Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

briketa
13. lis 2010

@ined77 dve predne uz ma (co su hned za rezakmi) teraz sa tlaci jedna vzadu 😠
A mas pravdu, zuby jej idu jednoznacne rychlejsie ako isli synovi. Mala este nechodi, ale zubov uz ma ako tiger.

ined77
13. lis 2010

@briketa 🙂 ... 😀 aspoň to budete mít brzy za sebou 😉 .nám vylezl první až v 10ti měsících 😝 .a teď nám chybí ještě ty 5 😅 .ale už bych řekla, že se ozývají..dle nocí a projevů 😅 .na druhou stranu, kéž bychom to stihli do porodu 😀 .

@prchalka 🙂 ...neboj, však ona si čorí dá až bude mít chuť 😉 .ale je pravda, že jsem taky vždy nervozní, zvlášť když dávám sirup aby nebyl lačný 😒 .
i u nás je to s jídlem děs...na oběd dá pár lžiček..tak 3 polévky a 3 hlavního a šlus.ale aspoň dobře pije..na stole má pořád něco na zobkání, tak hlady být nemůže 😉 .

prchalka
autor
13. lis 2010

U nás se začalo používat hodně slovo "jenom" např: "Já měla tyčinku JENOM" nebo "Já ci (to a to) JENOM.... napít jenom" 😀 😀
A taky sranda je, včera jsme jí nabízeli všechno možný, tatínek to zkoušel:
"Dáš si chlebíček"? - NE!
"Dáš si masíčko"? - NE!
"Dáš si všechno možný"? - NE!
"A dáš si čokoládku"? - JÓÓÓÓ 😉 😀 Na to slyšela! Nj, kokína 😀 😀
@ined77 Jj, právě jen kvůli tomu, aby nebyla nalačno a nejedla jen sirup 😉

ined77
13. lis 2010

@prchalka 🙂 ... 😀 ...

no a už tu začali mlátit, tak čekám že matýnek začne plakat 😒 .
tak páá a všem krásný zbytek dne 🙂

anta
13. lis 2010

@ined77 - jo, to se mě holka ptej, co doma pořád dělají, já vím, co bych dělala já, zbláznila bych se 😀 😀

prchalka
autor
13. lis 2010

U nás přes den pohoda, ale večer katastrofální, před a u koupání už byla úplně bez sebe, zase se brekem úplně dávila. Mrtě unavená, jenže do poslední chvíle jsem ještě čekala, že se vykaká, aby měla v noci klid, protože z toho byla nervózní, ale nepovedlo se. Takže jsem stála před rozhodnutím, jestli jí dát spát co nejdřív nebo čekat na bobeš ☹ No nepovedlo se a jí to naprosto vyřídilo. Do toho ještě zase teplota.. ale usnula v 10ti vteřinách asi v 19.50 chudák ☹

prchalka
autor
13. lis 2010

A já z toho mám teda pěkně blbou náladu - spíš výčitky, že jsem jí "trápila" 😖
Tak brou všem!

gina333
13. lis 2010

@prchalka : mate to teraz tazke, chudatko Cori tie hnusne zuby ju riadne trapia. ☹

Poo sme boli zase shoppingovat a stale som si nic nenakupila. 😲 Chcela som pre Sophi pyzamko ale take hrube overalove, nikde nemali, kombinezy sa my nepacili, takze dali sme si iba kafco a Sophi sa vysantila v detskom kutiku. 😉 Vecer zumba a teraz si idem konecne sadnut k telke, drobceku uz spi. 🙂

Peknu noc prajem. 😔 😔

matova
13. lis 2010

ined, katzi: mm vedel že srandujem, zmohol sa len na to že : "ty si šalena" 😀.
sherry: tak beháme obe z izby do izby...u náss je to všelijaké, nikedy vstáva vnoci po 3h, niekedy po 2 a niekedy vnoci nespíme aj 1,5-2h po kojení 😒. Inak mne by toto vôbec nevadilo, ale majú tie moje deti časový stret často v budení sa...
Blbé je že uspávať šimona musím ja, kúpať tiež 🙄. Ale sa mu nečudujem už ani že sa domáha, to je totiž často už len cez deň jediné kedy je so mnou konečne...malá stále plače a veľa ju musím nosiť 😲 . Ale myslím si že šimonko už sa konečne lepší 😵 .

prchalka
autor
14. lis 2010

Dobré ráno,
probrala se už ve 22h a potkala jsem jí ve dveřích ložnice, s MM to vůbec nehlo, takže jsem měla službu já. Půlka noci promotaná, chvílema zase nespala a ruce mi tiskla jak starej chlap. V 1h jsem jí dala zase sirup na bolest, ale né že by to nějak zázračně pomohlo 🙄 Takže jsem rozlámaná do růžova 😒
Bobeš za celou dobu nebyl a ráno snědla asi 5 kostiček chleba. Ale jinak opět funguje..

