Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

anta
18. kvě 2011

@prchalka - to znám, já taky občas mívám blbou a nevím, jak se z toho vyhrabat.

gina333
18. kvě 2011

ahojte 🙂

@prchalka : splin ja nastastie nemavam, tak nech si z toho cim skor vonku. 😲

My sme boli rano s Natalkou na koznom, iba na kontrole, ale vsetko je ok. 😉 Rachot v panelaku pokracuje, a nemame ani vodu,len dufam, ze coskoro pustia, treba mi prat, varit, no na palicu. 😝

lehna
18. kvě 2011

@prchalka -takové nálady mě taky chytají ☹.

@gina333 -a kdy vám vodu pustí? aspoň nemusíš vařit 😀

@anta -tak u nás by to bylo asi naopak , i když je fakt,že jak už je moc unaven,tak si lehne a kouká na Pata a Mata 🙂

anta
18. kvě 2011

Tak dítě opět nespí, achjo 😝 Zkoušela jsem i kočárek a taky nic i když je děsně utahanej, to na něm vidím, ale nemůže spinkat a já nevím, proč? ☹

prchalka
autor
18. kvě 2011

U nás se spalo, ale po vzbuzení zase řev a řev, kašlala až zase skoro k pozvracení, sotva popadala dech a půl hodiny potom vzlykala. Nejhorší je,když jí chci pochovat nebo uklidnit, to ještě přidá na síle 😢
Úplně se mi z toho udělalo zle 😝 Možná jsem jí totiž slyšela zakašlat ze spaní, ale nejsem si jistá. Tak snad to nic nebylo, jen prostě vstala levou nohou a zadkem k tomu nahoru 😖

gina333
18. kvě 2011

ahojte 🙂
tak vodu nam pustili,okolo 10:00, ale taka isla zlta, ze pracku som pustala az teraz vecer, Sophi som ani neosprchovala. lebo tepla voda stale bola akasi hneda. 😒 Zajtra zas nebude cely den, u nas v panelaku menia totiz stupacky, to su tie rury v zachode, a zajtra je na rade nas byt. 😲 Takze cely den budem u svokry, ona bude aj varit, no a vecer mozem ten neporiadok upratovat. 😝 Sophi dnes zase spala v kociku, nieco vyse hodinky, takze zajtra ju to caka zase. 🙂 🙂

@prchalka : zase kasel ? 😲 😒 Drzim palce, aby to nic vazne nebolo.

Prijemny vecer prajem. 😔 😔

prchalka
autor
19. kvě 2011

Dobré ránko,
buzení ve 4.45, tak to se ještě muselo uspat a pak znovu 5.50, protože MM dole už rachotil, tak už ke mně přilezla. Včera jsme byli všichni na kole a vezla jsem jí já a tentokrát dobrý, začlo se mi to líbit. Minule, jak to bylo poprvý, tak jsem se cítila fakt divně a říkala jsem si, jestli jí vůbec dokážu někdy vozit. Ono těch 17 kg za mnou když se viklá... 😖 😖 Nebylo to nic přjemnýho, ale včera fakt v pohodě 🙂 Dopolko asi vyrazíme takhle za švagrovou.
@gina333 Naštěstí to nic nebylo, když večer usnula, radši jsem si šla taky hned vedle lehnout a byla v pohodě. Asi jí včera ve spaní zaskočilo nebo jsem blbě slyšela přes ty dveře a schodiště. Já už jsem z kašle tak vyklepaná, že jsem si to možná špatně přebrala. Akorát mě zaskočilo, jak se dávila po spaní poo. Ale to měla záchvat. Zapomněla jsem ještě napsat, jak se mi svíjela vzteky po zemi a vydávala jen skřeky. Jako to probouzení je fakt neštěstí 🙄 ☹ Hlavně když vůbec nechce pochovat, utěšit atp. 😢
No, kde by teďka vzala kašel, že?!?! Musím ale říct, že je to jedna z věcí, který vůbec nemůžu zapomenout. Kašel je opravdu strašák č.1 pro mě!! 😝
No ale malá sousedka 5m - momentálně má oboustranný zánět středního ucha píchnutý 😨 ☹ no a to je jenom v podstatě doteď kojená.. Taky nevím, kde to vzala chudinka..

gina333
19. kvě 2011

dobre rano 🙂
@prchalka : fajn, ze to nic vazne nebolo, ale verim, ze ta to vystrasilo. 😉

