Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

kadlecova.misa
26. dub 2010

Dobré ráno,
asi pomohlo,že jsem si postěžovala. 😀 malá spala krásně,asi jen 1x siv noci sedla,ale jak jsem si položila,spala dál..Jen já, jsem si uvědomila,že asi hodinu civím monotónně do stropu,kde se promítají hodiny...asi ze zvyku..říkám si..SPI.tak nevím,jsem tak nějak pořád z toho vstáváni zblbá,že se budím,i když nemusím.
matova: neboj, malý usne,bude tak unavenej,cesta ho uspí. 😉
prchalka: doufám,že se i vaše noci zlepšily!! já jsem taky včera byla na zahrádce,ale jen s kofolou,pivo nééé..to mě nechutná 😝

kadlecova.misa
26. dub 2010

gina:ty naše žížalky ale vstávají brzo,co?? Nelinka vstala v 6hod.. taky by si mohly někdy přispat!!

prchalka
autor
26. dub 2010

Dobré ráno,
bohužel u nás hrůza, asi 100x kňourání-brečení, jakože na dudel ale.....nechtěla na něj ani otevřít pusu, takže to bylo vždycky planý, občas jsem jí ho úspěšně vrzla, ale fakt jako děs! Dospávala do 6.40. Asi se fakt neproberu, mám dost! 😢 😢 😢 😢 Jak fyzicky, tak psychicky! Zato MM spinkal jak mimino a o ničem neví ☹
Až jsem si z toho zapomněla udělat kafe k snídani, sedla jsem si ke stolu a zjistila, že ho nemám 😅

kadlecova.misa
26. dub 2010

prchalko: to je teda taky mazec!!Čorízo ti dává teda pěkně zabrat!! Proč se tak budí? zuby? Ti chlapi ze všeho vyjdou..aji ten můj..s malou nespí,nelyší když zabrečí, v noci ho nebudí když se mrví..ráno se jde ještě vyhajat...Tak at´to dneska vydržíš, já tohle měla včera. fuuj. 😉

katzi
26. dub 2010

prchalko: já jsem se naučila po těchto extra blbých nocích chodit spát s ní po o. Myslela jsem, že neusnu, ale vždycky se mi to za chvíli povedlo a i když spím třeba jen tu hodinku a po probuzení jsem praštěná pytlem, tak za chvíli je to OK a vždycky to bodne a to jak fyzicky, tak psychicky. Tak to zkus taky. A k tomu sluníčku - jak jsem se včera odpol. pekla na tom pískovišti s Adu, tak jsem přemýšlela, že letos budu v létě asi rekordně opálená 😀

matova: super, že se vám Zoo podařila. A ti stánkaři už asi měli vyděláno když tam bylo přes den tolik lidí 😠 Adeli už průlezky taky zvládá vcelku hodně dobře - no má trénink, když na ně chodíme každý den 🙂

kadlecova.misa: u mě to nepomáhá si postěžovat - stěžuju si tady často a efekt nula 🙂 Fajn, že ses trochu dnes dospala.

Jinak naše noc: zase špatný 😖 Jak k ní te´d chodím, tak mám dobrej přehled o časech, vždycky cestou mrknu na hodiny, takže : v 23.00, 2.00, 3.00, 4.30 - 5.30 nemohla zabrat po mlíku, vstávala v 7.30.

gina333
26. dub 2010

No ako tak citam tak vcerajsia noc bola u vacsiny o nicom. ☹ Ja uz neviem co tym detom chyba, cely den su vonku, lietaju, unavia sa ved to by mali odpadnut od unavy a spat. 😝 😝

katzi
26. dub 2010

gino: moje řeč 😝 😖

sherry28
26. dub 2010

ahojík 😉 🙂 to je dnes krásně co? 😀 a takhle bude skoro celý týden až na zítřek 😠

už jsme doma, vůbec jsem neměla čas od sestry se dostat na net 😒 za chvíli jedu k doktorce na očko s Márou no nevím uvidím jestli ho oočkuje, má rýmu a kašle, ale teplotu nemá 😖 Luky přišel o hlas tak jsem ho dneska nechala doma 😅

gina333
26. dub 2010

ahoj sherry, dufam, ze si si oddychla u segry 😉 drzim palce u doktorky 🙂

sherry28
26. dub 2010

gina: ani tak neoddechla jako jsem spíš změna prospěla 😉 jinak nás očkovali, sestra říkala do 12dnů můžou být zduřelé mandle, nebo teploty nebo může otíct místo vpichu, k dr. v případě, že jsou zduřelé mandle delší dobu, tak uvidíme, Mára se mi moc nelíbí ☹

