Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

gina333
17. kvě 2010

sherry: ty predavas parfemy?

Baby na MMB brusim uz zopar dni a nic som nenasla. Hlavne, ze mam letenku kupenu na dovcu a ziadne letne oblecenie. 😠

sherry28
17. kvě 2010

gina. jo od FM 😉

sherry28
17. kvě 2010

gina: nevím jestli znáš FM Group, ale mají pravé parfémy s 20% vonné esence 😉 jsou to parfémy, které se běžně prodávají moc draze nesou názvy celebrit(Naomi Campbell, paris Hilton, Versace, Boss,J.Lopez), ale firma FM group je nabírá ze stejný výrobní linky DROM, ale nedává je do flakónů a není na nich napsaný název celebrity, takže žádná reklama ani předražený flakóny, tudíž nejdražší parfém je 495,- 😉 a to už jde o luxusní řadu 😉

katzi
17. kvě 2010

a chčije a chčije 😠 😖 Co to s tím počasím je? Chudáci lidi v záplavových oblastech. Já jsem to zažila jen zdálky v r. 1997 jak byly povodně na Moravě - mezi vesnicí, kde bydlí mamka a sousední vesnicí bylo jedno "moře". Ty lidi z té vedlejší vesnice byli evakuovaní k nám, bydleli tak různě po rodinách i u nás, některý spouštěl vrtulník před naším barákem na poli - třeba starou paní jen s taštičkou, chudina byla vyklepaná, ubrečená..... ☹ ☹

Gumáky pro Aduš jsme nakonec koupili v Deichmanovi - měla jsem vybrané na MMB, ale paní mi napsala, že už jí došla velikost 22, takže než bych zas něco vybrala, než by to došlo.....Ty z Deichmana stály 250Kč, mohly by být i levnější, ale z MMB by to s poštovným bylo skoro stejně.

gina333
17. kvě 2010

sherry: FM poznam 🙂 ja som teraz nakupila za dobru cenu parfemy ked sme boli na Ukrajine. 😉

katzi: aj u nas v kuse leje. Ma sa vycasit az vo stvrtok. 😒 Velku vodu som zazila aj ja, u nas na dedine, asi pred 20 rokmi, bolo to strasne, pamatam sa ako auta plavali po ceste, v pyzamach sme stali vonku na ulici. 😢

Nastastie Sophi je v pohode aj ked sme len vo vnutri, hra sa, obzera knizky, chvala Bohu sa na nu nemozem stazovat. 😉

prchalka
autor
17. kvě 2010

Já jsem dneska ty dva vyslala na hodinku ven a kousek jsem zryla, pak začalo pršet, tak jsem toho musela nechat. Ale aspoň něco málo a aspoň byla malá venku. Teď se cachtá.
Já jsem to zažila - 97 myslím. V noci jsem se vzbudila a dole pod barákem byla řeka, klády z hor plavaly po silnici, no hezký to nebylo. V životě by mě to nenapadlo ☹ Nj, jak říkám, každý den mají ve zprávách o čem mluvit... teď bohužel o tomhle!
Pak už asi nepřijdu, dobrou noc všem.. 😔

gina333
17. kvě 2010

Spinkame. 🙂 U nas sa sice vykuruje, ale je riadna kosa, tak sa idem zabalit do perin a sup ku telke. 😉

Peknu noc vsetkym prajem. 😔 😔 😔

matova
17. kvě 2010

My spíme asi až od 21- teda ja už zasa nie, prebrala som sa 😀 .
Malý spal dnes nakoniec až 2:20 😕 , škoda že som aspoň na tú polhodinku čo som k nemu ešte ľahla nezaspala tiež...
Musím povedať, že poobedie až dovečera sme zvládli len u nás doma, bol naozaj dobrý a celkom kľudný, pekne sa hreal po dlhej dobe. Večer - už po večeri o 20h- bol už aj unavený, ale začal vyťahovať vaničku, ke´d som povedala že dnes už len sprcha- tak bol záchvat na svete....nakoniec podľa vzoru ined 🙂 : ok, vaňa bude ale bez peny 😀 (posledný týždeň mu dávam už aj penu a hrá sa tam s bublinmkami). Tak tú penu aj chvíľku hľadal, doba kúpania sa aspoň podstatne skrátila. Ale doba uspávania...no klasika, že chce vaňupritom šiel do postele celkom rád a dobrovoľne 😲 .
Dobré správy: malý celkom fajn už papá- síce sme zasa na kašiach 🙄 , ale aspoň sa napaká 😉 , dnes kakal len 1x ráno, ani som nestihla otvoriť ten Dophilus, asi ho nechám nabudúce....
A nakoniec ide mm preč len na dva dni-t.j.1noc až od stredy 😉 .Dnes skôr neprišiel, hokej si nechal újsť- a dobre asi aj urobil, prehrali sme...no čo už, máme v tíme samých mladých ešte dosť neskúsených hráčov, ale snažia sa...