Ja o chvilu odchadzam, vodu nam uz odstavili, takze tu budem az vecer. Majte pekny dnik. 🙂 🙂

anta
19. kvě 2011

Ahoj holčinky, tak dítě straší od 5,40! No děs. Na to, že tři dny nespal, je to fakt výkon 😅 😅

lehna
19. kvě 2011

dobré ráno,
u nás se straší od 4.55.!!! a už neusnul 😠 😠

anta
19. kvě 2011

@lehna - uáááááááááá, tak to je dost drsný 😕

lehna
19. kvě 2011

@anta -to je. vypil mlíko, za 20 minut přišel vysmátý do ložnice, lehl si ke mě a prostě neusnul. a já bych táááák spala ☹. jsem zvědavá v kolik vytuhne.

anta
19. kvě 2011

@lehna - no mě hrozí, že nevytuhne, takže to teď mívám opravdu na celý den a leze mi to na mozek a blbnu do vejšky, jsem z toho celá přepracovaná, harant vstane a člověk si nesedne, dokud nejde spát, což je úmorný, protože tři dny přes den nespal. Já dneska jdu k zubaři a vyžere si to tatínek, i když musím říci, že Honza vážně seká dobrotu a chová se klidněji 😉

lehna
19. kvě 2011

@anta - neusne,ani když vstával tak brzy? to je teda drsní, to bych chodila po zdi 😒 . hlavně,že je klidnější. jak se ti to povedlo? 🙂. au, zase zubař?

anta
19. kvě 2011

@lehna - to uvidíme, jestli usne, prostě nevíme dopředu nikdy. No, že je klidný? Asi tou únavou, nevím, teď jsme byli na hřišti a lítal tam zas jak divoch jako by spal, to nechápu. Jojo, k zubaři, nechávám si vyměňovat tmavé plomby za bílé a celkově potřebuju rekonstrukci své plechové huby 😀 😀 😀

prchalka
autor
19. kvě 2011

Tak jsme se dnes na kole nevymajzly 🙂 a venku na zahrádce u švagrové byla spokojená. Hrály jsme na schovku a sranda, jak ty malý vůbec neumí hledat, hledala mě dlouho 😀 😀 😀

anta
19. kvě 2011

Tak mám po zubaři, trčela jsem tam hodinu a třičtvrtě, no už jsem byla zpocená až na prd*li. Dítě opět nespalo, takže spát se nejspíš přes den nebude, to jsem celá ráda 😀 😀 😀
@prchalka - to mám taky ráda schovávačky s Honzulínem, aspoň že někdo mě hledá, že?

gina333
19. kvě 2011

ahojte 🙂
konecne som doma. Dnesny den mi teda dal zabrat, doo ma svagrina vytiahla do sekaca, samozrejme nic som ta na seba nenasla, vsetko na mne viselo 🙄 ale potom sme zasli do Gatu a tam som si kupila dve trika takze som spokojna. 🙂 Poo zase spala v kociku, sla som vyzdvihnut Avon aj Oriflame, takze som aj kozmeticke zalezitosti stihla. Az do 18:00-tej sme boli vonku, na ihrisku, na zahrade, proste sme sa slnili, behali, hrali sa. MM doma krasne poupratoval po robotnikoch, takze dnesny den bol vlastne super. 😵 😵

Pekny vecer vsetkym. 😔 😔

anta
19. kvě 2011

@gina333 - jo to znám s těmi velikostmi, holka, já když vidím normálně rostlou ženskou, tak mi připadá ohromná 😀 😀 😀 Když už do sekáče, tak rovnou mířím do dětského oddělení, vážně 😵 😎

gina333
20. kvě 2011

dobre rano 🙂
@anta veru, obcas ma to riadne stve, ze stale vyzeram na 15, ale zase nemusim riesit kila, mozem jest co chcem, takze nie je to az take zle. 😉

Noc dobra, spala do 6:45. 🙂

hancazivocich
20. kvě 2011

Dobré ránko, u nás byly noci trága.. A nezáleželo, jestli spala po o nebo ne.. Teď to měla dost posunutuný, tak několikrát nespala. No - dva dny byly děs- běs.. Jela jak zajíček Duracel. Bez zastavení, vzteky se střídaly se likvidacema a kramařením.. Včera též nespala, ale musím ji pochválit - vzorňák... Teda, ne uplný, ale tak nějak to proběhlo uplně v klidu.. Sice s ní nakupovat je opravdu za trest - celej krám se baví, dostává většinou nějaký lízátka či co - si prodavačky myslí, že ji to zpomalí či co 😒 Pak jsem koupila dva malý párečky na cestu domů - prodavačka jí vysvětlovala, jak si je má dát doma. Kikouš jí vše odkýval a říká jí - Dobře, dobře, nemusíš opakovat dokola... A fakt jo.. Prodavačka se otočí pro něco - rohlíky a madam šup, má rozbaleno a drtí párek v zubech 😅
MP námvolal, ať se vracíme ze hřiště, protože tohle bylo daleko a on projížděl bouřkou. No, nevyšlo nám to tak o 300metrů 😅 Naštěstí to nebylo nic dramatickýho, bouřka nebyla, jen déšť - pár kapek, tak jsme to prošly lesíkem.. Noc na dnešek luxusní - po pár týdnech či měsících? CHtěla jen jednou pití 😲

