Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
14. dub 2011

Dobré ránko všem!
Za nás - noc pár budíčků - mele a mele ze spaní... Neblinká, ale když jde po o, tak usíná až po desátý večer.. Blinkala jen jednou - přeplácala se u kámošky křupkama a doma to dovršil jogurt a zubní pasta... Asi.. Na levou pětku už nekoukám, ta je fakt venku, pravá, poslední! nevím - myslím, že fakt se dere... Do toho všeho, proč ne?
Řeší se pozůstalost, byt - byl nebo je na MP, ale pozor - je v domě u našich - sice dvě patra nad nima, ale... Oba jsme se shodli, že smůla, ale že na to prostě ani jeden nemáme - tam jít.. Tak asi pronajímat? Zatím..Jsou fakt strašný problémy s mojí mámou - takový zloby - kde se bere? Už mi to říkaly tety i babička, tak snad nejsem psycho jen já...

Děkuji všem za podporu!! JE to moc milé... V pondělí je kremace - jde MP a asi můj táta, já budu doma s Kikčou...
Bb jim včera v nem. spadla - nějak se předklonila a byla na zemi. Je tam asi podezření na mrtvičku? Nevím, uvidíme.
Jo a dnes operují dědu - tak snad to nějak dopadne.

gina333
14. dub 2011

dobre rano 🙂

@hancazivocich : to je dobry napad dat byt do prenajmu, alebo rovno predat. Tiez by som tam nesla byvat ak s mamou nemate dobre vztahy. 😒

Noc v pohode, nastastie ani nekaslala, ani nesoplikovala, spinkala do 6:40, takze labuzo. 😵 Vonku uz od vecera leje, to bude zase smutny den. 😲

prchalka
autor
14. dub 2011

Dobré ráno,
noc nic-moc růžového. Byla jsem tam 2x a už ve 22.15 😒 pokaždý brek, válení, funění a odcházela jsem vždycky tak po hodině a něco. A další řev 5.45 a už jsme nespaly. Ta si to umí vybrat pro maminku 😝

bufina
14. dub 2011

@prchalka No to je mně jasný... My sme fakt zatím zkoušeli jen ten Nurofen a už někdy před x měsícama u prvních zoubků calgel. Teď když ani ten Nurofen nepomáhal, tak sem si třeba říkala jestli tu nevíte o nějakých opijátech 😀 Kamistad sem koupila ale ten parchantík vůbec nechce otevřít pusu abych mu to tam namazala. Drží ju pevně sevřenou a řve... ☹

anta
14. dub 2011

Ahoj holčinky 😉 Tady je fakt hnusácky, mám v plánu si udělat radost. Koupit si nový telefonek, to mě baví nejvíc 😀 😀 😀 Honzík machruje s notebookem a jde mu to zmeťourovi jednomu. Seká dobrotu, tak z něj mám radost, se přiznám, aspoň že tak, všechno na mě nějak dolehlo, tak musím brzdit 😉
@hancazivocich - u nás to taky nestojí za nic, co se mámy týče, taky jsem si říkala, proč je vůči nám a Honzíkovi tak zatrpklá, je to děs 😝

prchalka
autor
14. dub 2011

Tak solná jeskyně nebyla.. přišla tam školka, ale chvíli jsme tam pobyli aspoň v hracím koutku. Líp to dopolko uteklo.
@bufina Tak snad si dá říct a otevře 😉
@anta Ale už je snad líp, jak včera!
@gina333 No vidíš, aspoň ten kašel netrvá 😉

sherry28
14. dub 2011

ahoj ženy 🙂
dlouho jsem tu nebyla, s Marečkem jedu v pátek na ORL(vypadá to u něj na zduřelou mandli a nejspíš bude muset ven) 😖 Luky zatím na operaci nebyl, stále čekáme až bude absolutně zdráv 😅 a Elík nám roste a roste 😉 už baští oběd, svačinu, večeři (zatím jen skleničky, ale příští měsíc už se mu chystám vařit) 😉

