu. 😉 🙂

lehna
12. únor 2011

ahojky 🙂,

my spali do 8.30 😕 😅 . no ale nemyslete si,že celou noc 😀. Probudil se opět ve 4.45, řev jak blázen,asi se mu něco zdálo. tak jsem tam byla asi půl hodiny, vymyslel si ještě mlíko. Pak jsem odešla, on zase za půl hodiny(bylo 5.45) přišel do ložnice. Vrtěl se, šlo vidět,že chce ještě spát, pak usnul někdy po 6té a vstával v 8.30. No takže dneska spaní po o určo nebude 🙂.

Dneska nám kolem 11 přijede nějaký stolař mrknout na kuchyň a udělat rozpočet.

Včera večer jsem si taky hned dala štamprli na Kačku 🙂

lehna
12. únor 2011

jo aspoň,že dneska svítí sluníčko, tak můžem ven , až na ten vichr co tu fučí 😒

anta
12. únor 2011

@lehna - já si dala taky a rovnou dvě do obou nohou, ať Kačka stojí jednou pěkně pevně 🙂 🙂

anta
12. únor 2011

Tak holčinky, ani nevíte, jakou mám ze sebe radost. MM má bráchu, kterýžto je takový trošku prapodivný, nespolehlivý, nezodpovědný. A že sem zase přijede. Že píši zase? No protože tady poslední dobou smrdí každý měsíc a pak mi tahá manžílka do hospody. Tak jsem včera už udělala doma italskou domácnost ohledně tohoto způsob návštěv. No kdo to kde viděl, aby rodinní příslušníci jezdili na návštěvu každý měsíc s tím, že ji zakončí chlastáním v hospodě. Tak jsem manžílkovi řekla, ať si to srovná v hlavě, že to už překračuje všechny meze, aby ho tahali pokaždé do hospody. Jestliže neumí přijet jako slušná návštěva, pobýt tady např. 2 hodiny a vypadnout domů, tak ať nejezdí vůbec, tohle už mě vážně lezlo na nervy. Nejdřív tady opruzují, pěkně se u nás napapají a pak jdou spolem do hospy, kde jim div, že neplatí pivo manžel. Tak jsem včera řekla DOST. Takhle by to jako dál nešlo. Ať si laskavě uvědomí, že ten brácha nemá děti a tudíž svým způsobem žádné povinnosti, ale že mm to dítě má a to znamená, že ty povinnosti vůči rodině tady prostě jsou.

gina333
12. únor 2011

@anta : dobre si spravila, ze si mu to vytmavila, ale co na to TM ? 😉

U nas je krasne slnecne pocasie, napadlo kopu snehu, tak vonku vyzera ako keby chceli prist Vianoce a nie jarne prazdniny. 😉 Sophi sa od MM nepohne ani na krok, aj do zachodu ho prenasleduje, mam z toho fakt radost, ze ho ma tak rada, vobec to nevadi, ze sa nevidia kazdy den. 😵 😵

sherry28
12. únor 2011

@gina333 jenom sníh už ne 😅 u nás je jak na jaře, peru dneska 2 pračky a už se těším jak to na balkóně rozvěsím 😉

anta
12. únor 2011

@gina333 - a víš, že to vzal? Tady jde o to, že prostě má povinnosti vůči rodině a ten jeho brácha si sem nebude jezdit krátit chvíli na můj a Honzíkův úkor 😒

sherry28
12. únor 2011

@anta to jo, to je blbý, kdyby si aspoň pohrál s Honzíkem jko hodný strejda, tohle znám z dřívějška....😉

anta
12. únor 2011

@sherry28 - přesně tak, ale bohužel tomu tak není 😖 Honzík už fakt normálně čůrá do nočníčku, teď si řekl, že chce čůrat a šup a už seděl na nočníku a čůral, v pohodě 😅 😅 😅

sherry28
12. únor 2011

@anta však už má na to věk 😉

anta
12. únor 2011

@sherry28 - tak to určitě, i tak jsem ale ráda 😉 🙂

gina333
12. únor 2011

ahojte, vidim, ze dnes bolo asi vsade krasne pocasie a boli ste vonku. 🙂 My sme boli poo u babi, potom v Tescu na veeeeeeelkom nakupe, ako vzdy ked je MM doma. 😵 😉 Stihla som aj zumbu, Sophi spinka, idem k MM a Natali. 😵

Pokojnu noc prajem. 😔 😔

katzi
12. únor 2011

ahojky,

tak já jako poslední gratulant 😅

ined: jsem naměkko a moc moc gratuluju. Mamince i Kačence hodně štěstíčka, zdravíčka,pohodový rozjezd a zvykání si 🙂 Pak až budeš mít někdy čas a náladu, tak nám musíš napsat jaký to bylo, jak se cítíš,co Matýnek na sestřičku no prostě všechno 🙂 A teď už jsem na řadě já, nějak mi nedochází, že budu relativně za chvíli taky rodit 😕 😨

gina333
13. únor 2011

dobre rano 🙂

noc paradna, zobudila sa iba raz nad ranom, prelozila som ju k sebe a spinkala do 6:45. 🙂 Dnes sa chystam upiect gastanovu tortu, zajtra je Valentin, tak nech ma MM radost. 😵

