Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
29. bře 2010

na dnešek se mi zdál sen (poprvé od narození Máry) koupia jsem si modrou dodávku a byly tam za řidičem tři lavičky, na každé seděli tři děti (takže devět) a byly moje 😀 😀 😀 asi už mi hrabe

sherry28
29. bře 2010

prchalka: naše nejmladší sestra 😉 nemám tady v tomto PC jiné fotky než svatební 😒

gina333
29. bře 2010

sherry: fajn noc, ja som to asi schytala za vsetky deti 😀 😀 😀

Aby to nebolo malo, tak nam v panelaku vykradli pivnice, nam zmizla stara nefunkcna pracka 4 gumy od auta. Gumy sice neboli nove ale skoda asi 6000,-Sk. 😠 😠 😠 😠 Naserie to cloveka, ze niekto si len tak vojde do bytovky a poberie veci. No niekto ho musel pustit, my mame vchod na take cipy, cudzi sa moc dnu nedostane. A to sme mali tu velku z predu otvaraciu pracku, to musieli byt aspon dvaja...ku.vy jedny. 😒 😒 😒 😒 Musim dat trestne oznamenie, pride policajt, no to uz bude spanie paradne. Krasny den predomnou. 😝 😝 😝

sherry28
29. bře 2010

gina: nezávidím ti to, zrovna před týdnem mamka sepisovala protokol 😠 prodává oblečení a boty, tak ji ukradli z valníku zimní boty skoro všechny a to je už po druhé co ji vykradli auto ☹ lidi jsou svi.ě 😠

gina333
29. bře 2010

tak uz tu bol policajt, nastastie som mohla splnomocnit suseda, tomu zmizli bicykle, tak ja sa aspon nemusim trepat na policiu. 😉 😉 Ked policajt vypisoval papiere, Sophi ho cely cas natahovala, chcela mu dat dole hviezdicky z pleca, odznak, no je to cislo, to moje dieta. 😀 😀 😀 Nastastie mu to nevadilo, ze vraj ma doma tak isto mimco. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

gina333
29. bře 2010

Spime 🙂 🙂 🙂 ani to netrvalo dlho, ale zaspala urcite preto, lebo bola z noci unavena. 😉

sherry28
29. bře 2010

tak Mára spí od jedenácti ani nepočkal na oběd ☹ začal kňučet, tak jsem ho vzala na ruku a než jsem stihla nandat na talířek, tak spal tvrdě 😒 ani nepostřeh, že jsem ho dala do postele 😅 tak se hold nají potom, není mu dobře (nastolila jsem mu dietu, takže má jenom brambor s mrkví uvařeno v čisté vodě, troška soli)k snídani měl chudák jen tu kukuřičnou dlouhou chrumku, když viděl Lukase jak si bere jogurt, tak se dal do pláče (poslala jsem ho to jíst do obýváku). Chudinka můj, takový jedlí to je a nemůže teď nic. Jenom se bojím, aby to bylo opravdu k zubům, aby třeba nechytl něco z toho psího hovínka 😝 (toxoplazmózu nebo nevim co všechno)

prchalka
autor
29. bře 2010

My 11.50 dala bych jí i dřív, po naplnění žaludku se jí vždycky odkrví mozeček a je vláčná, takže by to prošlo jako obvykle, ale jelikoož za okny bouchaj do základů a jsou to rány na celý barák, tak radši dýl, když by se mi probrala brzo, ať není zas moc brzo! No to jsem na to zvědavá!! 😝 🙄

prchalka
autor
29. bře 2010

sherry: Tak fajn, že Mareček spal v kuse, aspoň něco. Teda jo, aby něco neměl z toho hovínka, úplně jsem to vypustila z hlavy. To by vám tak ještě chybělo! No snad bude dobrej brzo! Má něco nateklý? No a se ségrama jste úplný andílci, fakt 😀

prchalka
autor
29. bře 2010

sherry: No a ten sen teda bomba!! 😀 Mně se taky dneska do snu napletli 2 chlapi, co mi byli vždycky blízcí a čorí to musela zkazit svým krákoráním 🙄 Já chtěla vidět víc!! 😢
gina: U vás je poslední dobou nějak nebezpečno! Lidi jsou prostě fakt hajzlové, krást se bude vždycky 😠 A pivnice je jako sklep? Já si vždycky říkala, proč matova píše, že šli s malým do pivnice... 😀 😀 😀 😀 A že tam jako byli dost často 😀 😀

