Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
3. kvě 2010

ined: maly je hotovy model 🙂

Aj my uz kooooonecne spime, akosi dlho trva uspavanie posledne dni, dufam, ze sa to vrati coskoro do normalu, lebo pridem o ruky. 😉 Nati sa este uci s Tatikom ja si idem konecne dat veceru a lahnem si k telke.

Pokojnu nocku vsetkym. 😔

ined77
3. kvě 2010

gina 🙂 ..on je spíš héérečka 😀 .pěkný večer si užijte 😵 .
u nás je to uspávání taky o nervy a čím dál delší,ačkoliv dnes to bylo celkem v pohodě...no,jsme doma sami,tak asi tím že 😅

matova 🙂 ..já jsem moc ráda,že aspoň v noci si odpočineš,když přes den máš takovou robotu ☹ .
takže říkáš na dobré spaní dítka je dobré otěhotnět jo 😀 ?jdu na to 😀
...fakt je..už jsem to jednou psala,že ty děti asi mají nějaký radárek..kdysi mi bylo ale fakt hodně blbě a samozřejmě jsme byli sami doma a matýnek jakoby to věděl nebo tušil a byl neskonale hodný 😵 .proležel a prospal se mnou půl dne 😀 ...měl asi okolo 7 měsíců myslím 😵 .
a neboj i šimi ti vyroste,buď ráda,že tam ještě nedosáhne 😀 .
mě dnes maty kousnull!!! 😲 ...normálně jsem ho nesla..utíkal na schody-v té pizzerce a on mě rafnul do ruky až jsem tam měla modráka 😠 ...za dobrotu na žebrotu 😖 😝 😠 😀 ...mě fascinuje kamarádka....tvrdí,že jsem kliďas 😅 😀 ..jako s malým...hahahaha 😀 ...no tak pořád lepší než působit jako megera že 😀 ...ale já se vážně snažím být klidná 😎

jdu do té sprchy 😉 ...nevím co tady ten čas tak hrozně letí 😲 ...ale já se vrátím a běda jak tu bude pusto prázdno ženy 😠 😀 ...tak půjdu do peří 😝

ined77
3. kvě 2010

tak vidím že nikde nikdo 😢 🙂 ...tak jdu také do hajan 😉 .
všem brou brou 😔 😔 😔 .....

sherry28
4. kvě 2010

dobré ráno 😉
dnes jedu na odběry kvůli těhu cukrovce, Máru beru sebou 😒 trochu se děsím cesty jak to vydrží pojedeme 30 minut tam a 30 zpátky 😅 připravím mu dozadu nějaký jídlo 😉 jinak veškeré krevní testy, genetika, atd. dopadly dobře 😝 🙂 a ještě dnes od čtyř má Luky vystoupení se školkou ke dni matek 🙂 takže ve čtyři, abych zase byla s Márou v sále 😅 tak mám dnes nabito, jenom nevím kdy budu vařit, no spíš dnes koupím příkrm 😉 tak všem pěkný den 🙂

gina333
4. kvě 2010

dobre rano 🙂
tak noc v celku ok, bola hore 2x ale dost sa motala 😒 vstavala o 6:0. 😉

sherry: to je super, ze vsetky testy dopadli dobre. 🙂

ined: aj mna obcas uhryzje Sophi, vacsinou do nohy ked sedim pri notebooku a ona ma taha prec. 😵

prchalka
autor
4. kvě 2010

Dobré ráno,
noc - jedna postelová scéna od začátku do konce 😢 Snad co 10-20 minut brečení na dudlík, který do pár minut zase vyplivla a takhle pořád dokola.. Motanice jako bonus, to je jasný! Mrvit se začala už v 5-5.30 na vstávání. Jsem jak praštěná ☹ A to jsme dneska samy až do koupání! 😝

kadlecova.misa
4. kvě 2010

dobré ráno všem...holky neuvěříte: malá od doby co usnula : 20:30hod až do rána 5:30 hod NEBYLA ani jednou vzhůru!!!! to se ještě nestalo.Prchalko: soucítím s tebou..ani nevíš jak!!

gina333
4. kvě 2010

prchalka: tak zase zla noc, akosi sa to nestrieda s lepsimi, 😒 a ste na cipkach?

kadlecova.misa: wau, tak vy ste mali noc ako sa patri, keby kazda bola taka a u kazdej z nas, to by bolo zuzo 😀

lehna
4. kvě 2010

dobré ráno,

prchalka- u vás to taky pořád nějak pokračuje ty děsné noci 😢 . je mi tě líto, vím co to je,býtjak praštěná ☹

naše noc, no, žádná sláva. byl vzhůru ta co dvě hodiny. poprvé už ve 20,50, pak 21,30, pak kolem 23 a potom co ty dvě hodinky.

