Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

hancazivocich
3. kvě 2011

@anta - neboj, to je jen bledá závist 😅 😲
Vím, že takhle ,,velkou" nohu měla kámoška a zuřila, že zas nemůže sehnat pořádný botky s podpatky..

Jinak dobré ránko všem. Já vzhůru od pěti, dítko ještě chrupe, já vařím. Vzbudila mě s pláčem - něco se jí zdálo a chtěla ponožky!! Nakonec se napila a usnula. Dopo pojedem k prababičce, odpo ještě nevím.. Tady prši

stvura
3. kvě 2011

Pomooooc...bude zo mna ziva mrtvola...zo vcera na dnes som spala mozno 2-3 hodiny, uz som z toho svojho dietata zufala. Maly mi spaval zle, ale co predvadza moja dcera je neuveritelne. Vcera cez den spala v kociku 3x po 10-15 minut {to kocik neustale chodil, nestala som prave kvoli tomu aby si pospala, ale ona nie}, vecer na velke presviedcanie zaspala o 10tej a kazdu chvilku hore. O jednej uz spustila taky krik, ze som ju prebalila, reku ci nie je pokakana, dala capik Viburcol a nic....uz fakt neviem co s nou robit. S nami v posteli spat nechce, to sa odtahuje a prevracia hore dole, privinuta nechce byt, v postielke ee...no kedy tie zuby vyjdu si naozaj neviem predstvit.

lehna
3. kvě 2011

dobré ráno,

@hancazivocich -a to v albu jsou ještě staré fotky 🙂).
fuj takový zážitek zas včera. Kikča je nezmar divoký. ale někdy jak to tak čtu, hodně mi připomíná právě i tu Natálku,tak je taky divoká,ale po cestě naštěstí chodit umí za ruku. jinak je to taky ďábel.
To se ti chtělo v 5 vstávat?
Já jsem nějaká přejetá, taky tu prší, zataženo, tma, klidně bych ještě spala 🙂), Pipa vstával v 6.

@prchalka -jo zapomněla jsem reagovat na ten hysterák u holiče. tak se nepovedlo. Kámoška s malou taky jak byla poprvé u holiče,řev jak tur. tak to vzdali, pak ji sem tam doma fikla ofinku, pak zas zkusili jít, už ten řev byl menší,tak se jí podařilo i střihnout a před 14ti dny byli u mojí hličky a světe div se Naty ani necekla a chtěla stříhat pořád. asi dostala rozum 🙂
A k těm sladkostem no comment. u nás to je to samé. mamka se mě vždycyk zeptá - jedl? říkám ne. a stejně mu ten bonbon dá. jsme venku, ona si donese balíček gumových medvědů,říkám neukazuj mu to, nejedl, no jak jinak Pipa si všimne a řve,že chce. ona si ho těma bonbonama kupuje, protože k ní moc nechce,ale moje nervy,když mu furt cpe bonbony.

gina333
3. kvě 2011

dobre rano 🙂

u nas sa spalo dobre, do 6:10, akurat dopijam kavu a idem varit, ma prist kamoska, tak chcem mat navarene kym pride. 😵

@stvura : zrejme to budu zubky, tak ze asi ti nic ine nezostava, len zatat zuby a vydrzat, drzm moc palce. 😲 😉

lehna
3. kvě 2011

@stvura -a ty zkoušíš jen ty čípky? Chamomillu jsi nezkusila? nám tgřeba čípky taky moc nepomohly a chamomila úplně super. jinak teda pěkně ti děi dávají zabrat s nespavostí. ☹

prchalka
autor
3. kvě 2011

Dobré ránko,
u nás se dneska vstávalo 5.45 - no neva, páč budem jen doma, je fakt hnusně, nikam se nedostanem tak do pátku, takže aspoň půjde snad poo rychle a v pohodě!
@stvura Byly doby, kdy jsem tu brečela, že jsem taky "spala" 2-3h, spíš ani to ne! ☹ ☹ Chápu a lituju! Hlavně, když to je nekonečné 😠 😠 A co malý, to kočíkoval s vámi? Ono se jí to zase zlepší, až něco vyleze!! 😕 😉
@anta Já vím, co jsi chtěla! Však jsem se na to taky neptala já, ale hanca 😀 No chtěla bych taky.. Každopádně vypadáte s ginou určitě líp, se svýma S-kama, než já ve svých kalhotách vel. 38-40 a bez odpovídajícího vršku! A už to nebudu řešit, jinak se naštvu! Asi budu muset být zase těhotná, páč tenkrát se to trochu spravilo 😀 😝 Ústředna je super, to u nás si půjčuje radši moje mobily 🙄