sherry 🙂 : to je fakt hrôza s tým ranným zážitkom 😢 , ešte aj pri kúpaní večer som na to myslela...a to my sa hráme napr. aj s gombíkmi- ale snažím sa mať oči na stopkách- no - asi ich odpracem....bude ich hľadať isto.
gina 🙂 : veru kosa je riadna, u nás neprestáva nárazový vietor, to je sila 😒
prchalka 🙂 : tiež sa mi zu u nás kadejaké tetky vysmievali že som im zakazovala malého naťahovať za ruky...a koľkokrát som im to musela aj viackrát opakovať....dúfam že teraz už to je v pohode, ale aj tak sa tomu adšej stále vyhýbam 😉 . A počúvanie na povel 😀.
kadlecovamisa: nas maly sa dusil s piškótami, nabral si dva naraz, jedna sa mu nalepila dozadu na hrdlo. Bol s ním mm na prechádzke a tiež sa celý triasol ke´d došiel domov a celé to opisoval, malý lapal po dychu, sedel pripútaný v kočíku a vraj bol celý bordový, otvoril mu pusu vybral piškóti a stále bezozmeny, až pri pohľade dnu zistil že má ďalšiu nalepenú vzadu 😢

pokojnú noc všetkým 😉

sherry28
18. kvě 2010

ahojík 🙂
včera večer zase uspávání šílený, usnul před osmou, uspáván v 19:15, takže jen 45minut 😕 ale kluci jsou nějaký nastydlý, Lukášek kašle, Marek má zase nudli u nosu a já cítím, že na mě taky něco leze ☹ je to z toho počasí 😅 venku to vypadá jak konec října a ne konec května 😠 ale od soboty a možná i v pátek už by měly jít teploty nahoru 😉 o víkendu kolem 17-21°C a mělo by se to držet i minimálně polovinu příštího týdne 😵 sem tam sprchne, ale hlavně, že už to sluníčko vyleze a bude teplo, doufám, že se budeme v bazéně koupat i letos jinak se naštvu a poletím s Ginou do španělska 😀 i když sem koukala 😕 zatím ani tam nemají žádné extra teploty 😨 no musíme věřit, že bude od víkendu líp 😵 všem pěkné úterý

gina333
18. kvě 2010

Dobre rano 🙂

matova: tak fajn, ze papkate, ten Dophyllus by som ale dala, ja som Sophi davala este dva tyzdne po nackach. 😉

My sme nemali najlepsiu noc 😒 zobudila sa s placom o 00:10, prevalovala sa, plakala, a chcela byt iba na rukach do tej 1:30. Neviem co jej mohlo byt, aj zubky som jej natrela, ale skor si myslim, ze sa jej daco zle snivalo, lebo len vzlyklala, ale ked som ju polozila len na ruky chcela naspat. 😖 Potom sa zobudila na chvilku este o 4:00 a vstavala o 6:30. A samozrejme vonku stale leje. 😠 😠

sherry28
18. kvě 2010

a tady jsem si o víkendu chovala Filípka 😉 vykláněl se, aby viděl na foťák kterým jeho mamka fotila 😀

sherry28
18. kvě 2010

tak u nás naštěstí od soboty neprší 😉 ale zima tam je pořádná a vítr fučí "severák" 😠 ale aspoň, že si můžu dát ven na balkón prádlo, aspoň je rychle vyfoukané 😉 na déšť to vyapdá každý den, ale drží se to 😒

gina333
18. kvě 2010

sherry: jej, maly aky cvalik, krasnucky je. 😵
Co sa tyka pocasia aj tu by uz ku weekendu malo byt lepsie, no len dufat. Sestra vravi, ze u nich v Spanielsku je teplucko, dni su aj tam dazdivejsie, ale nie je az taka zima. 😉

prchalka
autor
18. kvě 2010

Dobré ráno 🙄
U nás jsme tam, kde jsme byly. Celou noc válení, kňučení, vzdychání, ani nechěla několikrát otevřít pusu na dudlík, takže já "jen" sledovala situaci. Jsem opět svěží. Hlavně mi chtěla pořád mačkat a tahat malíček a to teda není příjemný! Nakonec se v 5.30, jak MM vstával uklidnila a probudila se v 6.30. Co to zas je, že by další tesáky? ☹ No proč ne... že.... 🙄

sherry28
18. kvě 2010

gina: zima tam není 😉 koukala jsme na počasí a mají tam kolem 21-22°C, ale jindy touhle dobu už tam měli 25-26°C 🙂 ale určitě je tam tepleji 😵

sherry28
18. kvě 2010

prchalka: tak třeba už taky trojky 🙂 někde jsem četla, že ty trojky jsou u dětí jak u dospělého moudráky 😅

gina333
18. kvě 2010

sherry: veru uz sa neviem dockat kedy poletime, len mam strasne bobky z letadla, nikdy som este neletela, Sophi je dost velky cert, dufam len, ze su letusky nato pripravene. 😉

