Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
14. črc 2010

gina: aby jste to s těma oslavami moc nepřehnali 😉 😀 dej info, jak je španělsko rozbujařené 🙂

sherry28
14. črc 2010

@ined77 😵 krásné bříško 😵 já myslím, že se nemáš vůbec za co stydět 😨 prej tlustá 😀 😀

ined77
14. črc 2010

@sherry28 🙂 ...děkuji 😵 ..no...už jsem bývala i daleko hubenější 😅 ...ta snad při těch dvou capartech ten nadbytek vyběhám 😉 😀 ...pokud to bude matýnek v bledě modrém, tak se ještě možná znovu vlezu do hooodně starých věcí 😀 ...zase bych aspoň hodně ušetřila 😀
s tím darebákem polypem jdu 22.7. 😨 ...ale zatím ''nezlobí'' 🙂
počkej, nemáš už být na cestě 😕

sherry28
14. črc 2010

@ined77 ještě mám čas 😉mám tam být ve 14:45, vyjedu tak za hoďku, balím dárky pro Káju, dneska dorazily, má přesně dneska svátek 🙂 tak to pošlu, šoda, že nepřišly dřív 🙂 třeba v tomhle těhu jestli ti zůstalo něco po Matýnkovi navíc, tak ani nebudeš tolik přibírat a mímo bude žít ze zásob 🙂 já pokaždé shodila na své, takže teď už mám skoro 10kg nahoře 😅 a ještě přes tři měsíce před sebou 😀

ined77
14. črc 2010

@sherry28 🙂 ...no jo, jenže ty jsi jako proutek i s těmi 10 kg navíc 😀 ..no uvidíme 😉 ..zatím zásobím mimíska dobře, ale nepřeháním 😀 , váhu mám myslím pořád stejnou 😉 .po matýnkovi mi zůstalo 8 kg minimálně 😒...a ne a ne je shodit 😠 😀.možná i věkem 😨. 😔
aha, já myslela že jedeš na14h 😉
jj, dnes je karolíny 🙂 ...to nevadí že nepřišly dřív, dárečky udělají radost vždy 😉 🙂 .

ined77
14. črc 2010

chudáček matova 🙂 , ta teď ještě někde nahání šimiho 😨 😅 ....už aby se zase doladil, ať se nás tu sejde v tomto čase víc 😉 😀

sherry28
14. črc 2010

tak razím 😉 ještě to vezmu přes poštu a sociálku 😉 pa a hezký den všem 😵

ined77
14. črc 2010

u nás spánek dohromady 3h...2,5 h spinkal matýnek v kuse sám! 🙂
teď jsem vypravila kluky ven a já jdu vygruntovat koupelnu, udělat pomazánku k večeři a hlavně vypucovat kočárek 😝 ...už to sakra potřebuje 😅 .
tak všem pěkný zbytek dne a klidnou, fajn noc 🙂 .

@sherry28 🙂 ..kvůli tobě a infu z ko ještě nakuknu 😵 ...

zatím pááááááá 🙂

sherry28
14. črc 2010

tak jsem zpět 😉 vyšetření dnes jen pohmatem, neotvírám se, tlak, moč vše O.K. 😵 mimís teda o sobě dává dosti znát 😀

ined77
14. črc 2010

@sherry28 🙂... super 😵 ...akorát jsem se těšila na utz 😀 , tak příště 😉 😀 ...jsem moc ráda, že jste v pořádku 😵 .

už mám hodně uděláno...tak se ještě přitom vrhnu do restů.... 🙂

katzi 🙂 ...pracuju na tom 😅 ...těšte se 😵

sherry28
14. črc 2010

@ined77 já mám u dr. jen čtyři utz, které hradí pojišťovna, ostatní navíc bych si musela zaplatit a to se mi nechce 😉 škoda peněz, to radši něco koupím mímovi 🙂 už jsem měla dva utz, další mě čeká až někdy v září a pak poslední před porodem 😉

sherry28
14. črc 2010

tak zase já 😅
Mára spí dneska spal jen hďku a půl přes oběd, tak snad bude spát dobře v noci 😨všem příjemný večer s něčím hodně studeným a tichoučkou noc při otevřeném okně(my teď tak spíme)😔