A hrozná ostuda - páč u prababí se přetahovaly o nějakou lišku či co - co má babí ke kožichu, babí jí to sebrala a ona švihla pěstí o sedačku a prohlásila se*u na to! Bohužel tak čistě - i rrrrrrr tam bylo, tak to nešlo okecat.. Asi to někomu z nás ,,ujelo" - ale my si fakt kvůli ní dáváme děsnýho majzla. Vím, že děda ji to učí.. Ale ta ostuda..

hancazivocich
20. kvě 2011

@katzi - jo, Kikouš je stále akční... A asi jí to zůstane... 😀 Jinak krásně žabky - opravdu máš princezny...

prchalka
autor
20. kvě 2011

Dobré ráno,
u nás v kuse 9-6h 🙂 nádhera!
Včera jsme nakupovali v Kaufu. MM jí vybral foukací harmoniku 🙄 já pláštěnku-snad jí ještě ve školce bude 😅 😅 😅 😅 , ale nafukovací skútr sehnal dneska až v Jihlavě a vzal rovnou 2 😅 😅 😅 😅

lehna
20. kvě 2011

dobré ráno,
tak včera vytuhl anine po o. v půl 12 byl tuhý a bacha držte se spal do 14.45!!, takže přes 3 hodiny. No jako by nemohl spát radši ráno,že?🙂. odpo jsme jeli pro nový kávovar, do 18.30 jsme byli venku, já šla pak cvičit, ale MM říkal, že usnul v pohodě kolem 20h.
Ráno budíik 5.45, byl počůraný... jsem slyšela jen v chůvičce - "co to je Pipo?, čural" si tak sám povídá pro sebe .

No dneska nám přijdou kostičky na stavění garáží a mostů, půjdem ven, MM jede na víkend na sraz z průmky, což máme zas víkend sami. naši jedou taky odpo zítra pryč, tak musím cosik vymyslet, ani auto mít nebudu , chjoo.

anta
20. kvě 2011

Ahoj holčinky, u nás noc super, vstával opět v 5,40. To je vážně děs běs 😒 A fakt přes den nespí, to je radosti na Starém Bělidle 😉

hancazivocich
20. kvě 2011

@prchalka - simtebe - co dělal až u nás v Jih? Jo, to sehnal asi dole v Prioru - v Tv product či co, ne? To máte do vody? Nebo na sníh? 😅 😀
@lehna - no, taky dobrá kecka... Mně minule ležela v postýlce, oba ukazováky v nose a šušni - mám šušni... Pak to vzala malíčkama a nakonec ,,smrkla" a otřela to o medvěda.. Přitom fakt spala.. Já se dusila pod peřinou

prchalka
autor
20. kvě 2011

@hancazivocich Pracovně, pracovně... je to z Kaufu a do vody nebo jako skákadlo, uvidíme. Mě prostě napadlo, že by to mohla mít jako sedátko v bazénku, aby ten zadek z tý vody občas zvedla!
Říkal mi do telefonu - už jedu z Jihlavy a hádej co mám, tak si myslím, že to sehnal tam nebo někde po cestě?!?! Včera říkal, že když potká Kauf, tak se mrkne 🙂
Je to něco takového: www.softbanka.cz/Nafukovaci-hracky--1365/Nafuko...
Kiki jako dobrý 😅 😅

lehna
20. kvě 2011

@hancazivocich - tak šušně se u nás taky utírají do plyšáků. a když si nějaký vydoluje prstem, tak na mě volá "bléééé, maminko kapesník podej" a takhle mě kolikrát volal i v noci 🙂

anta
20. kvě 2011

@hancazivocich - to je dobrá hláška 😀 😀 Honza, když se vzteká, tak nadává "do pr*ele " 😝 To má ode mě, já si pozor nedávám, někdy. 😅

lehna
20. kvě 2011

@prchalka -tak ten skútr je super 😵