Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
11. kvě 2010

konecne sa spi aj u nas 🙂 Idem k Natalke a vyrutit sa k telke.

Peknu noc vam vsetkym. 😔 😔

matova
11. kvě 2010

Hurá, malý spí- cez obed spal 1:20 a o 19.30 ešte vymýšľal v posteli- to už som sa rozrevala uťahaná jak kôň- robila som mŕtveho chrobáka otočená nakoniec už chrbtom jak mi pchal prsty do tváre kde sa len dalo 😝 .
Šimonko dokopy nič nezjedol, zato ho dnes švihlo celkom 5x ☹ . MM prišiel keď sme boli vonku, len na wc som si odbehla- malý spustil rev...to ako ja už fakt niekedy nemôžem 😔.
Problém s návštevou vyriešený- som bola asi úplne mimo, lebo som vlastne neskoro prečítala smsku že príde, takže prišla už dnes- do absolútneho neporiadku-nemala som ani upratané z raňajok etše, práčka bežala....hračky rozmetané, kopy vecí všade dookola-no hrôza, pohostenie žiadne 😒 . A teraz ide hokej a ja mám ísť žehliť- sa mi fakt už nechce.

prchalka
autor
11. kvě 2010

Tady se nejvíc kecá, když tu nejsem 😕
Usnutí trvalo o trošičku dýl, nedivím se, odpol celkem dala 2.30 😨 Minulých pár dnů mi po vypití mlíka řekla "eště", tak jsem jí dneska přidala odměrku, načež mi nechala 60tku.. 😖
Nějak tu podezřele pár lidí straší s tím divným poo spaním-nespaním 😕
Já už se vidím, jak zas budu ráno totálně rozlámaná, už teď mě všechno bolí! Vlastně jsem i zapomněla, co jsem všechno chtěla 😅

prchalka
autor
11. kvě 2010

katzi, gina: Taky jsem mrkala na ty šatky, ale v rychlosti, bylo to nějaký pomalý a hlavně - v tomhle bych vypadala jak tele 😅
gina: Domů s řevem... hmmm, škoda, že jim to člověk v té chvíli nevysvětlí! Musíš si sebou brát nějaké úplatky - sůšu, křupky, aby na to rychle zapomněla, šupnout do kočáru, něco do ruky a jedem 😉
matova: Baby jedny, ať se starají o sebe!! Ale potěším tě - taky mám všude kopky věcí 😝
sherry, matova: Ti kluci vaši fakt vyvádí přes den a v noci spí... co to je? No abych se nedivila, až nám taky začnou lízt 3jky 🙄
ined: Kolikže jste spali dneska??? 😨 😨 😨

prchalka
autor
11. kvě 2010

matova: Fakt soucítím a myslím na tebe. Ten Šimonek, to je dílo, cvičí to s ním nepěkně ☹ 😢 😢 Jo a čorí usnula asi 20.25. Po mlíku jsem jí chvíli hladila na klíně, pak položila do postýlky a když se mi zdálo, že dobrý, jdu pryč, že vymyju lahvičku a řeknu MM, ať hlídá a ona začla mamííí mamíííí, tak jsem tam u ní pak ještě asi 10min seděla a držela za ruku, nic hroznýho, měla zavřený oči a poctivě se snažila usnout 😅
Všem brou noc 😔

prchalka
autor
11. kvě 2010

Čas na změnu 😉 😅

matova
11. kvě 2010

prchalka: fakt je to zvláštne že Marek od Sherry aj ten môj takto bojujú cez deň a vnoci celkom fajn, u nás sa to ale pohoršilo aj vnoci, no aj tak lepšie ako kedysi 😉 .
dík za pochopenie,ja zas hrozne súcitím keď sa často budíte alebo ke´d napíšeš že začne pišťať, vrieskať....joj. Ja už som bola dnes úplne nešťastná - pri návšteve poo už som si fakt pripadala ako blbec, čo nič pomaly nezvláda 😔 . Ešteže som sa rýchlo hodila do riflí miesto pracovných teplákov 🙄, ale fotky-to teda bude niečo, dúfam že mi nejakú pošle 😀. Ešte ma dorazil aj mm keď došiel domov a pohľadom po izbách zhodnotil situáciu- to hovorilo za všetko 😢.

