Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
7. dub 2010

prchalka: videa jsou kouzelný, akorát tenhle PC nemá zvukovou kartu, takže nic neslyším ☹ 😅

ined77
7. dub 2010

a díky prchalce jsem všechno zapomněla 😀 😀 😀

sherry 🙂 ...klidně nám tu dobrouoc i kidni,já to beru,hlavně ať je dobrá 😀 😀 😀.
fotečky krásné,už jsem se začala těšit na májovou pouť u nás 🙂 .
a to stínítko???jak to prosím tě vypadá? 😕já mám právě ten klasický slunečník a jak trochu foukne už ho honím všude možně 😖 😅.

lehna 🙂 ..modelovat včeličky? 🙂 tak to máš můj obdiv 🙂 .tak ať se dortík povede! 😵

prchalka 🙂 ...pískoviště super 🙂
a to video je náhodou boží 😀 to se bude čorí jednou divit 😀

gina 🙂 ...tak super oslavička.já se cítím také prepitá a prejásaná po velikonocích,chce to chvilku očistnou kůru 😀 .
a s tím tatínkem doma...u nás je to to samé,jak je doma,všechno je to nějak těžší 😅 .myslím přes den,ale i večer mi malý usne většinu rychleji než když jsme doma všichni.matýnek potom pořád ukazuje ke dveřím a já donekonečna brebtím,že tatínek spinká,tatínek spinká 😀 .
a to mimi je andrejek 🙂 ?jak se jim daří?prdíky netrápí? 🙂 (snad ne 😨 )

matova 🙂 ...já poznám a matym že se nudí raz dva..prostě je protifka 😅.je pravda,že když je hezky a jsme tzv.půldne venku,je to nejlepší 🙂 .matýnek je úplný horolezec,leze na průlezky,sjíždí klouzačku po bříšku a já jen trnu kde si co udělá 😅 .ale je klid 😉 .teda pokud si neusmyslí,že někomu něco odejme,nejčastěji tříkolku 😎 ...děda slíbil,že mu ji koupí 🙂 .
včera mě vyděsila sylvinka...je přesně o měsíc a den starší od matýnka a už poněkolikáté vydržela nespat celý den 😕 .a navíc,byla úplně v pohodě 😕 ...já doufám,že matýnek bude chodit po O spinkat aspoň do 3 let 😅 .
s náštěvama to máme podobné..teda dnes už ne,matýnek se rád před návštěvou předvádí 😀 .ale dřív nás dokázalo vykolejit cokoliv ☹ .

katzi 🙂 ... 😵
já se chci taky matýnkovi mrknout do papulky a zjistit že už má další houby narostené 😀 .
u nás dorůstá poslední 4 a myslím,že je klid před bouří 😅 .
a teda noc ☹ ...i přes čípky? 😨
matýnka na hřišti pořád pusinkují nějaké cérky 😀 ..utíká jim 😉 .hračky vrací,ale s tříkolkou a kočárkem má potíže 😎 .vážně uvažuju,že půjdu a takový malý plastový kočárek mu koupím 😀.ať je klid 😉.

katzi
7. dub 2010

ined: jestli je Matýnek jako naše Aduš tak šetři prašule a nekupuj nic - Adu má svůj kočárek, svoji panenku, svoje odrážedlo,...ovšem když kolem sebe vidí nějaký jiný zajímavý model, tak na svoje věci dlabe a stejně chce ty hračky druhých 😀

prchalko: čorí je vybavená do života až až, ta se neztratí 😀

katzi
7. dub 2010

holky jak to děláte, že ty děcka po probuzení ještě dokážete uspat? Adidaska spala něco malinko přes hodinu a už jsem ji neuspala 😖 Takže vstávala před 13 h, to bude večer asi mazec 😠 Máme jet ke kamarádce a jít tam s děckama ven, normálně si řeším jestli to má smysl. Je to vždycky celoodpolední výlet (naše čtvrtě jsou daleko od sebe) a jestli mi to tam celý prořve kvůli únavě....Fakt nevím teda ☹