gina333
14. lis 2010

dobre rano 🙂

@matova : tak to je dobra sprava, ze Simonko sa zlepsuje 🙂

U nas noc pokojna, spinkala pekne, uz ani sopliky nema, zobudila sa o 7:00. Dnes poo nas caka oslava, svagrinka ma narodky, bude ovocna torta, vcera sme spravili cestovinovy salat, este chlebicky, juj tesim sa na poobedie. 😉 😵

sherry28
14. lis 2010

dobré ráno 🙂
venku je krásně, včera jsem byla večer s kočárkem na procházce, Mára pomáhal vozit 😉 jak na jaře 😵
@matova u nás byl boj, když Mára zjistil, že ho bude uspávat MM, on je zvyklý na něj jen pokud nejsem doma, ale když viděl, že kojím Eliho a nebudu ho uspávat, tak bylo rošambó, první dva dny si pobrečel a pak přistoupil na to, že sedím vedle a držím ho za ruku 🙂 úplně chápu, když se vzbuděj oba jaký to je 😅 já z jedný strany kojím a z druhé si položím Máru na sebe a hladím ho po hlavě 😅 a neboj on Šimonek bude rozumější čím dál víc😉

anta
14. lis 2010

Ahoj holčinky, já už mám skoro upečené kuře. Nemáte to jednoduchý, ale musím uznat, že to zvládáte fakt dost dobře. Jste výborně psychicky vybavené 😉

gina333
14. lis 2010

@anta : my mame dnes svieckovu, ja to moc nemusim ale zjem. 😉

@sherry28 : aj u nas je nadherne, ani neviem ako to dnes spravim so Sophi, spinkat ju dam do kocika a pojdeme na prechajdu, ale poo asi von nepojdeme kedze je ta oslava. Skoda, lebo fakt krasne to slniecko svieti od rana.

ined77
14. lis 2010

ahojky 🙂 ,
u nás noc celkem šla 😉 .takový průměr no.
dnes jsme byla ráno na novém bytě s kamarádem co nám dělá kuchyň ještě něco přeměřit atd..no je to tam celé rozkopané a vykopané 😅 ...jen se modlím, aby vše stihli 😅 .
matýnek spinká od 12h, zase nic moc nejedl...to je s ním fakt děsné ☹ .už nevím co u pořád podstrkovat 😢 .

@gina333 🙂 ...i u nás je dnes krásně a teplo 🙂 .
oslavičku si užijte 😵 .
také jsem se dívala i v tom HM po nějakém pyžámku pro matýnka, ale jediné co se mi líbilo bylo na 4-6 let 😅 .to už bylo opravdu veliké až moc.ani v tescu nic nemají.chtěla jsem nějaké flanelové, teploučké, ale nikde nic 😒 ...máme jedno takové z bazárku a to je naprosto super...prostě klasické pyžámko, ale malinké 🙂 .

@sherry28 🙂 ...jj, aspoń se dostanete pěkně ven na čerstvý vzduch 🙂 .a vidíš jakého máš pomocníčka malého 😀 .


@prchalka 🙂 ....to si nemůžeš vyčítat 😉 .nejsi vševěd a myslela jsi to dobře 😉 .
už se teda na ty pětky fakt těším 😒 ...dnes musím matýnkovi prozkoumat důkladně papulku 😎 😀 .

@matova 🙂 ..jen aby ho ta sranda brzy nepřešla 😎 😀 .
super, že se šimonek lepší 😵 .chce to prostě fakt jen čas na srovnání se s novou situací 😉 .za chvilku ti bude i pomáhat 😉 a než se naděješ, budou si spolu děti hrát 🙂 .


@anta 🙂 ..my jsme dnes měli řízečky se šťouchaným bramborem a čočkovou polévku 🙂 .ale kuřátko mám moc ráda 🙂 .

jinak všem přejeme pěknou neděli 🙂 .
dělníci dělají na střeše i dnes, ale včera měli pauzu skoro 2h, paráda..matýnek spinkal jako dudek až do prvního bouchnutí 😀 .tak doufám, že ani dnes se do práce moc nepoženou 😅 .
zato na novém už je celá naše strana hotová 🙂 a co dělají z boku, tak jsem poslouchala a není to skoro vůbec slyšet..spinkat se u toho dá určitě 😉 .a je dost možné, že než se nastěhujeme, budou mít hotové i tohle 😉 .pak už jen předek, ale my máme všechny okna na druhou stranu 🙂 .