sherry28
26. dub 2010

jinak byl zlatíčko ani nepípnul 🙂

gina333
26. dub 2010

sherry: tie reakcie na ockovanie sa my vobec nepozdavaju 😠 ale co narobis, ked je to povinne, a ja sa tiez bojim vseliakych chorob. A preco sa ti nepozdava? Ved by ti dokina povedala keby nebol v poriadku. 😒

prchalka
autor
26. dub 2010

katzi: Včera poo jsem byla zralá na postel, to jo, já si lehnu, ale s noťasem!
gina: To já odpoledne odpadávám od únavy, kdepak děti 😅
sherry: Nás asi taky čeká píchanec ve čt, ale ta 4.Hexa, že bych se konečně dočkala?
Jinak dopol ani nevím, vcelku o ničem, zdá se mi sem-tam teplejší, usnula rychle, nebylo ještě ani 11, ale myslím, že dlouhý trvání to dneska mít nebude.
Nevíte, jak se to dělá, když tu moč fakt jako nezvládnu odebrat? Ona jako na nočník chodí, ale když mi to tam neudělá na povel, tak co? Ani mě tam nemá teda kdo odvézt, tak řeším, jak se tam dostanu, busem je to zase makačka a nestíhačka, navíc když máme určnou hodinu 😝

kadlecova.misa
26. dub 2010

ahoj,tak malá taky od 11hod spí. 😀 usnula krásně,doufám že ji nevzbudí hlučnější skorošvagr..má přijet na oběd..chjoooo. 😖

gina333
26. dub 2010

U nas sa tiez spi od 11:30, celkom rychlo zaspala,coby nie, ked rano vstava s banikmi. 😀

prchalka: ja tiez mam mindrak ako malej odobrat moc, potrebujem raz za cas jej dat vysetrit koli zapalu co mala. Zatila som jej to vzdy odobrala do pytlika, ale minule som to asi 3x skusala a vobec to neslo. ☹Ona ked zacne cikat tak sa to odlepi, a vsetko je v plienke. 😒 Sophi ani necika do nocnika tak vobec neviem ako to spravit. Teraz som kupila pytlik co je pre chlapcov, ze vraj je to lepsie 😉 vyskusam a uvidim.

lehna
26. dub 2010

ahoj holky,

zdravím po víkendu. byl celkem v pohodě. Oslava proběhla v klidu, noci jsou stále stejné, Viburcol dáváme 2x denně a noci zatím katastrofální, budí se po hodině. já jsem dneska totál bez energie. a malému se jaksik ještě spát. a to většinou spává. tak se těším,že si lehnu s ním a on nic ☹. ještě jsem dneska objednala další balení těch čípků,tak pokud to i po tomto týdnu bude o ničem,tak mu je přestanem dávat, nebo já nevím.
ta jediná čtyřka co u chybí je pořád nějak v nedohlednu, má tam sice bambulu,že už by se mohla prořezat,ale pořád nic.

gina333
26. dub 2010

lehna: ak sa ti zda, ze nezabera Vibruco, vyskusaj tu Chamomilla 15CH, u nas to lepsie zabralo. 😉

kadlecova.misa: no ja "milujem " navstevy ktore chodia vtedy ked ma Sophi spat. 😀

sherry28
26. dub 2010

tak spíme 😉
gina: dr. ho ani neviděla sestra se šla jen zeptat jestli vadí rýma a kašel, prý ne 😒 ae Mára celý den mrčíuž od víkendua rýma se mu dost rozjela, byla bych klidnější kdyby ho předtím dr. prohlídla 😅 jinak sestra pro Káju taky používá pytlíy pro kluky, odebírala Káje moč asi 10x(kvůli těm ledvinám)a bezproblémů

sherry28
26. dub 2010

jinak vám shrnu pobyt u sestry: tak v pátek jsme dorazili v sedm večer, děda nás vezl, já seděla s klukama vzadu, k sestře přijela ještě naše mamka, takže sešlost, my jsme šly koupat děti a ostatní(MM, SM, děda, mamka)se vypařili do hospody 😨 Mára šel spát chudák až v 22:15(spali jsme v dětským pokojíčku, kde je spousta hraček a Kája si tam furt hrála)Kája je zvyklá chodit spát po devátý, ale když byla návštěva, tak vydržela si hrát až do desíti 😕 za to Mára byl pěkně ospalý a brečel, no celá noc na prd, budil se každých 15 minut až do rána 😠 ve 01:15 přišli naši opilci v bujaré náladě, děda ještě zvonil 😅 tomu dodal korunu 😝 druhý den jsme si večer vyrazily zase my se sestrou, ale jen na hoďku, protože jsem byla pěkně unavená z předešlý noci 😅 no každopádně dospáno nemám 🙄

