Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
14. dub 2010

tak malej už spí, dnes to zalomil bez větších problémů jen chvilku mrčel 😉 včera mu muselo být zle ☹ ráno vyrážíme všichni k zubaři 😅

sherry28
14. dub 2010

už se nám vrátila gina? 😨

matova
14. dub 2010

Ahojte, u nás sa spí od 19:30, a taká som rada...
to sú fakt hrozné dni, len sme sa tak tmolili po izbách, mm sa uvoľnil dnes skôr tak sme to nejak dobojovali, ale klasika- na konci dňa bol už totálne roztržitý 😝. Ten očný sa stále neprerezáva, no to už fakt nechápem. Ale kadí sa statočne minimálne 2x, slintá a hryzie tiež... Ja mám úplne strach zo zajtrajšku čo budeme robiť 😔, švagor chúvička- zabávač dnes odcestoval.

sherry 🙂 : aha, ja už som si myslela že sa sťahujete niekedy o pár mesiacov 😉.
prchalka 🙂 : my sme používali aventy, ale boli drahé a malý nechcel vôbec iný tvar cumlíka. Potom som našla tieto a tvarovo sa takmer úpne podobali, takže prešiel na mam, odvtedy mu fakt nevypadáva ako predtým, keď chce tak ho vypľuje, niekedy až rozmýšľam či je to vôbec dobré že ho tam má vkuse aj 1/3 noci 😅. Ale myslím katzi spomínala že ich majú tiež a vypadáva malej. ale možno ho sama vypľúva. No minule som ti tu písala že treba dať bacha na také, čo majú na povrchu normálne reliéfne vzorky- (omylom som 2kúpila) a zakaždýn keď mu ich skúsim dať tak mi ich hodí 😀
gina 🙂 : som zvedavá ako ste dnes nakúpili 😉
ined 🙂 : fajn že si si nakúpila, zabudla som poo reagovať 😉

matova
14. dub 2010

MM som dnes nakázala kúpiť malému nejakú hračku, tak bol cez obednú pauzu- je tam len mini hračkárstvo spojené s kníhkupectvom, ale doniesol celkom fajn vec, pozerala som potom na nete stránku výrobcu a teda len tak čulím, rozmýšľam že malému ešte niečo aj objednám 😅 . Je to ten istý princíp ako ten medvedík na obr. ale my máme šaška 😵
http://www.bino-drevenehracky.cz/puzzle-a-metry...

lehna
14. dub 2010

ahojky,
tož jsem tu 🙂

K mému manželovi- vychladl hned po obědě,nebavili jsme se o tom. on je děsně splachovací, neumí být naufečný celý den. a to já bych klidně i byla 😀 . on totiž jede teďka od pátku do neděle pařit na počítači,takže si volnosti užije až až, tak i proto přestal prudit.

s nočníkem- je to zvláštní. nějakto začal chápat sám,že se do nočníku čůrá a kaká. on teda vždycky říká jen kakáá i když jdem na záchod my se vyčurat. tak mu řeknem, maminka(tatínek) jde čůrat a on hned kaká. takže brzy ho začnu na nočňajz dávat častěji ať si zvyká a třeba v létě už budem pomalu bez plín 🙂

prchalko- teda vaše noc 😢 . to je teda poděs a ještě takové dopo ubrečené. a počasí taky a nic. jsi dobráže si tak zvládla uvařit, mi se dneska taky podařilo umýt nádobí bez scén a malému uvařit oběd 😉

jsem dělala zeleninové(mrkev+špenát) placičky a br.kaši. mňam to bylo obré, jsme si pošmákli oba🙂. MM měl halušky od včerejška 🙂 .

bych tady přes Štěpiho spaní byla,ale nešel nám net☹, tak jsem šloa ležet s ním.
NAše noc, první vzhůru v 21.30, pak 22.05, pak ve 23.15, plakal, řval půl hodiny, tak jsme ho přebalili, dali mlíko a uklidnil se(asi měl hlad??),ale stejnak se pak ještě další hodinu převaloval a ne a ne zabrat,takjsem ho ještě přebalila,pak teda usnul, bylo 01.30. a do 6.06 kdy vstával jsem o něm nevěděla 😅 .