kadlecová-závidím 😉

sherry- těhu cukrovku už teď?? si vzpomínám,,že jsem byla až kolem 24tt 😕 .nabitý den máš, to jo. ať to zvládneš v pohodě 😉

prchalka
autor
4. kvě 2010

Tak chrupká, odevzdaně se po přebalení otočila na dece a zavřela oči. No ani se jí nedivím. Dopol bylo celkem v klidu, bez řevu. Dala jsem jí ale kapku Panadolu, kdyby se probrala zas po hodině, už by mě fakt kleplo! Jdu ještě okomentit ten včerejšek.

sherry28
4. kvě 2010

tak jsme se vrátili v deset, vše bylo rychlé, stihla jsem i úřady, nemusela jsme čekat stačilo zaklepat, ještě aby ne, už jsem měla hlad, hned od sestry jsme šli do bufetu na mňamky 😉 už mám těhu průkajdu 😉

lehna: tohle je krevní test na cukrovku, takový ten jak si pije, ten je dýl, až někdy kolem toho šestýho měsíce, jak píšeš 😉 ten mi taky nepřišel hrozný, až na to věčný čůrání do zkumavky a čekání na výsledky 😅 celé dopoledne jsem tam strávila, u Lukáška mi ho nedělali, protože se dělá od 26.let a mě bylo 23 😉

prchalka
autor
4. kvě 2010

matova: Vaše noci přeju a závidím, ale přeju víc. Zasloužíte si to oba. Vyspat se je základ! 😉 😉 A tady je vidět, že to jde a jednou se snad dočkáme i my ostatní 😅 Těhu ale riskovat kvůli tomu nebudu, byla bych ta vyjímka určitě!! 😖
katzi: Ano, kreslení je fajn 😀 U nás je to obráceně, jakmile chci pastelky uklidit nebo aspoň srovnat, tak řev, že chce písi písi, i když si jich dobu nevšímala a první, na co sí ráno vzpomene je taky písi 😅 Koukám, že si Aduš super zacvičila - chtěla bych vidět nás 😝
sherry: Čtyřky před prvníma narozeninama - neročiluj mě!! 😖 😝 😝 Fuj cukrovka, ale dalo se to! Jen to nejedení předtím bylo hrozný!
ined: Pinokio 😀 To jsem taky po těch našich nocích, i když... dneska mě tak záda nebolela, to bude asi tím, že jsem prd spala a tělo se neuvolnilo 😝 Taky bych chtěla jednou říct, že mám vše udělané 😔 A čorí nechává mléčko, protože už u toho spí jak špalek 😝

prchalka
autor
4. kvě 2010

gina: Tak užíváte tatínka? Jo má čípky už asi 14 dní, ale teda poslední dobou k prdu 😠
kadlecova.misa: No vidíš, že to s tím spaním jde. Stihla ses vyspat taky? 😉
lehna: My jsme teda ne-spací dvojka 😖 😖 😢
sherry: Aha, krevní test! Gratulka k průkazce, teď už to máš i se štemplem 😅

gina333
4. kvě 2010

sherry: gratulujem, krasny preukaz, ta ruzova nieco naznacuje? 😉 😉

prchalka: tie tucne pastelky si dnes kupim aj ja, mozno, ze by sa aj Sophi pacilo kreslenie. 🙂

U nas sa uz tiez spi, dnes mala len mlieko lebo MM doo vrtal policu do steny a Sophi bola z toho taka vystresovana, ze asi hodinu jacala, normalne sa triasla 😒 😒 😒chudatko moje. Tak som jej ani obedik nenukala, a to som varila jej oblubenu karfiolovu polievku a piekla som kurca, varila zemiakovu kasu aj ryzu so zeleninou. Dala som jej iba mliecko, zaspala na flaske, dufam, ze nebude mat zle sny. ☹ Pocasie mame take o nicom, raz je slnko, o chvilu za zatiahne, tak asi pojdeme do iba do mesta na chvilu, na nakupy. Musim ist aj k svokre dohodnut zajtrajsiu oslavu, takze taky klasicky den mam naplanovany. 😉

prchalka
autor
4. kvě 2010
gina333
4. kvě 2010

prchalka: no mna by take mimco asi aj roztrhlo 😀 😀

prchalka
autor
4. kvě 2010

gina: Čorí se taky bála nových zvuků - drtiče, vysavače, no vrtačka je nejlepší a i teď si zacpává uši a když přijde nějaký zvuk náhle třeba venku, tak se tak komicky bojí, klepe se, letí ke mě a natahuje na bulení! Ale co se děje doma už si zvykla!
Ty pastelky jsem chtěla jiné, povrch hnědý jako dřevo, ne barevné, ale měli jen asi 10 takových obyč, jinak všechno úzké a ty už máme.