gina333
26. dub 2010

sherry: tak ako sa hovori, vsade dobre doma najlepsie 🙂 🙂 Ved si to dospite doma 😉 Inac sa cudujem, ze u vas doktorka ockuje bez toho aby popozerala dieta ☹ u nas ju aj popocuva predtym, pozrie jej do pusy, ale asi sa to robi vsade inaksie. A ten pytlik pre chlapcov vyskusam o tyzden ked pride MM, aby my mal kto zaniest moc do labaku. 😉

katzi
26. dub 2010

tak sláva - taky spíme. Ale dnes jsem po dlouhé době musela uspávat 😒 Jak vstávala až v těch 7.30 tak jaksi odmítala po o jít spát 😠

prchalko: s tím odebírání moči neporadím, tuto zkušenost zatím nemáme 😕

lehna: nedivím se, že jsi bez energie, když se ti budí po hodině 😒 My tak dnes jely skoro taky a jsem jak přejetá parním válcem 😝 Kde ty děcka pak berou energii fungovat když takhle blbě spí? 😒

sherry: teda, na návštěvě jste měli pěkně "veselo" 🙂

ined77
26. dub 2010

ahojky 🙂 ,
spinkáme od 12.10 🙂 .
byli jsme dopolko venku a dorazili opět a v 11.15 😅 .
matýnkovi jsem koupila procházkou větrník a letní klobouček 😵...vypadá v něm jako holčička 😅 .
pak pohodový obídek,ještě jsem zvládla i pověsit prádlo a hajdy do postýlky 😵 .usnul v mžiku 😔 .
dnes jsem poprvé nedala punčošky 🙂 ..je tu 21 stupňů,včera mi přišel už zpocený.a dobré,byl teploučký akorát 😉 .
taky pořád lítál a drandil na motorce 😀 .
včerejší odpoledne pohodové...asi se u nás provětralo ovzduší a byla pohodička 😅 .kupodivu i na motorce jezdil spořádaně a po směru jízdy 😀 .byli jsme s babi a dědou nakonec ''posedět'' na zahrádce na stříčka a pizzu.maty měl kousek pizzy i malinko zmrzliny a za půl hodinky už byl bobek v plence 😀 .
takže i my jsme nakonec měli pěknou zábavu...pak ještě chvilku hřiště a domů 🙂 .
usnul asi za 20 minut(v 19.40) a ozval se už v 21.15 😖 ..pak byl chviličku klid,tak jsem se ještě natáhla asi na 5 minut k tv a znova...beru ho k sobě a jasně,byl pročůraný 😒 ...křik hrozný,chuďátko,vůbec se mu to nelíbilo ☹ .pak jsem ho chvilku chovala-pořád nějak kníkal a pak jsme šli teda zalehnout.v 0.15 na něj sáhnu a byl pročůraný zase 😠 ...tak nevím,asi jsem mu předtím v rychlosti nespravila gumky u plenky 😒 ..naštěstí tolik neplakal a pak hned spinkal dál.pak nějaké vrcení a poplakávání ani nevím kolikrát,pořád se smýkal tam a zpátky ☹ .vstával ale až v 6.45 😕 ...to už tu dlouho nebylo 😅 .mm už cinkal v kuchyni maty chrňkal jako dudek 😀.
obídek:zeleninová s kuř.masem a vejcem,lečo s kuř. masem,brambor ,2 brum 🙂 .
tak a jdu dočítat 🙂

sherry28
26. dub 2010

jojo, doma nejlíp, ale zase to byla příjemná změna 😉

gina: no to mě právě vadí, že jsem zatím nenarazila na pečlivou doktorku 😠 mpřed vánocemi tady měla za sebe záskok doktora, ale ten teda jednal úplně jinak hned jak jsme přišli do ordinace, tak vzal čelní teploměr a začal kluky měřit aniž by se na něco ptal 😕 staršně se mi takovej přístup líbil, byl pečlivej nic nevynechal a díval se Markovi do uší a ptal se jestli jsem s ním byla na píchání(nebyla nikdy) tak mi řek, že Marek prodělal zánět středního ucha a že mu to samo prasklo 😅 no v tu ránu jsem byla na naší dr. strašně nasraná 😠 a zjistil, že mu probíhá další zánět, tak nám ihned nasadil antibiotika, naše dr. se mu do uší dívala jen jednou a to ještě na mojí žádost ☹ takže já teď při každé větší Markově rýmě, vyžaduju, aby se mu podívala do uší(tohle je strašně nebezpečný, z toho pak vzniká zánět mozkových blan)no není tady nikdo jiný poblíž, jinak už bych dávno měnila