kadlecova.misa
7. dub 2010

ahoj holky...jsem tu "nová", malá se právě přehoupla do roku a do batolat.Poslední doby a noci jsou u nás katastrofální..jako u prchalky...motá se, vstává,leze po celý posteli (spí se mnou), padá,vrhá se do peřin a tak celou noc.dneska byla dokonce od 24 hod do pul 5 rano vzhuru..tak ted to od pul 11 dospava,na rozdil ode me.neusnu a neusnu at delam co chci. Uz jsem to k ranu,byli 3 hod, nevydrzela a zanesla malou k pritelovi,at si taky užije..ruply mi nervy..za chvili jsem si pro ni zas došla...už taky nemůžu,to nespaní mi leze na mozek,zvlášt, když bývá většinu nocí minimálně hodinku vzhůru...Zuby má 2 dole a 4 nahoře..myslím že se jí další neklubou..ale nevím.Mějte se krásně!! 😀

matova
7. dub 2010

Ahojte, u nás bola noc fajn ako u sherry, až na to že ja som šla spať až o 00:00 (čumela som na stránky s potrebami pre kojencov a tehotné...) a malý vstával o 5:50, tak som _"doružova" 🙄 . Cez deň je to neporovnateľne už lepšie, vonku sme však neboli-ja som nejaká zmrznutá či čo. Na malom už ani únavu nebolo vidieť, a to spí až od 12:10, takže v pohode vydržal vyše 6hodín. Obed: ryža+ sójová drvina na zelenine. Poo bude ryžová zeleninová polievka. Veľa toho síce nezjedol ale dotlačil sa ešte kukuričnými chrumkami.
Ja som to ešte po vás všetko nestihla prečítať, len niečo, tak aspoň zareagujem kým malý eštš spí, lebo už bol raz hore a čumákoval, keď ma zbadal medzi dvermi tak zavrel oči- nepochopiteľné ale super 😀.

gina: presne to zreferovala prchalka. A malý potom naberá také stavy, že absolútne už nieje vidno únavu, skôr vyzerá akože by bežal maratón...ja normálne pred spaním už vypínam zvonček, lebo už ma niekedy zo všetkého išlo poraziť...Inak by som bola veľmi rada keby mal okolo seba nejaké deti...no hádam sa v tom októbri podarí 😀 😉
prchalka: video som si kukla. Musíš malú za tým baníkom naučiť ešte povedať: to ma učil táta 😀.
katzi: hrôza noc ☹
lehna: nevyfotíš potom tú tortu? som zvedavá na včeličky 😵
sherry: máme jednu trojku hore- tá sa prerezala ani neviem kedy- sa mi zdalo že rýchlo. Ale teraz tá čo presvitá mi pripadá už ako večnosť, furt nie a nie napovrch, mám pocit že sa to spomalilo a vydúvajú sa ešte zvyšné trojky.

idem podočítavať 😉

gina333
7. dub 2010

matova: s tym zvoncekom to robim aj ja, dokonca ked uspavam vypinam telefon, lebo my vzdy niekto vola ked ju idem akurat ulozit. 😉

katzi: mne sa skoro kazdy den Sophi po takej hodinke preberie, ale zatial sa my ju vzdy podarilo uspat, pohojdam na rukach, pochodime po byte a znova zaspi. Aj teraz sa zobudila o 12:30, trocha som ju pomojkala,ale este stale spi. 🙂

katzi
7. dub 2010

gino: já taky chovám, chodím s ní po bytě, ona si šudlí oči, je vidět, že je ještě mrtvá, vypadá to nadějně, že ještě usne a najednou ty oči otevře naplno a je to v pr....li 😀

prchalka
autor
7. dub 2010

Já dneska ještě uspala po 1.20 a spala celkem 2h. Co bych s ní asi dělala tak brzo? Akorát by byla protiva. Vezmu jí na rameno, pohoupu, položím a lehnu vedle ní.
Vůbec nevím, jestli s ní navolno vyrazit ven... 😖

sherry28
7. dub 2010

no my už jsme vzhůru od jedné, konečně dnes dorazila mateřská tak jedeme nakupovat pleny atd. 😉 cestou vyzvedávám Lukáška, tak se mějte 😉 🙂