ined: to isto nieje 4h spánku u matyho poo ale nejaký preklep, na to dám krk 😉

sherry: býva ti ešte zle? mne začalo byť vnoci alebo večer zle- na odpadnutie- alebo aj ráno 😕

matova
11. kvě 2010

jeje prchalka: a fakt sa čorí na teba podobá 😉

gina333
12. kvě 2010

dobre rano 🙂
u nas konecne paradna noc, bola hore iba raz o 3:10 a vstavala az 6:40 takze som vyspata ako nikdy predtym. 😵 😵 😵 Samozrejme, ze vonku leje 😒 😒 😒 takze na trh asi nepojdem.

prchalka: vcera nezabral na ten rev ani kornut zo zmrzliny ani caj, no proste chcelo sa jej jacat cez mesto. 😉

matova: mas aj moj sucit moja, fakt ti Simonko da riadne zabrat, hadam to aj tvoja navsteva zistila, nestihas pri nom 😝 😝 Uz len verit, ze druhe mimco bude ako anjelik. 😉

sherry28
12. kvě 2010

dobré ráno 🙂

matova: mě zase odpadli večerní nevolnosti, ale ranní jsou stále, večer mi není špatně od žaludku jako spíš z vyčerpání a únavy, ale ráno je mi na zvracení stále 😠

co se týká Marečka, tak dnes byl vzhůru od 04:00 do 5:50, ale dneska měl oči dokořán a moc si nepovídal, pozoroval mě z 5cm a furt jen koukal 😨 pak si hrál s mojí košilí 😕 no žádný řev, ani monolog, jen potichý pozorování, který zase trvalo dvě hodiny 😅 ale co dělá přes den, to je síla, já nemůžu vůbec nic 😠 nejhorší je, že on nikdy takový nebyl, vím, že mu lezou trojky, to je jednoznačný to vím na 99,9%ale on na mě furt visí, vyloženě chce jen nosit, nechce ani k MM, prostě u nás jsou teď hrozný scény a nejen doma, venku se mi z ničehonic začne válet po silnici a kope nohama, jak se vzteká, když není po jeho 😅 také mě napadlo jestli u něj už neprobíhá období vzdoru 😕 každej kdo ho zná se diví, on nebyl nikdy kliďas, ale byl usměvavý a teď jenom brečí a vzteká se 🙄 ale asi ty zuby uvidíme až budou venku jestli nastane nějaká změna, doufám, že bude mít do konce prázdnin všechny venku 😉

no běžím, už máme na spěch, musím se ještě namalovat, aby se mě lidi nelekli 😀

gina333
12. kvě 2010

sherry: aj u vas sa to akosi kazi. 😒 😒 😒 Sophi tiez ma take chvilky, ked napr. nechce caj od nikoho zobrat iba odomna, ale naststie to nie je casto. Ja vlastne preto s nou chodim aj kazdy den ku svokrovcom, aby sa okolo nej krutili aj iny nie iba ja. Zatial to nastastie funguje, dufam, ze to tak aj ostane, a nebude zavisla na mne. 😉

Uz ani neprsi, tak asi utekam na tu trznicu. 😉

lehna
12. kvě 2010

dobré ráno,
my se vykulili v 8!!!, chápete to? 😵 😵 . a spal celou noc s dvěma probuzeními, ve 21,30 a pak v 3,45-dostal m,íko a spal do 8!.
jsem krásně vyspaná, po roce 😅 .
dočtu později,jdeme snídat 😉

prchalka
autor
12. kvě 2010

Dobré ráno,
u nás jsme se probudily už po 2 hodinách 😒 Nějak jsem měla pocit, že se jí snad nechce spát... to jsem měla bobky! 😝 A pak se probrala ještě asi 2x, nakonec vstávala 6.30, nějak jsme ještě zaspaly spolu..
No jsem zvědavá na 3jky, jak to tu čtu 🙄

katzi
12. kvě 2010

ahojte,

u nás noc: no šlo to: v 23h dudel, v 1.30 dudel, v 5 h mlíko, jenže po tom mlíku už pořádně tvrdě neusnula, převalovala se tam až do 6h, kdy jsme vstávaly 😝

Dnes budeme mít zase akční den - čekáme velkou návštěvu - 5 mamin (mojich kamarádek) s 8 dětma ( to jsou ti, co s nima jezdíme na ty dovolený v létě). Přijdou k nám na kolaudačku, někteří u nás ještě od rekonstrukce nebyli. Byt projde zatěžkávací zkouškou 🙂 Od rána uklízím, vařím oběd pro všechny a mezítím pacifikuju nedospanou Aduš 😒

