Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
13. kvě 2010

beisis 🙂 ...to šimonka kousla moucha tse-tse ne? 😕 😀 tolik jsem nenaspala už dlouho 😀 ,super 😉

gina 🙂 ...aha,tak já myslela,že TM leží tzv.u tv a šlus 😅 😀 .ale tak přece jen pomáhá...už to,že děti zabaví nebo vezme ven hodně pomůže 😉 .
u nás se ''jen'' nakupuje(ale to má své blbé důvody,ne mou pohodlnost 😒 ),venčí,koupe a přebaluje.zbytek je na mě 😉 .
s MM matové 🙂 máš naprostou pravdu.při příchodu nového mimíska je největší potřeba obou rodičů aby dali staršímu pocítit to,že není odstrčený ☹ 🙂.tudíž by bylo fajn aby se tatínek zapojil a mohl se pak věnovat více šimonkovi,když m. 🙂 bude s mimískem 😢 .myslím teda 😅...teď jsem měla na klíně asi minutu sylvinku a jak to matýnek zmerčil,hnd se na mě začal sápat...děti na sebe prostě žárlí 😒

matova 🙂 ...bude to chtít ''radikální řez''...musíte si pořádně popovídat.pak už na to čas nebude ☹ .

sherry 🙂 .....hmmm,no bude to asi pěkný rachot ☹ ,ale zase nové hřiště je super 🙂 .

katzi
13. kvě 2010

sherry, gina: já taky aukruju. Ale oblečení ne, to spíš na MMB - líbí se mi, že se tam líp zadávám co vlastně chci (velikost, název, značka,...atd.) Na aukru spíš nějaké doplňky do bytu (třeba nějaké starožitné dózičky a tak) 😵

katzi
13. kvě 2010

jo ale jak jsem sháněla na MMB nějaké ty šaty, tak jsem taky zatím nic nekoupila 😒 Zatím to ale na nějaké pařáky nevypadá 🙂

sherry28
13. kvě 2010

katzi: nechci ti brát iluze, ale pro mě bylo pohodovější první dítko (Mára je fakt čert) 😉 ale nejspíš budu výjimka, která potvrzuje pravidlo 🙂

jinak můj MM udělá úplně všechno co mu řeknu, sám od sebe si akorát hraje s klukama, ale jinak nemá problém udělat nic, koupe se mnu pokaždé(teda on napustí vanu a já koupu a pak já oblíkám a on suší vlasy fénem) a připraví vše na koupání, běžně vytírá schodiště při službě a jiné, prostě stačí abych mu řekla a udělá 😉 nikdy bych po něm nechtěla mejt nádobí, nebo věšet prádlo a jiné domácí práce, dělám si to nejradši sama, protože vím, že si to udělám tak jak já chci (nejlíp) 😀 ale nastanou občas časy, že i nádobí myje, vysává atd. v tomhle si na něj nemůžu stěžovat 😵

ined77
13. kvě 2010

katzi 🙂 ...jj,přesně tak...i my jsme stále někde venku,takže hluk minimální 😉 ...akorát teda někdy při příchodu 😅
pláštěnku jsem koupila v textilní galanterii,tady u nás.mohli by ji mít i v hračkách,ale to nevím jistě 😉 .
gumáčky mám objedané z mmb,ale paní se zatím neozvala,tak uvidíme.ale je jich tam plno,tak určitě nějaké seženeme,kdyby tyto nevyšly 😉 .ačkoliv byly nové a za super cenu se spidermanem 🙂 .
do tesca chci jet v pátek...na bodýnka,pyžamko,slípky(budeme trénovat čůrání do nočníku 😨 ) a pro dárek MM, v neděli má narozky 😵 .ale ráda bych tam sama 😅 😉 .
ty jo,pubertu ještě nechej spát 😀 ...mně to stačí zatím tak jak to je 😀 .i tak se každý den těším až se odebere do fanfárie(že prchalko 😀 ).

prchalka 🙂 ...jo,prdopeč 😀 😀 😀
a víš co je to hovnasmet? 😀

sherry28
13. kvě 2010

katzi: i na aukru si můžeš zadat, velikost, od ceny, atd. krom teda tý značky 😒 ale mě se tam nakupuje dobře je tam větší výběr než na MMB 😉 jsem tam zvyklá, ale střídám to i s MMB 😵

gina333
13. kvě 2010

katzi: aj ja som vynimka so sherry, lebo Sophi je ako cert, kdeze bola taka Natalka 😀