gina333
7. dub 2010

aj my sme uz hore, spala vyse 2 hodin, pockam na Natalku, naobeduje sa a zacina sa kolotoc kruzkov, nakupov atd. 😉 😉 Ale hlavne, ze vonku svieti slniecko. Tak zatial... 🙂 🙂

matova
7. dub 2010

katzi 🙂 . no to sa ani nedivím že máte také blbé noci- pri toľkých vyliezajúcich zuboch, tak nech sú čím skôr vonku 😉 . Mne sa malého včera už nepodarilo uspať, spal len hodinu. Keď ju to bolí tak sa jej asi ani spať nechce 😒 .
ined 🙂 pekná dnešná noc 😉 . Jejda, normálne si ma nastrašila s tým dievčatkom čo už cez deň nespí. Ja sm sa mamy pýtala ako ja uspím malého cez deň a etš aj to bábo, a ona len že veď už možno nebude chodiť spať cez deň, keď je ako môj brat (v jeho veku)- čo sa javí že sú si v mnohom podobní, tak že spať už nebude 😒. A možné to je, ale to on mi bude chcieť chodiť potom spať už o 17- klasika- keď sa zotmie 😒. Ale keď bol úplné bábätko tak vtedy do 19h/20h-do kúpania- celý čas bol mrzutý, plakal 😒. Tak len dúfam že toto to bábo praktizovať nebude- ideálne by bolo keby sa zladili nejak.
gina: telefóny ja nevypínam ale odpratávam ich do druhej izby 😉
kadlecova.misa 🙂 : je to veru na nervy, nas maly kolkokrat aj spadil vnoci z postele-tak sa krutil a lozil horedole az sa dostal k nasim noham a bac 😒 ...Úplne ta chápem, mne tiez po takých nociach uz praskali nervy...najhorsie u nas to bolo vnoci zatial pri stolickach, ked rastli naraz- to sa vkuse budil ale od bolesti a nic nepomahalo...ono sa to potom zas nejak zaracne zlepsi a ked si clovek zvykne (co si zvykne okamzite), tak je to nazad 😒. Velakrat sme tu debatovali o tom, preco to tak je, ked prave zuby nelezu a na nic jednoznacne sme neprisli, je to zmesou asi vsetkych vnemov dokopy...zazitky, sebauvedomovanie, sny, strach, mozno aj fyzicka nedostatocna vytazenost cez den- niektorym detom pomaha ked zacnu behat, inym vobec...

matova
7. dub 2010

hrozné koľko písmenok mi povypadávalo, tak hádam sa to bude dať rozlúštiť 😉

kadlecova.misa
7. dub 2010

matova: diky 🙂

ined77
7. dub 2010

u nás spánek 2h 🙂 .hodina v postýlce,hodina u mě na klíně 😅 .
chtěla jsem zrovna přihodit fotky,ale ozvalo se bééééééé 😅 😀 .

matova 🙂 ...neboj,ono seto nějak sladí.tď sis tím nelam hlavu.nějak to půjde 😉 .
hlavně že je šimonek už lepší 😵 .
u vás zvonek,já praktikuju vatu do oušek 😀.

sherry 🙂 ...tak to běžte rozfofrovat 😀

gina 🙂 ..i u nás je krásně.taky už se těším ven. 🙂

katzi 🙂 ...neuspávám,ono to spí samo. 😀 vezmu z postýlky,položím na ruce,dojdu do obýváku,sednu a ono to chrňká 😀 -ale někdy taky už ne 🙄 😀 .
hračky matýnkovi stačí,když má to co potřebuje.jde převážně po těch,které nemá 😉 😀.

kadlecova.misa 🙂 ...cítím s tebou ☹ .známe to tady všechny 😒 .ale jinak vítej 🙂 .

prchalka 🙂 ...ale jo,jen běžte,je nádherně myslím všude.co doma 😉 .

končím(mm už je doma 😕 ),všem přejeme krásný den a zítra pááá 😵.

