Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
12. dub 2011

Ahoj holčinky, dnes jdeme zase s Honzíkem k zubákovi, to mám radost. Teď mě dítě opravuje nářadím, to bolí, au au au 😅 😅 😅

anta
12. dub 2011

Tak zubař jaksi nedopadl, byl tam před námi kluk a ten řval jak krááááva a Honzík si z něj asi vzal příklad, znervozněl a nic, plakal chudák jak blázen taky 😀 😀 😀 , tak jsme to teda s dr. vzdaly, protože zase, abychom ho trápily, zkoušely jsme to, jak se dalo, ale Honzík, že ne, no co, je to malej kluk a já se na něj proto vůbec nezlobím, jen mu nechci vytvořit trauma ze zubařů a vůbec z doktorů, protože dosud se jich vůbec nebál 😉

prchalka
autor
12. dub 2011

Dnes se u nás zaspalo snad do minuty 😅
Dopolko na hodinku venku kolem baráku, to ještě šlo, ale už se počasí zkazilo ☹

bufina
12. dub 2011

Ahoj, neznáte něco fakt účinýho co pomůže proti bolení zoubků? Malýmu se teď dere stolička, dala sem mu před spaním Nurofen a účinek teda žádnej.... Chudáček se celou noc převrací, kňourá a pak to dospává přez den...

kaja73
12. dub 2011

@bufina paralen,plus viburkol,plus natriet dasno kamistadom.To nam zaberie vždy.Len ten paralen sa snažim davat čo najmenej.Zatial ho mal dokopy asi 6krat a to už ma 15 zubkov,z toho 3 stoličky a vsetky očaky.Tiež sa mi osvedčila cez den chamomila ch 30-maly už pekne cuca guličky-jednu po druhej-vždy rano mu davam.

bufina
12. dub 2011

@kaja73 Dík 🙂 Mám calgel, ale přijde mně jestli to nebude k ničemu, když usíná u mlíka. že si to tím hned spláchne...

kaja73
12. dub 2011

@bufina ja tiež použivam na bežne natieranie cal gel,ale ked fakt trpi tak jedine kamistad je ovela silnejsi.Skusila som oba ja sama a ten kamistad je pecka.A ked to natrieš napr 5 min pred jedlom, tak je to už vstrebane.

bufina
12. dub 2011

@kaja73 Aha, tak dík, zaběhnu to koupit a třeba se konečně vyspíme 🙂

hancazivocich
12. dub 2011

ahoj holky, jdu vás jen pozdravit.. Vlastně teď brečím - ani se pořádně nedá psát. Dnes zemřela babička MP 😒 😢 😢 😢 , můj děda leží v nem a čeká na amputaci... Mýmu bráchovi se objevila krev v moči - bez příznaků - v pátek ho čeká vyšetření moči a já se bez mučení přiznávám, že to nedávám....
Jdou nám asi poslední dvě pětky - jedna je vidět, druhá nevím... Noci stojí za h... Nespaly jsme... ani nepamatuju... A tak vzteklá jako je teď....
Mějte se a bojujte, my budem taky..

anta
12. dub 2011

@hancazivocich - ježiš, je toho moc na jednoho 😢 😢 😢 Upřímnou soustrast, bráchovi držíme palečky, ať to není nic vážného 😒 S tím dědou je mi to líto, teda to je rok na ho*no, pořád samý špatný zprávy ze všech stran. To se ti nedivím, že to nedáváš, já bych se taky složila 😔 😔 😔

prchalka
autor
12. dub 2011

@bufina A co všechno už jste kdy zkoušeli? Nám taky třeba ani sirup na neklid a motáky v noci nepomohl.. Občas ten Viburcol jsme dávali, ale to není asi spása v tomhle případě.! Kamistad jsem občas natřela taky, většinou jen na spaní poo, když zub fakt lezl, ale moc na ty gely nejsem, ale tenhle fakt dost znecitlivuje 😉
@hancazivocich Hani ☹ ☹ Drž se! Kéž by všechno, co tě trápí bylo už jen "zlobení" Kikči! To by byla pohoda! U vás prostě není klid nikdy, pořád dokola.... 😔

bufina
12. dub 2011

@prchalka Zatím celkem nic, jen ten calgel a nurofen, tak jsem právě sem přišla pro radu 😀

hancazivocich
12. dub 2011

@prchalka +
@anta - děkuji moc... Volala kámoška, abysme přišly a u ní mi znovu zvonil tel. zkolabovala i moje babička - to jsou nějaký změny na slunci či co? Ležela chudák v dešti na zemi... Nějací staříci ji viděli oknem, volali syna, ten přijel a lezl pro ni přes plot.. Teď leží v nem....
Holky, děkuji za podporu - já mám pocit, že je toho všeho moc. A hlavně - že je toho tolik, až je to skoro skoro nemožný ...