stvura
3. kvě 2011

@lehna a ta chamomila, to je co? nejake homeopatikum tie, alebo cipky, sirup? daj vediet blizsie, dnes ako pojdem von kupim...prave ma jeden mini spanok, tak rychlo popratat..
@gina333 😝 no budem sa snazit...nejako to prezit, len je to uz vela vela pre mna, lebo jeden nespi cez den, mala minimalne, ani chvilku nemam oddych
@prchalka no a opakuje sa to, i ked maly, ten spal v zovreti a na prse, no mala bohuzial ani to... 😔

hancazivocich
3. kvě 2011

@lehna - dítko mě vzbudilo v 5, já se tam sice ještě vrtěla, ale nechtěla jsem ji budit a hlavně jsem věděla, že práce mě čeká a počká si... Grrr. To jsem včera ještě zredukovala prádlo na žehlení, čtyři pračky mi visí v sušárně.. Mě šmejkne. Ještě jsem chtěla mluvit s MP. A hlavně - Kikouš chrápal celou noc, tak jsem po dlouhý době vyspaná..A pak taky jsem si včera koupila homeo na zklidnění 😅 😅 a dobrý...
Ona má tyhle neuvěřitelný záchvaty u zubu.. Prostě jde, v klidu - za ruku, najednou se zblázní, škubne a chce se honit.. Nebo chvátá za tátou... Když ji držím, tak mám pak kolikrát křeč v ruce, jak pořád hlídám, abych ji držela pevně...
Je ztřeštěná neuvěřitelným způsobem, příbuzní naznali, že by ji nehlídali ani za zlatý prase! Musíš být pořád ve střehu. Prostě se k něčemu přimotá - např. u našich, máčkne na video, mobil - naskakují čísla, volá, kreslí po zdi, skříni, pak to ,,gumuje"- Poslední dobou ji má plný zuby i děda. Ona fakt hopká a je jak tsunami - ničí cestou tam i zpět.. Ne, že by chtěla, ale všechno ji zajímá - čudlíky, tlačítka, věci, co vyčnívají, čouhají, obrázky,....
Nebo ji něco zajímá, popadne to v běhu a pak to padá, protože neodhadne, že je to těžší, než myslela. Např. - líbí se jí obrázek na šťávě, letí, vezme do ruky, vypadne, rozbije, atd...

@prchalka - k tý skříni - pojistky.. MP mi na dvě přivrtal zámek na klíček a klíček visí u stropu 😅 😅 Jsou tam šťávy, robot, mixér.. Mixér č. 2, první mi zlikvidovala při hře na vláček.. A nemůžu si to vynachválit. MP dostal pochvalu s tím, že už to tam moh dát před rokem 😀 😀 😀

lehna
3. kvě 2011

@stvura -jj, je to taky homeopatikum, jsou to kuličky, rozpouští se ve vodě,nebo čaji. my měli tuhle a dávala jsem 5 kuliček tak hodinku před hlavním spánkem večer http://www.lekarna.cz/chamomilla-vulgaris-ch15g... .

prchalka
autor
3. kvě 2011

Dítě se právě svlíklo - komplet od pupku dolů 😠 😠 a odmítá se oblíknout!
Včera se jí tatínek snažil vymluvit večer ten dudlík. Vymyslel i pohádku (mimochodem krásnou) a že ho dáme ptáčkům atp.. no řééééééév, tak to nedopadlo. Taky jí místo toho nabízel palec - taky to nedopadlo ☹ Tak jsem to odsunula na léto!

stvura
3. kvě 2011

@lehna dakujem, skusim dnes mrknut v lekarni
@prchalka hehe, vidim ze nielen moj lubi behat furt nahy...vyzliekanie mu ide, obliekanie trosku tazsie. 😉

hancazivocich
3. kvě 2011

@stvura - já to homeo začla dávat až u těch posledních zubů.. A zabíralo..
Ale chápu tě - Kikouš takhle řádil dva měsíce před prvním zubem!! Neuvěřitelný. Fakt jsem byla kaput. A hlavně - pokud se vzbudila poprvně před půlnocí, tak jsem věděla, že ta noc bude stát za eee... Tehdy ještě pila v noci mlíko, tak to trošku zabíralo - napila se a chvilku byl klid. Ale myslím, že to byly taky tak ty dvě, tři hod spánku denně..
Ve velké posteli též ne, v postýlce motáky a cestování.. Něco na bolest jsi zkoušela?
Mně se opravdu osvědčila kompinace chamomila + nurofen při nejhorších nocích.. Je to na palici

prchalka
autor
3. kvě 2011

@stvura U nás je homeo na objednání, ale do druhého dne, takže je to rychlé! No, ona ta moje je taky navíc hodně podobná Kikče od hanca 😀 Jak velikostí, tak "skvělými nápady" 🙄 😝 😀 Vařit, žehlit, vytírat atp.. s ní moc nelze 😝 😠 To jí musím vypakovat s někým ven! Fakt mě to ba! 😖