Tak MMB sa my paci viac ako aukro, ale ani tam nic extra teraz nemaju. ☹ Sophi uz je hore, som rada, lebo o 14:00 mam kadernicku, za chvilu pride Nati este jej musim dat obed a ficim. 😉

sherry28
13. kvě 2010

ined: hovězí na smetaně 😵 😀

sherry28
13. kvě 2010

gina: no vždyť ty naši dva ďáblíci co jsou převlečený za andílky, jsou ve Střelcích, tak se nemůžeme divit 😀

katzi
13. kvě 2010

sherry, gino: to aby to bylo vyvážený a neměly jste to moc zadarmo to mateřství 😀 - když první dítě zlatý, tak druhý čert. No a my ostatní to budeme mít učitě taky tak - první máme ty rarachy a druhý budou ty zlatíčka 😀 S optimismem se nejdál dojde 😀

ined: aha textilní galanterie, to by mě vůbec nenapadlo na pláštěnku. Díky za tip. Já bych oboje chtěla koupit dnes, protože asi od soboty na celý příští týden pojedu s Adeli k mojí mamce k Olomouci. No a tam je vždycky škaredější počasí, tak ať jsme vybavené. No ale nevím, pořád nad tím přemýšlím, protože má být opravdu pořád hodně upršeně a já tam chci hlavně s Adu jezdit na kole (mám už pro ni sedajdu i helmu) a jsem zvědavá co na to řekne 🙂

katzi
13. kvě 2010

sherry: tak to zatím nemám tak vybádaný, že na tom Aukru se to oblečení dá taky tak vyhledávat. To musím ještě prozkoumat. Díky, někdy na to musím mrknout. Ať si rozšířím obzory 🙂

ined77
13. kvě 2010

holky,toto se stalo předvčerejškem v baráku,kde jsme před tím bydleli 😲 (ráno mi o tom říkal mm)
http://www.novinky.cz/krimi/199903-zena-ubodala...

sherry 🙂 ..ano 😀
ale teda ženy 😨 😀 ...neodrazujte nás a nechte nás prosím alespoň v mlhavém doufání 😀 ...
jinak já neaukruju,neumím 😀 ...ale mmb mám ráda a zatím ťuk ťuk ťuk jsem neměla s nikým špatnou zkušenost 🙂

katzi
13. kvě 2010

ined: to je hrůza 😲

ined77
13. kvě 2010

katzi 🙂 ..jj,má pršet a pršet 😢 .ty gumáčky bych měla ráda taky co nejdříve,ale zatím nic 😒 .s další paní mám rozjednaný obchůdek..chtěla jsem kalhoty a nabídla mi,že bude přidávat ještě další zánovní věcičky po chlapečkovi 😵 .tak jsem zvědavá a počkám si 😉 .
doufám že pořídíš 🙂 ...teď už bude pláštěnek velký výběr.já tu naši kupovala tak v březnu a to ještě toho moc neměli,ale máme pěknou-s opičkou 😀 ..to sedí že 😀
sedačku pořád řeším...hned bych jezdila na kole,ale bojím se jestli by matýnek souhlasil 😅 ...sedačka a ještě helma k tomu 😅 ...ale třeba by se mu to líbilo,akorát kam dám pak motorku? 😀 ..bez ní se nikam nejde 🙄 😝 😀

katzi
13. kvě 2010

sherry: už jsem to na tom aukru objevila jak se vyhledává do oblečení. Tak jsem zas o něco chytřejší, to se bude nakupovat 🙂 Jen kde na to vzít a nekrást 😀

ined77
13. kvě 2010

katzi 🙂 ...nutno podotknout že to byla rodina propitá jak žaluzia,ale i tak ☹ ...děs běs 😒

katzi
13. kvě 2010

ined: ty na kole a Matýnek vedle tebe na motorce 😀 Já jsem taky zvědavá, co na to Adeli řekne. Máme babičku 7km od mamky, tak bych tam chtěla s ní dojet (je tam pěkná cyklostezka lesem). Cyklosedajdu mám zděděnou po dětech od sestry MM a helmu půjčenou od kamarádky, tak i kdyby se jí to nelíbilo, naštěstí jsme nic neiinvestovali.

katzi
13. kvě 2010

ined: to je radost mít takové sousedy 😖 Buď ráda že se vás to už netýká.

