Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

matova
18. čer 2010

ined 🙂 😉 : aha. fíha, tak poloha super 😉 . Na môjho šimonka tiež všetci vravia aký je anjelik...on sa veru zahrá aj sám- ke´d má k dispozícii kopu nových vecí ktoré môže povyťahovať...doma mal všetko okukané ešte chodiť nevedel 😢.
Čakám na dážď ako na spásu- ale čo budeme robiť dnu... 🙄

prchalka 🙂 : 😀 , no asi gina, u nás nemajú v obchode ani tofu 😝 , musím sa dostať najprv do mesta, možno nakážem mm nech mi kúpi ale on do vege jedálne ätam to predávajú) nechce ani vkročiť 😀

Teda ale keby ste videli toho Matúška- on je proste v pohode vždy- so zubami problém nemá, mamu počúva, v kostole hodinu vydrží...ja nechápem. Ale jeho starší brat bol vraj taký istý ako šimon a teraz je prváčik a už s ním majú kopu problémov 😔

ined77
18. čer 2010

@matova 🙂 ...jj, to s těmi novými věcmi je u nás to samé 😅 .no, jsou to ještě prckové a fakt věřím, že už to bude jen a jen lepší 😉 .okolo toho 2.roku už si začínají hrát na něco...zapojují fantaziii a brzy si vystačí sami na delší dobu.
no jo, jsou děti pohodáři..my je holt nemáme 😅 a jaká je matouškova maminka?kliďas,pohodář?ono se to vše od toho odvíjí, já si kolikrát říkám,že matýnek je vzteklina i třeba kvůli mně...že se nechám snadno rozhodit, jsem vznětlivá atd...ty děti jsou jako houby ☹
do vege jídelny by ani mm nos nestrčil 😀 😉

ined77
18. čer 2010

tak jsem si ten byt vyhledala 😅 ...kukněte 😉
http://www.zvonek.cz/nabidka-nemovitosti/detail...

gina333
18. čer 2010

teda, tu sa popisalo kym som tu nebola. 🙂

@ined77: ined, nech je ten bytecek podla vasho gusta. 🙂

@matova : u nas uz prsi, ale ja von musim, ved nakupy za mna nikto nespravi. 😉

katzi: dufam, ze ti este Adeli zaspala. 🙂 Vcera som tu lekaren nestihla, dufam, ze dnes sa tam dostanem, potom ti dam avizko o tej Chamomille. 😵

prchalka: no ono to nie je horor, ale krasny zalaskovany serial, mam aj knizky. Nieco na sposob Twilightu, a ja take zboznujem, hlavne ked su tak pekny herci. 😉

Sophi sa zobudila, spala 1:40, pockam kym prestane menej prsat a ficime von. To bude zase zazitok tlacit kocik a drzat dazdnik, fujtajbl. 🙂 😒

ined77
18. čer 2010

a nám se dost líbil tento 😅 ...a už toho fakt nechám 😅 😎 😉
http://www.zvonek.cz/nabidka-nemovitosti/detail...

@gina333 🙂 ...děkujeme 🙂
deštník s kočárkem zásadně nenosím 😀 ...buď moknu nebo mám kapuci 😀
tak hlavně ať moc nezmoknete 😉

gina333
18. čer 2010

@ined77 : ten druhy byt je krajsi 🙂 Bohuzial dazdnik musim mat ked prsi lebo u nas doslova leje. ☹

matova
18. čer 2010

ined 🙂: jeho mamka je dosť zhovorčivá osoba, taký typ sangvinik, nie je asi veľmi prchká, ale vravela mi že pri staršom už fakt bola na odstrel, a aj teraz že vrieska po ňom ale nič na neho nezaberá, má všetko akosi na háku ...on je vraj flegmatik, a mladší asi bude po nej 😅.
Bytík vyzerá pekný a hlavne udržiavaný, ešte zistiť aká je tam strecha, či tam v lete veľmi nepáli- pozerám že je to navrchu...Aj do pôrodnice by bolo blízko 😀

matova
18. čer 2010

ined: ach, tak to je práve to, rozhodnúť sa, najlepšie je omrknúť osobne 😉
gina: u nása sa zatiahlo tak dúfam že spŕchne, tebe však nezávidím ten nákup...
My nepotrebujeme nič, základné veci sú a nevyváram, aj tak takmer nepapá a nestíham..včera som tu chcela kúpiť maces- ani to nemali a malý ho teraz zvykne chrúmať...