prchalka
autor
3. kvě 2011

Jo a tetě v neděli řekla, že až bude velká jako tatínek, tak bude mít taky prsa 😀 😀 😀 😀 😀 No, snad.. 😅

vejinka
3. kvě 2011

@stvura nam zabera calgel.dam malinko gelu na kefku a sucham ma navrete cele horne dasno pri papani prikrmu nervozne hryzie plastovu lyzicku alebo krici.uz ma dva dole a teraz sa prerezavaju 4 zuby tri hore a jeden dole.kojim kazde dve hodiny strasne hryzie pri tom az placem.ale vydrzim.noci su hrozne spim 2-3 hodiny za noc takze viem ako sa asi citis.

stvura
3. kvě 2011

@hancazivocich no skusala som nurofen, viburcol a vsetko na dasienka od Munidsalu po Calgel....ja kojim v noci, takze sa troska upokoji, avsak vcera chcela spat len a len na prse, co je absolutne nonsenz...tieto nespanky s prehankami trvaju uz mesiac, posledny tyzden je to hrozne, vcera extra zle, takze uz cakam ze jej hadam nejaky zubok vylezie, predpokladam ze pri tych bolestiah to budu hadam 4 zuby naraz 🙂 {malemu vysli tri naraz v ukoncenom osmom mesiaci, no nerobil taky humbuk ako ona}.
@prchalka hehe, to poznam...moj vcera zapotil "mami, mozem cikat z balkona na kvetinky?"{pozn. byvame na 4 tom poschodi}

katzi
3. kvě 2011

@stvura : běhá mi mráz po zádech, když čtu o tom vašem spaní - nespaní 😖 A už předem se děsím, až to zas přijde u nás s Karolínkou 😖 Ještě mě napadlo - nepomohlo by třeba v noci zredukovat to kojení - jakože přestat?Třeba se budí jen na to prso 😕 Já jsem ale Adélku nekojila, tak nemám vlastní zkušenost, ale vím, že maminy co kojí většinou říkají, že se spaní zlepšilo, když přestaly v noci kojit. Drž se.

bufina: Silvi moc děkuju 😵

@prchalka : dudel no coment - u nás taky těžká závislost. Já jsem rozhodnutá jí ho nechat do tří let - ale to je fakt maximum. Potom ho dá buď dobrovolně, nebo ho prostě v nestřeženým okamžiku nastřihnu a řeknu, že ho ududlala a že praskl. Počítám, že uspávání bude potom s řevem, ale nezbyde než to vydržet 😔

majka35
3. kvě 2011

ahojte, sa k vám trošku pridám, ak môžem ... potrebujem radu, mám prebdenú 3.noc a už fakt nevládzem ... dávam nurofen, chamomillu a gél ... dcérke sa pridali k tomu aj soplíky, neviete, čo na ne?

stvura
3. kvě 2011

@katzi no kedze mam mensie dietatko, tak ju nemozem odstavit od nocneho kojenia {ma asi 6.5kg}, uz som nad tym uvazovala, avsak este je velmi skoro... 😉

lehna
3. kvě 2011

@hancazivocich -tož to chápu, když spala celou noc 🙂. u nás se spí celou noc už hoooodně dlouho a stejěn si připadám pořád nevyspaně 😅 😀 .
Vlna tsunami, nemáš to lehké. oproti ní je Pipa fakt flegmoš 🙂 a hodné dítě až na ty jeho vztekance 🙂. jak přijdem k Natálce,tak je Natálka hodinu v klidu, hrají si, a po hodině začne, Štěpiho bouchat, sztrkat, válet se po něm, házet s hračkama, no katastrofa 🙂.

@katzi -Štěpi má dudlíky 3 a všechny prohryzané a myslíš,že je nechá hodit je koše? haha , on ej z ěnho zas loví a nebo řve jak tur. a to je kouše schválně a pa důležitě řekne,že je rozkousaný a že patří do koše. když mu řeknu,ať ho teda vyhodí,tak nééé, a dá si ho do pusy 😅

jo a Štěpi pořád nechce jíst sám . když mu dám jogurt,tak ne, Pipa sám jíst nebude,Pipa se pokype 😅 ,maminka dá.

anta
3. kvě 2011

Ahoj holčinky, před chvilkou tady sněžilo. 😀 Dítě mi vstávalo v 6,30 takže pohoda. 😉

lehna
3. kvě 2011

@anta -si děláš prdel,ne? se sněhem 😕 😅 . ale jak se dívám na teploměr,tak se nedivím. 6°

anta
3. kvě 2011

No nedělám, Honzík se těšil, že se budeme koulovat 😀 😀 😀

hancazivocich
3. kvě 2011

@stvura - Kikouš nebyl savec, tak savec, tak nemůžu sloužit, ale podle mýho - při takovým neklidu je blbost to prso brát a zvyšovat tak ten neklid, ne? Náhodou - hlad nemá?
Já dala napít, přebalila, event. dala nuroš a modlila jsem se, ať už je ráno.. A ty věčně zvednutý ruce a to její hají, pozděj chovej - si pamatuju taky. U nás noci na špagát, den na psychouše..

