Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
6. bře 2011

ahoj
@sherry28 - ano, i ženy - je to sice jen určité procento, ale chodí - záněty, inkontinence, urogynekologie, kamínky, nádory, cysty apod...
Jinak na oddělení to bylo tak jeden, max dva pokoje ženy, zbytek muži...

katzi
6. bře 2011

ahojte,

stav u nás: ráno začalo velikou scénou - ani nením jak vznikla, asi nějaká blbina, nebyla ještě úplně probraná a najezená a už to jelo 😖 Bouchání do mě rukou, odhazování dudlu, válení na zemi,...Měla jsem hrůzu jak zas proběhne uspávání po o -ALE bylo to úplně idylycký. Dala jsem jí golgáč do lehu, postavila k balkónovým dveřím aby měla výhled ven a ona tam SAMA bez pláče usnula. Probudila se s dobrou náladou a doteď je to dobrý. Pár scén bylo, ale jen takových zvladatelných a rychle přešly. Odpol. jsme byli u známé homeopatky, dala nám nějaké homeo po prožitém traumatu, tak snad zabere.

@anta : no fešanda je Žofi 😵 Takový vlasatý mimi já od sebe neznám, Adeli byla plešounek a vydrželo jí to dlouho 🙂

@ined77 : bohužel je to fakt tak -nenechali mě tam s ní 😔 Člověk když je na tom příjmu, tak je úplně paralyzovanej strachy o to dítě, chceš to jeho trápení co nejdřív ukončit ať mu už nějak pomůžou, že nemáš ani sílu s nima tam debatovat. Pak se zabouchnou dveře a hotovo, už se tam nedostaneš 😒 😒 Fajn, že kačenka pěkně roste. Časem se zajedete.Ale podle psaní působíš v pohodě, to je fajn 😵

@prchalka :přeju ať návštěva nemá žádný následky, snad to projde - jaro už je za dveřmi, nemocí bude snad konec. A čorí fakt šlapala už sama na kole? Ty brďo tak to je teda hooodně šikovná, to děcka většinou pochopí a zvládají hodně později.

gina333
6. bře 2011

ahojte 🙂

@katzi : prave som ti chcela poradit homeo na ukludnenie, ale vidim, ze uz ho mas. Tak nech to u Adeli zaberie. 😉

@prchalka: teda Cori je silkulka, musim aj ja vytiahnut bicykel ked sa umudry pocasie, som zvedava, ci si nan Sophi aspon sadne. 😵

Poo sme boli iba u svokry, kedze vonku sa u nas dnes vsetci certi zenili. Snezilo, fukalo, no ako na Sibiri. 😲 A uz to tak krasne vyzeralo, ja uz som aj cizmy odlozila, mam vonku iba clenkove, dufam, ze do rana nebude snehu az po kolena. 😝 Bola som aj na zumbe, takze spokojnost. 😉

gina333
6. bře 2011

Tak spinkame, idem pozriet Sefku, som zvedava ci im to hned Nora natrie. 😵 😉

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
7. bře 2011

ahojky 🙂
díky za odpovědi, aspoň jsem chytřejší 🙂

jinak jsem včera byla s Eldou pohotovosti, celý se osypal a kdo tam nebyl 😕 moje dr. 😀 jela jsem tam, abych s ním nemusela k ní v pondělí a ona si tam ordinuje 😅 a řekla, že si tipuje, ža má šestou nemoc a já jí řekla, že si tipuju, ž se osypal z ATB 😅 no jo, ale kdo nás rozsoudí 🙄 😀 podle ní má každej týden něco jiného, jak si může dr. tipovat, asi s ní založím sázkovou kancelář 😝

prchalka
autor
7. bře 2011

Dobré ráno,
u nás zase pár nočních výkřiků, zas jsem po čtvrté hodině nějak nemohla spát.. a ještě se teď spí 😝

anta
7. bře 2011

Dobré ranko, holčinky. Honzík je vzhůru od 6,10 hodin a dobrý. Teď má super období, odmlouvá, smlouvá, je vážně držkatý, občas zabít je ho málo 😀 😀 😀
@sherry28 - no koukám, kam se na dr. hrabe Tipsport, to snad není pravda, co to je za doktorku, že tipuje? Do pytle, choďte k šamanovi, to vás vyjde na stejno, fakt 😝 Bych se fakt bála o život už 😖