@katzi tak si myslím, že po té jejich prohlídce se už rozrodíš, já rodila do 10 dnů po prohlídce 😀 tak co, už máš na to právo

@prchalka taky na mě koukaj jak na blázna, když řeknu, že Márovi jsou dva a něco 😅 na pět sice nevypadá, ale na čytři ho už taky paní u doktorky tipla, nejvíc slýchám 3 a 3,5 let 😉 😀

@gina a u vás včera nesněžilo? u nás jo jako síla, pravý aprílový počasí, se mi zdá, že se to počasí vrací zase do normálu 😕

sherry28
14. dub 2011

jo a jak jste tady řešily blinkání k zubům, tak to je normálně jeden z příznaků růstu zubů 😅 Luky taky blil jak skončil v nemocnici 😉

sherry28
14. dub 2011

@gina333 z plenkování si nic nedělej, Mára má taky zatím ještě pleny, naše děti si to můžou totiž ještě dovolit 😀 jako já v zimě jsem zkoušela asi týden chození na záchod, tak jako jo, sem tam to šlo, ale jen když jsem to hlídala já, jak jsem zapoměla, tak on prostě neřekne a těch počůraných slipů za ten týden, nene já to vzdala a nechávám na léto, mám takhle prádla dost s Elíkovým(ani nebylo kde sušit) a hold je Mára zimní dítě tak se to odnaučí ve 2,5letech no, myslím že do třech budeme bez plenky i přes noc 😉

gina333
14. dub 2011

@sherry28 : jasne snezilo aj vcera aj dnes, je to na palicu taka dlha zima. 😲 Na tom odplienkovani ma najviac stve, ze ona je rozumna, vsetko rozprava ale na nocnik sa nepyta ani za Boha. 😝 Jasne, v lete uz u necham bez plienky, len mam strach aby sa odnaucila kym pojde do skolky. 😠 😉 Elik uz musi byt krasny macko, ako to leti, ved uz ma za chvilu pol roka. 🙂

@prchalka : skoda, ze ta solna vam nevysla, my to mame na zajtra objednane, a dufam, ze tam budeme sami. 😉

Poo sme boli iba na nakupe a u babi, stale prsi, fuka, normalne aj pre seba som vytiahla paperovu vestu. 😠 Deti pozeraju DVD, idem na MMB najst letne veci pre seba, mozno, ze privolam leto. 😀

sherry28
14. dub 2011

@gina333 jo věřím tomu, že Sophi to přes prázdniny zvládne levou zadní 😉 sestry Kája taky nechodila a pak během jednoho měsíce v létě šup a chodila na nočník nebo záchod a rovnou byla bez plínek i přes noc 😉 oni, když se nechají bez plenky, tak na to přijdou hodně brzy, že si mají říkat a během toho léta to určo vychytáte, už jsou dost velký na to, aby věděli co dělají, ne jako loňské léto (to nám bylo 19měsíců), tak nevěš hlavu a uvidíš, že tě mile překvapí 😉 🙂 a léto už chci taky, tak ho honem přivolej, už mám vybrané z mimibazaru i troje šaty http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=43556142&tab=3 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=35807382&tab=3 a tyto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=34908033&tab=3

anta
14. dub 2011

Tak holčinky, je lépe než včera, za což jsem ráda. Jinak jsem dnes opět nedala plenu na spaní a dítě opět nezklamalo, mám z toho radost až na kost 😀 😀 😀

anta
14. dub 2011

Jinak mi tatin uďál radost, koupil mi k výročí svatby knížku "Deník špatné matky", už se tam vidím 😀 😀 😀

gina333
14. dub 2011

@sherry28 : dik za podporu, a tie satecky ktore si vybrala su suprove, vsetkym tri. 🙂 🙂 🙂

@anta : a co s tou knihou chcel naznacit? 😀 😉

U nas sa spinka, dufam, ze do rana. 😵 Idem trocha k telke.