ined77
18. čer 2010

@matova 🙂 ....porodnice je ve zlíně 😀 ...cca 20km 😀
jsou to patra tuším 5 a 6, takže ne úplně nahoře 😉 .no uvidíme 😉
no jo,každé dítko je fakt jiné ☹ ...asi si taky užila s tím prvím a druhý bobek jí to vynahrazuje 🙂 , to bude přesně to samé julinka 😵

@gina333 🙂 ...jj, ten druhý byt je daleko hezčí, jen má menší kuchyň.hlavně je opravený...zase o 100 000 dražší 😅 .
já chodím i v lijáku bez 😀 ...jako blázen 🙄 ...ale ne, už jsem si u vietnamců koupila za 50 kč takový ten skládací deštník...po 1,5 roce jsem si konečně vzpomněla 😀

gina333
18. čer 2010

prchalka: pozrela som fotky, no Cori je krasna ako to male hojda, veru porozmyslaj o druhom miminku 🙂 😵

ined77
18. čer 2010

@matova 🙂 ..jasně, fotky můžu klamat 😉
co je to maces? 😕

matova
18. čer 2010

ined: aha, kukala som ze pri prvom byte je blizko poliklinika 😲
veru, len dúfať že druhé bude tu už u všetkých pohodička...u sherry to tretie 😉. Ale ja som v tomto ako ty, pripravujem sa na najhoršie a len v kútiku duše dúfam v to lepšie. 😉
a je hore- spal 1:40, tak a už je tu plač ach jaj 🙄
všetkým pááá, krásny deň a u nás a čím skoršie uloženie do postele 😅

ined77
18. čer 2010

@matova 🙂 ..jj, tam má dr. matýnek 🙂 .taky výhoda mít k dr. blízko 😉.ale tady u nás je blízko všechno, je to dědina 😅 😀.....kdyby mě slyšel mm 😎...on se tu narodil 🙂,já jsem zlíňák 😉
kéž by jsi měla pravdu 😵
u nás se ještě spinká 😕 ...2.10 😲 ...
krásný den i vám a hlavně pohodový 😵 ,pááá 😵

ined77
18. čer 2010

já už se také pro jistotku rozloučím, myslím, že matýnek bude vstávat coby dup 😉 .
všem krásný zbytek dne a dobrou klidnou noc 😉 😵 ,páááá

sherry28
18. čer 2010

to je přesně to o čem mluvím, být ve svém 😠 holčina od vedle pokaždé ječí na shcodech jak šílená, volá na babičku atd. každý den, tak dneska mi opět vzbudila Máru a ten už neusnul ☹

ined: já myslela jako, že co si ve svém uděláš toj e už tvé, v cizím byhc nedělala nic nezbytně nutné, protože to tam pak zůstane(práce a peníze)

ined77
18. čer 2010

@sherry28 🙂 ...jj,chápu 😉 .my tady taky nic velkého nedělali...proč taky 😉 .
jenže sousedy si člověk nevybírá, v tomhle je domeček parádní 🙂 .no co už, snad budeme mít větší štěstí 😅 .
včera nad námi začali ve 12h vrtat a asi frézovat 😠 ...až do večera a neměli přitom ani za mák slušnosti to alespoň oznámit 😒
a nemůžeš té cérce říct aby tolik nehulákala? 😨 ...já bych se neudržela 😎

sherry28
18. čer 2010

ined: to nepomáhá, tady ne ☹ kolikrát jsem to říkala a pak akorát přijdou ještě rodiče mi vynadat, jak si vůbec dovoluju jejím dětem něco říkat 😅 je to zbytečné zlo ☹ no já se rozčilovat nebudu, ale na oplátku já své děti od jisté doby taky netiším, ať si dělaj co chtějí 😅

ined77
18. čer 2010

@sherry28 🙂 ..jasně,chápu ☹ .ono je to asi všude stejné 😒 .
já taky matýnka vždy tiším, ale taky si říkám, že ani není proč 😅 ...tady každý třískne dveřma že se až barák zatřese apod 😒 ...škoda mluvit ☹
snad už to tam vydržíte a baráček bude růst téměř jako z vody 😵 ..aspoň ta vidina jisté budoucnosti může být útěchou 😔 😉

no vono to pořád spinká!!! 😲 😀

sherry28
18. čer 2010

tak mi jsme zpět ze školky 😉 jsem ráda, že je víkend a nikam ráno nemusíme 😵

sherry28
18. čer 2010

ined:jojo ta vidina mě těší, doufám, že ještě nespikáte 😕

ined77
18. čer 2010

@sherry28 🙂 ...spinkal do 14.25, sám! 😲
ale pak hodně kašlal a plakal ☹
právě řeším jesti ho vzít chvilku na prodýchnutí ven nebo ne 😨 ...teplotku nemá a myslím,že čerstvý vzduch by mu na kašlík udělal dobře, ale nemůžu se rozhodnout 😅

