Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
22. únor 2011

@prchalka : ja som jej hned v nedelu nasadila Stoptussin,ale sa to vobec nezlepsilo, praveze je to horsie. Kasle viac a castejsie. Este nikdy tak nekaslala, predtym jej stacil sirup, zakaslala tak 3x za den, teraz je to 3x za hodinu. 😲 A na sirupe je pisane 3-4x za den, tak castejsie nedavam.

sherry28
22. únor 2011

@prchalka jo vzbudil se a vstal a hned křičel, že jde spát, usnul totiž v obýváku oblečený jak jsme přijeli z kyčlí 😉 tak jsem ho hodila do pyžama a pokračoval v ložnici 😕

anta
22. únor 2011

Ahoj holčinky, tak jsem dala malého spát v normální dobu a pak jsem tam přišla těsně před půl osmou a on nespal 😨 , tak jsem na něj sáhla, zdál se mi hrozně horký, pořád mám pocit, že na něj něco jde. Taky už druhý den tak nějak pokašlává, dneska častěji než včera, takže jestli to zítra nebude lepší, tak s ním jdu k dr., nějak se mi to nelíbí ☹

gina333
22. únor 2011

@anta : tie choroby sa snad siria aj cez net 😲 😲 rychlo sa uzdravte aj vy. 😉

Sophi spinka, Boze tak dufam, ze dnesna noc uz nebude prekaslana. 😝

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

anta
22. únor 2011

@gina333 - ježiš, to vám moc přeji, aby už jste pocítili taky zlepšení, držím palečky 😉 a budu se modlit, aby se Honzík nevzbudil kašlem. Psala jsem mm, jestli by nepřijel z hospody, tak mi na to napsal, že Honzík určitě usne a ble ble ble, takže případná pomoc žádná, pěkně děkuji, to se mi bude moc dobře usínat ☹

sherry28
22. únor 2011

@anta tvůj muž chodí takhle ve všední den do hospody jo? 😕 nebo je to dnes vyjímka?

anta
22. únor 2011

@sherry28 - mají nějaké oslavy v práci a tak šli do hospody, panč se to bojí v práci slavit, tomu se ani nedivím po všech těch vyhazovech, co tam zažili v poslední době. Ano, jinak do hospody chodí ve všední dny cca tak jednou za měsíc, to už je jedno, jestli kluka uvidí hodinu a půl za den či vůbec. No a v sobotu ho nepustím 😀 😀 😀 , ať si kluka kurňa taky užije a kluk jeho 🙂

sherry28
22. únor 2011

@anta 🙂 správně 😉 já mám k hospodě odpor.... 😝 lepší, když si spolu doma něco otevřeme, ale když jde jednou za čas (něco se slaví)tak mi to taky nevadí 😉

gina333
23. únor 2011

dobre rano 🙂

@anta : spravne nazory 🙂 ja s tou krcmou mam nastastie vyriesene, MM nechodi kedze tam pracovne travi cele dni, niekedy aj noci. 😀 Ked pride domov vzdy ide s kamosmi na pivo, on ma dost velku averziu voci alkoholu, ma ten blok, ze jedno pivko alebo 2 dcl vina a dost. 😉

Noc sme mali celkom dobru, par krat sice kaslala, ale spinkala v postielke vlastne do 6:10. 😵 Kasle uz od rana, takze volam dokine kedy mozme prist. 😲

prchalka
autor
23. únor 2011

Ahoj,
u nás noc děsná. Na noc jsem jí nic nedala, protože teplotu ve 20h neměla (asi ještě díky sirupu co dostala o půl 4 odpol). V noci už zase jo, i když asi ne celých 38. Pořád se motala, budila asi 6x, pořád jsem čekala, kdy se uklidní. Ve 4.20 už jsem šla pro MM, že jí prdnem čípek.
Chtěla jsem se zeptat - jak dlouho je "normální" mít teploty, co se vrací, u takhle léčené chřipky? Jak dlouho se to dá brát?
Já už jí sirup fakt dávat nechci, včera byla na wc 4x ☹ ať nemá průjmy a navíc při čípku hysteráky, protože jí ten zadek bolí ☹
Mám volat na výtěr, tak jestli se mám ptát, jak dál. Já na teploty netrpím, tak nevím... 😖

prchalka
autor
23. únor 2011

@gina333 Aha, promiň, nějak mi to s tím sirupem vypadlo, žes ho dávala, jsem už 3 dny trochu mimo 😖
@anta To tě TM skvěle uklidnil 🙄 ☹ 😠
@sherry28 Teda Mára je taky pěkně hotovej z tý nemoci. Jak mu to vlastně začalo - příznaky, že dostal ATB? Sám dr. mu je hned napsal?

