Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
21. dub 2011

@anta . no Bozinku, teda Honzik sa vie pekne rozcertit. 😉 My sme dnes isli z ihriska domov aj s babkou a s dedom, Sophi sa valila prva do bytu, potkla sa na topankch a spadla na nos, rev a do toho svokor, ktory mimochodom este stal na chodbe zahlasil, ze co sme to za zeny, dietatu nechame rozbit hlavu. No ti chlapi stoja niekedy fakt za pr.el. 😉 😲

@prchalka : dnes mlada dama dovolila aby som jej urobila copik ked sme sli von. Nahovorila som jej, ze vsetky deti budu mat a bolo. 😉 Ale akonahle sme prisli domov gumicka isla dole, uvidime ci to zaberie aj zajtra. 😵

Nastastie uz spi, idem k telke.

Pokojnu noc vsetkym. 😝 😝

anta
21. dub 2011

@gina333 - no a to jsem byla po návratu od zubařky, tj. s umrtvenou pusou napůl, no odnesla jsem si to čertovsky, zítra nedostanou najíst, chlapi zatracení! 😀 😀 😀

matova
21. dub 2011

Ahojte, super že ste mi napísali ako sa máte 😵 😵 😵 😵
ďakujeme za pochvaly, ani neviem čo by som napísala ešte, snáď sa objavím častejšie keď polezú zuby 😀 😝 🙄 . Juli všetko dychtivo hryzie, blbo spí, najlepšie spí za jazdy v kočiari, inak sa prebúdza, a uspávanie doma je doooosť zlé, takmer nemožn . Spí dosť málo už od narodenia, reflux sa zlepšil, ale nevie zaspať ani sama, ani cumeľ nemá, ani po kojení neodkvecne, teda ak nie kočík tak len na prsníku - čo doma cez deň pri šimonkovi je nerealizovateľné, takže až na noc. Niekedy sa vnoci zobudí a je hore aj tri hodiny-našťastie len tak 1x týždenne 😝. AAAAAAle jedno máme šťastie, že ona aj popri tom minime spánku je zlatá, usmievavá. Je to neskutočný rozdiel mať dve deti a tak odlišné- aj ona je zvedavá ale nemá hystérie, nieje úzkostlivá, aj vydrží chvíľu- skrátka, keby bola ako šimonko tak ostanú siroty 😀 😀 😀. To, že šimon nespí cez deň- ja už fakt nechápem, gina , prosím ťa zsiti čo to bolo za homeo (hoci aj to na nechutenstvo by sa zišlo 😀, dávam mu teraz multivitamín...). Vonku sme takmer stále, nohy za sebou ťahá, chudý je, nevládze...pokrok- aj mi už povie že spinkať chce- ale- ...vypije fľašu mlieka- oči dokorán, klepká po nej, škrabe do steny, šúcha nohami do postele...on tú únavu po pár hysterických výkonoch či skákaní po posteli rozbehá a potom už funguje ´dalej, večer už aspoň zaspával rýchlo ale ako sa stmieva teraz neskoršie tak sme tam kde minulý rok- nezaspí kým sa nezotmie 🙄 ja už neviem či vrieskať či plakať- častokrát to končí aj tak😝 . ženy, ešte dva roky a zošediviem už načisto z neho. Šikovný je na kopu somarín, autíčko detské celé rozmontuje aj zušrubuje nazad...rozrozprával sa už pekne....Ale nočník ani vidieť- Julku posadím (držím ju nadľahčenú, len aby malý videl) a už to tečie 😅, ale šimon katastrofa-hysáky, a ani prebaliť....Je to strašne ťažké, som veľmi unavená tým že nespí cez deň- kopí sa nám žehlenie, neporiadok, varenie je umenie....a on si vyžaduje láskavý a trpezlivý prístup, inak je to s ním oveľa horšie, takže v skutočnosti to aj horšie je, keďže moje nervy už sná´d ani neexistujú 😔.

uff ale som sa teraz vysťažovala, snáď to unesiete 😅. Čítam že katzi už má termín? 😅 chodieva sem ešte?

