Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

katzi
21. dub 2010

Já jsem po o už pak nějak nebyla, chvilku jsem se natáhla a vytuhla 😅 Bodlo mi to. Odpol. jsme byly na našem oblíbeném hřišti - Adelí se tam zamilovala do tříkolky jedné holčičky -ta jí ji naštěstí bez protestů půjčila na dlouho 🙂 Čekala jsem obr řev až zavelím, že musíme jít, potřebovala jsem ještě nakoupit jídlo. Ale jak jsem řekla :Adelí, půjdeme do obchůdku koupit papů, tak k mému úžasu se bez protestů nechala usadit do kočáru. Celou cestu do ochodu vykřikovala : papů 😀 Jídlo je velký lákadlo 😀

ined: jj, pak pisnu až budu penízky mít. A kdyby to nedejbože na PC nejelo, pošlu ti je zpět 😀 To nemá chybu, že se děcka na motorkách tak dobře zabavily 😉 Já většinou za Aduš někde pobíhám, mezítím co ostatní matky v klidu sedí a plkají 😒 🙂 Ona všude musí vlézt, pořád někde něco zkoumat, chvilku na tu prcinu nesedne 😠 🙂

matova: dřív mi s Adélkou ty 4 hoďky spánku v kuse stačily, teď jaksi ne. Asi stárnu nebo co 😀 Ale je taky fakt, že teď jsem hodně vylítaná z těch našich dní, celý odpoledne většinou běháme někde venku. A čtu , že šimonek je taky takový sportovec - pořád je někde v poklusu 😀

prchalko: jj někdy člověku lupne k koleni a ty děcka jsou vzhůru, někdy vedle nich můžou jet naplno sbíječky a chrní jak zažezaní 😀

gino, sherry: moc přeju ať už ta protivná viróza v rodinách u vás obou skončí. Fakt si s tím teda "užíváte" 😖

gina333
21. dub 2010

katzi: na jedlo aj ja nalakam Sophi. Aj teraz ked vidim akoby papkala, nemam srdce jej nedat. Tak tlacila do seba aj polievku, stale vravela: ham cem 🙂 tak som jej davala. Ale dala som aj smectu aj Dophyllus uz aby to zabralo. 😖 Akurat sme po kupkani, dam jej trocha mlieka a spinkat. Dnes asi zalahnem o 21:00 aj ja.

sherry28
21. dub 2010

gina: nemohla tu zůstat jde zítra do práce i MM jde do práce, no hold na to budu sama ☹ ale dobrá zpráva je, že jsem od čtyř hodin nezvracela 😉 dala sjem si za celý den jen knedlíčkovou polévku a docela dobrý 🙂Marek jakoby to tušil, spal od dvanácti až do půl čtvrté 😨 takže teď se na kutě zatím nechystá, počkám na půl devátou a pak ho uspím 😉

gina333
21. dub 2010

sherry: ale ty to zvladnes sama, si sikovna zenska 😉 😉 a to si mala riadnu odvahu ked si jedla, ja som sa normalne najedla az dnes, taksom sa bala aby my nebolo zle. 😒 A Marecek bol urcite velmi vycerpany ked ti tolko spal. 😉

gina333
21. dub 2010

Tak vidim, ze vsade sa spi, idem aj ja konecne sa navecerat a spat. 🙂 🙂

Pokojnu noc kazdej rodinke. 😔 😔

prchalka
autor
21. dub 2010

Poslední dobou nějak nestíhám reagovat 😢 Uloženo dneska dýl ve 20.25, když teda spala tak dlouho..
Den super, kámoš přijel, lítali asi 2h venku po zahrádce, i když nebylo zrovna teplo, pak i před barákem, ale jen chvilku, každý někam jinam 😅 v ječení se střídali a doma pak - běda, kdyby si chtěl půjčit nějakou hračku, najednou byla o všechno mela a teda jeden pěknej záchvat vzteku! Dočtu nevím kdy.. Všem dobrou noc 😉

