Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

ined77
7. črc 2011

@drzubok 🙂 ...já to nevím, ale zažila jsem, a nejsem sama....já netvrdím, že s každým zoubkem byla teplota a rýma, ale nepokoj a buzení se každopádně.
ono se teda už dnes 100% ví co se vším souvisí? to jsem moc ráda, třeba u naší mladší dcerky to bude konečně jiné 🙂 .

drzubok
7. črc 2011

@ined77 ono to najcastejsie suvisí s nezávažnými vírusovými infekciami- otom su hnacky sople teploty a s tým spojený nepokoj. ale preboha preco zuby??

drzubok
7. črc 2011

@ined77 a mozem jednu otazku?

ined77
7. črc 2011

@drzubok ....dobře a co prostě jen nepokoj, noční buzení...my tady ale neřešíme to, že naše děti měly teploty, soplíky atp.....my tady řešíme to, že jsme si s růstem každého zoubku užily své....tzv. řečeno.
takže mi chceš říct, že zoubky miminkům rostou víceméně bezbolestně, že u růstu zoubků průjem být nemůže, ani teplota atd.....tak to abych jela upozornit naši pediatričku aby urychleně odevzala diplom, neboť je nejspíš úplně mimo a neví o čem mluví 😉 .

ne, já se tady nemíním opravdu dohadovat...nejsem odborník, jsem jen mamina, která byla opravdu nešťastná z toho, že se jí budí dítě, že nechce pít a jíst, je nevrlé, kolikrát má i několikanásobnou stoličku za den, k tomu oteklé dásínka......a nakonci byl prořezaný zoubek.
toť vše...možná jsem hysterka 🙂 ...jak je komu milo 😉 .

ined77
7. črc 2011

@drzubok ...ale jistě 🙂

drzubok
7. črc 2011

@ined77 po prerezani posledneho zubka bude uz klud? uz ziadna divoka noc?? co povie pediatricka potom?

drzubok
7. črc 2011

@ined77 ano chcem povedat ze zubky nie su pricinou teploty, hnacky sopla, atd.. skus porozmyslat o virusoch

ined77
7. črc 2011

@drzubok 🙂 ...tak to určitě nebude klid...vždy se něco najde...co poví ona, to nevím, ale faktem je, že po prořezání posledního zoubku se syn budí +- 1x za noc...jistěže, může to být věkem, psychikou...zážitky....milionem dalších věcí...já nechci svádět kde co na růst zoubků..to bůh chraň....ale jsem jen prostě přesvědčená, že někdo o zoubcích prostě neví a druhý ví o každém, to je vše 😉 .

drzubok
7. črc 2011

@ined77 vies len nieje suvis- teda mechanizmus preco by mali zubky sposobovat to vsetko

ined77
7. črc 2011

@drzubok 🙂 ...tak pak už zbývá jen to, že nejspíš, jak se tzv. říká aby toho nebylo málo se k růstu zoubků připojí i nějaká ta ''potvora'', ale ani tohle z nás nedělá ještě hysterky, myslím 😉 .
o virusech raději ani přemýšlet nebudu....ještě je tím přivolám 😝 🙂 ....

možná si a možná no...jsou věci mezi nebem a zemí 🙂 .

drzubok
7. črc 2011

@ined77 prerezavanie je dej fyziologicky tak ako vlasy nechty atd. nie patofyziologicky teda nie je dovod teplot bolesti atd

ined77
7. črc 2011

@drzubok 🙂 ...mechanismus...víš třeba kde u nás začíná angína? v bříšku 😅 ...opravdu...jak synka začne bolet bříško, je zle.
pro dnešek se už omluvím, půjdu spát než se vzbudí mladší dítko.
dobrou noc.

drzubok
7. črc 2011

@ined77 preco by sa mala pridruzit potvora??? nikto z teba historku nerobí len nabadam porozmyslat. a preco vírus vylucujes- co je nachladnutie, tecenie z nosa, hnacka???

ined77
7. črc 2011

@drzubok ...tak mi to ještě nedá....na moje zuby ''moudrosti'' si docela dost živě pamatuju!a mě to teda bolelo 😅 .

drzubok
7. črc 2011

@ined77 tak to je castopatofyziologicky dej, tojeako by si porovnavala rast chlpu a folikulitidu sposobenu zapalený vlasovým folikulom. princím problemov s osmickou je davno objasnený.
a k brusku- deti bolia spociatku dve veci brusko hlavicka. dieta povie boli ho licko - dieta nevie kvalitativne ani kvantitatine urcit bolest

ined77
7. črc 2011

@drzubok ...ale já virus přece nevylučuju! 🙂
tak dobře..tak naopak..třeba se někdy podaří, že se k viru přidá rostoucí zoubek...

