Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
3. zář 2010

@babula : fenistil som nedavala, ale pocula som o tom ze to ukludnuje. 😉

@ined77 : aj MM sa k nej prihovaral, ale uz teraz vie, ze ked je ticho v izbe tak tam nema ani nakukovat, nieto este sa jej na nieco vypytovat. 😀

prchalka
autor
3. zář 2010

@ined77 Hele ty jiskro 😀 s tím mluvením buď v klidu. Já bych řekla, že tak 50% dvouletých něco poskládá k sobě a bůhví jestli, vždyť on mluví a rozumí hezky, jak vždycky píšeš a pořád máte nějaká nová slovíčka 😉 Na Snídani koukám stále a dneska jsem zaslechla něco o větách a dvouletých dětech, jenže jsem tady u toho zrovna poletovala, tak jsem neslyšela vše. Vždyť je to blbost, ony toho moc ještě neposkládají!! 😠 A některé nemluví ani tříleté!
Pak dej vědět, jak s kočárkem a za kolik 😉
Já zase říkám MM, ať jí nerozčiluje, když je náhodou ona v klidu - ale taky, jak do duba!! 😠
Ovšem Milánek včera zaperlil. Řekl větu: "Strejda Lukáš přijel na motorce" 😅 😀 ale jemu byly 2r už v květnu. Mluví všechno, ale kuňká a drčí, takže ani já mu nerozumím, tohle byla vyjímka, že to řekl celkem srozumitelně 😅

prchalka
autor
3. zář 2010

@babula Já je taky nikdy nedávala, protože jsem je neměla, když jsou na předpis 😅 😅 Ale některé mamky je dávají před a po očkování (myslím, že na zmírnění reakce?!?!). Já jsem si je dneska taky chtěla dát původně napsat, ale ráno jsem si četla, je to vlastně vesměs na alergie, vyrážky a štipance, no a na to mám kdyžtak aspoň gel..
Na to zklidnění nevím... s tím nemám zkušenost!

sherry28
3. zář 2010

@ined77 🙂 ano kočárek končí dnes před desátou 😉 domů se vracíme kolem dvanácté, takže jim dám oběd a Marýsek jde spát hned po O kolem půl jedný a spí tu hodinu, Luky si zatím dělá úkoly má klid 🙂 teď už je Marek vzhůru 😕

ined77
3. zář 2010

@prchalka 🙂 ..díky za uklidnění 😉 .matýnek pořád něco povídá..něco řekne pěkně, něco to svou hatlamatilkou, ale snaží se 😉 .mně taky přijde, že ne každé 2 leté dítko mluví ve větách, ale člověku se to honí hlavou 😅 .

babula 🙂 ..tak jak píše prchalka 🙂 , dávám fenistil po očko a třeba na nějakou vyrážku nebo škaredý štípanec..na uklidnění jsem je ještě nedávala 😅 .

matýnek se vzbudil už po hodině a pak dal ještě jednu u mě..ale teď tady ječí a vzteká se 😖 .
tak raději končím 😅 .
všem krásný zbytek dne 🙂 ...večer ještě nakuknu ohledně matove a aukce 😉 .takže dobrou noc zatím nepřeju 😀 , pááááááááá

ined77
3. zář 2010

@sherry28 🙂 ...budu tady držet palečky(pěsti) 😉 🙂 .
jako vždy to zvládáš na 1 s hvězdičkou 🙂 .aspoń ti půjde mareček spinkat brzy večer....snad teda 😉 🙂

prchalka
autor
3. zář 2010

Hodila jsem fotky z atrakcí do alba + ještě pro vás takovej bonusek z kdysidávna 🙂 🙂

sherry28
3. zář 2010

@ined77 jo moh by jít spát už teď 😀 je strašně protivnej 😅 a večer koukej a drž pěsti 😉 🙂

babula
3. zář 2010

tie zubky svrbia a to ma byt na to.kamoske to dala dr.musim sa opytat svojho dr.

sherry28
3. zář 2010

tak dneska jsem neměla moc na vás čas, je to honička, furt na cestách 😉 ale dneska Luky šel do třídy a je to hroznej moula 😕 měl židličku nahoře na stole(uklizenou) a stál vedle stolu a tý židličky, tak na něj z chodby volám sundej si jí a sedni si a on furt co co? taK jsem tam šla a sundala mu jí 😀 on by tam stál dokud by mu to učitelka nedovolila 😀 😉

sherry28
3. zář 2010

jinak MM je ještě v práci, tak jsme sami doma ☹ kluci se koupou 😉 jinak mi koukáme na novu na ten talent, protže v tu neděli jak jsem přišla k telce, tak jsem chtěla zapnout tu primu, ale MM už tohle měl rozkoukaný a říkal, že na to kouká 😅 tak jsem měla smůlu, ale o reklamy jsem přepínala a ta prima se mi zdá lepší, je tam i Kraus, kterýho mám ráda hlavně jeho humor 😵 mě ten Mareš nějak nebere 😨 😉

sherry28
3. zář 2010

*my 🙂

prchalka
autor
3. zář 2010

My jsme byli odpol na nákupu, čorí byla na chvilku na hlídání. Večer kouknu na pipky s mákem a už se loučím, mlíčko a spinkáníčko. Dneska dala jen asi ani ne 1.40, tak byla teď trošku taková protif 🙄
Dobrou 😔
!matova ozvi se!