lehna: to je super, veeeeľmi ma to potešilo ako sa štepi "polepšil" a krásne už spinká, nočníkuje...paráda 😵

gina: na teba vždy myslím ke´d vidím julku sa krásne usmievať, obzerať si hračky, vždy si tak pomyslím že je taká zlatá ako sofinka 🙂

prchalka:ten čas letí že? Veru- šimi má cumeľ a julka nie 😀 😀 😀. Ale už ho vonku skrýva- začína sa pred inými deťmi hambiť že ho má 😉. Čorí musí už skvosty slovesné perliť, ona už tak skoro rozprávala...

hanzazivocich: ooch och, režim aj u nás na šimonka platil, kým bol sám ešze sa to akotak dalo, akurát teda aj u nás ten režiom kazili príbuzní ktorým je to šumák, že nech si chlapec zvyká...nevedeia pochopiť že nieje typ ktorému prospieva chaos, nepravidelnosť....bohužiaľ teraz už ten chaos u nás je. svokra sa snaží vypomôcť, zabehne k nám len ma mrzí že až vtedy kedy ona navarí, uprace....to už báýva často takmer obed, jeho to clého rozhodí hoci je rád že ss a idú hrať....Podľa mňa nič nerobíš zle, ty najlepšie vieš čo je dobré pre Kristínku len máš proste smolu asi- ja už si vravím že uspávanie neuspateľných detí je moja karma 😀 . Na teba si vždy pomyslím keď je šimi duracel - že aspoň nieje ako tornádo a prusery či nehody vyrobí len zriedka 😀

ined: skoré uzdravenie 😉 😉 😉 ako sa má Katuška, schytala tie hnačky tiež? dúfam že nie 😲. Chú´da Maty v nemocnici, no, aspoň si bude vážiť maku 😉, a tm vlastne tiež bude pre neho záchranca. Keď som bola v porodke a mm mi telefonoval že sa šimi vnoci budí s plačom mamaaaa mamaaaaa- srdce mi trhalo, a keď ma došli napvštíviť, revala som ako tur- jediná na chodbe- a on len stál na druhej strane a ani ku mne nechcel ísť ☹

matova
21. dub 2011

prepáčte mi preklepy 😔 , držte sa, pokojné sviatky vám všetkým!!!!!!

gina333
22. dub 2011

dobre rano 🙂

@matova :zena tak ty si hotova Matka Tereza, mas moj neskonaly obdiv 😲 😉 Snad Juli bude slniecko a konecne ti ukaze, ze su aj kludne a vysmiate deticky, len aby neodkukala od Simiho jeho nezbednosti. 😵 😵 😵 Odplienkovanie trapi aj nas, napriek tomu, ze Sophi rozprava uplne krasne, dokonca aj voca akoby mala 😀 nocnik ani zachod u nas nehrozi. Nedala si zapisat Simonka do skolky? Mala by si vacsi klud aj casu, a jemu by kolektiv urcite prospel. 😉 O homeo ti poslem IP. 🙂

Noc uplne pokojna, spinkala dokonca do 6:40. 🙂

lehna
22. dub 2011

Dobré ránko,

Štěpi včera po o neusnul, tak jsem ho ve 2 sbalila do kočárku,že teda možná usne, no šuchlal si oči jak nevím co, chvíli si chodil, chívli se vezl a stejně neusnul. V 16.30 jsme šli mamce popřát, tak byl samozřejmě protivný, za hodinu si usmyslel,že chce domů do postýlky spinkat, tak jsme ho nějak zabavili a vydržel normálně až do půl 8 ,kdy chodí spát. ale ta noc... pořád se budil a fňukal, cosik povídal, před půlnocí jsem si ho vzala do ložnice ,sem tam něco do rána vykřikoval, i plínu jsem mu radši dala, ale nakonec spal do 6.30,takže celkem vyspaná jsem 🙂

@matova -a co kdybys Šimimu to mléko nedala, to by nezaspal vůbec? co třeba nějaký čaj, meduňku, tak je na uklidnění apod. ale určitě zkus i ty jiné homeo.