sherry- teda vaše noc, taky koukám celkem náročná,ale asi to budou fakt zuby. krsáně si ustlal 😀

katzi- no my mu čaj zkoušeli vzít už dávno,jenže to bylo nějak bez úspěchu(trvalo to asi 14dní), nakonec jsme mu ho vrátili a vydržel třeba i bez mlíka,jenže teďka už i mlíko i čaj dostává. asi je závislák,je to asi tak,ale když mu ho nedám,je řev pořád,dudel plive a chce napít,jinak prostě by nespal až do rána ☹

jak čtu dál, tak u nikoho nic moc noci, všude probrečené 😕

prchalko- my máme taky dudel NUK velikost 2, ani nevím jestli se dělají větší, já to nějak ani nesleduju 😅

jsem včera byla v lékárně pro ten Vibrucol. paní hledala,hledala, nenašla nic ani na netu. tak říkám,to je divné,že to kupujete taky v lékárně. Jsem teda doma skočila na net a zjistila,že to není Vibrucol,ale Viburcol 😀 😀 . No dneska už jsem tam nešla, v tom počasí se mi teda fááákt nechtělo vůbec ven.
Naštěstí byl Štěpi celkem v klidu🙂 a pořád trénuje chození🙂. strašně se mu to líbí🙂. chytne mě za ruku, ať jdem chodit,pak se mě pustí a přejde celý byt bez držení,jen přes prahy se chytne. večer než šel spát,tak pořád ťapkal a dokonce se točil dokola 😀 😀 , tak začínáme mít veselo 😀

lehna
14. dub 2010

Ined- super ta tapeta, kde jsi ji kupovala? přes net?
a super nákupy jsi teda pořídila🙂.
já dnes malému objednala přes mmb štrample, jaksik ze všech vyrůstá, tak jsem našla nějaké lehce obnošené za pár korun 🙂

matova- teda ty vaše dny,. to je fakt záhul, to já si nemám teda na co stěžovat oproti vám 😔
a ty jdeš kdy na KO k dr.?? ten medvídek vypadá super 🙂. Snad Šimonka hezky zabaví,ať taky trochu spočneš 😉

jo jinak,moje výška je taky něco kolem 168cm jako u Ined,tak taky akorát 😀

lehna
14. dub 2010

tak jsem vás tady trochu zas zahltila a jdu psát do další "moji" diskuse 😀

papa všem a dobrou noc,ať je lepší než ta dnešní 😉

prchalka
autor
14. dub 2010

ined: Krásně jsem se zrelaxovala, vyžehleny skoro všechny košile MM 😅 No ale ještě tam tak min. polovinu hadrů mám!
matova: Já právě nevím, který je který ten dudlík, abych nekoupila ten špatný. 😅 Mrkala jsem na pár a měly ty plošky takové matné.. 😕 Jenže je to vždycky ve spěchu, protože buď spěchá MM nebo čorí řve a nebo obojí 😝
Normálně jdu, protože už mě z té myši bolí zápěstí a je to čímdál horší, asi mám s internetem útrum!
Tak brou všem 😔
Jo, dneska je ta Vizita, ale až ve 22, no snad to budou mít v archivu!

lehna
14. dub 2010

no ještě,že jsem tady, jsem si zrovinka přečetla, že máme v tématku čerstvě porozené miminko, tak čekám ještě na smsku 🙂

matova
14. dub 2010

lehna: a ty máš zasa také noci dlhodobo že to je úplne hrozné ☹ . Ja som si myslela keď sme prešli na umelé mlieko a budil sa tak 3-4x vnoci a bez neho nezaspal, že to tak zostane ale bol to pozostatok zvyklosti z kojenia a ako mu vyrástli stoličky tak sa spanie perfektne upravilo a väčšinou sa budí už len raz (párkrát sa motá, ale stačí že si tam ľahnem...).

prchalka: ten mam je od 6 mesiacov a áno- matné plôšky sú na oboch stranách , na obale zozadu sa píše v svetlozelenom rámčeku (hodvábne jemný silikón), že má nekĺzavý povrch. Tie svietiace v tme sa volajú mam night 😉

matova
14. dub 2010

lehna: ja idem k dr. 27.4.

