Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
27. kvě 2010

gina: H&M mají krásné věci 😉

já mám vařeno ze včera 🙂 vyžehlila jsem kopu prádla

gina333
27. kvě 2010

sherry: ja som prala aj vcera aj dnes, zehlenie ma caka zajtra. 😉

gina333
27. kvě 2010

Sophi spinka, dufam, ze ju nic nezobudi aspon hodinku a pol. 😉

sherry28
27. kvě 2010

tak mi spíme 😝 dneska měl zase svůj den ☹ protivnej hned sebou začal házet jak nebylo po jeho 😠

gina: já peru denně, vždycky tu najdu na něco na jednu pračku, krom neděle peru každej den, tohle počasí je šílený vyjdeme ven a hned jsme špinavý ☹ včera se Mareček vykoupal v louži, jen jsem se otočila na sousedku, tak si do ní sednul a nezapomněl si umýt ani obličej 😅 😀

sherry28
27. kvě 2010

opr: my 😲

prchalka
autor
27. kvě 2010

Taky spíme od 11.20. Dneska jsme byly dokonce venku, říkala jsem si, kdo ví, jak bude odpol a co doma od 9h, kdy skončila školka. Byly jsme pro pečivo a chodíme na vláčky - už i my 😀 Jak stála u dveří, už hlásila "maší maší" neboli mašinka 😀
Cestou domů jsem zjistila, že by mi v kočáru za chvíli usnula, ještěže jsme byly 100m od baráku.
Poo dostala 5tku Panadolu a usnula za chvíli.
Jo HM mě docela taky oslovilo, sice ty dvoje gaťky stály 450 Kč, no ale co, krásný jsou, akorát to zase nevyřešilo můj problém - něco takového jako lehkého na ven, tohle jsou spíš lepší hadry 😅
Jak oblíkáte, když je kolem 20st? Ještě punčocháče nebo už ne? Když dám punčocháče a tepláky, které mají většinou vlas, tak mi to připadá hodně 😖

matova
27. kvě 2010

ahojte,
Prvú polovicu noci malý putoval po posteli, prvé prebudenie o 23:15- rovno s plačom, cumeľ nepomohol tak mlieko, a nevedel potom zaspať, keď som už myslela že spí vzala som mu pohárik nech ho vymyjem- zobudil sa a plakal kým ho zas nemal v ruke 🙄 😀 . Potom spal až do 6h (teda ja určite 😀 ), chcel mlieko a keď videl že v kúpelke svieti mm, už nezaspal. Ale fajn, aspoň som mala do 8:30 navarené, čakali sme návštevu a keďže je malý nedočkavec tak sme ešte aj obehnúť dom stihli....potom sa hrali chlapci dnu- každý sólo 😀. Vyvrcholenie- niekoľkonásobný šimonkov plač- Matúško do ňho trošku ťukol a môj už bol hneď na zemi s plačom, nakoniec plakal aj keď odišli....
Máme teraz také obdobie že nejak mi nechce papať nič, stále by pil mlieko či granko, aj tak som rada, aspoňže pije ale na obed zjedol len pár lyžičiek polievky a z mlieka tiež nevypil takmer nič 😕 asi bol unavený či čo lebo spí od 11:10.
obed: ppolievka z pangasaa, zemiaky varené, pangas dusený.

gina333
27. kvě 2010

prchalka: ja som jej doteraz stale davala pancuchace. Uz len koli tomu, ze ked sme na ihrisku vacsinou sedi v piesku alebo na kamienkoch.

prchalka
autor
27. kvě 2010

sherry: Tak to je Mára koumák teda 😝 Zas jsem se pobavila! Nj, hlavně, když mají radost, že jsou špinaví 😀

prchalka
autor
27. kvě 2010

gina: Taky stále jedu v punčocháčích.. 😖 A co jí na to dáš?
matova: A Šimonek je plačka, tvůj popis o sólistech je ale taky úsměvný 😅

matova
27. kvě 2010

aj ja periem takmer denne, niekedy dokonca 2x.
prchalka: tiež sa mi to už zdá veľa pri 20 stupňoch. keď nefúka tak pančuchy nedávam už, ale tu fúka dosť často 😠. A inak body s krátkym rukávom, na to tričko s dlhým rukávom a pre sitotu beriem mikinu čo dávam hore dolu...alebo body s dlhým rukávom + mikina.