prchalka
autor
7. bře 2011

U nás nakonec spala do 7.10 😝 no to jsem zvědavá na poo, ale dneska už půjdem na cvíčo, tak se budem snažit se unavit 😅

gina333
7. bře 2011

ahojte 🙂

@sherry28 : to je zakon schvalnosti, ze si na nu na pohotovosti natrafila. 😠

U nas noc super, zobudila sa az o 6:30, sla som do prace, ale nedosiel tovar, tak som uz doma. 😉 Vonku je zima, fuka studeny severak, jar je este staaaaaaaale daleko. 😲

prchalka
autor
7. bře 2011

Tak cvíčo nebylo, učitelka nedojela a nikdo neví proč.. Já měla takový blbý tušení včera, že jdem po 14ti dnech, jestli jí nemám radši napsat.. Což jsem udělala až dneska, tak doufám, že se ozve! Na netu změna nebyla, recepce nic nevěděla, ani majitel. Dovolala jsem se jí do schránky, on taky.. Je to teda záhada. Jsou tu sice jarní prázdniny, ale i tak.. 😕
Tak jsme šly dom, vzaly si ještě jeden svetr a šly se projít ven. Ale teda protivka, vztekánek a začla s tím už doma 🙄 Obědvala až ve 12, takže tu 1,5h jsme venku asi byly. Po příchodu se zas bouchla o stěnu do hlavy, tak řvala a že je unavená a chce spinkat. Aspoň oběd snědla jednou konečně a teď jsem zvědavá, kdy jí dostanu do pelechu, snad kolem té 13h by to mohlo vyjít 😝

anta
7. bře 2011

Holčinky, nějak vůbec nemám čas. Dítě mě snad za chvíli sežere celou, opravdu se od něj vůbec nemůžu utrhnout 😉
@prchalka - jojo, Honza zase řve, že nechce ven, tak se s ním prostě nebavím, čapnu ho řvoucího, obléknu a jde se a bez keců, protože se znám, že bych se strašně naštvala a nechci 😀 😀 😀

sherry28
7. bře 2011

@gina333 jo to tak bývá, ona říkala, že se jí nezbavíme 😀

prchalka
autor
7. bře 2011

@sherry28 Hmm, tak to byl pech s paní dr. 😖 A tak jste teda odešli s její diagnózou a budete čekat, jo... 🙄 😖
@anta A že ty děti na těch fotkách vypadají tak inteligentně, samostatně a mile, že? Příšery! 😅
Uspala jsem fakt ve 13h, tak jsem ráda 😉

sherry28
7. bře 2011

@prchalka přesně tak, nic mi zatím jiného nezbyde, tak Elík je bez teplot je krytej ATB, i když zbytečně nejspíš 😅 a to je pro mě hlavní, že vypadá dobře až na ten osyp 😔 zítra máme k ní jít opět na KO, hlavně ho poslouchala a říkala, že je dobrej, normálně bych měla i radost, ale já už jí nevěřím 😅

anta
7. bře 2011

@prchalka - no na fotkách vypadají velmi roztomile a jako andílci, no ve skutečnosti se jeden nestačí divit 😅 Ale teď mi Honzík pomohl vyluxovat a vytřít, chudáček, je z toho vcelku sedřený, neboť si vytřel celý pokoj, je fakt, že to vypadalo jak to vypadalo, ale snaha se rozhodně cení 🙂 🙂 🙂

gina333
7. bře 2011

@sherry28 : neboj, maly bude v poriadku, drzim moc palce drobcekovi. 😉

@anta : no pekne, a ty vies ze detska praca je trestna? 😀

U nas fajn dnik, poo spala skoro 2 hodky, 🙂 potom sme sli na kratku prechajdu, lebo je ukrutna zima. 😲 Sophi uz spinka, padim k telke. 🙂

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

anta
7. bře 2011

@gina333 - a víš, že vím? 😀 😀 😀 Jen chci, aby se Honzík zabavil a je vidět, že ho to baví, sám mi fušuje do řemesla, já za to nemůžu 😀 😀 😀

milovani
7. bře 2011

my snazime rust zoubku naprosto v poradku,mala nemela nejak potize akorat snad jen dvakrat mela horecku ale jinak je strasne statecna ,jsme na ni velice hrdy, jak se rika holky jsou opravdu statecne nez kluci... a neco na tom opravdu bude... tenhle mesic musime jit k zubari,tak jsem velice zvedava jak dopadne prvni navseva u zubare...