@lehna - tak na návštěvě u milovanýho Tobíka lítají, ječí, vřeští a mají srandu, že se zase vidí.. Ale holky - to je hukot - prostě dvě žhavý čáry, že nepoznáte svý vlastní dítě, do toho se plete jedna menší míň žhavější čára - Tobíkům mladší bráška, fakt se divím, jak se mu v tý rychlosti stíhají vyhnout a nesrazit ho.. Pak drandí dva na odrážedle, třetí na autě, podotýkám, že bydlí v pátým patře s dlažbou!! No, mý nervy... A Kika nikoho nemlátí, akorát se snaží toho menšího pořád chovat a tahat - a on má tak o dvě kila míň 😅 😅 a o rok.. Takže taky macek 😀

@prchalka - ty snad srovnáváš moje milé, hodné, tiché a klidné dítko s tím tvým? 😅 😀 😀 😀 😀 😀 I ty jedna 😀 😀

hancazivocich
3. kvě 2011

Dudel máme naštěstí vyřešený.. Jak hodila toho čumáka, tak nemohla dudlat. Ptáček ho taky odnesl, ale byly neuvěřitelný nervy, taťka musel ,,za ptáčkem" a přinést ho zpátky. Kousnutej taky nechtěla.. Jediný, co mě napadá - co ho nějak ,,ochutit?"

hancazivocich
3. kvě 2011

@lehna - no, tak u nás je to momentálně značně vzteklá vlna tsunami....
Kikouš rád papá šama! Ale podle toho to taky doma vypadá. Mít v kuchyni koberec, tak asi visím. Ubrus jsem vzdala taky dávno, máme umyvatelný a na něm sklo...Nejradši papá vidličkou a lžící (hlavně rukama)..
Hustej jogurt je relativně bezpečný, polívku má taky ráda (utěrku kolem krku).. Nejvíc mě dostane, když nese lžíci k puse a pak jí otočí, protože se jí tam nalepil brambor a snaží se ho setřepat 😅 😝

prchalka
autor
3. kvě 2011

Víte, co je ale naprostá beznaděj? Když chci vymýšlet, vyrábět (dneska jsme třeba tiskaly) a ona se po 5ti minutách nudí a začne mi házet na papír vše, co má kolem sebe a vykřikovat voloviny a už nechce dělat nic 😠 😠 Kdybych se uvyráběla, umluvila co právě děláme, co maluju atd.. aby jí to zaujalo... - asi tak mínus 1 bod 😝 ☹ 😠 No to fakt asi do zlepšení počasí nevydržím, navíc MM čt a pá pryč úplně 🙄
@hancazivocich Minule jsme ho ochutili smočením do vína - tos měla vidět, jak letěl 😀 😀 😀 Jsme se s MM málem počůrali smíchy - a ten její výraz!! 😀 😀

hancazivocich
3. kvě 2011

@prchalka - hm, to by u nás asi neprošlo, protože minule ticho - takový to hodně podezřelý, otočím se a madam vylizuje sklínku od vínka, co tam MP nechal...
Bod prsa - píchne mě, pak MP do prsou a řekne - máš prsa, já mám prsíčka.. Půjčíš tátovi prsíčka? Jako že on je má malý 😅

bufina
3. kvě 2011

@katzi Sem Nikolku taky nekojila, však víš a malej taky saje a saje. Je mu 16 měsíců a marně se ho pokouším odstavit, si to nechce nechat vzít, si kolikrát říkám že zlatá flaška u Nikolky 😀 Ale spinkání měl v pohodě, do doby než mu začaly růst zuby. Od tří měsíců do osmi spal celou noc. Budil se nejdřív mezi 5-6 ráno. A usínal kolem půl 8. Teď se budí a pořád hledá prsa. Když mu řeknu že nemám, tak vypadá že mně chce znásilnit. Vleze na mě a vyhrnuje mně tílko. Se obslouží sám 🙂 Má to kojení svoje výhody, a aji nevýhody, v pozdějším věku.

prchalka
autor
3. kvě 2011

Dneska už by si fakt zasloužila!!! Jen co jsem jí připravovala oběd na talíř - rup - zničila konstrukci na košíček pod jídelní židlí ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ která teď už visí kolmo dolů!!!