@anta - máš recht, nedostanou najíst chlapi 😀

@gina333 -já jdu ke kadeřnici příští týden ,už se taky těším. a už to mám moc dlouho blond melír,tak jdu zas na chvíli na tmavo 🙂

Holky, přes víkend se na net vůbec nedostanu,jedem na chaloupku, a tam budem bez netu, takže vám všem přeju hezké velikonoce,ať vás chlapi moc nezmrskají a nemáte jelita 😉 . a jdu balit, ahojky 😉

prchalka
autor
22. dub 2011

Dobré ráno.
Zázrak století!!!! Po 3h spánku přes den usnula večer v těch asi 9 a pár minut - já usnula s ní, takže přesně kdy nevím 😅 a spala bez probuzení až do 6.05! A pak jsem slyšela: "Kde je dudínééééééééééééééééééééééééééék" 😅 😀 🙄 😠
No luxus prostě!!

anta
22. dub 2011

Ahoj holčinky 😉 Dnes dítě vstávalo před sedmou, tak aspoň že tak, přiznám se, že jsem ráno ještě byla naštvaná na oba chlapy, ale už je to lepší. Odpoledne si jdu do knihovny vypůjčit nějaké knížky, tak se těším 😉

anta
22. dub 2011

Tak už jsme stihli pískoviště a dítě kupodivu odcházelo bez řevu, říkám tomu vždycky "divadlo pro uši - sluchadlo", ale dneska Honza seká dobrotu, protože ví, že si ten včerejšek u mě musí vyžehlit 😉 🙂 🙂 🙂

gina333
22. dub 2011

@anta : to je super, ze si to uvedomuje, ze musi sekat dobrotu. U nas to este dost dlho bude trvat kym sa nato pride. 😉 🙂

Sophi spinka, Natali isla na obed k svokre a ja upratujem. 😉

lehna
22. dub 2011

já mám sbaleno, snad vše 🙂
Pipa zas nespí, tak uvažuju,že se nabalíme do auta a vyzvedneme tátu v práci a pojedem....

gina333
22. dub 2011

@lehna : tak si uzite sviatky, my budeme doma a u babi, klasika ako na kazdy sviatok. 😵 😵

anta
22. dub 2011

@gina333 - no ono taky záleží na tom, jak se vyspinká, víme? 😉 Jinak všem krásné svátky a koukejte, holky, pěkně rychle utíkat před těmi jelity (modřinami ne chlapy 😀 😀 😀 )

anta
22. dub 2011

@lehna - užijte si to 😉 🙂

katzi
22. dub 2011

ahojte děvčátka 🙂

ještě se hlásím 2v1 a hlásím, že už nemůžu 🙂 😝 Adu spí dost špatně v noci (pořád lezou všechny pětky), v době, kdy spí fajn, se zas budím já různýma hororovýma snama, nebo potřebuju na záchod, celý odpoledne s ní trajdám někde venku, taky často chodím i po kontrolách,.....Dnes jsem na kontrole byla, pokaždé mě tam prohlíží takovým způsobem, že po tom další dva dny špiním a bolí mě břicho, ale mimčo se mě prostě drží jako klíště 😒 Váhový odhad je 3400g, nechají mě přenášet max. do konce příštího týdne, pokud se to nerozjede samo. Tak aspoň, že už je tomu vidět konec 🙂

Jen jsem tak zběžně nakukla a vidím, že sem zavítala zase stará parta - ined, matova 🙂 Ještě sherry zbývá 🙂

Přeju všem krásné velikonoce 😵

gina333
22. dub 2011

@katzi : ahoj, ja uz som dufala, ze sa nam ozyvas z porodnice. 😉 Takze malej sa nechce s teplucka von? Treba si dat horucu sprchu, dobry sex a uvidis raz dva sa bude na teba usmievat. 😀

Dnes bolo tak krasne vonku, ze sa nam ani domov nechcelo. Sophi je na ihrisku proste vo svojom zivle, lieta, hojda sa, nahana sa s detmi ale zaujimaju ju iba starsie. 😉 🙂 Uz nastastie zaspinkala, idem trocha k telke.