esterka610
7. črc 2011

@drzubok tak ted jsem se pobavila, přála bych ti zažít u našeho kluka stoličky, s horečkama, průjmem, nechutenstvím, neklidem 😝 tobě nerostli moudráky??? Já si moc dobře pamatuju,jak to bolí a pokud vím,tak růst vlasů a nehtů nebolí. 😉 A to mám dvojčata, u holky jsem nevěděla o zubech, s klukem to byl masakr. A pokud by to bylo virový,tak vždycky to na 99% chytlo druhý dítě,je zajímavý, že u stoliček ne. Co na tohle řekneš? 😝
@ined77 občas jsem na vás koukala,abych se ujistila,že v tom nejsem sama, souhlasím s tebou,kdo to nezažije,nepochopí. 😉

drzubok
7. črc 2011

@ined77 vies toje ako presvedcovat niekoho kto velmi veri v boha ze boh nie je

ined77
7. črc 2011

@drzubok ...ani skoro tříleté dítě???které se kroutí v křečích???
no já nevím teda...my jsme takhle skončili v nemocnici a byla z toho 3. den hospitalizace angína.

drzubok
7. črc 2011

@esterka610 no s virom tonie je take jednoduche. ked je niekto nachladnutý to neznamená ze automaticky bude cela rodina ci?? a tie mudraky- ako som písal. casto je spojený s patoogiou ktorej mechanizmus nema nic spolocne so zubami.

drzubok
7. črc 2011

@ined77 a nebudu todve od seba nezavisle veci? angína je streptokokový zápal mandlí - teda ak sa bavíme o najcastjsiej forme bakteriálnych tonsilit. preco hned pri dvoch veciach ktoré sa vyskytnu po sebe nachadzas suvis.ost a prícinu. takýto mechanizmom rozmýslas aj pri zuboch

ined77
7. črc 2011

@drzubok 🙂 ...jo, to jsi vystihl pěkně.... 😉
co na to říct...sytý hladovému nevěří... 🙂
dobrou...

@esterka610 🙂 ...je nás hodně....řekla bych, že i většina.
ať už s bohem či bez něj 😝

drzubok
7. črc 2011

@ined77 tých bolo aj pred 200 rokmi ked zubkom pripisovali umrtia dojciat

ined77
7. črc 2011

@drzubok ...ne ne, tak mi to vysvětlovali dr. v nemocnici! prý to může v bříšku začínat..no já nevím, já tohle nestudovala...sama jsem na ně koukala jako tele na nové vrata.
člověk se stále učí.

drzubok
7. črc 2011

@ined77 moze byt, je to predsalen infekcia a pri bakt.dost vazna - ale to je patologia chapes... nie fyziologia - teda nieco normalne prirodzene

ined77
7. črc 2011

@drzubok ...ale ani dnes nejsme vševědoucí že? bohužel teda...ale to co nevíme dnes, se může zítra změnit.
já tady nebojuju za to, že růst zoubků je smrtelná nemoc...jen si myslím, že může houby kdo vědět, jestli to ty mimča bolí a jak....navzdory všem principům.
když dítě spí do nějakého věku v klidu a začne se najednou v noci i 20x budit, že když se mu potřou dásínka nějakým gelíkem, zklidní se..tak to snad asi něco znamená no ne?
možná ano...postupem času se člověk naučí svádět kde co na zoubky...ale faktem je, že po prořezání zoubku nastal rázem klid...na nějaký čas.a tak pořád dokola....

esterka610
7. črc 2011

@drzubok pouze jedna otázka - kolik máš dětí? 😉

ined77
7. črc 2011

@drzubok ...rozumím...syn je odmalička bolestínek na bříško...těžko říct kolik podílu má na tom jeho psychika.

ined77
7. črc 2011

@esterka610 🙂 ...taky mě to napadlo 😅 , ale předpokládám, že nějaké ano...když se vyskytuje zde 😅 .

drzubok
7. črc 2011

vies prerezavanie je fyz. objasnena a v podstate trivialna vec. dnes objasnuju sa mechanizmy týkajuce sa atop.ekzemu, alergii. pricin a terapie.. na molek.urovni ale to nenajdes v casop.mimino,mama, mama. len kukni taký malý abstract-opis http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21716324 to len na ilustraciu