sherry28
7. bře 2011

@milovani a kolik máte zoubků? 🙂

gina333
8. bře 2011

dobre rano 🙂

Sophi zase krasne spinkala tuto noc, prebrala sa o 5:30, uz sice nezaspala ale nevadi. 😉 Ja som akosi zle tuto noc spala, mala som divne sny, este ma aj teraz boli hlava. 😲 Doo ma prist na navstevu kamoska, aspon sa Sophi bude mat s kym pohrat. 🙂

prchalka
autor
8. bře 2011

Dobré ráno,
u nás teď bude noc asi každá stejná, než to vyleze, takže zase jsem jí několikrát slyšela.. Při MM vstávání se zase vzbudila.. 😖 No zase spí jak ponocnej 😒
Nemáte někdo tip na rychlou (zajímavou) polívku vhodnou pro děti? Což už je vlastně teď skoro každá 😅 😀
Záhada s cvičitelkou se vysvětlila - psala mi odpoledne, že je na horách a že to říkala i v centru i šéfovi - nj, jsou to jen lidi 😖
@anta Já kdybych jí to dovolila, tak by jí to asi rychle přestalo bavit 😅

gina333
8. bře 2011

@prchalka : pre mna je najjednoduchsia rajska. 😉

gina333
8. bře 2011

Alebo zeleninova kremova, aj ta je rychlo hotova a mnamkova. 😵

wacinka
8. bře 2011

ahoj holky, my máme sezoubky taky strašné trápení. malá má rok a půl a má venku jen6 zoubků a teď je to tak měsíc nám začly růst zbylé zubky naráz, takže šílenost.
Chtěla jsme se zeptat myslíte , že k růstu zoubků může být přidružená rýma? nebo má malá spíš nějaké nachlazení? má jen rýmu, ale dost velkou a pořád vypadá jak oslintanej bernardýn :(pořád slintá a nevím jak jí pomoci.

lehna
8. bře 2011

dobré ránko,

jak se máte? U nás vše při starém. vztaká se každý den, spí relativně zase dobře, budí se až nad ránem. moc nejí. na všechno řve "moje.moje"
V sobotu jsme byli na noc u bratrance,mají postavený nový baráček,tak jsme šli na "kolaudačku" a ještě oslavu jednoho roku jejich Aničky. byli tam ještě jedni naši kamarádi, co bude mít chlapeček rok v dubnu. No Štěpi si tam připadal jako král, protože,když vzal jednomu z nich hračku, tak nikdo neřval, netahal se s ním o ně, tak byl i v klidu. V noci taky spal fajn, takže jsme si to celkem i užili 🙂

@sherry28 - to byla teda náhoda, na ni natrefit na pohotovosti. tak jsem zvědavá jak dneska dopadnete na KO.

@prchalka - přesně,nejjednodušší je rajská. a já včera dělala špenátovou,taky rychlovka 😉

milovani
8. bře 2011

@sherry28 zoubku mame z tri...edva dole....a jeden uplne ve predu na hore

anta
8. bře 2011

Ahoj holčinky, tak dneska dítě spalo do půl sedmé, to je příjemné 😉 🙂

lehna
8. bře 2011

a VŠE NEJ K MDŽ ŽENY 😉

gina333
8. bře 2011

@lehna : mas ty pravdu, poprajme si vsetko najlepsie 😵 😵

@milovani : ja som si myslela, ze mate vonku viac zubkov. 😉 Nechcem ta strasit, ale o tych prvych zubkoch sme ani mi nevedeli, pockaj ked vam pojdu ocne alebo stolicky. 😲 😝 Ale samozreme ti prajem aby ste to zvladli bez trapenia. 😵

anta
8. bře 2011

Jo a ségra je s malou opičkou Žofkou doma od včerejška. Normálně, měla nadstandart a za každý den platili 1600,- Kč! A kdyby tam s ní chtěl být manžel přes noc, tak zaplatí ještě tisícovku 😝 Byl na porodním sále v civilním oblečení, co si pamatuji, tak mm dostal takový oblek modrý kvůli čistotě, no děs, my platili za nadstandard, myslím 300 Kč za den 😎
Co se týče zubů, tak to jich má Honzík plnou hubu, dvacet a všechny nahoře 😀 😀 😀