Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
21. říj 2010

@prchalka : ja som to videla na stranke MMB, dodavaju to ale nenafukane. Nie je to tazke nafukat ked je to taka tvrdena guma? 😲

liviaf14
21. říj 2010

ahojte baby, môj malý už viac ako 3 mesiace v noci veľmi zle spáva, má taký slabý, akoby plytký spánok, budí sa pri každom otočení v spánku, často sa uspáva na prsku, keďže väčšinu noci spíme spolu. takisto aj cez deň má často takýto o ničom spánok, a spí nanajvýš 45 min. , často aj menej. je toto zo zúbkov a takto dlho to trvá? od narodenia sme mali reflux, na konci 4. mes. nám skončil, vtedy veľmi dobre spinkal, ale od konca 5. mesiaca sa to takto otočilo a nie a nie nám to skončiť.
zabudla som napísať, že zatiaľ nemáme ani 1 zúbok, len slintáme, drhneme si ďasienka, inak nič.

gina333
21. říj 2010

@liviaf14 : moze to byt od zubkov. Nam tiez strasne dlho isli zuby, prvy jej vysiel ked mala cca 7 mesiacov a od 3 sme sa trapili. 😒 Skus dat Vibrucol cipok, ja som davala Chamomillu 15 CH. 😉

liviaf14
21. říj 2010

@gina333 diky za odpoveď. občas som mu dávala panadol sirup, od bolesti, ale pomohlo to len niekedy. vyskúšam, diky moc.

gina333
21. říj 2010

U nas sa spinka, 🙂 vonku poletuje sneh, no som z toho ohromne " vytesena." 😲 😠

ined77
21. říj 2010

ahojky 🙂 ,
dnes budu stručná 🙂 ..noc fajn..dokonce už to vypadalo večer i na zaspání bez dudlíku, ale pak si tam matýnek hodil bobše, začal kňourat a vztekat se a že kukík kukík 😝 ..tak nic no 😅 .
jinak noc fajn a budík dnes až v 7h 🙂 .
ráno jsme jen vyžehlila dle plánu a šlo se ven...jak se později ukázalo na nákupy 😀 .šli jsme s kámoškou a se sylvinkou a ona sháněla nějaký svetr či co.tak jsme zrobili razii po vietnamských obchodech 😀 ...jeli jsme i busem do dalšího teritoria, ale nic.akorát já jsem ulovila pro matýnka super čepici, teploučkou za 100kč a 2 rukavičky..jedny palčáky a jedny prstíkové..oboje po 29 kč 😉 .dnes už je fakt kosa 😕 , takže všechny podzimní čepičky šly do prádla a vytahujeme zimní 😉 .
jinak koupě bytu se blíží, smlouvu jdeme podepsat 29.10. 🙂 ..teď ještě záleží za jak dlouho vyklidí byt a my doufáme že hodně brzy a můžeme se směle pustit do práce 🙂 .na katastru je vklad povolen, tak snad toho 25tého bychom mohli mít pěnízky na účtu 🙂 .tak bychom to za ten listopad stihnout mohli a na konci se nastěhovat už do hotového 😉 .no však už jsem si říkala, že bych měla pomalu začít kupovat dárky ať pak nelítám s břichem na poslední chvíli 😨 ..už jsme i vymysleli zhruba co koupit..teda samozřejmě matýnkovi 🙂 ...autobus lego duplo a kuchyňku 😅 ..myslím že je to fajn dárek i pro kloučka 😉 .pak samozřejmě nějaké knížky a pár maličkostí..asi zase nějaké to auto, kostky a pod. 😉 .co vy? už víte🙂.
no tak to jsem zrovna stručná moc nebyla, ale zkraje mi ani nepřišlo, že toho bude tolik 😅 .
tak jdu kuknout jak u vás 🙂 .

ined77
21. říj 2010

@gina333 🙂 ..takovéhle zvřátka máme i v herně, ale matýnka to teda nijak nezaujalo 😒 ..mně se to teda líbí moc, ale u nás by to asi byl lapač prachu 😝 .nafukovat se to určitě pumpičkou 😉 .
i u nás dnes cosi poletovalo, pak začalo pršet a během 5 minut zase svítilo slunce..no jak u blbých na dvorku 😅 ..ale kosa je fakt řádná 😒 .