matova
27. kvě 2010

prchalka. veru vykľúva sa z neho veľký plačko- on by sa veľmi s tým Matúškom chcel hrať ale predsalen pár mesiacov vo veku robí rozdiel, inak ten chlapček nie je divoký a rozumný je tiež, nechá si vysvetliť- mamu počúva jak hodinky 😕 . Do školy spolu škoda že nepojdu, ke)ďže môj je koniec septembra 😒

a na pančuchy ja dávam také klasické tepláčiky.

gina333
27. kvě 2010

prchalka: na pancuchace davam rifle. A hore triko alebo body s dlhym rukavom a mikinu. 🙂

matova: moja Sophi sa zatial na ihrisku na deti usmieva. Niekde som citala, ze deti sa zacnu hrat spolu az okolo 3 rokov, dovtedy sa hraju iba vedla seba.

Pod nami sused zase pusta tak nahlas radio, ze sem pocujem. 😠

sherry28
27. kvě 2010

prchalka: tak mi punčochy ještě letos nesundali (krom asi 5 dnů, kdy bylo hezky) 😒 jezdíme ráno do školky a je celkem ještě zima a on má na nich už jen etní slabý pláťáky, takže u nás ještě jsou a odpo taky pokud není hic, zase se válí v mokrým písku, takže radši ještě máme 😉

sherry28
27. kvě 2010

no a pak máme body s dlouhým rukávem a na to mikču jako gina 😉 a po ránu ještě vestu 😕

matova
27. kvě 2010

gina 🙂 : aj on sa najprv usmieva a keď vidí že mu nerozumejú tak letí preč 😀 . A viac sa prirodzene usmieva potom na dospelých, lebo sa mu prihovoria, načúvajú... 😉

gina333
27. kvě 2010

matova: to rizotko Sophi chutilo, aj mne 🙂 🙂 vypila este mliecko a zaspala. Keby my tak zaspinkala aj vecer. 😒

Ako mam zistit ci sa jej tie trojky tlacia? 😲 ked ona my absolutne nedovoli pozriet sa do ust, a vcera ked som jej chcela natriet dasienka normalne ma uhryzla do prsta. 😵

prchalka
autor
27. kvě 2010

matova: Tak to by měl chudák z tý mojí jezinky asi záchvat, ona ráda bere slabší jedince pod krkem - jako Milánka.. 😖
Já dávám punčocháče a tepláky a bodyno s dlouhým a pak nějakou mikču. Problém je, že když to neodhadnu a dám jí teplejší a pak jí chci přestrojit nebo jí to sundat, začne strašně řvát "miči miči" že jí sundávat nechce a já prostě nemám šanci, tak se radši peče 🙄

sherry28
27. kvě 2010

gina: tak do pusy se nemůžu dívat Márovi ani já 😅(jen když se směje, tak je vidím) teď má období, že i zuby si chce čistit sám, chápu ho, že ho bolí ty trojky, takže kdybych přece jen se chtěla kouknout, tak mě hryzne, kouše všechny 😀

matova
27. kvě 2010

gina: jej tak to som rada 😉
ani mňa teraz malý do pusy nepustí a keď ho šteklím aby sa smial tak až na tie päťky nevidím, či sú aspoň červené či nie...ale prsty okrem cumľa tam pchá stále, aj sa mi zdá že to pchá kde rastú očné stále 😒 .
Skús ju dať na ruky- na chrbát a robiť ako že lieta...možno aspoň kúsok zazrieš..