prchalka
autor
14. lis 2010

U nás jsou dnes tcháni na huse. Čorí vypadala od 11h unaveně, myslela jsem, že nedožije 12h, tak jsem to s ní šla zkusit a mlela se mi tam 30 minut. Oči poloviční, jen je zavřít, ale jela... 😝

ined77
14. lis 2010

no tak u nás dospáno(40 minut)...nějaký debil začal mlátit do zdi 😠 ..opravdu barák snů 😖 .
tak páááá 😝

anta
14. lis 2010

@ined77 - nám kluk přestal během té rekonstrukce prakticky spát přes den, vrtali, mlátili, no děs 😝 😉

ined77
14. lis 2010

@anta 🙂 ..jenomže tohle nebyli dělníci, ale sousedi 😠 .asi pět ran do zdi a nazdar 😖 .nevím, proč musí někdo mlátit do zdi v neděli ve 12.45 😠 .jinak co se týče té střechy se zatím v pohodě trefujeme do jejich přestávky na oběd, takže to jakžtakž vychází 😉 .ale jak makají, je to rachot pěkný teda 😝 .

anta
14. lis 2010

@ined77 - lidi jsou hrozně bezohlední, my si taky, holka, užíváme. 😒

gina333
14. lis 2010

@ined77 : moja suseda nad nami vysava kazdu nedelu presne od 12:00, ja jednoducho nechapem preco vtedy nesedi pri stole a s prepacenim nezere. 😒 Niektori ludia su fakt divny. 😲

Tak oslava dopadla super, teda jedla, pitia neurekom, normalne ma boli brucho. 😉 Sophi cez obed spinkala v kociku,tak sme boli s MM po obchodoch, my mozme jedine vtedy ked mlada dama spi. 🙂 MM si kupil rifle, trika, vyhliadol si topanky do roboty, kupila som pre Nati krasnu vestu, ale som odlozila pod stromcek a sebe som kupila jednu koselu, no celkom fajn nakup. 😵

gina333
14. lis 2010

Sophi spinka, idem pozerat CS ma talent. 🙂

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔

prchalka
autor
14. lis 2010

Tak my dneska bobík až před koupáním 19.30 - od včera to trvalo 😖 a ještě to stálo hodinu neštěstí 🙄 Takže uff 😉
Teplejší byla, takže jsem radši sirup na spaní opět dala..
Dobrou.. 😔

gina333
15. lis 2010

dobre rano 🙂

Noc u nas dobra, prelozilo som ju k nam az rano o 5:00 a este spinkala do 6:40. 😉

anta
15. lis 2010

Ahoj holčinky, dnes Honzík vstával až v 6,50 hodin! Přivítal mě velkým hovňákem a není divu, protože opět 5 dní nekakal, mám z toho hlavu jak pátrací balón, tak jsem se rozhodla, že se objednáme k dr. na konzultaci ohledně stravy, protože mě to fakt trápí 😉

prchalka
autor
15. lis 2010

Dobré ráno,
tak ty 5tky hodnotím asi jako nejhorší - a to jsme zatím u prvního zubu! Ty noci!! ☹ Už jsme asi bez velkých teplot, ale večer se probudila asi za 40 min, pak po 23.h a ve 24h už MM stál v koupelně, že jde pro sirup (probudilo mě brečení), tak jsme jí ho dali a někdy ve 2.30 už o něj prosila zas, ale to jsem jí ho fakt nedala, čekala jsem, že nějak musí zabrat ten předchozí 😖 No moc velké účinky teda nevidím 🙄 kopala do postele, do zdi a s přestávkama pořád takhle dokola a do toho semtam brek a válení sudů v podstatě pořád 😝 Počítám, že se to bude táhnout tak do února, ale doufám, že aspoň občas se bude líp spát 😕 🙄

gina333
15. lis 2010

@prchalka : teraz sa bojim este viac 😲 je to strasne nespravodlive, ze niektore deti tie zuby takto trapia. 😒 Sophi je zly jedak, ked si predstavim, ze pri patkach to bude este horsie, tak mam obavy, ze z nej ostane iba palicka. 😒

@anta : ja by som to urcite konzultovala s dokinou, pat dni bez kakania je dost aj pre dospeleho, nie este pre takeho drobca. 🙄

anta
15. lis 2010

@prchalka - holka nám ty pětky taky rostou hrozně dlouho, tedy ne v jednom kuse, ale třeba jednou dvakrát za týden se mi kluk zdá takový horký, patláme to mundisalem, zkoušela jsem ho i na sobě a pěkně chladí. Už ale ani nedáváme panadol, což jsem ráda. Ten docela zabíral, ale takový nurofen byl zcela bez účinku.

anta
15. lis 2010

@gina333 no my už s ní o tom samozřejmě mluvili, ale bylo to takové spíš nekonkrétní a proto potřebuji, aby navrhla a zavrhla 😀 jídelníček, abych se v tom neustále takto nemotala 😉

anta
15. lis 2010

Je to ale zajímavý, protože se nevyhýbáme ani ovoci ani zelenině, pije probiotická mlíčka, bere laktulózu a stejně nic. Asi mám v jeho jídelníčku zahrnuto něco, co mu na trávení dobře nedělá a vadí mi to, i když musím říci, že dítě si z toho naprosto nic nedělá, nestěžuje si na bolesti, nic, což mě zaráží 😕