Prijemny vecer vsetkym. 😔 😔

anta
14. dub 2011

@gina333 - no vzhledem k tomu, že tuší, co je to starat se o dítě, věděl, že se budu smát na celé kolo a nemýlil se 😅 😅 😅 Úplně se v těch zážitcích špatné matky vidím 😉 🙂 🙂 🙂

gina333
15. dub 2011

dobre rano 🙂

@anta : tu knihu som uz parkrat listovala aj ja, su tam dost tefne poznamky. 😉

Noc lusxusni, ako prchalka minule pisala 🙂 🙂 🙂 spinkala celu noc bez motania a kasla do 5:40. 😵

bevab
15. dub 2011

Ahojte, zvyknem vas citat, ale nemam cas sa velmi zapajat. Poprosim pekne ginu 333 ci mi by vedela dat meno tych homeo na kasel co dava dcerke. Velmi dakujeeem.

prchalka
autor
15. dub 2011

Dobré ránko,
u nás budík nějak ve 23h a MM s ní byl až do rána, takže neví nic, jak spala 😅 😅 🙄 Dneska je doma a pracuje si v pracovně. To je vždycky trochu veselejší den 😉
@sherry28 Na tebe jsem poslední dny taky myslela, jak žijete!!! Tak Mára byl pořád zahleněnej a zakašlanej z tý mandle? ☹ A jak na tom teda doteď byl? Co Elík a zub?
K tomu růstu - si připadám, jak když jí dávám anabolika a už je mi před lidma i trapně! Jak jednou říkal MM - připadalo mu, že na to, jak je velká, tak na něj lidi koukali, jakože to je nějakej retard, protože na např. 4 roky se fakt ještě nechovají, že.. 😕
Jsi pěkná potvora 😅 Jsem celý pátek brouzdala po MMB a vybrala jsem nakonec výhodně čapku pro sebe a klobouček pro čorí a bylo to prostě zdlouhavé (všem zase jsem měla to poštovné jako zadara). Pak sem hodíš další kousky a musela jsem na to čumět znova 😅 😀 Je to mor!! A tak 2 ks bych taky brala. Budeš kočka v šatech. Já bych taky chtěla něco takového nosit, ale nemám na to ty správný míry 😒 ☹
@gina333 Solnou máme domluvenou zase na neděli. Ale bude nás tam muset MM hodit, je to přes celé město a ve 4h, tak to bychom busem nestíhaly kvůli spaní. Snad to tentokrát vyjde. A přemýšlela jsem i o tom, že kdyby se nám to líbilo, tak bych klidně koupila třeba i permici, ale někde blíž ve městě, vím o dalších dvou jeskyních. To mě mohlo napadnout taky dřív, že jsme v zimě mohly jezdit a nějak ten čas využít. Proč mě někdo nenaťuk? 😖
@anta Já dostala deník zoufalé manželky - když Ju neustále řvala a řvala - to sedělo! 🙄

prchalka
autor
15. dub 2011

@anta Oprava: "U nás "Deník matky na pokraji šílenství" 😅

anta
15. dub 2011

@prchalka - ahojky, no přečetla jsem si pár stránek a přiznám se, že jsem se smála až jsem plakala, vyloženě tam jsou popsané moje pocity 😉 🙂 🙂

prchalka
autor
15. dub 2011

@anta Pak je to dokonalá kniha 😀 😀
Jsme asi před 2 dny večer měřili a naměřili jsme jí už ASI metr, spíš přes.. 😝 Dnes nám od jedné paní z MMB přišel balíček těch kalhot a byla tam i mikča, hned si jí oblíkla - vel. 110-116 psaná a je jí tak, že jí může hned nosit 😅 a fakt jí sluší! A jedna sexy póza jako bonus 😀

anta
15. dub 2011

@prchalka - ta je nádherná, tý joooo do reklamy s ní, fakt, hrozně moc jí to sluší 🙂 🙂 🙂 To má Jů jako metr? Si děláš srandu? Já pořád pod Honzu stavím krabice, aby měl metr 😀 😀 😀

gina333
15. dub 2011

@prchalka : wau tak Cori je uz riadne velke dievcatko, hotova modelka. 😉 Moja Sophi je iba taky skriatok vedla nej, ma cca 92cm, no co uz, co je male, to je zlate. 🙂