prchalka
autor
14. črc 2010

Dneska jsem to tu flákala, poo spala 2h, ale bylo to stejně na prdlačku, po hodině vzbuzená, pak zase uspaná a bohužel jí vypadl dudlík, tak několikrát zase krákala, tak jsem tam s ní vytuhla taky. O půl 3 jsme se sebraly, nasedly na busík a jely 2 zastávky 😀 ke švagrový, dneska byl máchací den, čorina šťastná jak blecha - a samostatná jednotka. Přihodím fotky!
Ale na to, že vstávala ve 13h a odpol měla akční, tak v postýlce zas jak čertík 😅 😝
Všem dobrou noc 😉

@ined77 Ty hubeňoure jeden!! 😨 😅

kadlecova.misa
14. črc 2010

Holky, prosím vás...jak vám ted děti v tom horku jí?? u nás to je děs běs. ☹

prchalka
autor
14. črc 2010

@kadlecova.misa U nás taky horší, ale nevím, jestli víc tím teplem nebo zubama... ale když moc nechce, tak nechce, v horoskopu měla, že se bude snažit zhubnout, tak si to vzala k srdci 😀 nejí a sportuje 😅

Fotky jsou v albu.. všem dobrou noc 😔

kadlecova.misa
14. črc 2010

prchalko:děkuji za uklidnění...taky jsem ještě dneska našla další zub nahoře. 😝 ,takže ted 3 rostou zaráz- Tak i vám všem klidnou noc!!

sherry28
14. črc 2010

@prchalka 🙂 pijete stejně jak my 😉 akorát Mára dneska nepozorovaně to brčko odhodil a ten půl litr nadzvedl a pil bez brčka 😨 jen jsem se otočila a viděla jsem jak s ním mává, hned jsem mu ho zabavila, ale šlo mu to 😀 😀
@kadlecova.misa u nás se nejí spíš plive 😀 co strčí do pusy to vyplivne, krom jahod, melouna a ovoce, prostě teď moc nepapkáme, i když jsme výborný jedlíci, ale pije i za mě 3l denně hodí 😉 já dneska 1,5l víc nedám, šla bych zvracet 😅

matova
14. črc 2010

ahojte, spíme klasicky od 21:30 😝 . Dnes som už fakt uťahaná, aj šimonko mal máchací deň, aj doobedu, aj poobede, aj večer ešte v úplne studenej vode..keby on tam aspoň posedel v tom bazéne, ale robí asi tak ako bez neho, vbehne, vybehne a dookola...medzitým holý behá všade, na ulôicu ale ho nepustím, akurát nespočetne veľajkrát musím obúvať (aby nechodil po ostrých kameňoch....) a ja som fakt zničená už z neho, bol tu dnes aj švagor chuvička, no keby nebol asi už čuchám fialky....
kadlecova misa 🙂 : u nás nespočetne veľakrát to ponúkanie jedla a pitia...A on proste pomaly dnes už ani nepil, no nechápem....len po troškách.
zuzanka 🙂 : neboj, to ste ešte aj tak pred nami, koberce aj my máme doma...malý sa vyčúra hocikde, a ani to nehlási (ani potom 😠).
prchalka 🙂 : super nočníkovanie, šikovná čorí 😵
ined 🙂 : krásne bruško ale hlavne ti závidím zadok, ten môj rastie ako komín takmer rovnako ako brucho 😝 😝 😝 . Už si správičku povedala aj Matýnkovi?: som zvedavá na reakciu 😵
ined 🙂 , sherry 🙂 : mne po šimonkovi zostalo navyše 7kg, nabrala som pri ňom celkom 18kg, a som si povedala že už toľko nesmiem. Doteraz som pribrala 8kg, tak snáď už tých 18 nebude, ale už len 2kg a mám zas takú váhu ako pri malom 😝 . Už mi aj brucho vadí, ako stúpa dohora a tiež ako pri malom dopredu, no na boku kopu miesta a ono si to furt len dopredu rastie... 🙄 😀

matova
14. črc 2010

nočné košieľky na dojčenie som kúpila odtiaľ: https://www.modrykonik.sk/bazar/tehotenske-oble...