sherry28
26. dub 2010

katzi:jo veselo bylo teda až až 😀

katzi
26. dub 2010

sherry: jj, je to umění najít pořádnou dětskou dr. To je teda síla s tím zánětem středního ucha 😖 Já si na naši nemůžu až tak stěžovat, ale taky jí o vše musím říkat, ona už je důchodkyně, je to taková stará, pomalá škola 😒 🙂 Já mám výbornou svoji praktickou doktorku - tam jsem byla v těhotenství pro razítko do těhu průkajdy, čekala jsem jen nějakou formalitu, že se zeptá jestli vše OK, ale ne - prohlídla mě odshora dolů 🙂

ined77
26. dub 2010

sherry 🙂 ...vítej doma 😀 .teda ale měli jte to fakt divoké,chuďátko marýsek 😅 .
tak snd to brzy dospinkáte a hlavně reakce na čko ať jsou nulové 🙂 😉 .
to jste byli na MMR?...nás tenkrát dr.také očkovala přes rýmu,ale to byla jen vodovka,nic velkého..to prý nevadí a bylo to teda o.k. 😉.
mám blbý dotaz 😅...jako kam se lepí ten pytlík na moč holčičkám 😕 ???....matýnkovi to vždycky tak 3x sjelo 😒 ..teď u bych ji možná zvládla nabrat ve sprše,ale snad to nebudu potřebovat 😅.ale nějak mi to u těch holčiček nedochází 😅 ...
a s tou dr.ještě...naše dr.se dívá do oušek každou návštěvu...zpravidla zmíním,že pořád spinká v noci špatně,tak hledá příčinu i třeba v bolavém oušku...je pečlivá hodně.
takový přístup,jako má vaše dr.by mi taky nevyhovoval 😒.a nemůžete přestoupit k tomu doktorovi?

matova 🙂 ..krásné fotečky 😵 .a pískoviště parádní 😉 .
pak přiložím fotky matýnka jak drandí na klouzačce...on je hrozný horolezec...vyleze všude až mi trne krev v žilách kolikrát 😕 😨 😅 .
ach jo,ti stánkaři..něco podobného jsme zažili na velikonočních trzích..asi měli vyděláno 😠
dnes držím palečky ať šimi pospinká co nejdéle 🙂 .

katzi 🙂 ...děkuji za útěchu..no já vím,že jsme jen lidi,ale já jsem ta ''rozumná'' a měla bych to zvládnout 😖 .
matýnkovi jsem se omluvila a dali jsme si hudlánka 😵 .
minulý rok se měla rekordně opálenou pusu,ruce a rekordně bílé nohy 😀 ...nic pěkného 😀

misa 🙂 ..taky děkuji 🙂 ...je to nejtěžší práce na světě...výchova děťátka 😅 ... 😉
super noc,gratuluju 😵 .

lehna 🙂 ..jejda,chuďátka 😢 .ty noci ☹ ....tak držím paečky ať je ta dnešní o mnoho lepší 🙂 ...třeba jako u míši 🙂

prchalka 🙂 ...já po dnešní noci neměla ani na snídani chuť 😝 😅 ...ale kafčo bylo,to jo 😀 ..to musí být 😉
jj,hlášky manželů...to známe...u nás bývá otázka která mě spolehlivě dostane..co to zase bylo v noci???...říkám nic,nacvičujeme spartakiádu asi 😝 🙄 😖 😎 😀 nbo..dnes spal dobře že,neslyšel jsem ho 🙄 ..to odpovídám,ale my slyšeli tebe 😝 😀 ...když se zeptáte matýnka jak chrápe tatínek ,udělá chrrrrršššššííííííííí,chrrrrrrrrrršššššííííí 😀 😀 😀 (a to spí přes dvoje dveře 😨 ) 😀
ftečka čorí nádherná,ona je jako panenka 😵 ..vždycky krásně vyoblékaná 😵
já jsem trošku nepochopila,že vyjedeš později a štve tě,že někteří hned??? 😕

ined77
26. dub 2010

fotoromán 😀 ...hřiště a následné harakiri 😀

ined77
26. dub 2010

dodatek...

ined77
26. dub 2010

u nás spánek 1.50 v postýlce! 😵
jsme po svačince,tak počkáme na tatínka a jdeme ven 😉 .
pěkný zbytek dne všem,pááá 😵

sherry28
26. dub 2010

ined: přímo na dírku(na močák), i v motole to tak lepili 😉 u těch holčiček tam toho moc nezbude, ale stačí to na vyšetření