lehna
14. dub 2010

matova- ta doufám, že jak námvylezou stoličky,tak taky se to zlepší. jj, naše noci už máme takové od jeho tří měsíců. fakt netuším,jestli je to zvyk, zuby,nebo je to dědičné. MM takhle blbě spal až do tří let. se mám teda na co těšit.
jsem dneska říkala MM,že pokud teda chceme druhé dítko, tak do toho půjdem asi docela brzy,dokud ty noci jsou takové,že to budu mít při jednom 😅.
to je fajn, že se vám to tak hezky upravilo to spaní, jen ještě ty dny aby byly trochu lepší 😔
a budou fotečky z ultrazvuku? 😵

katzi
14. dub 2010

ahojte, jdu jen v rychlosti pozdravit, ani se nesnažím za celý den dočítat 😅

My dnes byly u té kamarádky, Adélku jsem tam uspala na balkóně v kočáru. Ale nevím jestli spala málo, každopádně byla po "vyspání" uřvanec největšího kalibru. Z návštěvy jsme pak už raději šly a řvaní pokračovalo i doma. Večer i blbě usínala,tak asi fakt byla přetažená. To bude myslím noc zase 😖

Tak pro dnešek pa pa a pěkně se na zítřek všichni vyspěte 😵

katzi
14. dub 2010

lehna: 😀 Vidím, že už to nespaní bereš sportovně a děláš si "chutě" na dalšího nespavce 😀 No my do toho asi za chvíli taky zkusíme jít, ať se to spláchne při jednom 🙂

matova
14. dub 2010

katzi: no ja ti želám aby ste mali práveže noc super, nech sa z tohopekne malinká vyspí 😉
lehna: tak to už aby ste začali 😀. Moj dr. má dosť blbý ultrazvuk a poslal ma 29.3. na vyšetrnie kde mali utz. super, videla som mimi na veľkej obrazovke na stene oproti, ale foto nerobili ☹ , a to som si myslela že budú, tak som si nevzala foťák.
Takže foto nebude 😒

všetkým pokojnú noc 😎

lehna
14. dub 2010

Katzi-jj,beru to sportovně,stejnak mi nic jiného nezbývá 😀 . někdy je to sice na mašli, ale jak říkám,radši to mít v kuse,než se pak nabažit spánku a pak zase tohle 😀 .
my do toho vlítnem asi ještě letos 😕 😅
teda a váš den 😢 😢 . snad noc budete mít dobrou. a jak dlouho spala v tom kočárku? no už na ty kočáry na na spaní nejsou asi moc zvyklí,tak to pak vypadá, u nás je to většinou taky tak ☹

lehna
14. dub 2010

matova- tak to je škoda,že fotečka nebude. tak snad příště už, to už bude krásné miminko🙂.
jj, asi do toho půjdem,ale pořád oba váháme 😔

tak dobrou taky ještě jednou 😉

katzi
14. dub 2010

matova: děkuju za přání fajn noci 😵

lehna: já právě nevím jak dlouho tam spala - asi tak po hodince a něco jsem na ni šla mrknou a už měla oči jak tenisáky, takže už asi předtím nějakou dobu vzhůru byla. Ona potřebuje tak tu hoďku a půl aby byla fit, zvlášt když jsou blbý noci 😒 Jj, máš pravdu, teďka už jsme tak nějak zvyklý nespat, už jsme tak nějak zakonzervovaný 😀 No my bysme do toho měli taky vlítnout už letos, ale stejně je to mazec ta představa, být zase těhu 😅

gina333
15. dub 2010

Dobre rano 🙂
tak po unavujucom dni som mala aj unavenu noc, to znam znamena, ze som unavena na smrt 😒 Sophi od 22:00 - 24:00 vkuse revala, vrtela, sadala, no robila vsetko mozne okrem spania. Celu noc v tom pokracovala, vstavala so mnou o 6:20. 😖 😖 Svokra vravi, ze cely den bola zlata, pekne jedla, spinkala, takze to bolo uplne super. 😵
Tak na Ukrajine sme nakupili vsetko co sme chceli. 🙂 Celou cestou lialo, nastastie ked sme tam dosli uz nie. Nakupili sme botasky, tricka, teplaky, ponozky, tasky, drogeriu. No vsetko mozne co tam mali. 🙂 🙂 Sophi som kupila iba ponozky, lebo tam take male veci nemaju. Kedze sme doniesli domov plnu cestovnu tasku spokojnost nadovsetko. 😀 😀
Idem vas docitat co ste cely den robili. 😉 😉

prchalka
autor
15. dub 2010

Ahoj,
noc u nás lepší, celkem v klidu, dudlík tak 2x?!? V 5.40 se nějak probrala, válíme se a skoro jsme obě zase usnuly, no na pár minut určitě,ale v 6.20 už konec. Ráno přišel MM a valil oči, čorí totiž zase spala na kolenách a vystrkovala na něj zadek 😀