lehna
7. dub 2010

holky,
tak jsem odevzdala malého nahoru k našim a jdu péct. včeličky budu modelovat večer,tak pak i hodím fotku,jasně,že se pochlubím 😀 . jen jestli bude čím 😅 😀

zatím páá, dočtu pořádně a ukážu se večer, snad teda to nějak ještě stihnu 😕

luci_enka
7. dub 2010

ahoj holky, nestiham... prave jsem si rikala, ze jak tu mam tu mamku, tak budu mit na vsechno cas, ale dneska jsem byla ve meste, na gynde - dr. se me ptala, kdy bude druhe, tak jsem si vzpomnela na nase noci 😝 a rikala, ze jeste chvili pockame 😀
pak u kamaradky na obed a domu jsem prisla ve 14... byla jsem sama bez male, tak jsem si uzila chvilku "volnosti"... kamoska ma holcicku rok a tri ctvrte, boze, ta je tak roztomila!!! asi hodinu jsme si cetly knizky, uz neco mluvi... ja uz se taky tesim, az nase mala bude takova, zatim je dost velky zavislacek a jeste furt dost place, kdyz se ji neco nelibi - je mezi nima strasny rozdil, i kdyz jsou jen o 8 mesicu 😅

ale ted uz zas musim bezet, musim si to uzit 🙂 a to chceme s pritelem jeste na veceri a na druhou, pak nekam na nakup... no nestihackaaaa 🙂 ale docitam vas vzdycky v noci z mobilu v posteli 😵 tak se zatim mejte a uzivejte si slunicka!

janulkama
7. dub 2010

takže odbery máme úspešne za sebou 🙂 🙂 🙂

Až na to,že nás milá pani imunologička zasa vyprevadila s ribomunylom,ktorý mu minulý rok vobec nepomohol.Mohla by som ju okašlať a aj detských lekárov,mám pocit,že vobec nevedia,ako liečiť dieťa a čakajú len na to,že sa už k nim nevrátime ☹ ☹ ☹

prchalka 😀 😀 😀 tak to je celkom zlaté v jej veku,nie?Horšie to bude neskor 🙂 Ja som bola teraz v nemocnici,Maťko bol v postielke a nespal,ostatné deti spali.Martinko sa ale postavil v postielke a na plnú pusu z ničoho nič- do p..e 🙂 🙂 To si mala vidieť tie pohlady maminiek.V tom tichu to tak parádne vyznelo.A až doma som zistila čo to znamená,keď sa pytal do izbičky,povedal to isté.Ma mohlo poraziť,Tak isto to vyznie,keď chce povedať slovo "napíše" 🙂 🙂

katzi
7. dub 2010

jsme doma. Adélka překvapila - i přes hodinový spánek po o, byla celou dobu fajn, žádné známky únavy. Byly jsme venku v takové zahrádce se zvířátkama (králíci, kačeny,...), byl tam písek, sluníčko,...prostě fajn den 😵 Pak jsme si ještě s kamarádkou dali vínko, takže nálada dvakrát tak super 🙂 Takových dní víc.......

kadlecova.misa: a chodí už tvoje malá? Mě přijde, že takový úplně brutus noci s dlouhou dobou, kdy byla úplně vzhůru jsme měli, když Adeli ještě nechodila, ale energii na to už měla (začala až v 16ti měsících). Takže to bývaly taky noci, že třeba 3 hodiny byla v noci úplně fit, hrála si, smála se.... 😠 😝 Teď teda občas taky dost blbě spí, ale není to úplně bdělý stav, je přece jen v polospánku, motá se,ale nechce si aspoň hrát 🙂 Tak třeba až se tvoje malá rozchodí, vydá taky víc energie a bude líp spát 🙂

lucienko: užívej si to a nabírej síly 😉 🙂

lehna: ať se dílo podaří 🙂

gina333
7. dub 2010

lehna: tesim sa na fotku, ked sa ti to vydari, hadam aj ja najdem odvahu a pustim sa do modelovania. 🙂