gina333
3. zář 2010

@sherry28 : ja to tiez prepinam, ta porota sa my pozdava na Nove lebo mam rada Adelin a Haberov humor, ale na Prime je Pyco aj Bila, no cez reklamy prepiname hore dole. 🙂 Neboj, Luky si zvykne, moja Nati je sice taka Xena od malicka, ale ani taka akcnost nie je vzdy dobra. 😉 😉

My sme boli trocha v Tescu, potom so Sophi boll dedo dost dlho vonku, slniecko krasne svietilo tak sa konecne po dlhej dobe vybehala dosyta. 🙂 🙂 MM akurat odisiel za kamosmi, stretavaju sa tak 2-3x do roka, vsetci su rozlietany, no moj Danko nepije takze ani nevadi, ze isiel von. 😵

@prchalka : Cori vysmiata na kzdej fotke, a ake to bolo milunke babo, kto mohol vediet, ze taky certik z nej vyrastie, ze? 😀

gina333
3. zář 2010

Tak u nas sa spinka, zaspala rychlo a v pohode. 🙂 Idem pozerat pipky na maku na Prime, tie Bartoskine kecy stoja zato. 😀 😉

matova: cakame na dobre spravy. 😵 😵

Prijemnu noc prajem. 😔 😔

ined77
3. zář 2010

ahojky 🙂 ,
u nás spánek od 20h 🙂 .
byli jsme se mrknout na byt a líbí se nám..chyba lávky je, že oni také docela spěchají..takže by to chtělo rychle baráček prodat 😒 ..nějak se to táhne a táhne ☹ .no uvidíme.
teď jsme koukali na talentmánii..pipky MM nesnáší 😅 ...ale o reklamě jsem přepínala a cosi i viděla...docela mazec 😅 .
matova vidím nikde 😨 , ale měnily jsme si telefony, tak by mi snad sms písla 😨 .

@prchalka 🙂 ..krásné fotky 🙂 .čorí vypadala jako chlapeček 😵 , ale slaďoučký 😵 .ony ty mimča vypadají všechny tak nevinně dokud nezačnou vřeštět 😀 .

@sherry28 🙂 ...jejda lukášek 😅 ...no on je určitě ze všeho ještě vyplašený 🙂 .však se otrká 😉 .
na aukru vidím že zájem o kočárek je 😕 ...se to mele 😖 ..no uvidíme 😉 .
ještě ti přidělávám práci 😔 .

jinak všem krásnou a klidnou noc 😵

sherry28
3. zář 2010

@ined: JE TVŮJ!!!!! 😵 🙂

sherry28
3. zář 2010

@ined77 práci mi nepřiděláváš já tu stejně objednávám pro Lukyho stůl a pro Máru boty 😉 a za 3.049,- +200 poštovný to jde ne? 😉

ined77
3. zář 2010

@sherry28 🙂 ...vidím, vidím, sleduju se zaťatýma pěstma 😀 .jsi zlatááááá, moc děkujíííííííííííííí 😵 !!!!!!!!
písni mi pak prosím do IP náležitosti pro zaplacení 😉 .hned v pondělí penízky odešlu 😉 🙂 .

matova
3. zář 2010

ahojte 😀 😀 😀 😀 😀 som doma 😵 😵 😵 😵 😵 😵
tak zatiaľ mi dr. nerobil vyšetrenie pohmatom, tak neviem či sa niečo zmenilo či nie, podstatné ježe sme doma 😀 .
Poslal ma na CTG- srdcové ozvy ok, kontrakčná činnosť žiadna a krivka je vraj tak pekná že by pupočná šnúra nemala byť utiahnutá ale celkom voľná, tak super. Mám sa samozrejmä šetriť, čím viac oddychovať...a hlavne vydržať min do 38tt 😕 . ďalšie vyšetrenie až okolo 20.9. 😨 , ešte sa dohodneme presne telefonicky. Ale budem musieť telefonicky za mojim gynekológom kôli vypísaniu materskej dovolenky, tak neviem či ma bude chcieť kuknúť ešte, dúfam že sa nič nezmení a vydržíme 😉 .