@prchalka 🙂 ..no vidíš, taky bych si mohla zase nafouknout gym balon 😉 ..matýnek teď na něm řádí v kroužku..on se teda po něm nevalí, ale bubniúje na něho a honí ho všude 😀 .akorát my máme ten menší, bohužel teda...na něm si moc neposkáču neboť se bojím, že pode mnou rupne 😀 .
a vy to zvířátko využíváte hodně?teda jestli si s ním čorí hraje ráda 😉 ..my jak máme toho houpacího koně, tak ho občas matýnek vytáhne, ale že by na něm rajtoval nějak často, to ne.přitom na očích ho má pořád 😉 .

no ano, sherry už by mohla být s elískem pomalu doma 😵 ...no ale asi je pustí až zítra, pokud počítám dobře 😉 .

@anta 🙂 ..no jo, to vstáváni prdítkem vzhůru máme také často...to je pak vyloženě slzavé údolí 😅 .
ani u nás se nepapká nic moc dobře 😒 ...ale vše nezdravé, to by mu jelo 😒 .

gina333
21. říj 2010

@ined77 : ja v poslednej dobe nic nerobim iba hracky zhanam 🙂 este ma aj narodky, mam pre nu kuchynku a knizky, svokra jej chce kupit kocik, na Vianoce som vyhliadla drevene pexeso aj puzzle, babiku, toho gumeneho konika ako ma Cori, supernu sanitku kde je aj pacient, no je toho dost. 😉

prchalka
autor
21. říj 2010

Udoláno ve 13h. Odpol musím do města pro prachy - přijde nám do 24h ta postel pro malou a samože tady není ani kačka a MM dnes nedorazí, tak jsem umluvila švagrovou na pohlídání. Stejně jsem chtěla, aby dneska přijela, jinak bychom se doma asi ukousaly a takhle mám aspoň důvod jí sem vytáhnout.
Vánoce nevím.. jako vůbec. Já bych nejradši nesháněla nic a vždycky to tak do poslední chvíle i je 😖 Škoda, že nejsem Jehovista... 😅
@liviaf14 Ahojky, no to není veselé. Zoubky to být můžou, nám vylezl první asi v 7 měsících. Ale buntoší mi se spaním až od jednoho roku ☹ Jestli to tak je budem s jistotou vědět, až všechny vylezou ☹ My používaly Viburcol čípky - každý večer jeden do prdky, někdy to bylo lepší, někdy nic-moc, ale fungovalo to. Tak ať se moc dlouho netrápíte! 😵

prchalka
autor
21. říj 2010

@gina333 Švagrová už přinesla koníka nafouknutýho, myslím, že to nedalo moc práce 😉
@ined77 My máme balon velkej (to jsem využívala, když byla mimino) a teď i ten menší pro ní a ten je do 100kg, tak to by tě unést mohlo, ne? 😀 Koníka si všimne taky jen občas.. 😖

gina333
21. říj 2010

@prchalka : dik za odpoved, no aj ined pise ze toho konika Maty moc nemusi, tak ste ma od kupy odradili. Neva, ved je tolkooooooo hraciek co sa my pacia. 🙂 Nezabudla si nahodou na fotky? 😵

ined77
21. říj 2010

@gina333 🙂 ..jj, hraček je moc a krásných, ale taky to stojí peněz jako želez 😅 .ty dřevěné hračky mám moc ráda 🙂 ..matýnek dostal loni k vánocům dřevěný vláček medvídka pú a hraje si s ním dodnes..to je fak zabaví i na několik let 😉 .
a kolik ten gumový koník stojí prosím tě? 🙂 nechce se mi to hledat 😅 😎

@prchalka 🙂 ..já myslela, že už tu novou postel dávno máte 😅 ..tak to jsem fakt zvědavá jak se bude čorí spinkat 🙂 .
jehovisti neslaví vánoce? 😅 ...to já bych se vánoce teda nevzdala..sice je máme takové nic moc spojené s duchovnem, ale i tak je mám ráda 😅 🙂 .a co máme matýnka tak ještě víc 😵 .akorát letos to budou první bez mého taťky 😢 😔 .
jo ten menší je až do 100kg???no tak to by mě opravdu mohlo unést 😀..tolik opravdu zdaleka nemám 😀, naštěstí teda 😀.a doufám, že ani mít nebudu, ale to určitě ne 😀.to bych byla asi rekordmanka v počtu přibraných kil v těhu 😀.a o to opravdu nestojím 😝 😉.
no a koník..právě...místa to zabírá, prachna to sedá a není to už kam všechno dávat...my máme doma vyloženě hračkářství 😅..a to ještě budou vánoce 😝.i když vy toho koníka můžete aspoń vyfouknout 😉..já toho našeho leda tak vykuchat 😀.