gina333
29. bře 2010

prchalka: ano pivnica je sklep. 😉 A tymi snami, mna tiez vzdy zobudi Sophi v tom najlepsom. 😀

sherry: nemaluj certa na stenu s tou toxoplazmozou 😒 😒 😒 neboj, urcite hnackuje koli zubom. A este som chcela napisat, ze tu najmladsiu sestru mas velmi peknu. 😵 😵 Jasne, aj ty s druhou sestrou ste kocky. 🙂 🙂 🙂

matova
29. bře 2010

ahojte,
my sme si dnes so sherry asi vybrali super noc za vsetky ostatné 😅 .
Spalo sa do 3:30, potom mlieko, a potom vkuse až do 7h 🙂 , dokonca po prebudení sa ešte 15 min labužnícky prevaľoval na posteli. Možno tak dobre spal potom čo sa mu prerezala tá dvojka. Na hodinku som chlapov vyšikovala na prechádzku vonku (mm ostal dnes ešte doma, je mu už lepšie 🙂 ) , a ja som sa vrhla na ďalšie okná, ale treba mi umyť ešte na prízemí a tam sú už riadne zapráskané- neviem kedy toto postíham. Teraz malý spí od 11:50.
na obed budú chlapi rizoto. Ja neviem čo...

prchalka. vidíš, Š. nešiel spať prvý. Sen pekný až na to prebudenie 😒 . Áno, do sklípka my spolu chodíme pro brambory 😀, našťastie je pod domom, tak nie je nebezpečná ako u giny 😒
sherry: sen milučký 😵 . Tiež to bude hádam od zúbkov. Šimonko dnes zasa išiel spať bez obeda, vôbec nechcel, tak vypil len mlieko, dúfam že po spaní zje aspoň trochu. Tiež papá teraz menej- presvitá mu druhá trojka. A syry- tiež nejak nemôžem teraz- inak ich milujem.
gina: dúfam že dnes budete mať lepšiu noc, aby si si oddýchla a tá krádež 😒

Idem pochystať malému veci, poobede vyrážame do mesta, pekný zvyšok dňa všetkým 😉

prchalka
autor
29. bře 2010

My teda pivnici nemáme, ani tu sklepní, ani tu druhou chlastací - k MM velkému zklamání. Ale zato má pivní set na pračce, hodí se tam soudek a čepuje 🙄 🙄 😠 😅 Nesnáším to!
matova: Se zoubky je malý nějak rozjel 😀 Já se na dvoudílné pyžamko chystám tehdy, až nebudou žádné overálky v čorí velikosti 😀 Já je mám ráda, nikde nic neleze. Akorát teď 18-24m už je jí akorát zase 😅 😅 😝
gina: Díky za osvětu pivnice 😀

sherry28
29. bře 2010

tak ženy já usla nějak se mi při PC zavíraly oči, tak jsem se hdila na gauč a byla jsem hned tuhá 😅 Mára se vzbudil ve 12.45,, ale byl malátný, tak jsem ho ještě uhoupala 😒 no doufám, že jsou to zuby, ale nějak mě znepokojuje, že vůbec nevidím žádný posun už od února 😅 a teplty mu vyskočily až ten den co snědl to psí....ale to by nebyla snad tak rychlá reakce, ne? 😲 fakt nevím, třeba má i jen nějakou střevní virózu, Lukase taky v pátek bolelo to břicho, ale průjem neměl 😒 no uvidím, dneska Mára vypil smectu, tak uvidíme jestli se to zlepší, teď jsem tu bez auta 😠 už je vzhůru tak pa

sherry28
29. bře 2010

prchalka, gina: díky za komplimenty, sestrám vyřídím 😉

matova: dokonce mi dnes ani nevadilo, že jsem vstávala v šest 🙂 docela jsem se vyspala, nějak se mi už špatně spí na břiše, slyším tam malého tlukot srdíčka 🙂

sherry28
29. bře 2010

tak on zase usnul sám od sebe 😅

matova
29. bře 2010

sherry: v ten istý deň ako spapal psie h- to by bolo tiež si myslím skoro na teplotu v ten istý deň, no neviem. Ja som si pri prvej trojke myslela že stále je to nejaké rovnaké, a zrazu už sa rezal zub, pritom som predtým nemala pocit že by už ten zub presvital.
Ale fakt už by mu Markovi mohol nejaký výjsť 😖 . A nelezie mu náhodou nejaká štvorka k tomu??? 😕

prchalka: my máme zatiaľ 12-18. Ale mám už kúpené 2ks 18-24. Aj tak som chcela zvykať ho od leta na také bez uzavretia dole, no nadruhej strane keď pochoduje po posteli, asi by ho po ceste stratil 😀.

