Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
9. bře 2011

@lucka8791 paralenu bych se nebála pokud ho používáš 2x týdně 😉 ten je fakt v poho, já ho dávala celý týden na noc Marečkovi při růstu více zubů najednou, taky byl hotovej a nebo jak říká Gina homeo, ale ne na každého to zabere, zkus 😉

u nás je teda taky kosa, jen na sluníčku to šlo, ale jak byl stín, hned mi byla zima, nějak se nemůžu zahřát 😅

lucka8791
9. bře 2011

@sherry28 ja davam paralen uz 2 tyzdne v kuse nie 2x do tyzdna homeo nepomaha to je blbost nedavala by som jej ale mna uz srdce boli ked tovydim niekto povie ze sa to musi vydrzat no ja to vydrzim ale take male babatko to je hruza

sherry28
9. bře 2011

@lucka8791 neboj ono je to malé miminko, ale oni jsou silnější než my ve skutečnosti 😉 jasný bolest je hnusná ☹ tak se neboj dávat ten paralen a vůbec nevadí ani, že ho dáváš dva týdny, pokud ho dáváš na večer a nebo zkus obměnit panadolem sirupem, to je téměř to samý 😉 oni ty potvory vylezou

lucka8791
9. bře 2011

@sherry28 no to dufam dakujem vam pekne a vy uz mate zubky?

sherry28
10. bře 2011

dobré ránko 🙂dnes asi deštivo
@lucka8791 nejstaršímu už jdou druhé, prostřední má už všech dvacet pohromadě a nejmladšímu začínají lízt 😉

gina333
10. bře 2011

dobre rano 🙂

Dnes sme vyspate do ruzova 😵 sice sa este od 5:45 sa jej nezastavili usta, ale aspon na obed zaspi v pohode. 😵

@sherry28 : aj u nas je dnes pod mrakom, ale aspon nie je mraz. 😉

lehna
10. bře 2011

dobré ránko,

Sťěpi jak šel po o spát,tak se rozčiloval,že nechce plínu, tak jsem mu ji nedala. a modlila se ať se nepoč.rá 🙂. jen mě dostal tím,jak ji chtěl,jak se probudil. nanočník ne že plínu. ale jen se vyčural,tak zas ji hned chtěl sundat 😀

U nás noc v pohodě, budík opět 5.50.

a u nás prší.

gina333
10. bře 2011

@lehna : to je super, ze kazdemu sa dari s odplienkovanim, len nam nie. 😉 Uz zacinam mat z toho strach, ze to nezvladneme cez leto 😲 neviem ako by to bolo potom so skolkou, vsak mi ju tam nevezmu. 😒

lehna
10. bře 2011

@gina333 - pořád ještě Sophi nechce na nočník si sednout? přes léto to určitě zvládnete. delší dobu pak asi bude sundávat plínku na spaní přes oběd.
Právě se Pipa 3x vykadil ,konečně po skoro 5ti dnech🙂

holky jak chodíte po těch školkách. taky se chystám. to tam přijdete a řeknte,že jdete na obhlídku? my máme zápis 29.3.,ale šla bych tam klidně dřív.

anta
10. bře 2011

Ahoj holčinky, dnes dítě vstávalo před půl sedmou, to jde 😉

gina333
10. bře 2011

@lehna : nesadne si stale s holym zadkom ani na zachod ani na nocnik. 😠 Ja som bola na zapise iba v ten den ked sa zacal, ale kludne tam chod aj par dni predtym, aspon budu o tebe vediet. 😉

@anta : to ste dobre potiahli, konecne ste nevstavali ako banici. 😀

prchalka
autor
10. bře 2011

Dobré ráno,
dnes o noci ani nevím, ale jekot zase nějak po 22.hodině a probrala se před 5.50 a už jsem jí fakt neuspávala, jen jsme půl hodiny ležely, tak aby neusnula.
@lucka8791 Ahoj, vydržet je to hrozný a zdlouhavý, znám to ☹ My to neměly takhle akutně brutální, ale dlouhodobé válení a kňourání a bolestivé výkřivy v noci od 11 měsíců 😒 a teď ještě čekáme poslední 2 zuby. Tys homeo už zkoušela? Pořád lepší zkusit něco, čemu člověk třeba nevěří, než nic. My používaly čípky a myslím, že i holky taky můžou potvrdit, že homeo "někdy" pomohlo 😉 S léky nevím... udělala bych aspoň nějakou přestávku nebo změnu. Hlavně, že to pomáhá aspoň v noci!!
@lehna Já tam volala a mluvila jsem v obou případech s ředitelkou a domluvila se, jestli se můžem přijít podívat (teda do té jedné školky) a do té druhé mi řekla, že to bude stačit až na den otevřených dveří (a to jsme byly teď nemocný, takže jsme tam ani nebyly) tak dám přihlášku jen tak. Je důležitý přijít asi po domluvě, jinak nemusej mít čas.
Jinak koukám, že všichni ještě mladší přihlášku dáváte, tak by to u nás taky nemuselo být tak ztracený 😉
Jinak jedna holčina z Prahy mi psala, že je ve 3letech nevzali a že tam u nich na sídlišti čeká na školku 300 dětí ☹ ☹ To musí být děsný. Tak je doma úplně zadara a budou čekat..
Musím, nenechá mě dopsat ani větu! 😠

gina333
10. bře 2011

@prchalka : Sophi bude jedna z najmlasich v skolke, je i aj luto ju tam dat 😒 robim to koli tomu, aby bola medzi detmi. 😉