sherry28
18. čer 2010

ined: já být na tvém místě tak radši zůstanu doma aby se z toho vyhrabal, aby se mu to furt neopakovalo 😉 ale věřím, že je to těžké být doma, tak nemůže jen na balkón? 😒 no je to na tobě 😉

ined77
18. čer 2010

@sherry28 🙂...na balkon chodíme 😉 .asi ale zůstaneme doma, máš pravdu 😉 .
ačkoliv teda...je to dlouhý den 😀 ...no nedá se, aspoň navařím na zítra 😉
už ať jsou dva 😀 ...s jedním prckem je to namáhavé 😀

ined77
18. čer 2010

@sherry28 🙂 ...jdeme na kakón 😀 ...(balkón)

sherry28
18. čer 2010

ined: 🙂 ono vám to uteče a je hned večer, vím jak je to nepříjemný, kor, když byl nemocný Mára a Luky lítal venku, to se mohl Mára zbláznit, že ho vidí z balkóna a on ven nesmí ☹ no jo, nedá se nic dělat 😉 ať jste brzy zdraví než přijdou zase tepla, tak ať už může do bazénku 🙂

ined77
18. čer 2010

@sherry28 🙂 ...ale jo...už mám rozvařeno a uklizenou koupelnu, za chvilku bude školka, a než se naděju, bude zase chrňkat 😀 (dá-li bůh) 😀

sherry28
18. čer 2010

my jsme zpátky z venku 😉 přijel mi avon, tak mám o zábavu postaráno 🙂 dneska mě to venku vůbec nebavilo, Mára furt něco vymýšlel a moc ho nebavilo být na jednom na místě a já bych zase radši jenom tak seděla 😒 přece jenom s tím břichem a 7kg nahoře už se rychlejc zadejchám 😀

ined77
18. čer 2010

já mám navařeno, zčásti uklizeno, zítra jen vyluxuju a vytřu 🙂 ...ale teda...kopeme se do zadnic 😀 .
ať už je večer 😔 😀

@sherry28 🙂 ...jasné,to ti věřím,že bys brala chvilku klidu 😒 ,kila nekila 😉 ...no snad se marýsek vyřádil a brzy zalehne 😉 🙂

no jdu, že se tady zase kňourá 🙄 😅 ...už půjdeme večeřet atd.
všem krásný večer a hlavně klidnou noc,pááá 🙂

katzi
18. čer 2010

takže hlásím, že dnes opravdu spala jen těch 15 min. Pak jsem ji už neuspala 😠 Ale až do 14h jsme ležely a alespoň odpočívaly. A fakt ležela - jednak v postýlce nemáme spolu místa na nějaký pohybový kreace 😀 a jednak vycítila, že jsem opravdu naštvaná a když říkám "lež", tak že to myslím naprosto vážně 😀

Ale až do večera byla v pohodě, žádný přetažení. Dokonce jsem absolvovali i nákup jídla v obchoďáku a to bez řevu 😕 Třeba bude konečně spát v noci, už bych se zas docela i ráda vyspala 🙂

Nevím kdy vás teda dočtu, mám deficit z po o a večer bych se měla věnovat MM, takže nějak výhledově 🙂

zatím všem fajn večer.

gina333
18. čer 2010

@katzi : tak bola som v tej lekarni a lekrnicka my to vysvetlila takto: i ked je v Chamomille 15 menej koncentratu, je to najucinnejsie, s cislom 5 a 9 je menej ucinne, skor sa ma podavat sporadicky. A tie s mensim cislom mozu byt na uplne inu diagnozu, prave preto, lebo su tam ine latky, takze si treba davat pozor a nikdy cisla nezamienat. 😉 Teda Adeli ti krasne vydrzla s takym kratkym spanim, ale pre teba to muselo byt riadne unavne. 😝 Pekny vecer s TM. 😉

Ja som bola dnes so svokrou pozriet v meste program, bola vela ludi, ale neprsalo dlho, svietilo aj slniecko takze bolo fajn. 😵 Natalka prisla z vyletu utahana, ale s kopou zazitkov, takze tiez ma krasny den za sebou. Uz len rychlo uspat Sophi a cakaju ma upiri. 😉 🙂 Ma to 22 casti, som na 5-ej takze mam co robit. 😉 😀