ined77
3. zář 2010

@sherry28 🙂 ..tak to jsem ráda, že tu nemusíš sedět jen kvůli mě 🙂 ...zrovna jsem říkala MM že tě chuďátko ještě obtěžuju místo aby jsi mohla odpočívat 😅 .
ale jsme moooc rádi 😵 .krásný závěr dne 😵 .

matova
3. zář 2010

kukám že ste tu tak
ined: gratulujem ku kočiariku 😵
sherry: good job 🙂

ined77
3. zář 2010

@matova 🙂 ..a další super zprávička 😵 😵 😵 .
párada, jsem moc ráda že je vše v pořádku 😵 ...vy to holky dotáhnete zdárně až do přirozeného konce 😵 😵 😵 .jste šikulky 😵 .

a já mám vlastně ještě jednu zprávičku...mimísek už kopká 😵 😵 😵 .
poprvé mě trknulo 1.9. večer, tak jsem čekala co bude dál a dnes po o už to bylo úplně jasné...kopkalo a kopkalo 😵 😵 😵.

ined77
3. zář 2010

@matova 🙂 ...děkujeme 😵 !

já už povalím do hajan..na mě je už celkem pozdě, ale mám takovou radost že snad ani nebudu moct usnout 😀 .
ty také neponocuj!!!máš odpočívat!!! 😀
dobrou noc a ať vás blešky(ne)koušou celou noc 😵 😀

sherry28
3. zář 2010

@matova hlavně, že ty jsi na tom líp 😉 a pupeční šňůrou tě neměli ani zatěžovat 😕 a strašně ti závidím, že už jsi 34tt, taky bych to brala, už mě to břicho nebaví nosit 😀

sherry28
3. zář 2010

já už taky frčím, všechny povinnosti splněny 😵 😀 vyhráno a objednáno 😉 tak dobrou noc všem 😉

matova
3. zář 2010

ined: jéééé, super 😵 kopkáčik malinký, dobré sníčky želáme 😉

neviem čo bude robiť po 40 tt sherry 😉 , ale ja vraj pôjdem ešte zemiaky kopať, povedal mi mm 😠 😝 😀

všetkým pokojnú noc, ja ešte dočítavam a trepem do seba neskorú večeru- žltý melón, banán, mandle a lieskové orechy- mňam 🙂

matova
3. zář 2010

sherry: neboj, nenazdáš sa pri tých svojich šidlách a zrazu budeš v 40tt 😀 😉 . Ani mne to nepridáva, mám pocit že väčšie už ani byť nemôže a fučím ako lokomotíva 🙄 😀

ined77
3. zář 2010

@sherry28 🙂... 😵
@matova 🙂 ... 😵 , já zase závidím vám že už jste tak daleko, i když u nás ještě že tak..bydlení atd. 😉 .
no snad tu budeme po 40tt brambory kopat všechny 😵 ...teda já alespoň obrazně 😀 .
super večeře 🙂 ...já měla čoko holandii jogurt a hrozno 😵.... 😀, vitamínky mimískovi 😵
a už taky raději jdu, brou brou 😵

matova
3. zář 2010

prchalka: jejda píchanec- ja už to zanedbávam, v podvedomí mám že máme prísť až keď bude mať 2r, musím tam zavolať aké očko má dostať vlastne a možno sme už aj dačo vynechali 😅 😔
gina: aj môj mm vkuse prepína tie programy, z každého rožku trošku... 😉
ined: Netráp sa s tým nerozprávaním- ah my sme boli na neuro, vravela dr. presne to isté o spájaní slov v 2r., a že mu mám riekankovať a spievať a robiť sa že mu nerozumiem....však odkedy sa narodil sa mi huba nezastaví čo len s ním vkuse komunikujem. A teraz behom týždňa zrazu vypotil 5 nových slov, za posledné 3 mesiace ani jedno. Mne sa zdalo že po trojkách sa snažil oveľa viac a došli do toho päťky a úplne zostal zabrzdený. A teraz sa mi zdá že ako prestávajú tie bolesti (hoci jedna päťka ešte zlostí viac) tak sa akosi rozrozprával 😅 . Na cestu chce vbehnúť takmer vždy a ešte sa snaží vymaniť svoju ruku z mojej 😠 😉 A kočiarik, no bolo by to super, je fakt pekný a asi naozaj lepší ako ten náš- len ako by sa dopravil až sem? my sme akosi s mm ani neuvažovali že by sme poriadili druhý. Keď sme chodievali do mesta na kontroly s malým, tak sedel vo vajíčku, ktoré sme preniesli až k dr...
Ja si stále myslím že nejak po vonku už nebudem uspávať ako šimonka ale ktovie, keď on chce furt po vonku behať... 😕