Baby, u nas zase snezi, uz je vsetko biele. 😠

prchalka
autor
10. bře 2011

@gina333 No čoríz potřebuje děti jako sůl!! Hmm, bílo.... tady ne, jen mokro, ale jsou to poslední záchvěvy zimy, tak vydržet 😉
Dneska mám dopol děti dvě - ještě neteř. Odpol pohlídá tchýně, jedu na kožní, tak mi to vše aspoň líp uteče, když už jsme dnes samy 😒

gina333
10. bře 2011

@prchalka : presne, vidim na Sophi ako sa tesi, ked su deti na ihrisku, sleduje ich prihovara sa k nim, preto nevaham s tou skolkou. 🙂

sherry28
10. bře 2011

já Máru do školky dám až tak v pěti 😅 protože tam pak bude dva roky až do sedmi 😉 a myslím, že se doma nenudí a ani s Elíkem nebude, až Eliášek povyroste budu se jim věnovat mnohem víc přes den a všechno ho naučím a budu je zaměstnávat 😉

gina333
10. bře 2011

@sherry28 : to je ine ked mas doma este jedno male dieta, to by som ani ja nedala, ale do 5 rokov by sa asi Sophi doma so mnou veeeeeeeelmi nudila. 😀 😉

anta
10. bře 2011

Tak jsme byli venku a Honzík stihl čtyři hysteráky, neboť jsem ho popoháněla, aby hnul kostrou, jinak nestihnu udělat oběd, jů, ten se vztekal, až jsem čubrněla, ale je to dobrý, je hodný 😀 😀 😀

prchalka
autor
10. bře 2011

@sherry28 Někde už jsem to četla - paradoxně s více dětma doma má máma možná víc času na domácnost a klidu, protože si hrají a zabaví spolu. Eli a Marek můžou jít i do školky pak spolu 😀 Co Eli a zoubek?
@gina333 Už několikrát se chci zeptat - co vitamíny na vlasy, je vidět nějaký výsledek?

sherry28
10. bře 2011

@gina333 to jo to věřím, když je ta možnost a kor, když máš práci 😉 Luky šel ve čtyřech, dřív mi ho nevzali, tady bylo plno 😕 a taky se už doma nudil byl sám, ale zase jsme měla čas jen na něj

sherry28
10. bře 2011

@prchalka to mě taky napadlo, že bych je dala spolu 😀 protože až budou Elimu tři, tak mi skončí mateřská a půjdu makat, takže to tak nejspíš vypadá 😉 Elík zatím zub venku nemá, ale dásínka se začínají nalévat a prosvěcuje bílo 🙂

anta
10. bře 2011

Potřebuji poradit, jak víte, mm má bráchu, kterýžto k nám chodí s měsíční pravidelností jak menstruace 😀 😀 😀 Jenže mně se to příliš nezamlouvá a taky se obávám, aby tady nebyli každých 14 dní, protože, co vím, tak mm uhánějí normálně každý týden, že chtějí přijet, a protože návštěva toho bráchy rovná se návštěva hospody, no přijde mi to poněkud na palici a vzhledem k tomu, že sem jezdí s železnou pravidelností, tak už mě s tím začínají pořádně sráti (líp a jemněji to napsat neumím). Manžel jim říkal, že sem jezdit můžou, ale že jednou do hospody jo a podruhé ne. Jak myslíte, že to dopadlo? Časté návštěvy a chození do hospody, už mi praskly nervy a trpělivost mi přetekla, protože jaksi "prosbu" mm ignorují, oni nemají co o víkendech dělat a tak opruzují u celé rodiny no a otravují. Že oni nemají co dělat, mě jaksi nezajímá a neznamená to, že nemáme co dělat ani my, že? Takže potřebuji poradit, jak jim taktně naznačit, že jejich návštěvy jsou příliš časté a že mm je otcem malého dítěte, které potřebuje celodenní péči a že jsem taky z toho týdne uondaná a rozhodně nehodlám soboty s dítětem trávit sama. MM mi říkal včera, panč jsme se zase kvůli tomu jeho bráchovi rafli, že ho prý touto prosbou shodím! Já si to nemyslím, když ignorují jeho a narušují naši rodinnou pohodu, tak si myslím, že je na čase, abych je na to upozornila i já. Potřebuji také duševní hygienu a Honza potřebuje nejen mámu ale i tátu. Když se tak podívám zpátky, tak manželovy akcičky jsou tak jednou za 14 dní a to mi teda už dost štve. Takže, prosím, poraďte, jak jim to říct?