@liviaf14 🙂 ..u nás se to táhlo od 4.měsíců..první zoubek byl až v 10m 😅 .vyzkoušej ty homeo, třeba vám zaberou 🙂 .kdosi tu radil i jantarový náhrdelník, ale zkušenost s tím osobně nemám a ani tomu popravdě moc nevěřím 😅 .
více méně u nás nějaké zlepšení proběhlo až okolo 2.roku..ale zdaleka vyhráno nemáme 😝 .
tak držím palečky ať vám něco zabere a vyspíte se alespoń o trošku více než doteď 🙂 .
jo ještě matova 🙂 tuším vzpomínala jednou nějaký krém či mast jakoubek? 😕 ..prý se to maže i na líčka 😨 ..ale to už si vzpomínám opravdu matně, ale v lékárně budou určitě vědět 😉 .

pro jistotku se rozloučím...čekám už každou chilku matýnka 😉 , tak všem krásný den a dětičky ať jsou hodné 🙂 .

gina333
21. říj 2010

@ined77 : http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9395706&tab=1 tohto som pozerala. 😵

Sophi uz je hore, o chvilu pojdeme na nakup, je vonku dost zima asi jej vytiahnem zimnu bundu. 🙂

ined77
21. říj 2010

@gina333 🙂 ..kuji, kuknu 🙂 .
my už máme zimní bundu vytaženou dobře přes týden 🙂 ...akorát někdy odpoledne jsem matýnkovi dala ještě podzimní, ale ty rána bývají už fakt studené 😒 .

ined77
21. říj 2010

ježiš u nás sněžoprší 😲 😲 😲 ..ale jak 😲

liviaf14
21. říj 2010

veľmi pekne ďakujem za rady a odpovede. no som zvedavá koľko budeme takto ešte fungovať. 😅

gina333
21. říj 2010

@liviaf14 : nemas zac, my sme s tym tiez vsetky presli 😉 este aj teraz sa my malokedy stane zeby prespala celu noc. 😲

K tym hrackam este, strasne sa my paci toto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6047751&tab=0. 😵 😵

barunka_1
21. říj 2010

Ahoj, tak to dobre poznam, momentalne tym prechadzame, maly place, krici, mam ho stale na rukach. Davam mu Calgel a Ibuprofen, hlavne na noc a nastastie prespi, ale dni su niekedy lepsie, inokedy cele preplace. Ale nedavam ho na noc k sebe, ked sa zobudi, pohladim, dam dudlik a ulozim, niekedy si dost poplace, ale zaspinka. Mozno to je zubkami, alebo chce byt skratka na rukach a mojkat sa. Skus ju nevyberat z postielky, pohladkaj, pomojkaj, ale odid. Ked place, pockaj 3 min a chod znova, takto stale predlzuj minuty. Nam to velmi pomohlo. Predtym bol aj kazdu hodku hore a ukludnilo ho len prso. Ma 13 mes a budi sa okolo 4tej-5tej. Pevne nervy Ti prajem. 🙂 😉

liviaf14
21. říj 2010

vedela som, že mi poradíte...... 🙂 ja nie som náročná, mne stačí keď sa bude zobúdzať tak po 3 hoďkách, ale tie 1,5 hod. intervaly sú strašné toľko nocí po sebe ☹

barunka_1
21. říj 2010

pre Gina333- konecne vidim, ze ma niekto Sophinku s ph, bo aj my mame a vacsinou su s f. tak pozdravujeme. 🙂

gina333
21. říj 2010

@barunka_1 : dik, mne sa to tak viac paci 🙂

barunka_1
21. říj 2010

aj nam, len vsade musim hovorit, ze je s ph...hadam, nam to nebudu vycitat...

ined77
21. říj 2010

ahojky podruhé 🙂 ,
klučíky jsem zrovna odvelela na procházku 🙂 a jdu se podělit o naši radost..teda 😅 ..dnes máme asi zatím super den, protože jsem se dozvěděla že penízky za baráček budou už zítra max v pondělí na účtu a máme komplet zařízenou tu kuchyń 🙂 ..se vším všudy nás to vyjde na 25000kč 🙂 ..což je za hubičku..za práci si kamarád vezme až směšnou částku 😕 , ale říká, že si ještě něco dobere v naturáliích u MM v hospodě 😀 ...takže super 🙂 .a 29.10. v 17h jdeme podepsat kupní smlouvu na byt 😵 .
tak od pondělka začnu pobíhat po obchodech 😝 ...musím sehnat matýnkovi a kačence pokojíček a koupit myčku, sporák a digestoř 🙂 .snad se nám někde něco nezadrhne 😔 .
vím, že to sem nepatří, ale snad se nebudete zlobit, že se vám tady vypisuju 😔 😉 .