Ano - až to bude jen Kikouš a její řádění, tak se to dá. Ale já jsem uplně vyflusnutá, ona to ze mě cítí a jede jak zajíček Duracel

anta
12. dub 2011

@hancazivocich - nemáš zač děkovat, lepší by bylo, kdyby jsi v této situaci nemusela vůbec být. Co se to děje? Pořád nějaký neštěstí, holka drž se!!!

gina333
12. dub 2011

@hancazivocich : to je strasne moja co sa u vas deje. 😒 Myslim na teba,aby si to zvladla, braskovi drzim palce, neboj sa, urcite bude v poriadku.

U nas nic nove nastastie, Sophi uz je v poriadku, svagrinej maly ma pre zmenu virusovu anginu a dnes boli trocha spolu, len dufam, ze nas to minie. 😲 Dnes MM povedal, ze na Velku noc este nebude doma, ja uz som sa tesila, ale je dost ludi ktori este dostatocne dlho nelyzovali, tak musi ostat. 😠 No co uz, ved z nich vlastne zijeme. 😉 Idem trocha k telke.

Pekny vecer prajem. 😔 😔

prchalka
autor
13. dub 2011

Dobré ránko,
tak mám doma kolečko i se sedajdou (jen jestli to dítě uvezu 😅 ) a vyměněnou helmičku úplně bez problémů. Bonus je to, že na rozdíl od té první má tahle blikátko nejen vzadu, ale i vpředu a díky tomu i kšiltík, na kterým to je nasazený a navíc byla levnější. Paráda 😉
Noc luxus - od 21-5.30! Ale těch 40 minut navíc klidně ještě mohla dát, aby byla rovnou fresh, páč jsem k ní musela a samo, že ještě usnula.
@bufina No víš, občas tu taky někdo napíše POMOZTE, tak se vypíšeš a až pak napíše, že všechno už zkoušeli a nic nepomáhá.. 😖 Proto jsem se ptala, jestli už jste někdy něco použili. Ale podle mě, když nezabere sirup na bolest (což taky známe a motáky pokračují), tak pak už fakt nevím, co je mocnějšího. Ale samože jak u koho, musí se toho zkusit víc! Už máte ten Kamistad? Pak napiš, jestli pomohl!
@hancazivocich To snad ani není možný! Na jednoho člověka opravdu trochu moc ☹ ☹

gina333
13. dub 2011

dobre rano 🙂
Vcera zaspala krasne, ale uz o 22:00 zacala kaslat, neviem vobec z coho, aj v noci obcas zakaslala, taky dusivy kasel, vobec nic nevykaslieva. No des uz zase. 😒 😒 😒 Pojdem hned po ranajkach do lekarne pre sirup, minulo sa mi aj homeo, nevidim ruzovo obednajsie spanie. 😖

anta
13. dub 2011

Dobré ranko, holčiny. Dítě se dnes vzbudilo v 6 hodin a s bréčem, tak nevím, jestli to není důsledek toho včerejšího zážitku u zubaře. 😕

hancazivocich
13. dub 2011

dobré ráno.. U nás teda dobré není. Malá se buď včera přeplácala nebo já nevím, ale v noci mi blinkala... Od půl jedný do čtyřech vzhůru! A i horečkovala. Že by i k zubu? Doufám, že to nebude angína nebo něco takovýho. Tzn. dnes bude opět velké prádlo.

anta
13. dub 2011

@hancazivocich - ajaj. Že by viróza? K zubu blinkání se mi nezdá.

prchalka
autor
13. dub 2011

Hm, koukám všude neveselo ☹
@hancazivocich No já zvracela snad vždycky na začátku angín. Ještě nějaká nemoc by vám chyběla ☹ To ne, fuj fuj!!
@anta K zubům jsme blindily na podzim taky, je to možný. Ale bylo to večer, byla z toho unavená, bolelo jí to a chtěla jsem, aby aspoň něco snědla, tak to byly myslím jen křupky a možná do Brumíka jednou kousla a pak to vyhodila 🙄 Jsem to tu psala, ale byla jsem si jistá, že je to od zubů!