gina333
10. bře 2011

@anta : ak mozem poradit,ja by som poprosila manzela aby to vyriesi on. Aj podla mna by si ho strapnila, keby si im to vytmavila ty. Vsak ked je to jeho brat, tak sa hadam nehanbi povedat mu, ze ma na nich cas raz do mesiaca? Musia to pochopit, ze sa ostatne weekendy chce venovat rodine. 😲 Je to pre mna takzke posudit ake mate medzi sebou rodinne vztahy,my sme so svagrinou denno denne, neviem si predstavit, zeby sme sa nevideli. Nase deti vyrastaju ako surodenci, co je podla mna uplne super. To oni ked pridu k vam, tak si teba a Honzika odignoruju a cely den sa TM venuje len im? 😝 😅

anta
10. bře 2011

@gina333 - oni dítě nemají a nemají co o víkendech dělat a tak sem pořád jezdí a chodí s mm do hospody. Já toho mám taky za celý týden dost a chci si odpočinout. Jako mm jim to ale říkal a oni jaksi na něj vůbec nereagují, dokonce přitvrdili v tom, že začali jezdit ještě častěji než předtím. MM to prostě nevyřeší.

anta
10. bře 2011

@gina333 - jo a jednou za měsíc mi to přijde často. Protože mm nemá akcičky jen s nimi, že? Do toho mu přijdou další dvě hospody a tím pádem je pryč tak 3x do měsíce a to se mi nelíbí, jsem na tom bitá jen já a Honza a proto to s nimi chci jednou provždy vyřídit já, když na mm nedají.

anta
10. bře 2011

@gina333 - ano, když přijedou, tak se právě taky baví jen s mm a mě s Honzou prakticky ignorují, takže to vypadá, že jezdí jen za mm, asi tak, to jsi uhodla. Od začátku mě prakticky vyšachovali a jako upřímně, nezajímám je a ani Honza, nepřivezou mu ani jablíčko 😝 Ale o to samo nejde, ale na mě prdí 😒

gina333
10. bře 2011

@anta : tak to je ina kava, to by sralo aj mna, s prepacenim,keby som bola pre nich vzduch. 😠 Ked takyto stav uz dlho trva tak by som to asi riesila. Oni ku vam tak casto chodili aj ked ste este nemali Honzika? A co tam u vas cely den robia? To akoze kecaju a vecer hospoda? Ono je to tazke ti radit, ked do vasich rodinnych vztahov nevidime, lebo ked sa naozaj urazia ako to zobere potom TM? Ci mu nebude rodina chybat a tak. 😲 😲

anta
10. bře 2011

@gina333 - ne nechodili sem, když jsme neměli Honzíka, protože ten brácha byl 5 let v Irsku, pak se vrátil a zjistil, že vlastně v ČR nemá kde bydlet a neměl ani práci. Manžel mu sehnal podnájem, z toho kupodivu vyplynula i práce, jenže nemá ani podnájem, je fakt, že bydlí s tou holkou, ale vypadá to, že ho ona opustí a nejspíš ho vyhodí, čemuž se nedivím, protože on je vážně nezodpovědný a nedodržuje slovo a tak, no a nemá ani tu práci, ještě jsme mu dali nějaké stravenky na jídlo, prali jsme mu a tak jsme se vůbec o něj starali, ten se ozval, akorát když něco potřeboval, že potřebuje vyprat a toho a toho dne to potřebuje mít vyžehlené a tak 😨 Nám ho bylo líto, tak jsme mu pomohli, no a k čemu to bylo? Oni tu nejsou celý den, to ne, ale řeknou, že přijedou ve 14 hodin, přijedou místo toho v 16, jsou tu chvilku a tradá, jdou do prdele, ale bohužel i s manželem 😒

gina333
10. bře 2011

@anta : je to dost zle, ked nechces urazit, alebo strapnit manzela, musis to nechat nanho. Je to dospely clovek, zenaty, ma rodinu, ktoru by mal uprednostnit pred svojim bratom. Asi tak. Takze by ste sa o tom mali vazne porozpravat. Podla toho ako pises, ste uz pre toho brasku urobili dost, takze by sa mal spamatat.

anta
10. bře 2011

@gina333 - to je fakt, děkuji, jsi hodná, že jsi nad tím přemýšlela, jsem ráda, že na koníčkovi najdu oporu 😉 🙂 Hned mám lepší náladu 🙂