luci: veru ako katzi pise, uzivaj si a oddychuj. 🙂

janulkama: no to je mrzute, ze ta dokina nic lepsie nevymyslela len vam strcit liek ktory ste mali. 😒 Martinko musel byt podareny v tej nemocke 🙂 nasa tiez kadeco skomoli, ale nastastie taketo slova na nas este len cakaju. Alebo na nestastie? 😀

katzi: no asi ty mas z nas tie najparadnejsie dni, uzivate si s Adeli fakt super. 😵 😵 Ja sa uz tesim ked v nedelu pride domov MM, spon nam zase bude veselsie a niekde si vyrazime, sice nas trocha brzdi Natalkina skola. 😉

katzi
7. dub 2010

gino: každý den není posvícení, ale dnešek se nám opravdu povedl 😵 Jj, rodinné výlety jsou taky fajn, jen aby vyšlo počasí - na víkend se to má zase kazit 😖

katzi
7. dub 2010

MM je na fotbale, Adeli spí a já si půjdu pustit Vášeň a cit - o životě J. Austenové 😉

Všem dobrou, klidnou 😔

sherry28
7. dub 2010

janulkama: no obecně doktorky (o nich si myslím své 😀) by neměly léčit, ale měly by se více věnovat rodině(samozřejmě ne všechny) sestře 1,5letou holčičku málem jedna taková zahrabala 😠

tak hlásím, že už spíme 😉 nezdržímm se, Lukas čeká, chce se mnou hrát nějakou PC hru 😉 tak všem teda na přání ined vám kidnu dobrou noc 😀 a na dětičky posílám od Marečka spavou noc 😉 pa 😔

gina333
7. dub 2010

sherry: dakujeme za spavu noc 🙂

Sophi uz tiez spi, Natalka si chysta oblecenie do skoly, ja idem kuk Panelak. 😵

Tak vam prajem dobru nocku. 😔

prchalka
autor
7. dub 2010

kadlecova.misa: Tak já už asi nic neporadím, když je to stejné jako u nás 😅 🙄 , jen soucítím, a to dost. Jak se v noci nespí, je to k pláči, mě se teda vždycky chce bulit! Ale budou i noci lepší 😉 My předešlá noc hrůza a dnešní to docela šlo. Když jen kňourá nebo chce dudel nebo zabrečí (to vše několikrát), tak si gratuluju! Nejhorší ze všeho je, když si pořád sedá a motá se jak vteřinovka ☹

luci_enka: Já nebyla na gyndě od šestinedělí, teď jsem si to zase připomněla, no měla bych.. měla.. 😝
janulkama: Někteří doktoři a jejich laxní přístup... Z nemocnic a ordinací radši fakt pryč. Jdu až když není zbytí ☹
katzi: Jsme si taky myslely ale, že to bude lepší, až budou chodit, ne?? 😅 😅 😅 😅 No to byl ftip jen!! Ani jsem ti nestačila napsat, že si myslím, že Adeli to i s tou 1h spánku dá a rozběhá to 😉 a ono jo!
lehna: Fandím ti s tím dortem! Kdybych ho dělala já, tak modeluju asi 14 dní, já jsem detailista.. 😝 😝
matova: Chtěla jsem se zeptat - co pečivo, sušenka, mohl by z toho být ekzém? Ale když doteď bylo pečivo v poho... Jsem zmatená. Má už větší flek pod bradou a malý dokonce i na očním víčku. A v čemže pereš, nepsalas mi to už? Koupila jsem dneska aspoň dětský gel bez fosfátů a voní tak ekologicky, jako prací ořechy nebo tak něco... tak uvidíme, ale prát se teď nechystám.
K tý doktorce asi ale zavolám a poradím se!