ale sú všelijaké, ja som kúpila také čo ani na fotkách nie sú, má veľký výber, brala som modrú s dlhými rukávmi
a tiež 2 ks. klasických pyžám (nohavice+vrch)- tiež na dojčenie- modré a ružové. Obrázky mám na nich tiež iné- na jednom bocian s bábätkom, na ďalších také mini baby 😉

dobrú nôcku 😎

matova
14. črc 2010

a ešte- zajtra idem na interné a dúfam že ak sa vybavím včas, že stihnem ešte poradňu 😕.

sherry: super že ste s bábätkom v poriadku 😉

matova
14. črc 2010

a ešte- zajtra idem na interné a dúfam že ak sa vybavím včas, že stihnem ešte poradňu 😕.

sherry: super že ste s bábätkom v poriadku 😉
ined: plienková prietrž sa nakoniec nekonala 😀

prchalka
autor
15. črc 2010

Dobré ráno,
noc na prdlačku, vzbuzená ve 22, mokrá jako myš, uspaná na dalších asi 30 minut a pak znova a bral si jí MM. Párkrát jsem jí slyšela, spát jsem opět moc nemohla, já už nevím... asi vedrem?
Ke snídani si asi 3x kousla do chleba 😖

@sherry28 Tak s tím brčkem to byla jen momentka, samože jí taky napadá to klopit a mávat kolem sebe, ale už je schopná se napít a nepolít se - to se naučila v bazénku s tou počůranou vodou 😀

@matova Já bych zase potřebovala, aby z vody aspoň na chvilku vylezla 😅 Byla by schopná tam sedět snad 3h, aniž by z toho zvedla zadek 😠 proto jsme ho už dlouho znova nepoužili, nedělala by nic jiného, než tam lezla, nemohla bych ani otevřít na terasu, tak ho napustíme, až na víkend. Zatím ho máme v ložnici 😀

sherry28
15. črc 2010

dobré ráno 😵
dnes spal do 6:23, takže dobré 😵 Lukášek ještě spí 😉
včera jak MM hlídal od dvou do čtyřech, pouhý dvě hodinky jen, tak Márovi říkal v kuchyni s tebou doma to je horší zabíračka jak v práci 😀 a dodal, ale mamce to takhle neděláš ta tě nosit nemusí, to jenom mě využíváš 😀 ale přede mnou to neříkal 😉 je pravda, že já až tak moc Máru netahám, prostě ho nechám řvát, on si ho naučil takto, tak on ví, že u táty může, ale u mámy ne, mě v tomhle poslouchá 😉 teď kouká z okna jak sekají trávu(přijeli z města)

@gina: žijete, přežili jste vítězství? 😕

sherry28
15. črc 2010

tak já rozmrazuju kuř.prsa, udělám řízky 😉 v neděli u babičky prý Lukášek snědl dva řízky, to je zajímavé, doma je ani neochutná 😅

prchalka
autor
15. črc 2010

Holky, je možný, že by takhle malý dítě chytlo neštovice nebo nezáleží na věku? Sousedovic větší brácha je chyt taky, ten menší už je má zahojený.. No pak už zbýváme jen my 😖

prchalka
autor
15. črc 2010

A MM se na starý kolena asi zbláznil.. 🙄 Včera jsem se dozvěděla, že si dělá řidičák na motorku, výbavu i mašinu už má 😨 A to potom nikdy netoužil.. Já se teda někdy na motorce projet chtěla, ale tohle kvůli tomu zrovna dělat nemusel. Aby z čorí nebyla jednou sirota ☹

prchalka
autor
15. črc 2010

Tak už tu máme zase pod mrakem 🙂
Čorí jsem uspala na dece a slyším nějaké bouchnutí dveří u auta, tak se jdu mrknout přes žaluzky jestli ne pošta a on tam stojí stavbyvedoucí, asi zvonil (ale zvonek už nám zase nejde, ještěže tak, ještě by mi jí hned vzbudil), tak jsem mu šla otevřít a vydržela to tam ty 2 minuty naštěstí v pohodě 😀
Dopol jedla jen blbosti - meloun - kousla do okurku - dužinu z angreštu - a od sousedů hrášek 😅 Ještěže obědu trochu dala!