@gina333 🙂 ..ta sanitka je boží 🙂 , ale docela teda drahá..no ale to je u nových hraček vždycky tak 😉.

anta
21. říj 2010

Ahoj holčinky, mně dneska dítě nespalo, ale pohoda až na to, že mi bojkotuje obídky, tak jsem ho nechala jako správná krkavčí matka pěkně vyhladovět, žádné sladkosti, prostě nic nedostal a to byste koukaly, jak obídek do něj po dvou hodinách pěkně zajel 😀 😀 😀

gina333
21. říj 2010

@anta : to mas riadne pevnu volu, ja to vzdy vzdam, som rada, ked aspon nieco ma v brusku. 🙂

@ined77 : ta sanitka je jeden z mojich favoritov na Vianoce 😀 Co by to sem nepatrilo? Je to super, ze vam to ide ako po masle s bytikom, tesim sa s tebou potom vsetko pekne pofot nech to aj my vidime. 🙂 🙂 🙂

U nas teda bola dnes riadna zima 😒 asi sa s babim letom uz mozme rozlucit. 😲 Dievcata sa hraju, idem sa rychlo osprchovat kym ma nepotrebuju. 🙂

prchalka
autor
21. říj 2010

Tak jsem dneska i něco nakoupila, opět oblečení pro ní. Loučím se, myslete na mě, mám dneska službu, to zas bud noc, hlavně se bojím toho bobše, teď o něm zase mluvila a za celý den nic, tak to máme jasný 😖
Jdu si pak hned lehnout.. dobou noc! 😔

gina333
21. říj 2010

Baby, mne sa ta babovka vydarila 🙂 🙂 🙂 🙂 dakujem lehne za recept a sherry za dobre rady. 😵 😵 😵 Tu je dokaz

matova
21. říj 2010

Ahojte, nestihnem dočítať, len chcem napísať že super že malý má zuby vonku lebo keby aj toto ho trápilo tak už fak neviem...noc hrozná, keby aspoň šimon ráno dlhšie chrňal..., kojenie chaos, malá raz pije pekne, inokedy po troške a pomaly by aj každú hodinu pila (a to hlavne večer a vnoci), medzitým grgáme, nosíme, zvraciame, podozrenie na reflux, hádam povyrastie z toho. Mr. Monk je proste veľký Mr., odkedy som šla do porodky nespal ani raz cez obed v posteli doma (len náhode ak sa šlo niekam autom...), takže doma je to na mašľu- kombinácia vzdoru jak remeň a únavy, fakt chcvalabohu že eše zuby mu do toho nelezú...a možno by sa nechal ubolený nakecaťna spanie...ja neviem...
ale malinká je taká chutnučká, keď na ňu kuknem, hneď mi je lepšie 😉 , aj keď vnoci by som najradšej na ňu nekukala ale spala 😀 🙄 😝 😔 😀

inak strašné čo sa deje- s tým zmiznutím Aničky 😔 😔 😔
ined: fotečky som si kukla, kásne, a Maty už nacvičuje s kočíkom pozerám 😵

anta
21. říj 2010

@gina333 - to se musí, protože jinak abych se mi tady tláskal sladkostmi a k obědu nic a pak aby tady řval od hladu odpoledne, no to raději nechám hároše vyhladovět, dokud mám sílu 😀 😀 No chodil po bytě, slintal jak bernardýn a já za ním a funěla jsem jak boxer, aby si nic nevzal 😀 😀 😀 Opravdu veselice to byla. Jinak před spaním dva hysteráky, ukázal tatínkovi, že umí být "zlatý" 😀 😀 😀

gina333
21. říj 2010

@matova : joj moja, tak sa to stale u vas nezlepsuje. ☹ Nechcem ta strasit, my sme sa s refluxom trapili skoro 7 mesiacov, dufam, ze u vas sa to nepotvrdi. Mala musi byt krasna, uz si ani neviem predstavit taky vonavy, maly batoztek tulkat k sebe. 🙂

Sophi spinka, idem ochutnat moju babovecku. 😵

Peknu noc prajem. 😔 😔