gina333
27. kvě 2010

matova: vyskusam. 😉 A dnes som citala, ze tie patky az medzi druhym a tretim rokom sa tlacia, myslis si, ze Simonkovi idu uz teraz?

matova
27. kvě 2010

prchalka: veru, to by mal z čorí aj nočné mory asi 😀 😀 😀 😉
to je fakt blbé keď si to nechce dať vyzliecť- moj si to dá vyzliesť, jemu je vonku v podstate jedno čo mu vyzliekam, len to nesmie dlho trvať...a nesmie to byť prebaľovanie 😀

sherry28
27. kvě 2010

na chvíli se odmlčím, kouknu do avon on-line kanceláře na objednávku 😉 nějak jsem to nestíhala, musela jsem jet k sestře to objednat, tak provedu kontrolu(byl tam blázinec) 😅

matova
27. kvě 2010

gina: ja neviem, slintá ako pes....to nič nemusí znamenať ešte, .ono to bude ale asi individuálne, mojej neteri vyšli okolo druhého roku, jednému dievčatku tu od nás začali vychádzať až od 1roku a do dvoch už mala všetky 🙄 -chúďa- 40-tky horúčky, antibiotiká....

sherry28
27. kvě 2010

gina: Luky měl všechny kompletní zuby v roce a půl 😉 a taky se mi zdá, že Mareček si teď všechno cpe až do zadu, ono to bude individuální 😉

gina333
27. kvě 2010

sherry, matova: a ja som sa utesovala, ze ked vyjdu trojky bude chvilu pokoj. 😉 Ked ja si uz napamatam od kedy mala Natalka komplet chrup, viem, ze prvy zubok jej vysiel v 3 mesiacoch a nikdy sme nemali ziadne problemy ked jej isli zuby. 😵

sherry28
27. kvě 2010

Lukáškovi lezly ty trojky s pětkama najednou, tak jsme to odskákali 40°C a pobytem v nemocnici ☹ 😒

sherry28
27. kvě 2010

gina: taky bych si to nepamatovala, kdyby kolem nich nebyl takovej cirkus 😅 předchozí zuby byly u Lukase v pohodě, nevěděla jsem o nich až na ty poslední, komplet zuby měl na vánoce a dva roky mu byly až v červnu 😉

ined77
27. kvě 2010

ahojky 🙂 ,
spinkáme od 12.05 🙂 .
hned při spuštění netu jsem se zděsila 😲 ..kukněte 😨
http://www.novinky.cz/koktejl/201459-dvoulety-h...

noc myslím dobrá 😅 ..fakt ani nevím,padla jsem jak podťatá 😀 .
jinak teda od rána je matýnek pěkná neposlucha a protifka 😖 ...to stačí,deailní výpis dělat raději nebudu 😀 🙄 .
včera jsme se byli podívat na fotbal mezi otrokovickým barumem a maďarským 😀 ,a dostali jsme krásný batůžek pro matýnka a balonek,který když se hodí do vzduchu,tak se rozevře,po dopadu zase zavře 🙂 .takže malý chodí doma pořád s batůžkem na zádečkách,v něm balonek a chce otvírat a zavírat zip 😝 😅 😀 .
ráno jsme vyprali a vyžehlili,byli nakoupit,pak drogerka a hřiště 🙂
obídek stejný jako včera,plus cherry rajčátka 😵 ...šlupky plival,ale dužinu poctivě vycumlal 😵 .dnes i 2 brum 🙂 .
nachlazení je podstatně lepší u nás obou 🙂 ..matýnek už nekašlíkuje,já už mám téměř po rýmě 🙂 .
tak asi vše,jdu kuknout jak se máte 🙂

matova
27. kvě 2010

sherry: no do prdele, do roka a pol 😕
ja by som vážne chcela aby mu vyšli čím skôr, keby tak za 4 mesiace tak by bol aspoň potom kľudnejší keď sa bábätko narodí....
a ďalšie nech má zúbky tak rýchlo ako Lukášek od sherry a žiadne bolesti ako Natálka od giny 😀 😉