Prijemny vecer vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
23. dub 2011

Dobré ráno,
včera jsem byla na kožním - a budou se dít asi věci - doufám, že k lepšímu 😅 🙂 a pak zpátky jsem šla přes město a nakoupila v jednom shopu, mám čepici, 2 mikiny a pro Ju drobnosti (větrník, kolíčky, pirátku), tak jsem zas na chvíli spokojená!
Noc nic-moc, byla jsem tam 2x a díky tomu mám zas krční páteř na kaši, tam se mi fakt špatně leží 😝
@gina333 Já jsem posera, já bych to nevyvolávala 😕 😝 😅
@katzi Však už čekám na zprávy z porodnice...tak co toho 25.4.? Dobře by se mi to pamatovalo 😀

sherry28
23. dub 2011

ahoj ženušky nestíhám vás dočítat a reagovat, prožívám s MM krásné chvilky (jako na začátku vztahu), je nám spolu fajn, tak veškerý volný čas trávím s ním 😉

@prchalka Mára byl zlatý na ORL ani jsem ho nemusela držet, sestřička ho chválila, že je hrozně hodný 🙂 všechno sám ukazoval, což jsem se divila, protože u zubaře naposledy nechtěl otevřít pusu, ale tady všechno ukazoval 😅 😉 včera jsme tam byli znovu, rentgen je v pořádku, dutiny nemá, jen lehce zduřelou pravou stranu, ale není to na léčbu 😵 😉 a vypsal nám tu žádost na operaci, dělají to v narkóze a čekací doba v Kolíně prý víc jak dva měsíce, v Benešově by byl čas kratší, ale pro nás z ruky a dál 😅 tak nevim pro co se rozhodnu, zeptám se nejdřív v Kolíně a když bude dlouhá doba, tak zkusím Benešov(pokud to bude znatelně dřív)

sherry28
23. dub 2011

@katzi jé, koukám, že jsi ještě v celku 😅 , tak ta prohlídka na tebe neměla takový dopad 😉 koukej omýt znovu okna 😀

sherry28
23. dub 2011

tak abych netrhala partu, tak jsem se asi telepatií ozvala 🙂 mám opět kluky nemocný Mára na ATB, mě bolí šíleně v krku, ale beru domácí atb 😉 a Elík opět na inhalátoru se dvěma bombičkami 🙄 u něj to asi nebude moc dobrý, ve výtěru se mu našly pneumokoky a ATB mu zatím nedala(nemá teploty), chci ho vzít po velikonocích na plicní, abych měla jistotu, že nemá na plicích stín 😅

gina333
23. dub 2011

dobre rano 🙂

@sherry28 : to je super, ze s TM mate medove obdobie. 🙂 🙂 🙂 ako citam, stale mas lazaret doma 😲 😲 😲 chuda deticky, hadam ked bude teplejsie pocasie sa to zmeni k lepsiemu. 😉

@prchalka : na kozne som mala aj ja namierne, Sophi sa vyhodili na stehinkach take suche cerveny flaky, zlakla som sa ci to nie je ekzem 😒 ale natierala som jej to Aflodermom a uz to nema. Budem to musiet sledovat. 😲

U nas noc dobra, spinkala krasne do 6:30, dnes ma Nati basketbalovy turnaj tak ju pojdeme povzbudit. 😵

gina333
23. dub 2011

ale co to vidim? dnes tu nebolo nikoho 😲 my sme boli poo na ihrisku ako kazdy den, nemozme to vynechat, to by Sophi tusim ani neprezila. 😵 😵 Potom sme sli k babi, upikli sme kolacik,spravili sme plneny sendvic a mortadellu, zajtra dorobime dalsie dobroty a Velka noc moze prist. 🙂 🙂 Sophi spinka, idem k TV.

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
24. dub 2011

Dobré ránko,
MM včera vyjel v 10.15 pryč a vrátil se až v 17h, takže mi to připadalo jako každý obyč den a ne sobota. Pak jsme jeli popřát, domů jsme dorazili 20.30. Spalo se s jedním buzením.
Dnes jedem k našim a zítra přijdou tcháni. Hezký den všem 🙂

anta
24. dub 2011

Ahoj holčinky, dnes dítě straší od šesti, což je u něj neobvyklé. Taky máme plán, půjdeme na hřiště s Honzíkem, ať se vyřádí. 😉 Hezký den všem 🙂

gina333
24. dub 2011

dobre rano 🙂

noc nastastie dobra, ale spala iba do 6:10 😲 😲 Dnes doo este musim urobit tiramisu, to je nasa najvacsia mnamka 🙂 🙂 🙂 a poo u svokry spravime pizza kolaciky, kremese a hadam nam to bude stacit. 😉