gina333
4. kvě 2010

prchalka: Sophi znasa iba jediny zvuk a to vysavac, uz ked len vylozim mixer reve, neviem preco. 😲
Ja uz mam aj zaclony vyprate, zavesene, milujem tu vonu cistoty v byte. 😉

lehna
4. kvě 2010

sherry- jo ahááá 🙂. si to už nějako nepamatuju 😀. fajn,žes to vše tak hezky stihla i úřady. gratuluju k průkajdě 🙂. hééézkáá 🙂.

prchalka-nooo, to jsme teda dvojka. kéž by byl klid, jak ty zuby vylezou,jak mě uklidňuje matova 😅 .
teda, to je macek to dítko. au, mě to bolelo u tříkilového, si nedovedu ani představit toho šestikilového 😲

gina- ještě prosím takový dotaz k té chamomile. když jsi jí dávala malé, tak spala jakože líp,jo? hned ten den? nebo to má taky účinky později?

tak u ná naštěstí Štěpimu zvuky nedělají žádný problém. vysavač, tak to sedí u něho as ještě by si na něj i sednul a jezdil. když zapnu miér,tak dělá brrrr a jakože mixuje se mnou. s MM se vždycky dívá jak v presovaru vaří kávu,nebo mele kávu. v pátek taťka řezal na na cirkulárce,tak stál a koukal, pak takovým tím obr kladivem(barbora) bouchal do země do betonu, potřeboval ho rozbít, Štěpi měl z toho záchvat smíchu 😀. takže zvuků se u nás naštěstí nebojí 😉

katzi
4. kvě 2010

ahojte,

sherry: teda to letí, už máš průkajdu a první testy za sebou. Než se vzpamatujem bude tu mimi 😵 Je fakt, že ta průkajda působí tak holčičkovsky 😉 Hlavně ať je to zdravý, ale bylo by fajn, kdyby kluci měli ségru a ty pomocnici na ně 🙂 A máte už nějaké favority i na holčičí jméno?

prchalko: vaše noc 😝 To je super, že máš čím čorí zabavit, zvlášt´když je venku hnusně. Já chci ještě zkusit koupit vodovky - Adu se hrozně ráda patle ve vodě (třeba namočí brčko na pití v hrnku a dělá tím pisi na stole) , tak by ji to mohlo bavit. JO a to 5ti kilový mimčo - ještěže to mamina rodila císařem, jinak bych jí teda nezáviděla 😀

gina: chuďátko Sophi jak se bála vrtání 😖 Adeli se toho taky bojí. Užívejte si tatínka 😵

kadlecova.misa: u vás se stal dnes zázrak 😕 Takových nocí u nás bylo jako šafránu 😒

A ještě naše noc: slabší průměr. Poprvé 22.45 - jen dudel, pak v 2.00 motanice do 3.00, naštěstí neřvala, takže jsem vedle ní jen ležela a nemusela ji nijak pacifikovat, ve 3.00 mlíko, pak ještě jednou v 5.00 jen dudel a vstávala v 7.15.

gina333
4. kvě 2010

no Sophi uz je hore, dnes dala iba 1:30, idem jej dat papkat. Tak pa zatial. 🙂

lehna
4. kvě 2010

jo a ještě k té těhu průjadě od Sherry - já ji měla taky celou růžovou,takže to celkem nic neznamená.. ale samozřejmě bych ti holčičku přála 😉

lehna
4. kvě 2010

katzi- no teda, vy jste si dneska pospaly 😵 , ale noc celkem dobrá. aspoň, že Adelí vstávala až po sedmé 🙂

katzi
4. kvě 2010

lehna: jj, já vím s tou průkajdou, že barva nic neznamená. To jsem jen tak plácla 🙂 No alespoň, že ty noce pak dohání ráno a vstává tak nějak lidsky 😀

sherry28
4. kvě 2010

tak spí od 12.00 byla jsme se vykoupat a umýt vlasy před tou besídkou 😉 vůbec nechtěl usnout, spal v autě as tak 10-15minut a vypadal jako by mu to stačilo, ae určitě by byl protivný ve čtyři 😒 a já ptřebuju, aby byl odpočatý 🙂

prchalka: jo čtyřky nám lezly všechny najednou 😉 za to ty trojky jsou prostě zaseklý 😠