prchalka
autor
13. dub 2011

@gina333 Když slyším slovo KAŠEL, tak se osypu! To je posledního půl roku můj největší strašák!
Dnes jsme opět samy a budem zavřený jen doma, venku leje. Jen přijedou tcháni odpol aspoň!

katzi
13. dub 2011

ahojte děvčata 🙂

omlouvám se nedočítám 😅 Poležela jsem si teď v nemocnici - odeslal mě tam můj gyndař, nelíbil se mu monitor. V porodnici to nebylo o moc lepší, průtoky pupečníkem taky žádná sláva. Tak mě tam pro jistotu nechali na pozorování. Jeden den po jejich vnitřních vyšetřeních jsem myslela, že se mi už rozbíhá porod, ale pak se to zastavilo 😔 Dnes mě pustili domů - prý monitor i průtoky dnes OK, no a taky potřebovali uvolnit postel. Doma v bytě vybuchla bomba, je tu strašný bordel, MM byl na Aduš sám, navíc finišoval nějaký úkol do práce tak u ní ještě pracoval.....takže jdu na to teď vlítnout a třeba tím Kájuš už vyženu ven 🙂 Kdyby byla nějaká změna tak pak pisnu. Mějte se všechny pohodově.

gina333
13. dub 2011

@katzi : no ahoooooooooooj, uz si nam tu chybala. 🙂 Chudatko, tu nemocnicu ti nezavidim, ale hlavne, ze ste uz ok. Veru, len upratuj, nechc ste na Velku noc uz styria. 😉 😀

My sme poo boli vonku, u nas je teda riadna zima. 😠 Bola som v lekarni, mam homeo na ten kasel, kvapky do nosteka a bojujeme. 😒 Nastastie zaspinkala, len trpnem aby nezacala kaslat. 😲

@hancazivocich : drzte sa. 😝

prchalka
autor
13. dub 2011

VTÍPEK: Přišla paní pošťačka a nabízela mi pro Ju "mini účet" a nakonec se ptá: "Kolik je jí?" Pět, šest??? 😀 😀 Jsem pár vteřin myslela, že si dělá srandu a pak říkám: "Jako let?" A ona že jo 😅 😀 Při dva a půl vyvalila oči 😀 😀 Přitom nás zná, bavíme se občas. No to si musela asi myslet, že jsem doma s nějakým tatarem, ne? 😅

anta
13. dub 2011

Tak holčinky, dítě zase nemělo plenu na spinkání a nepočůral se, to, že nedostal tu plínku, byl omyl a Honzík obstál 😅

prchalka
autor
13. dub 2011

Tak tcháni - první, co Ju dostala do ruky byl zmrzlinový kornout 😠 😠 Dále lízátko a čočky, který jsem okamžitě zabavila i s tou zmrzlinou!!! 😠
Volala švagrová, zítra jede na nějakej cvičící přístroj a - prý jestli tam taky nechcem do solné jeskyně, tak asi pojedem 😉 Aspoň to líp uteče při tom počasí 🙂

gina333
13. dub 2011

@prchalka : no hold Cori je velka kocka 😀 My ideme v piatok do solnej jaskyne so svagrinou, dufam, ze na tu nadchu to zaberie. 😉

@anta : super, sikovny Honzik, 🙂 u nas sa stale naklada do plienky. 😒

Dnes sa vystriedali tusim vsetky rocne obdobia 😲 chvilku svietilo slnko, potom prsalo, do toho snezenie a hrozny vietor. No des. 😠 Tak sme poo boli iba doma ale Sophi sa vyhra aj sama takze sa nestazujem. 😉

anta
13. dub 2011

@gina333 - taky si ho chválím, ale fakt to nebylo naschvál, že tu plenu neměl, jsem hlava děravá 😅 😅 a holt asi budu i dál, za chvíli bychom totiž mohli být bez pleny i v noci, že? 🙂 🙂 🙂

gina333
13. dub 2011

@anta : tak to urcite 🙂 Aj u nas sa stane ze v noci alebo poo vstane suchou plienkou, problem je ale taky, ze ked sa jej opytam ci si nesadne na nocnik tak mi odpovie: radsej nie, teraz urcite nie. 😀 😉

Namazala som ju Koalkou,dala homeo na kasel tak tajne dufam v konecne dobru noc. 😝

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