prchalka
autor
13. únor 2011

Ahojky,
včera nešel net, a jak jsem se dozvěděla teď ráno, MM to zahesloval, tak proto. No stejně jsem neměla náladu.
Táta a tchýně mě v průběhu pár hodin nezávisle na sobě tak naštvali - a to je slabé slovo, že jsem měla po náladě, a jen tak mě to asi neopustí!!! 😠 😠 😠 Ani jsem doma nic po příjezdu nesithla udělat a byla jsem kaput. Ale aspoň jsem si udělala radost, koupila jsem si 2 knížky, jednu od Svěráka a druhou s dokonalým názvem - Já, Julie a dovolená 😀 😀 😀 😀 😀
Mám tu žehlení asi na měsíc, tak s tím musím dneska hnout 😝
@gina333 Večer jsem jí dala to homeo. Ale kňourala už ve 21.30 😖 kašel a vypadlej dudel, ale snad ani nebyla vzhůru, byla jsem tam jen asi 4 minuty. Pak se probrala někdy v 1h a MM říkal, že se stejně motala, takže jí musel odhazovat.. 😖 No, nám už asi nic nepomůže.. 🙄

gina333
13. únor 2011

@prchalka : tak to je mi luto, ze u vas to nezabralo. 😒 Nevravim, ze Sophi spi tak, ze lezi ako drevo nepohnute, tiez sa pretoci , raz si stiahne na seba paplon, potom deku, ale ona pritom spi, je ticho. 😉
Ja mam rozcitanu Angelologiu, super knizka, len ten cas najst na citanie je tazsie. 🙂

anta
13. únor 2011

Ahoj holčinky 🙂 Dnes se Honzík vyčůral do nočníčku a ani si neuciknul, řekl to včas, to je pěkný rozjezd 🙂 🙂 🙂 No já čtu detektivky, jsem taková sl. Marplová, baví mě to a taky se rááááda bojím bububu. Kuřátko už se peče, udělala jsem zelí, špenát, brambory a za chvíli se jdu vrhnout na knedlíci 😉

gina333
13. únor 2011

@anta : sikovnicek ten tvoj synator 😀 ty ale dnes vyvaras, spravne ved je nedela. U nas dnes vari svokra, bude svieckova. 😵 Ja peciem korpus na gastanovu tortu, vecer naplnim, ved je zajtra Valentin, nech mame sladky sviatok. 🙂 😉

anta
13. únor 2011

@gina333 - tak to se stydím, protože svíčkovou nejsem schopná se naučit 😅 😅 A to jí miluju hrozně moc 🙂

gina333
13. únor 2011

@anta : ale ved je to lahke, obycajna smotanova omacka, nic viac. Ja sa priznam, ze ju nemam moc rada, patri k jedlam ktore zjem, ale nepatri k mojim oblubenym, 😉 Take vepro, knedlo, joj mnaaaaaaaaaaam 😀

sherry28
13. únor 2011

ahojky 🙂
@anta já dnes taky peču kuřátko a budu k tomu dělat knedlíček z mikrovlnky 😵 už jdu na něj 😉

@katzi no jo, tobě se to už taky blíží 😵 😉

@prchalka aspoň sis udělala radost, hrozně ráda bych třeba po večerech četla, ale zatím to není možné 😕 až Elda povyroste taky se chystám číst 😉

sherry28
13. únor 2011

já mám svíčkovou ráda, ale když jdeme třeba někam na oběd, tak si dávám smažený hermelín, mňam (zítra si ho udělám) 😵 😵

anta
13. únor 2011

@sherry28 - tak to já taky si dávám smažený hermelín, máme podobné chutě 🙂 🙂 🙂

gina333
13. únor 2011

@anta : tak teraz ste mi udreli na tu spravnu strunu, encian aj ja zboznujem. 😵

Dnes bola taka obycajna nedela, obed u svokry, spravili sme fajn slivkovy kolac. Doma som este dokoncila gastanovu tortu na zajtra, i ked Valentina moc nemusim sladkost musi byt. 🙂 🙂 🙂 Sophi spinka, Nati pozera nieco na nete, ja mam vinko na stole, tak si zapijem Kacenku este aj dnes. 😉

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

anta
13. únor 2011

Holky, ten malej prďola, když jsem byla na nákupu, spadl přes zábranu z postele, mm byl zrovna chudák na záchodě a dítě slítlo, jsem z toho úplně v prdeli (pardon), no hrůza 😖 😖 😖 Nic se mu nestalo - naštěstí, ale ty scénáře, co jsem si v hlavě přehrála - od zpřelámaného vazu po ..... 😝 😝 😝 Jen si rozsekl trochu ret a to jdeme v úterý k zubákovi 😖

sherry28
13. únor 2011

@anta my jdeme k zubákovi zítra, celá rodinka, Elíkovi teda zatím kontrolovat není co 😉 to je mi jasný, že jsi z toho v šoku 😅

taky mám dneska jeden zážitek, Mareček si hrál s umělohmotnýma dětskýma košťátkama( 50cm dlouhé s rukojetí), co mu přinesl Jéžíšek, aby mi mohl pomáhat při úklidu 😉 a Elík byl v lehátku a koukal na mě jak uklízím prádlo a smál se a Mareček košťátka hodil a zasáhl Elíka přímo do hlavy...... koště se od jeho hlavičky odrazilo a letělo pryč 😔 no naprosto jsem zkoprněla, protože tomu nešlo zabránit a jen jsem stihla zařvat né 😲 Elík huronskej pláč, ale naštěstí krom červené hlavinky tam nic nemá 😝 ale musím říct, že Marek dostal pořádně, neudělal to schválně, ale už předtím jsem mu říkala, aby šel s těma košťatama dál od něj 😅 neposlechl, tak dostal 🙄 pak chodil kolem Elíka po špičkách a šeptal, že má bebí 😔 jsme ráda, že to tak dopadlo

všem krásnou noc 😔 😔 😔