Venku jsme byly bez voďáku, šmajdala po vsi asi hodinu😀 😀 - jeden rohlík a jedna Bebe sušenka zapříčinily, že se neválela po zemi ani jednou, skoro celou dobu krásně za ruku, no ale na konci už jsme nemohly obě, 1/4 cesty jsem jí zase nesla a měla jsem jí až na zádech.. došlo pití a já pro něj chtěla jít domů, ale ona zase ne... No a pak už jsme zůstaly doma na zahrádce.
Tak se mažu natáhnout. MM něco do mailu sliboval, že min. do soboty s ní spí on nebo co.. 😕 😕 😕
Všem 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔 😔

martinka17
7. dub 2010

ahojte
nerada sa tu len tak strkám, ale tiež lezú strááášne hnusné zuby, malý neche jesť, nevie dobre spať a v noci len s nurofenom. TAk som chcela skúsiť homeopatiká, ale neviem, či to fakt zaberá a hlavne, ak mu dám homeopatikum, môžem dať v stave núdze nurofen? Viem že aj tu sa kopec detí trápi, tak snáď mi niekto poradí, nech sa chrúst konečne aj poriadne vyspí bez liekov 😝

lehna
7. dub 2010

jdu na skok,číst nestíhám, půjdu brzy do hajan. malý už byl jednou vzhůru a byla jsem tam 20minut 🙄
no fotečyk hodím až zítra po o, teďka jsem vymodelovala něco jako včelky a udělala korpus s krémem. tak to musí pořádně ztuhnout abych na to mohla hodit marcipán.
tož jsem zvědavá 🙂

Vidím tady nové tváře, vítejte mezi námi 😉

matova
7. dub 2010

Ahojte, malý spal poobede 1:40, večer spí asi od 20:30 a niea nie zaspať, neviem či prešvihol svoju dobu alebo čo, ale mm som musela doslovne už vyhodiť od TV, vkuse to naťahoval, no moje nervy 🙄 . Ja neviem že krásne bolo v cz aj u giny ale k nám to teda nedošlo 😲.
katzi 🙂 : super deň 😉 aj pre malú, bude mať sny o zvieratkách 😵
ined 🙂 : konečne zareagujem na tvoj starý príspevok o uspávaní, ako si malý nechal dohovoriť- supeeeer, stále som na to zabudla 😅
prchalka 🙂 :veď ja som ti vtedy poslala IP, nič ti nedošlo??? kurnik. Periem : prací tekutý prostriedok Sonett (aviváž nedávam už). Poviem ti že ja som pri stoličkách vyskúšala vylúčiť všetko podozrivé a furt to bolo zlé, keď vyrástli tak sa to zmiernilo. Bio bujóny: Wurzl a Alnatura.
janulkama 🙂 : tak to je smutne s dr 😒, prajem nech bude rozbor krvi ok 😉, zuby čím skôr vonku, nech sa toto vaše trapovisko čím skôr skončí.
lucienka 🙂 : oddychuj kým sa dá 😉.
martinka17 🙂 : vitaj, vôbec sa tu nestrkáš, každý je tu predsa vítaný ;-, . S homeo ti ja však neporadím, chvíľu som malému dávala čípky Viburcol ale on to tak neznášal (neznesie žiadne čípky), že sme prestali. Prinajhoršom dávam sirup Panadol Baby. Ale isto ti odpovedia ostatné, ktorých deti homeo užívajú 😉. Koľko už máte zúbkov a ktoré teraz malému lezú???
sherry 🙂 . len oddychuj 😉. A spavú noc od Marka predsa nemôžeš len tak vypustiť z domu preč či áno? 😕 😀
lehna 🙂 : teším sa na foto 😉
všetkým pokojnú noc 😎

matova
7. dub 2010

prchalka: ešte dodatok- mám trochu podozrenie na pečivo, kde je stužený pokrmový tuk a nie olej.

gina333
8. dub 2010

dobre rano 🙂

martinka17: vitam ta aj ja 🙂 ja som davala cipky aj Chamomillu a ked bolo treba aj Nurofen. Nezabralo to lepsie, vlastne Nurofen som pridala ked mala k tomu aj teplotu.

Tak stafeta zvana zla noc je prevzata. 😉 😉 Sophi spala tuto noc katastrofalne, bola hore snad v kuse, plakala, sadala si, pila, a tak to slo dookola, uz som ani neratala kolkokrat bola hore. 😝 😝 😝 Vstavala so mnou 6:20. Takze pekny den pred nami. ☹