anta
23. únor 2011

Tak letím s Honzou k dr., má rýmu, teplotu, hlava ho bolí, no fakt dost dobrý ☹

anta
23. únor 2011

@prchalka - no to mi pomohl, já ho na to upozorňovala, že Honzovi není dobře a on ani tu prdel nezvedne, aby přijel domů, to mám štěstí, že Honza v noci neplakal, bych mm asi přibouchala ke zdi 😠 Taky mě to dost naštvalo, se přiznám 😠

gina333
23. únor 2011

@prchalka : neviem ako je to s teplotami, ale ja Sophi od nedele davam na noc Nurofen, predsa je to aj od bolesti, tak jej to hadam neublizi. 😉

@anta : drzim palce Honzikovi. 😲 😉

Ja som prave volala doktorke, mame prist o 9:30, takze to este stihnem kopu veci doma spravit. 😵

anta
23. únor 2011

Já raději k té dr. jdu, panč se bojím chřipky, aby to neměl nějak potom komplikované, tak ať o tom dr. raději ví, něco určitě poradí, nechci čekat, protože toho teď lítá ve vzduchu dost 😉

lehna
23. únor 2011

dobré ránko,

ještě že nám se pořád ty nemoci vyhýbají. chudáčci dětičky i vy, holky to vám nezávidím 😖 .
taky bych šla k dr., nečekala bych zda se to slepší nebo zhorší, možná tak jeden den.

Já byla včera večer posdět s holkama z beremka, bylo fáájn, ale naše noc, katastrofa zas po dlouhé době. už byl slyšet kolem 22.30, pak kolem půlnoci, od 1 do 3 jsem tam několikrát byla, v 5.10 vstával MM do práce, 5.40 jsem zas chvíli spala,tak mě budil,že jsou dveře trochu přimrzlé,tak mu mám jít pomoct je zavřít,ať nedělá moc kravál a 5.55 se probudil Pipa a už nespal. Takže dneska do růžova 😝

hancazivocich
23. únor 2011

Ahoj, jdu vás uklidnit - u nás to začlo na začátku února, nejdřív - první den dva sem tam kašel, bolesti bříška, pak horečka - ta byl od pátku do pondělka, dokašlávalo se asi 14 dní. U dr. jsme byly, vzala jí krev z prstu, řekla, že je to virové... Ten víkend byl muž na horách, odpálil brzdy, od té doby jsme nepojízdní... Jo a dr. naznala, že vidí asi šest zubů, které rostou...
Noci - když měla horečky - relativně dobré, pak uplně na ... .špagát - od půl jedné do čtyřech vrtění, kňourání, pláč, oči jak popelníky, .... Pak jsem k chamomille podala nurofem- při prvním buzení v noci a zázračně klid - tak teď teda nevím - jestli zrovna tu noc daly zoubky pokoj, nebo to bylo lékama...
Když jsem viděla složení marodů, tak jsem se domluvila s dr., že když se to nebude horšit, tak chodit nemusíme...
Jo a ke spaní - při nemoci - spala i dvakrát denně, nebo usnula o půl čtvrté odpo, vstávala druhý den v 6, 5 ... Nebo i dýl....Ale už mám zpět své hyperdítě...
Psala kámoška, že začli o pár dní dýl, než my, rovnou dostali antibio - dr. se nezdál poslech a asi za týden na to menšímu nasedla angína...