Dnes budu zase až večer. Mějte se zatím fajně 😵

gina333
12. kvě 2010

Uz sme doma. Za kvety som zaplatila cely majetok 😲 😲 😲 iba dufat, ze nevykapu ked ich zasadim a budez nich nieco. 😉 Dnes by som chcela ist na zahradu ich zasadit, ak poo nebude prsat, lebo vyzera vseliako.

lehna: ze si clovak lepsie citi ked je vyspaty? 🙂

prchalka: veru, Cori ako by ti z oka vypdla. 😵

matova: krasny dnik je pred tebou, a mam rada ked u nas je taky frmol. 😵 😵

sherry28
12. kvě 2010

však prchalce čorí vypadla 😉 ale ne z oka 😀 😀

děláme oběd dnes nic náročného, jen polévka a kašpárek 😉

katzi:teda to je nějak moc ne?hlavně se hezky bavte, ať dětičky nezlobí 😉

beisis
12. kvě 2010

Ahoj, no na dásničkách se mu dole začínají dělat bouličky. Tak to asi zoubky budou. Spíš mě trápí to, že když dostane ten svůj histerickej záchvat, tak ho neutišim. Nejhorší je, že občas je tak histerický, že odmítá i jídlo. Snad se to brzo srovná. Poslední dobou mě budí, protože pláče chvilkama i ze spaní. Mám poslední dobou to dítě opravdu neštastný :(

gina333
12. kvě 2010

sherry: 😀 😀 😀

beisis: Mojej Natalke vysli prve zubky ked mala 3 mesiace. Prajem hodne sil, nechcem ta zarmutit, ale kym vyjdu vsetky zubky tych tazkych dni este bude viac. ☹

U nas sa uz konecne spi, idem si konecne trocha zasurfovat. 🙂

sherry28
12. kvě 2010

u nás spánek 😝 dneska zaspal brzy, ještě aby ne, když je od čtyřech vzhůru, jak usnul před tou šestou, tak byl stejně v šest deset vzhůru 😅 takže byl prakticky od čtyř od rána bez 20minut vzhůru až do teď 😕

gina: taky jdu se serfovat 😉 jdu kouknout na oblečení a ještě musím udělat objednávku avonu 😉

sherry28
12. kvě 2010

beisis: tak nezbývá než vydržet, mazat a popřípadě dát i ten nějaký sirup na bolest 😉

prchalka
autor
12. kvě 2010

My máme trošku skluz, uspáno 11.40, přes oběd tu byla švagrová, pak jí vyzvedával její chlap, tak se nám spaní trochu posunulo, ale jinak dobrý, usnula jako vždy. Akorát mě trochu děsí, že naproti u sousedů starousedlíků začínají připravovat konstrukci na vrtání studny... Jsem zvědavá, kdy to začne ☹ 😖 😠

matova
12. kvě 2010

ahojte,
u nás bola fajn noc, až nadránom neviem o koľkej- ale už sa brieždilo malý vstal, šli sme na mlieko...a po ňom ležal a čumákoval už, ale ja neviem do koľkej, lebo som nakoniec vytuhla asi skôr 😀 . O šiestej už však vstával definitívne.
Doobedie- celé upršané, neboli sme nikde, všetko sme si spolu poprezerali a čo bude poo netuším. Kadí sa aj naďalej, vzhliadla som v sekunde že skutočne sa prerezáva aj tá dolná trojka, ktovie ako dolná na opačnej strane, to už sa nedalo nakuknúť. Bohužiaľ, spí už od 11:05, do večera to zas bude....mm príde dnes najskôr o 18h...
idem kuknúť ako u vás 😉

prchalka
autor
12. kvě 2010

No to jsou komplimenty! 😅 Já říkala, že musí být podobná MM, jinak bude chudák 🙄 Snad se to ještě srovná 😀
sherry: Nj, vypadla mi 😀
matova: Asi je to dítě i moje 😀
gina: No tak jste jely s muzikou, no 😅 Není špatný na sebe někdy upozornit a zrovna se jí chtělo 😅
katzi: Fíha, tak to bude akční den 😉
beisis: Tak to mě samotnou zajímá, jak to u vás dopadne a jestli něco vyleze! Já si myslela, to jí ještě nebyl ani rok, že už "něco" vidím buď na místě trojky nebo čtyřky dole - no, ale spletla jsem se, bylo to jen zdání a čtyřka vylezla až teď po více jak půl roce. Ale je pravda, že vím o jednom mimču, které už má v 8 měsících 7 zubů, je tady někde, takže nemožný to není. Ty první zoubky rostou docela rychle, tak pak se ozvi, až něco vyraší a drž se! 😉