matova
21. dub 2010

Ahojte,
malý spí od 20:15. Po obednom spánku (tuším 1:35) sa zobudil s obrovským plačom, nevedela som ho utíšiť...nakoniec som mu ešte spravila mlieko, ľahli sme do postele, vypil ho a možno by aj zaspal, ale vtom ako to dopil začalo poriadne liať, bubnovalo to na strešné okno tak už nič. Vôbec nechcel ísť vonku, ale okolo piatej vyliezlo slnko a s ním už sa nedalo nič, tak som ho vytiahla von a boli sme aj s chúvičkom 😅 zasa všade 😒, medzitým sa zatiahlo aj sem tam poprchávalo, no kosa nehorázna a malý nie a nie dnu, stále sa chcel niekam vracať, nakoniec vliezol do ulice s obávanou tetuškou a tam sa odohral náš mini rozpor- chcela mu hneď niečo doniesť jedť, načo som tvrdo odsekla že nič mu nedám 😀....vysvetľovačky- ja som schytala od nej že všetky mladé matky by roztrhla 😝...atď atď, no v zlom sme sa nelúčili (škoda 😀 😉). Domov sme malého nakoniec vtiahli o 19h a to už chodiť nevedel, ani stáť, priniesol ho švagor na rukách 😔 . Nechápem prečo nechce dnu keď je tak unavený 🙄 . Idem niečo zjesť 😉

matova
21. dub 2010

prchalka: tá tvoja čorí je riadna ženská už teraz 😉 , má svoje ciele inak krik 😀 🙄 😉
sherry + gina: želám stále len to isté, virózy nech sú preč 😠 😉
gina: presne si to vystihla- chlapi totiž fakt väčšinou žijú v inom svete 🤐
katzi: neskôr nám začali chodiť tak teraz chcú silou mocou dobehnúť čo im utieklo.
ined: ja nevravím že nieje zdravé 😉, len že mám hroznú chuť už dlho 😀
lucienka: ako sa máte? dlho si tu nebola
lehna: teby vždy ľutujem, ako sa ešte aj pri takom nespavcovi snažíš dočítavať toto všetko 😔 😉

Ako dlho dieťa získava stabilitu? mám pocit že malý je gengľavý už hrozne dlho, jeho často na nohách drží len sila vôle 😅

matova
21. dub 2010

všetkým pokojnú noc 😎

sherry28
21. dub 2010

tak Mára to zalomil teď 😝 jdu si rovnou lehnout 😉

gina: taky jsem se bála jíst 😕 ale kručelo mi už v břiše 😒 malé se hlásilo asi o jídlo 😀 dnes nic nedostalo 😅 tak jsem to riskla a vyšlo to 😉 a to jsem ještě dneska měnila cívku u auta, aby to bylo všechno O.K. při technické 😝 no mám už fakt dost, jdu odpočívat, z těch 3,5hodin co Marek spa jsem nic neměla, připravovala jsem auto a zvracela do toho, pak ještě tady byla mamka, takže odpočinek žádný ☹ tak aspoň teď

všem suprovou noc snů 😉 😔

gina333
22. dub 2010

dobre rano 🙂
noc klasika, 2x bola hore po polnoci, trocha motaniec ale uslo to. 😉 Len sa rano skoro zobudila, uz o 5:40. 😒 Stale chodim okolo nej ci sa nedokaka, juj, dal by Boh aby to uz vsetko bolo za nami.

matova: vy ste vzdy riadne dlho vonku. 😉 Ale ked byvate v dome a este aj pri lesiku to sa da. My sa vacsinou motkame po meste, potom okolo bytovky, su tu sice aj pri nas lavicky, preliezky a tak, ale kedze je tu vela mladeze vsade je kopa spakov o psich ho.nach ani nehovorim. 😒 Minule som ale objavila nedaleko krasne destske ihrisko, novucke, ohradene, tak asi zacnem s nou chodit tam. 🙂 🙂

sherry: tak dneska veru si mala riadne tazky den. 😝 😝 Uz len dufat, ze oddnes to bude iba dobere. 😵

Vonku vyzera celkom pekne poo my treba na nakupy tak hadam pocasie vydrzi. 🙂 🙂

sherry28
22. dub 2010

dobré ráno 🙂
u nás noc dobrá, kolem čtvrté už se mu nechtělo spát, ale viděl tmu tak leže, jen se motal a nemoh zabrat(nedivím se spal odpo dlouho)

počasí za oknem vypadá fajn, sluníčko svítí, tak pojedu s klukama nakoupit 😉 o víkendu jsme sami, možná přijede děda, MM jede s mojí mamkou dělat na baráčku(mamka tam má po babičce svůj barák a nám se na druhé zahradě staví nový) 🙂 už se těším, až to bude 😅 dneska už mi nic není 😎
všem krásný den

prchalka
autor
22. dub 2010

Dobré ráno,
noci už nekomentuju, zbytečný... mám pocit, že jsem zase nespala, čorí válela sudy pro změnu. A když už jsem ráno zabrala, přišel se rozloučit MM a málem jsem z něj vylítla leknutím ke stropu 🙄 Záda a krk bolí..