My sme dnes boli v tej solnej jaskyni, bolo paradne. Mali tam kopu hraciek, lehatka, a male kamienky, takze sa deti paradne vyhrali. Dufam, ze to na tie dychacie cesty pomoze. 🙂 🙂

gina333
15. dub 2011

Natalka prave prisla z kina, moja 11 rocna dcera ma bohatsi kulturny zivot ako ja, je to mozene ? 😀 😀 😀 Sophi spinka, dufam, ze noc bude bez kasla, na obed ked spala veru aj kaslala. 😒

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

sherry28
15. dub 2011

@prchalka dneksa jsme se vrátili z ORL, tak dr. prohlásil, že takhle velkou mandli ještě neviděl, že musí ven, poslal nás ještě na RTG, aby neměl ještě chycené dutiny 😔 tak doufám, že to bude bez nálezu 😅 Mareček spí strašně špatně, celou noc chrápe a těžce dýchá, tak už se těším, až to bude za námi 😕 Elík má zoubky vidět skrz dásínko a i na hmat jsou cítit, ale nejsou úplně prořízlé skrz dásně, necinkají 😀 tak potvora jo? 😀 😀 😀 😉 však ty seš taky kus baby a neříkej, že by si v šatech nezářila 😉

prchalka
autor
16. dub 2011

Dobré ráno,
no no holky, zas bych to s tou chválou tak nepřeháněla, vybrala jsem ty 2 nej.. fotky a jak známo, fotky zkreslují 😀 😀 Ale uznávám, že jí to tam sluší!
@anta Honzík ale taky vypadá véééélikej! No přeměřím, ale koukala jsem na ní ze strany u toho metru a byl tam... 😕
@gina333 To si říkám pořád, že všichni mají bohatší kulturní život, než např. já 😀 😀 😀 🙄
@sherry28 Tak to je blbý s Márou ☹ A kterou mandli, tu nosní? Fakt to dr. ještě neviděl, jo?! 😕 Tak to je síla. Půjde někdy v dohledné době? Jak snášel vyšetření? Já tam jít s Ju, tak nic nevyšetří, někdy v tom listopadu to dr. např. do krku vzdala 😒 ☹
Nezářila, to vím jistě 😝 🙄 Leda ještě tak nějakou tuniku atp, ale jinak... bída 😖

anta
16. dub 2011

@prchalka - ahoj, to on jen vypadá velikej, ale je to takovej kolík silnější než delší 😀 😀

gina333
16. dub 2011

ahojte, 🙂
dnes nestiham, 🙂 prezliekala som postelne pradlo, varim, umyla som si vlasy no vsetko aby som stihla kym Sophi nepojde spat. 😵 V noc spinkala krasne, sice iba do 6:00, ale na obed zaspala do 5 minut. 😉 Vonku je konecne slniecko, tak hadam pojdeme von ked sa zobudi.

lehna
16. dub 2011

ahojky,
hezká den,
dneska jsme si udělali krááásny výlet na Slezskoostravský hrad na velikonoční jarmark. a jeli jsme busem a tramvají ,aby měl Pipa radost 🙂. Bylo krásně, a strašně moc lidí, Štěpi nespal,ale byl hodný 🙂

Tak hezký zbytek víkendu, dočtu přes týden, vidím,že se tu událo hodně věcí 😉

gina333
16. dub 2011

@lehna : tak to ste mali paradny dnik. 🙂

My sme poo boli na prechajde, na ihrisku aj u babi. Sophi uz spinka, dnes pojdem skor aj ja,zajtra vstavam o 4:30 😲 😲 😲 Natali idu na sutaz do Olomouca tak si musime privstat. 😝

Pekny vecer prajem. 😔 😔