anta
23. únor 2011

On to má od včerejšího večera takový stav, takže raději naběhnu a rozhodně nebudu čekat, že se to zhorší 😒

gina333
23. únor 2011

tak uz sme doma od dokiny, mam sirup Trifed, a homeo tabletky Drosera 30CH. V lekarni mi povedala pani, ze s tym maju velmi dobre skusenosti, zaberaju paradne na kasel, takze kto veri na homeo ako ja, napiste si to. 😉 Vravela, ze na kasel je dobry mat doma sirup Solvolan, zabera to na kazdy druh kasla, je to ako Mucosolvan len lacnejsie. 🙂 Nastasite priedusky chytene nema, takze len preliecit ten hnusny kasel. 😝

prchalka
autor
23. únor 2011

My zase ráno jely k dr. Vstávala v 7.45 a řev, řev, i teplá zase byla, nic nechtěla, zas to její "nech mě bejt, nech mě bejt" ☹ ☹ skleněná... no prostě pořád dokola. Už jsem nemohla! Měla jsem pocit, že jen sirupy už to asi nezvládnou a já s nima.
Ale asi to bylo zas jen nevrlostí z probuzení nebo nevim. Dr. nám nic nedala, musí se to vydržet! Jsou děti s teplotama i týden 😝 No tak hlavně, že to vím, hned jsem klidnější 🙄 Jenže ona si pořád myslí, že tam jdem s kašlem a střevní chřipkou (jelikož taky zvracela ten první den, že a po sirupech měla trochu ten průjem...) Jenže ona má chřipkový bacil od MM! No nic, musíme bojovat dál jak to půjde..
Po příchodu domů ale už fajn, snědla i půl rohlíku, abych jí vůbec mohla nějaký léky dát, tak jsem ráda, že není nalačno. A teplá není, tak to snad kdyžtak vyřešíme už jen pár čípkama a bude to už snad lepší a lepší!!
Co dobrý není, že se MM rozhodl jít zítra do práce. To jsem jako doběla 😠 😠 😠 😠 😠

anta
23. únor 2011

Byli jsme u té dr., tak Honzík je zatím nachlazený, tak uvidíme, co bude dál. Zatím žádná změna.

anta
23. únor 2011

Tak už máme teplotu 38,6 a to ráno měl 37,6 😒

gina333
23. únor 2011

@anta : to ani lieky nema ziadne? vlastne Honzik ani nekasle, nesoplikuje iba teplotuje ??? 😲

anta
23. únor 2011

@gina333 - dala jsem Honzíkovi takové autíčko a prý "máma udělala radost" 🙂 Ale nesoplíkuje, nekašle nic, dala jsem Nurofen, aby ty teploty neměl tak hnusný, bojím se těch křečí od srdíčka 😔

gina333
23. únor 2011

@anta : zlaty chlapcek. 🙂 No tie teploty z niecoho musi byt, a mat viac ako 38 okolo obeda je dost. 😲 Ale ked nic ine nema, tak uz len dufat, ze coskoro mu bude lepsie. 😉

anta
23. únor 2011

@gina333 - no jo, ale z čeho? Já taky přemýšlím, co mu je. Doktorka ho poslechla na hrudi a je čistý, dýchá pěkně, vše v pohodě, ale asi zatím 😕

sherry28
23. únor 2011

@prchalka Luky přišel ze školy s 39°C a Mára to chytil od něj, třetí den co byl už Luky na ATB, tak měl Mára 39°C, tak znova na středisko a jelikož už byl předtím nemocný, tak mu nasadila ATB hned na doléčení 😕 tím pádem mu spadly teploty, ale rýma a kašel zůstal 😔ale už vypadá líp, dneska první den po týdnu 😅

sherry28
23. únor 2011

@anta teď je i chřipka, že dítěti nemusí být nic, má jen čtyři dny teploty 😕

sherry28
23. únor 2011

@prchalka a taky si myslím, že kluci dostali ATB, kvůli Eldovi, tam to posral doktor 😠 díky němu teď musí být Elík na dýchátku 😢

anta
23. únor 2011

Tak hároš spí, musela jsem ho vzít ven, doma mi neusne, pořád se něčím rozptyluje, no je to těžký. Ale usnul za chviličku a hned honem honem domů.Sice svítí sluníčko, ale nijak moc nehřeje 😀 😀 😀 Doktorka říkala, že má mít klidový režim, no když vám napíšu, že tady dělal Tour de Kladno na motorce po tom nurofenu, tak tomu asi neuvěříte 😀 😀 😀