prchalka
autor
22. dub 2010

Snažila jsem se rychle dočíst, ale už musím jít... 😝

katzi
22. dub 2010

ahojte,

tak já se dnes konečně trochu vyspala - ale jen díky Panadolu 😒 Začala totiž s řevem už v 21h (spát šla v 19.30), bylo vidět, že fakt ji něco bolí, brečela ze spaní. Takže jsem jí dala Panadol a po něm spala až do 2.30 v klidu. Pak od těch 2.30 - 4h klasika motanice, fňukanice...Ve 4h mlíko a v klidu do 6.30.

Adeli si pro mě právě přišla, chytla mě za ruku a prej že: "pojď" 😀 Jako abych si s ní šla hrát do pokojíčku 🙂 Tak budu reagovat později.

Vlastně až večer, čekáme za chvíli návštěvu -kamarádku s děckama, pak ještě půjdem i ven.

Zatím pa ap a fajn den všem.

gina333
22. dub 2010

Baby neuverite, ale u nas poletuje sneh. 😲 Zatiahlo sa, fuka, a snezi. No z dnesnej prechadzky asi nebude nic. 😒 😒

lehna
22. dub 2010

ahojky všem,

dočtu o polední pauze, sice jsem to letecky proletěla,ale nenechá mě tak dlouho reagovat.

noc?- no poprvé už ve 20.20h, pak v 22.30 a to do 01.00 pořádně nemohl zabrat, takže se zas pořád vrtěl apod., pak ve 3, v 4.30-dostal mlíko, šel ke mě, do půl 6 skoro zase nevěděl jak si lehnout a nakonec vstával v 7.30, aspoň něco.
Mšl třetí den vibrucol. a mám podezření,že když mu to dáme večer,tak líp spí přes ten den, včera spal zase skoro 2 hodiny 😅 . a to vstává kolem půl 7 třeba a už v 11.30 jde spát, to jsem nezažila, vždycky když takhle vstával, tak jsem ho do postýlky nedostala dřív jak kolem 13h 😅

gina- sněžíí?? to potěš,ale u nás je taky pěkná kosa. 😖

gina333
22. dub 2010

lehna: no ta noc u vas este stale pokulhava. ☹ A davas nejake homeo na spanie?

sherry28
22. dub 2010

tak u nás to vypadá pěkně jen za oknem ☹ venku je neuvěřitelná kosa, hlavně studenej vítr fouká 😠 gino ani se nedivím, že u vás sněží 😅

gina333
22. dub 2010

moja svokra teraz prisla z mesta, vravi, ze vonku je riadna kosa, fuka a pritom uz aj slniecko sviteti. Na teplomeri je 6°C, hadam si idem aj hrubsie veci vyiahnut ked pojdeme na nakupy. 😲

lehna
22. dub 2010

gina- jj dáváme teďka třetí den čípky Vibrucol, ale zlepšení nulové, jen přes den 😅 . a nevím jak dlouho mu to máme dávat.

my jsme bysli teďka taky skoro na hodinku venku na dvoře na slepičky a králíky a teda pěkná kosa tam je 😖 😲

prchalka
autor
22. dub 2010

Zase mi TO usnulo v 11 na zemi na dece 😅 To se taky teda nestávalo nikdy, až poslední dobou 😀
lehna: Taky teď čípkujem, načnuli jsme další krabičku no a v noci o ní taky vím 🙄 Zkus dát celé balení a uvidíš. Homeo může zabírat postupně. U nás to s první krabičkou taky nebylo moc slavné, s dalšíma už pak lepší! Že by na tom spaní přes den něco bylo? No ale zas mi vstává třeba 5.40, tak se nedivím, že usne hned poo 😕

prchalka
autor
22. dub 2010

Oběd brambory a namražený špenát s rybou. Jinak mi dnes přišla sms na prevenci a tu 4.Hexu - za týden! Čůrání s sebou, no to jsem zvědavá, jak se nám zadaří, ráno tam teď dost často nic nepustí!