prchalka
autor
15. dub 2010

Akorát ráno vždycky prostě kňučí a kňourá, protifka 😖 No a až do zítra jsme samy, to jsem zvědavá, jak to vyšmoulíme 😢

lehna
15. dub 2010

Dobré ránko,
jem zas jak vyoraná myš 😒 .
první probuzení ve 22.00,pak 22.20, 23.05 a od té doby do půl 2 zase prostě naprd. věčné vrtění, převalování, spaní na 5minut. probudil se v 5.42, šel ke mě a doufala že ještě usne, no neusnul, jen si ležel,odpočíval,já dřímala a vstával v 6.20.
vidím,že 6.20 je dnes populární 😀

katzi- no u nás je ještě řešíme to,že chceme příští rok dělat velikou rekonstrukci,tak nevím nevím., stačilo mi měsíc před porodem měnit okna a pak uklízet 😅

gina- tak noc mě mrzí. a fajn, že jste tak super nakoupili. to je dobře. a počasí vám nakonec taky vyšlo🙂

lehna
15. dub 2010

prchalko- taky fňukáme☹. a my budem sami od zítřka do neděle 🙄

gina333
15. dub 2010

prchalka, lehna: zvladnete to bez chlapa 🙂 ved sme silne zeny, no nie??? 😉 😉

lehna: u vas tiez tazka noc, len dufat, ze ich to coskoro prejde

prchalka
autor
15. dub 2010

lehna, katzi: Tak v jednom tahu se nevyspat asi 4 roky, pokud by to mělo mít stejnou tendenci, to dobrovolně fakt nedám teda 😒 Spolíhám na to, že bude trošku klid po těch čtyřkách, jak se tu píše... doufám 😅

prchalka
autor
15. dub 2010

lehna: To jste měli zase noc! No a ještě budete bez taťky - včera jsem to četla, ale radši nekomentovala, mě stačí jedna noc! Nemám ráda být sama, tak trochu se v baráku bojím 😒 😢
gina: Vy taky, ale snad ti ty nakoupené věci zlepší náladu 😉
Čorí teď miluje pastelky 🙂 Vybarvovala jsem jí včera Pusíka a toho jeho modrýho psa, zbytek čmarykuje ona 😀

gina333
15. dub 2010

prchalka: aj Sophi sa teraz najradsej hra s perami, ceruzkami, ma od Nati stary peracnik tak si ich tam uklada hore dole. Bojim sa jej ukazat ako sa kresli, to by sme mali za chvilu pocmarane steny. 😉 😉

katzi
15. dub 2010

ahojte,

tak dnešní noc byla odměnou za ten včerejší prořvanej den - spala v kuse od 19.30 - 6.30 (jen s jedním kňornutím v 23h, ale než jsem se zvedla z postele, tak přestala,takže jsem tam ani nešla) 😵 Nebylo ani mlíko, pila ho až ke snídaní v 7h.Fakt ty jejjí extrémy nechápu....

gino: tak to to je super, že výprava za nákupy byla úspěšná 🙂 Ale ta noc teda 😖

lehna: to by byl docela záhul - mimi, rekonstrukce,...chápu tvoje dilema. Já to taky pořád řeším ze všech stran. Nejlepší by bylo, kdyby se to vyřešilo nějak samo - teba jako u matove a sherry 🙂 Byly bysme hozený do vody a už bysme musely plavat 🙂

prchalko: jj, s chlapama je to kolikrát všelijaký, ale bez nich je to horší 🙂 Taky nejsem ráda sama doma. Tak ať to s čorí zvládnete.

lehna
15. dub 2010

prchalko- no i to nespaní řeším ohledně toho těhu, na jednu starnu jo, na druhou ne.
no taky se těším na noci bez MM , taky se sama bojím v baráku, i když mám nad hlavou rodiče. než se malý narodil, tak jsem chodila spát tam, ale teďka s malým, trpím sama dole. a to jsem pak ještě více nevyspaná,protože pořád něco poslouchám,kde se co šustne 😖

tak pastelky zatím u nás nejedou, jenom je ojídá 😀

gina333
15. dub 2010

katzi: tak presne toto nechapem ani ja. Minulu noc Sophi spala uplne super, raz iba zamrncala a spala do rana bez mlieka. Vstavala sice s nami o 5:00, ale keby sme nevstavali my spala by urcite dalej. 😉 😉 A vcera v noci rosambo.....ja uz neviem co ju budi, MM vravi, ze ju muselo nieco boliet, podla mna nie, len jednoducho sa jej neda spat a vrti sa. 😒