prchalka: ja sa tych trojok priam desim, kazdy vecer jej mazem dasna, zatial nic necitit. ale raz sa budu tlacit von. 😖

sherry28
18. kvě 2010

gina: já taky nikdy neletěla a ani o to nestojím 😒 nebojím se výšek nebo létání, ale představy, že by to spadlo, jedině, kdyby mi někdo mohl na 100% zaručit, že je to bezpečný, ale to nic není bezpečný na 100% ani auto 😉 tak pak jedině, že by mě uspali a probudia bych se až na místě 😉 😀

gina333
18. kvě 2010

sherry: ved aj ja sa iba toho bojim, ze sa nam daco stane. Viem, lieta denne x lietadiel, citam na forach, ze su baby ktore lietaju krizom krazom po svete. No najlepsie je nemysliet nato, presne ako pises, aj pred vlastnym domom ta moze zrazit auto. 😲

lehna
18. kvě 2010

ahoj holky,

tak u nás noc zase nic moc. to nechápu, jednou je luxus,a další noc zas o ničem. tak poprvé se probudil kolem 22, pak bylo něco po půlnoci, nemohl pořád zabrat, tak jsme dqali mlíko,i tak nějak nezabral, podařilo se před půl 2, pak probuzení v 5, to už se zdálo,že chce vstávat,ale za půl hodinky ještě usnul,ale vstával v půl 7,takže už si jen zdřímnul hodinku.

záplavy u nás hrůza.

Ined- co vy?? nejste pod vodou?

gina333
18. kvě 2010

lehna: veru, niekedy ani Chamomilla nezaberie. 😒

Ja uz mam navarene, dnes polievka s ovsenymi vlockami a s mrkvou, morcacie prsia na zeleninke, pre Nati paradajkova polievka a dukatove buchticky. Ja varim ako pre regiment. 😀

lehna
18. kvě 2010

gina- jj, já vím 🙂. ale je zvlástní,že jednu noc má dobrou a další az horší 🙂
teda ty jsi kuchařka šikovná. ty fakt vaříš jako bys měla více dětí 🙂.
my máme dnes pečené kuře s rýží ze včerejška ještě 🙂

gina333
18. kvě 2010

A to varim skoro kazdy den. 😒 Natali je hrozne vyberciva, zje len par druhov jedal aj polievok. No ako som si ju naucila tak mam. 😉

gina333
18. kvě 2010

Spime od 11:20. Kde ste vsetky, to tu budem dnes sama??? 😵

prchalka
autor
18. kvě 2010

Tak u nás byla už v 9h hysterie.. najednou začla prostě ječet a bulit 😖 Jako měla jsem jí na dohled, ale vůbec nevím proč! Spíme od 11.10 byla určitě unavená zase z noci! Mohla by dát 2h jako včera nebo aspoň skoro!!
Neviděly jste někdo včera Černé ovce? Já si zrovna myla hlavu a MM opisoval - jak dělají ty testy, tak tentokrát to bylo o dětské stravě (pití, sušenky, smetánky atd...) Kolik co obsahuje cukru 😖 No je to jako mazec!
Co si pamatuju: pití Kubík 11-13 kostek 😖 😝, Brumík lodičky asi 5 kostek, Brumík piškot asi 2,5... Bobík smetánek asi 3... Škoda že jsem to neviděla sama, ale asi si to dohledám!
ined: Dneska u nás bylo 1x brum před obědem. Vyštrachala jednoho někde na baru, no co jsem s ní měla dělat 😅 😅 😅
lehna: My měly asi týden super a dneska zase o ničem v noci, staré koleje... ☹
gina: No to bych teda zvlášť nevařila. Zatím razím přístup takový, že buď bude jíst dítě s náma nebo má smůlu. My s MM teda jíme fakt všechno, takže doufám, že malá bude taky (teda až zatím na ty její jogurty... jenže to je ještě moc malá na to, aby to pochopila)!

gina333
18. kvě 2010

prchalka: Sophi je to co ja, problem je Natali. Ona bola dobry jedak, pokazila sa az v skolke, ked im zacali nosit obedy, ktore varili inde. akosi sa jej to sprotivilo, odvtedy zje vsak iba niekolko druhov jedal a to je dost na palicu. 😲 Dookola jej varim to iste a cakam kedy sa umudry a zje uz naozaj vsetko. Ved uz ma 10 rokov mala by sa uvedomit. 😉

prchalka
autor
18. kvě 2010

gina: I v to doufám u nás s tím jogurtem 😀
foto: dáma každým coulem (šmajdala dneska s futrálem od stanu) 😀

gina333
18. kvě 2010

prchalka: no darmo, je to kocica 😉 🙂

prchalka
autor
18. kvě 2010

A jedna fotka v albu s Kazisvětem 😅 😀

prchalka
autor
18. kvě 2010

gina: Jinak jsem to pochopila, že Natali. Já pro čorí taky vesměs vařím zvlášť ještě ty její jídla!