gina: nic to nenaznačuje 😉 tuhle barvu mají všechny maminky 😀 já si radši iluze nedělám, byla bych pak o to víc zklamaná, těším se na Eliáška a když vyleze Karin o to víc budu šťastnější 😉 🙂

lehna: 😉 díky

katzi: Karin nebo Karina nevím, našla jsem jméno v té těhu průkazce jenom Karin, ale v kalendáři je snad Karina, ono je to šumák tohle jméno jsme měli vybraný i u Marka, takže zůstalo, ale Eliáše tam v té průkajdě nemají 😨 ani nevím kdy má svátek 😅

ined77
4. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
spikáme od 12.10 🙂
obídek:rajská polévka,kuř.rizoto,2 brum 🙂
a pozor...rajské snědl plný talíř 😲 ...to je poprvé co ode mě papal rajskou 😅 .ze skleničky mu polévka šmakovala,moje ne 😢 a ejhle 😀 .
noc 🙄 🙄 🙄 ...no comment 😢 ,ale zoubek na obzoru žádný 😨 ..teda dole nevím...nechce mě nechat se mrknout,potfůrka 😠 😀.
ráno vaření..pak 2h prochajda 🙂
odpoledne,pokud nebude pršet jedeme skámoškou do zl na majáles,má tam hrát od 16h mňága a žďorp 😀.samosébě vláčkem,at si děcka užijou 😵.ale nevím nevím...cosi se to venku honí 😖
dočteno už mám,takže 🙂

sherry 🙂 ...veliká gratulace k průkazce 😵 ,ano i já myslím,že ta růžová něco značí 😕 😵 😉 .
dnes držím palečky ať vše zvládneš v pohodě,máš toho nad hlavu,je co je pravda 😨 😅

misa 🙂 ..ty si postěžuješ a hnedka spinkáte celou noc 😀
super,gratuluji,doufám,že i ty jsi spala jako dudek 🙂

lehna 🙂...taky už si t těhu prd pamatuju co kdy a jak 😅 ..je nejvyšší čas si vzpomínky oprášit 😀

gina 🙂 ..jejda,chuďátko sophi 😢 .u nás vrtání nehrozí...musíme chodit ven.matýnek má z vrtačky pomalu záchvat ☹ .na vysavač už si zvykl,na mixér taky,ale pozoruje mě jestli se na něj usmívám.myslím,že má o mě strach 😅.fén mu u taky nevadí.
naposled se rozplakal v šatně v lázních,když jsem pustila ten sušák 😅 .vysavače se přestal bát až okolo 13m.teda tak,jako miminku mu nevadil,pak nějaký čas ano a povysávat se s ním nedalo,to jsem dělávala,když byl s tatínkem venku 😅 .
mě u pc maty nenechá ani vteřinu,žárlí 😀 😝

prchalka 🙂...jejda,chuďátka 😢 .takové noci jsou nejhorší 😒 .
vše udělané neznamená,že bych něco nenašla 😀 ...ale bylo to myšleno jakože je uklizeno,uvařeno a vypráno 😉
po ránu mám záda jako z betonu 🙄 a to na mě dnes ještě najížděl matýnek s motorkou a když jsem se otočila,stál na posteli ten jeho nákupní vozíček 😀

ined77
4. kvě 2010

sherry 🙂 ...http://cs.wikipedia.org/wiki/Eliáš_(jméno)

katzi 🙂 ..pěkná vstávačka 😵 ,to u nás nehrozí.jak se rozbřeskne je konec 😝 😀
vodovky...to u nás taky nehrozí,protože matýnek nesnáší špinavé ručky 😨 😀 ...i z písku mi ukazuje zvednuté ručky nahoru,že jako je potřeba poutírat 😔 😀 ..když jsme v kroužku obtiskovali ručky,to bylo řevu 😅

ined77
4. kvě 2010

tak zkouška podruhé 😠 😀
http://cs.wikipedia.org/wiki/Eliáš_(jméno)

katzi
4. kvě 2010

sherry: jj, Karina je určitě v kalendáři. Máte originální jména vybrané. A máš dobrý přístup - připravit se psychicky na klučíka, těšit se na něj, ale kdyby vykoukla Karin mít o to větší radost. Už aby byl listopad 😵

ined: jéé mňága u vás hraje. Tu jsem za "mlada" měla naposlouchanou hodně 🙂 Držím palec ať vám nezačne pršet.

katzi
4. kvě 2010

ined: Matýnek je estét 😀 Adu je pěkný čuňátko, té nevadí nic 😀 Klidně si rukama totálně špinavýma od mokrýho písku bude strkat jídlo do pusy kdybych nezakročila 🙂