mm si teraz začal telefonovať kolegom o stošesť 😠 , už som ho bola vykričať, malý už začínal vzdychať....ja by som ho niekedy taaak roztrhla.... Vidno že už mu je lepšie.

matova
29. bře 2010

sherry: ja nepspím na bruchu od zač. tertieho mesiaca, normálne som sa už bála

sherry28
29. bře 2010

¨nějak jsme se zadívala do kojících podprsenek 😉

sherry28
29. bře 2010

matova: ty po Márovi jsem půjčila sestře a pak už budu jen na vyhození 🙂 no neva, dají se sehnat i levné na netu, 2 si budu muset koupit 😉 už koukám i po těhu oblečení 😅 chtěla bych to mít jako prchalka 😉 nosit jenn to své, ale to u mě neprojde 😀 😀 já těch minimálně 13kg mít nahoře budu 😠

matova
29. bře 2010

sherry: 😀 ja si tento a iný tovar pre bábätká pozerám už takmer každý večer 😀 ...pyžamá na kojenie...
už som si povedala že to tu nebudem ani písať- nie je to k téme ale na druhej strane to možno bude zvádzať aj ďalšie k odhodlaniu 😀

matova
29. bře 2010

ja som pribrala 18kg ak nie 19, a kedysi som nechápala ako sa tak pribrať vôbec dá...- z toho v prvom trimestri až 3,5kg. Teraz som veľmi rada že stojím na váhe, lebo na začiatku to zas vyzeralo na žravosť, ale v poslednej dobe mi nejak nič moc nechutí, najviac ovocie.

sherry28
29. bře 2010

matova: budeme si o tom psát 😉 😀 a třeba nás bude víc 🙂 holky nás v tom nenechají😀

sherry28
29. bře 2010

to jsme na tom stejně 🙂 já mám sice hlad, ale hned je mi zle, když se najím, tak nějak moc nejím 😅 , nevadí mi ovoce, to můžu 😉 hlavně jím denně banány 😀

matova
29. bře 2010

sherry: 😀 😀 😀
včera alebo predvčerom hovorili v rádiu o tom, že tehotenstvo je v kolektíve nákazlivé podobne ako zlaďovanie sa žien s periódou 😅 , takže ženy bacha 😀

sherry28
29. bře 2010

už sis něco pro těhu koupila z netu? 😨 já přemýšlím, že budu nakupovat postupně, aby toho nebylo pak moc 😅 musím udělat kompletní výbavu Lukáškovi do první třídy 🙂

sherry28
29. bře 2010

počítala jsem to a měla bych se vejít do 3.000,- i s aktovkou(chce se spidermanem) 🙂 tak už udělám teď po výplatě výbavu najednou, ať to mám z krku, ale tašku dostane až k narozkám (16.6., schovám jí) 😉

sherry28
29. bře 2010

ŽENY(prchalka, ined, katzi, lehna, gina také) musíte být solidární k nám 😀 😀

prchalka
autor
29. bře 2010

Tak spala 1,5h snad stačí! Přišli se chlapi i zeptat, jestli už můžou dělat, tak jsem řekla, že lehce jo, ale hned jí to pak vzbudilo, no aspoň, že spala, jak spala! Ale dole má nervy v kýblu, vrtají do baráku a ona se bojí, tak řve, jsme se přestěhovaly o patro výš, není to tady tak drsně slyšet 😉 Má krabici s hračkama, který neviděla pár měsíců, tak se na chvíli zabaví 😉

prchalka
autor
29. bře 2010

Neprskejte tady ty těhu bacily, jo? Jo a čorí už pozná číslo 8 a 6 😀 😀 Teď se mi válí po noťasovi, abych jí nehodila zase dolů nebo rovnou na terasu 😅