prchalka
autor
12. kvě 2010

matova: My budem taky dneska dlouho samy, MM je daleko, tipuju to taky po 18h až, akorát u nás je klidněji, jak u vás ☹

prchalka
autor
12. kvě 2010

Dneska mi přišel balíček, objednala jsem čorí nové věci od jedné paní z obchodu na MMB, šáteček, větší bodyno a 2x punčocháčky, jako byly ty za nás - ty žebrované, je to 100pro bavlna a nádherně se natahují, na omak super, tak jí to pak musím zkusit, snad jí budou, vypadají prostě boží, max. dámě větší gumu v pase 😅

matova
12. kvě 2010

No žienky, ešteže tu ste, každé slovo povzbudenia tak dobre padne 🙂
Náš obed: cestoviny s mliečnou zeleninovo-syrovou omáčkou. Pred chvíľou som dala variť klasickú zeleninovú polievku.

sherry 🙂 : veruže to bude tými zubami u Marka- ja zas mám Šimonka takmer stále práve takého- proste zaberačka, ale jak mu vyšla koncom týždňa jedna z tých trojek tak bol zrazu jeden deň úplne kľudný-ako vymenený- úplne iné dieťa. A pozorujem že aj k mm by sa už aj ťahal, aj sa teší keď večer príde aj sa zlostí keď ráno ide do práce, len asi tie zuby ho k nemu do bližžšieho kotaktu nepustia, lebo tiež na mne visí ako klieštik. Oni tie deti u nás určite hľadajú záchranu od každého trápenia, veď sme väčšinu času s nimi 😉 . Ty to máš teraz ešte ťažšie o to že máš deti dve a musíš sa postarať aj o Lukáška, to si ani predstaviť neviem 😒 . Mne ráno zle už nebýva, večer to asi teda bude z únavy- nemám to každý deň, "len " každý druhý 😀 A čo je to kašpárek? 😕to je nfakt nejaké jedlo? 😲

besis 🙂: joj tak to bude u vás naozaj skoro. Ale útechou môže byť že to bude všetko za vami skôr 😉
lehna 🙂 - super noc, a ako ste to dobojovali včera do večera?
gina 🙂 : úplne máš pravdu, je fajn keď sa okolo dieťaťa krúti viac ľudí 😉. Aj po polhodinke je to úľava, keď človek nemusí dávať v jednom kuse pozor...Kytičky nech ti krásne porastú 😉
katzi 🙂 : no ty sio teda poriadne akčná, nečudujem sa že Adelka je také odolné dieťa 🙂

Mňa už dnes ale svokra fakt dorazila- je zlatá no ale- prichádza nejak čím ďalej častejšie akurát keď sa chystám malého nakŕmiť a do toho mi rozpráva kadečo...malý znervóznie, začne sa krútiť, nechce papať...a najlepšie je keď skonštatuje že ona už fakt nevie čo má variť 😠 😀. No povedz 😲 😀

matova
12. kvě 2010

prchalka 🙂 : jak bude nešťastná, veď ty si pekná žienka, máš krásne črty.
a super nákup, ja som si dokopy všetkého oblečenia aj pre mňa aj malého objednala doteraz len 3x a večer už mi mm povedal že už nemám nič objednávať 😠 😀 , chcela som ešte tehotenský pás a aj neskôr predsa čosi objednám pre bábätko 😉

sherry28
12. kvě 2010

matova. kašpárek=kaše, párek 🙂

matova
12. kvě 2010

prchalka: jak počítam tak počítam, buď zuby malému stihnú vyjsť všetky úplne na knap do pôrodu, alebo dokonca polezú ešte potom 🙄 . Len sa bojím aby sa ktomu čo tu so sherry zažívame cez deň zasa nevrátili noci z obdobia stoličiek to by ma položilo. Teraz je aký taký pokoj aspoň vnoci. 😉

matova
12. kvě 2010

sherry: jááááj 😀