sherry28
15. črc 2010

u nás spánek 😉 Mára teda snědl jen kus řízku a jinak všechno plival, sal.okurku, brambory, papriky, rajčátka, všechno vyflusaný 😠 zato Luky snědl celý řízek 😵 i nějaký brambory a o zelenině mluvit nemusím, tu sní vždycky 🙂
@prchalka no tak to se opravdu asi zbláznil 😅 co ho k tomu vedlo, to musel mít v sobě už dlouho ne? 😕 úplně vidím Čorí na mašině 😀 😀 (slušela by jí)

jdu hodit rychlou vlažnou sprchu 😉

edusik
15. črc 2010

Ahojte dievčatá, moja malá má 13 mes., máme 6 zúbkov - 2xhorné jednotky 2x dolné, a 2x dolné dvojky - tie nám vyrašili naposledy v apríli a od vtedy žiaden nový zúbok. Je to normálne takto dlho nič? Ináč všetky jej doteraz rástli v pároch, takže vlastne sme mali zatiaľ len 3 zlé obdobia. Ale už mi to vrta v hlave, že tak dlho žiaden zúbok sa neobjavil, už sme aj šialene slintali, aj párkrat hnačkovali a teplotovali, ale stále nič - takže to asi bolo od niečoho iného.

ined77
15. črc 2010

ahojky 🙂 ,
spinkáme od 11.50 🙂 .
noc byla dobrá, dokonce bych řekla, že matýnek spinkal v kuse, ačkoliv se chvilkama vrtěl, ale to spíš horkem.
u nás je vedro jako v pekle 😝 ...33 C ☹ ...
dopol jsme byli chvilku venku, ale to se fakt nedá.nebýt toho, že máme odpoledne domluvenou prohlídku bytu, jdeme okamžitě na koupák.tak zítra 😉 ...možná pojedeme už od rána...ještě uvidím 😉 .sice budu smatýnkem sama, ale vco jiného dělat v téhle výhni ☹ ..matýnek mě včera i zvýšenou teplotku..určitě z horka.
naštěstí jakžtakž aspoň pije..má tu 4 druhy na výběr, ale co.... 😅 😉

@sherry28 🙂 ..tak to jo s tím utz...to je jasné 😉 .já jsem měla s matýnkem trošku ''nadstandart'' 😨 , utz každou chvilku, jenže kvůli rizikáči ☹ ...
3l vypije marýsek??? to nedám ani já 😕 ...přesně jak píšeš...to bych hodila šavli 😀 ...nemůžu teď vůbec pít vodu, zvedá se mi žaludek 😨 ...tak piju ředěné džusíky 😅

@prchalka 🙂 ...hubeňoure???? 😨 😅 😕 ...ty jsi pokud vím tak o 8 kg lehčí 😀 ...
ty neštovice...no znám mimíska, který je prodělal ve 2 měsících 😨 ale teda neštovice v létě jsou vyloženě za trest...být 3 týdny doma...ufffff 😕 ☹...snad to čorí nechytne 😨
i matýnek se naučil nepolít v počuraném bazénu a v vaně 😅 ...jen kdybyho nenapadalo to pořád nějak vylévat a pod. že 😒 😀
teď má na láhvi pítko z jupíka-kapající, aby víc vypil a není teda nějak zacintaný, tak možná brzy zkusíme na doma hrnek 🙂 .
na fotečky kuknu 😉

@kadlecova.misa 🙂 ...ani u nás se moc nepapká..kombinace vedra a 3 je znát ☹ ...ale to doženou 😉 🙂

@matova 🙂 ...zadek???? 😕 😨 ...to se ti jen zdá 😅 ...v reále mám slušnou stodolu 😉 😀
ať dnes vše v pohodě stihneš 🙂
ještě k tomu pití-nepití...u nás zabírají solené tyčinky 😅 ...samozřejmě je ošmrdlám aby té soli nebylo moc, ale pak pije o něco líp 😉 ....kdysi mi to radila i dr. 😉
vlez si do bazénku i se šimim, třeba tam zůstane sedět 😅 ...to je hrozné šídlo 😅
na košilky kuknu 😉