katzi
13. kvě 2010

končíme - jsem povolaná do služby 🙂 TAk my vyrážíme na ty náupy. Mějte se všichni fanfárově 😀

sherry28
13. kvě 2010

katzi, ined: abyste si pak neříkaly, no zlatá Aduš, a Matýnek 😉 ne, já vám samozřejmě přeju hodné druhé dítko 😵
katzi: musíš vykrást banku, já se snažím nakupovat co nejlevněji, ale musí to být i hezké 😉

ined: hrůza, kor dyž se to děje poblíž, kde to člověk zná, jde z toho mráz po zádech 🙄

jinak já vozila na sedačce Lukyho od jednoho roku, hrozně se mu to líbilo, sedačku jsem měla vzadu za sebou, takže já kolo a sedačku s helmou mám akorát jezdit nemohu 😅 takže Marečka toto mine, pokud ho nevezme taťka 😒

sherry28
13. kvě 2010

a konečně se letos naučil jezdit Luky na kole bez pomocných koleček 😵 takže by to chtělo nějaký rodinný výlet na kolech, děda by mohl vzít Marečka na kolo a mě by mohl vést MM 😀 a Luky pěkně sám

katzi
13. kvě 2010

sherry: dobrý plán na rodinný výlet 😀

sherry28
13. kvě 2010

katzi: no ale ten neprojde u MM 😀 a co tu ještě děláš? 😨 nemáš už náhodou nakupovat 😉 🙂

ined77
13. kvě 2010

sherry 🙂 ..zlatý matýnek 😅 ???to ještě může být horší??? 😨 😅 😀 😀 ...ale ne,dělám si legraci 😉 .je to moje zlatíčko 😵
a že nevíš co jsem právě dělala? 😀 ...právě jsem mailem prosila švagrovou aby mi stáhla přihlášky pro AŠ 😀 ...nemám tiskárnu 😉 .
AŠ POHODA 🙂 ....prý naučí jezdit každého-slibují 😀 ...tak jen aby 😝 😀
jj,je to hrozné když se něco takového stane v okolí a zvášť když ty lidi znáš 😒 ...ať byli jakkoliv pofiderní 😖 ,,brrrr
a luki je teda šikulka 😵...já právě váhám skrz to plánované těhu 😅
to by mohl být opravdu netradiční pohled na váš výlet 😀

katzi 🙂 ...tak to máš super 🙂 .já bych musela vše koupit 😒 ...ale zase si myslím,že tohle by se dětem moho líbit 😉 .no uvidíme 🙂 .
tak se mějte také fanfárově 😀

ined77
13. kvě 2010

katzi 🙂 ...jo já na kole a matýnek vedle 😀 ?bych mu nestačila se svou fyzičkou 😀 😝 ...jede jak drak 😕 😀

ined77
13. kvě 2010

já už se také pro jistotu rozloučím 😉 ...už čekám bobečka každou chvilku 😵 .
ačkoliv bude-li pršet,ještě jistě nakuknu 😀 .
všem krásný zbytek dne 😵
večer dnes určitě nebudu...mám ordinaci a piglování 😖 ...teda to první je fajn 😉 😀
tak páááá

a ještě přece...k nabitému koleni jsem si přidala pěkné popálení na ruce od vřelého oleje 😒 ,ajtakrajta 😢 😅

ined77
13. kvě 2010

kdo neviděl,neuvěří 😀 ..maty pořád ještě spinká 😕 ...sám,v kuse už 2.15 😕 😅 ..ááááá už ho slyším,tak běžím,páááá
ale je to výkon co? 😕 😉

beisis
13. kvě 2010

ihned77: Ne on mi takhle spinká od porodnice. Já jsem mu ten režim nechala, aby spinkal hezky celou noc. Akorát přes den mi to většinou dává sežrat. O co je hodnej v noci to si zase vyřádí přes den. Že by třeba usnul tak nejdýl na dvě hodiny a to max za celej den.

sherry28
13. kvě 2010

ined: tak to je super, že s tou autoškolou hýbeš 😉 to víš musím tě popohánět, aby jsi na to nezapomněla 🙂 co nevidět můžeš otěhotnět a pak už bude pozdě 😉

tak běžím připravit další parfémy pro vystavení na aukro, dokud si kluci hrajou 😉 večer snad ještě budu, uvidím 😉 🙂

prchalka
autor
13. kvě 2010

MM s čorí odjeli na nákup a poštu, tak mám chvilku.... na žehlení 😀 😀 😝 Něco do sebe hodím a jdu na to, moc toho zas nestihnu!