anta
24. dub 2011

No Honza taky dneska strašil brzy, tak už vidím, jak bude prudit, ale to je stejně zajímavý, já když jsem s ním sama, tak o něm nevím, ale jakmile je mm doma, tak to je teda cirkus, kam se na něj hrabou profíci, ale je to docela obtěžující, protože já si potřebuji taky odpočinout, těším se, až budeme všichni spolu a pak to dopadne katastrofálně. Dítě naprosto tátu neposlouchá, takže když jsou na hřišti, tak si představte, že pro ně musím chodit, jinak by ho táta nedostal domů, no děs. Mně, když dítě nechce jít domů, stačí, že ho čapnu do ruky a odnesu násilím (to se nedá nic dělat), no ale tatínek to tak nikdy nedělal a tak je z toho trochu překvapený, jak to zvládám 😀 😀 😀 Teď šli ven, já mám navařeno ze včera, tak mám aspoň klid 😉 Co se pořád budu honit, že?

gina333
24. dub 2011

@anta : ja to dokonale poznam, dedo sice zoberie Sophi na ihrisko ale po nu stale musim chodit ja. A to jej staci povedat ze ideme na druhe ihrisko a uz uteka. 😉

Aby som vas povzbudila, nikto ma nedokaze vytocit viac ako pubertacka. 😠 Natalkino spravanie je obcas naozaj do neba volajuce!!! a nemyslim si, ze nieco robim zle. 😲 Jednoducho ma hrozne nalady, stale nieco vymysla, je zasnena, pomala, drza no mate sa naozaj naco tesit ked vasi anjelickovia vyrastu. Sophi je pri nej hotovy anjel 😉 Niekedy naozaj neviem ako mam na nu reagovat krik ani pekne slovo nepomozu. No fakt sila 😝 😝 😝

anta
24. dub 2011

@gina333 - ajaj 😒 No já občas už teď vzpomínám na to, když byl Honzík menší, nechodil a nemluvil, ne že by byl klid, ale bylo to jiné a teď se mi zdá, že to bylo lepší 😀 😀 😀 Natálka je v pubertě, ju? Nějak nemám představu o tom, co to musí být za děs. 😅 Ono se říká, že když člověk zvládne to období vzdoru jakž takž v pohodě, tak prý ta puberta není tak zlá, tak uvidíme, jestli nezešedivím 😎

gina333
24. dub 2011

@anta : tak napriklad, vcera mali 24 hodinovy basketbalovy turnaj, bolo tam vela deti, dospelych super akcoska. Samozrejme sme jej ani ja ani MM nedovolili aby tam ostala na noc. Viem ako to na tych akciach chodi, starsi si popijaju, bavia sa a co tam maju robit 11 rocne deti? tak madam otcovi nepovedala nic odskakala som to ja, aka som k nej nespravodliva, buchala dvermi, plakala, nechcela pustit Sophi do izby, ta tiez vrieskala, ked nas pustila konecne do detskej tak som vypocula ako vsetko dovolim Sophi a jej nic no proste tak to slo asi 2 hodiny. Potom uznala, ze mam pravdu, samozrejme ma bozkavala, stiskala, ze som najlepsia mamina ale tie 2 hodky daju fakt zabrat. 😝 😝 😝 Ale je to mudre sikovne dievca na ktore som nesmierne pysna. 😀 😀 😀

anta
24. dub 2011

@gina333 - tak to jsi samozřejmě udělala moc dobře, že jsi ji tam nenechala a je fajn, že to Nati pak pochopila. Je to blbý argument, že malé Sophi dovolíš všechno, nedovolíš, ale to ona neví, když chodí přes týden do školy, že? Ale to budeš asi poslouchat hooooodně dlouho, vím, dvě hodiny řevu člověka naprosto vycucne, že by hned lehl hubou do peřin, tak vyřiď Nati, že když tě bude zlobit, že tetka Jana udělá TYTYTY a že to umím 😀 😀 😀 No upřímně, na pubertu se fakt netěším, sotva opustila mě, tak chytne Honzíka, že? 😀 😀 😀