gina333
22. dub 2010

U nas sa spi od 11:20, zjedla plny tanier husteho mismasu z masa, mrkvy a cestovin, vlastne taku hustu polievku. 😉

prchalka: s odobratia mocu mam vzdy depky, u nas je to nemozne, kedze necurame do nocnika a tie sacky na moc su na pred, vzdy sa my z toho vyleje do plienky. 😒
Ja teraz davama Chamomillu, vcera som dala posledne granulky, dnes vecer dam ten "zazracny" sirup. 😉 😉

Idem si spravit ryzu v mlieku, mam na to straaaaaaaaaaaaaasnu chut. 😵 😵

sherry28
22. dub 2010

tak Mára spí, šel spát bez O, vůbec nechtěl (rajská, knedlík)třeba si vezme potom 😒

lehna
22. dub 2010

taky už spíme. a to vstával v 7.30!

prchalka- takže celých 12 čípků mu máme dát,jo? dneska jsem mu dala už i ráno. tak snad i ta no bude o něco lepší.
4.Hexu,teprve teď?? Štěpi ji dostal na roční prohlídce 😅

u nás oběd zatím jen polívka- špenátová s pohankou a druhé jak se vzbudí barmbor a pangas.

lehna
22. dub 2010

no já taky jím a jdu udělat pořádek do kuchyně, takže vás nedočtu ☹ , mám toho nějak hodně a ještě udělat ten druhý oběd, tak doufám,že zas bude spát skoro ty dvě hodin aspoň, ať pak můžu ještě tady.

matova
22. dub 2010

Ahojte,
u nás bude noc iste najlepšia zo všetkých- malý spal vkuse do 5:50. Síce sa posúval parádne po posteli ale bolo to bez plaču. Horšie že ja som nemohla zaspať...a vnoci som ho kontrolovala aby nespadol.
Ale náš doo deň bol katastrofa- zrejmä to je už konečne akútne to prerezávanie- absolútna nesústredenosť, pobehovanie bez cieľa, spadol mi asi 3x na hlavu keď mi zdrhol z kuchyne (nezatváram dvere lebo chytá záchvaty ), vždy som počula len ranu a plač a neskôr hrča 😒 . O 9:30 som už vážne myslela že ho idem uložiť spať, totálne bol mimo a zničený. Dalasom mu Panadol sirup, ešte som skúsila mu daťo bed: zemiaky na panvici+ trošku jogurt-zjedol z toho minimum, ale zato celú postrúhanú mrkvu. Vzala som ho hore a keď videl že práčka ešte fachčí tak sa nejak ešte premohol...trochu som ho zabávala knihami a čarbaním fixami...nakoniec bolo už 11h, prikývol že chce obed 😕 , tak dostal brokolicovozemiakový krém zovčera- zjedol veľa 😉(to už iste zabral Panadol) , a ešte stiahol aj mlieko, spí od 11:35, uuuuuufffff. Bože prosím nech dá aspoň 1:30 😔 . Ja neviem čo bude poobede, v najhoršom mu dám zas ten sirup 😖 , ale von sa s ním vôbec nechystám, po tom čo predviedol večer v takej kose, dnes je ešte horšie, ráno tu poletoval sneh a teraz fúka severák 🙄 .

ined77
22. dub 2010

ahojky 🙂 ,
noc nestojí za řeč 😅 .pořád se nějak převaloval a povzdychával ☹ .v pusence nic 😒 .
ráno úklid,vaření,praní...procházka.i na zadek padlo 😒 (pustiI motorku ze schodů přes moje asi po 60 NE).
vstával před 6h a ještě v 11.45 si spokojeně hrál 😅 .usnul ale hned jako dudeček 😔 🙂 -12.10.
obídek:kuřecí písmenková pol.,kuřecí rizoto,1 rýžoví medvídek 🙂
dnes budeme s mm oslavovat maličko..máme výročí svatby 🙂 ..bude šampíčko,nakládané sýrové kostky a chuťovky 🙂 .
koupila jsem mu kytičku a pěknou svíčku,jen symbolicky,my si uděláme pěkný den v brzké době,matýnek půjde do služby k babičce 😉 .a my vyrazíme do kina a na véču 🙂 .
jinak včera spinkal 2.30,už jsem se sem nedostala,mm přišel až po 15h a já musela zajet na kontrolu do zlína...večerní uspávání 40 minut 🙄 -moje nervy 😀 .a pak ještě žehlení 😝 .
tak,jdu vás dočítat 🙂

ined77
22. dub 2010

oprava 😔 ...rýžový 😅