Růst zoubků a s tím spojená nespavost a neklid

prchalka
9. lis 2009

Ahoj,
o zoubkách už tady toho bylo napsáno hodně, já to nestihnu všechno pročítat, a protože mám trošku specifický problém, tak se chci zeptat, jestli jste někdo měl s dítětem dlouhodobý problém se špatným spaním v souvislosti s růstem zubů?
My máme zatím 4 jedničky a dnes je to přesně 2 měsíce, co malá opravdu špatně spí - v noci i ve dne.
Když mi dá v noci 3-4h spánku, tak jsem ráda. Někdy to je dokonce jen hodina ☹ Vzbudí se v postýlce, sedí, kňučí nebo rovnou dost brečí. Nic jiného by nepomohlo - beru si ji rovnou na postel do pracovny. Někdy to šlo a docela zabrala, ale většinou se mele a válí z jedné strany na druhou bez přestávky, naráží do čela postele, do stěn, do mě, celé hodiny.. A takhle to jde až do rána. Já samozřejmě už spát nemůžu, jen ji narovnávám, hladím, uklidňuju a když už bych zabrala, ona začne brečet na dudlík.
Ráno má pytle pod očima a celý den je prostě rozmrzelá a nemůžu se od ní hnout!
To samé se opakuje i při spaní ve dne. V postýlce vydrží spát tak 3/4h, pak se posadí a brečí, beru ji opět k sobě, kde si to celkem už pak v klidu dospí, ale dnes se převracela taky.
Já už si na to, že nespím docela zvykla, ale jí lituju.
Občas, když už je to opravdu špatnýí, tak jí dáme kapku Panadolu, je to trošku lepší, ale to se nedá dávat stále, ale já už nevím, co dělat, jak jí zklidnit.. Teploty nemá, ruce v puse má stále a někdy to z ní docela dost teče, ale zoubek se za 2 měsíce neprořízl ještě žádný.. Dvojka horní je vidět stále víc, jestli jí roste ještě něco, netuším, připadá mi, že možná dolní 3-4ka, což by bylo zvláštní..
Tohle se dá vydržet pár dní, týden a bývá zase klid, ale my už bojujeme 2měsíce a nikam to nevede. Může se to opravdu takhle drsně projevovat?
Nemám ani nikoho, kdo pohlídá, povozí ☹ Nemám klid v noci, ani ve dne - křičí, vzteká se. Už mi z toho bývá dost špatně od žaludku..

sherry28
23. črc 2010

@prchalka tak jestli jí ty léky moc nezabírají a bude mít ještě teplotu, tak by to chtělo asi dr. 😒 pokud jste ještě nebyli, aby to nebyla třeba angína nebo tak něco 😕 nám na teplotu taky sirupy moc nezabíraly, já mám radši paralenvý čípek, do půl hodiny mu teplotu vždycky srazí, ale pokud je to něco jiného než zuby, tak jí nezabere nic 😒

jinak my jedeme pro pečivo a na poštu, oblékla jsem Máru už na podzim a zimu(zatím část věcí, aby toho nebylo pak moc najednou), tak to jedu zaplatit 😉

gina333
23. črc 2010

dobre rano 🙂

@matova : tak ja ta obdivujem ako nikoho. To musi byt strasne vycerpavajuce, ze stale je Simi zaveseny na tebe. Ja si to teda neviem predstavit vobec. prave v tom Spanielsku som zistila ake je super, ze Sophi sa neboji nikoho. Trvalo to den dva, kym si zvykla na sestru a jej rodinu a to ich nikdy nevidela. Je to velka ulava ked si clovek moze aspon na chvilu vypnut, len dufat, ze sa Simi coskoro umudry a necha ta dychat. 😒

@lehna fajn noci mate, len tak dalej, a chodte sa kludne zabavit. 😉

@prchalka: veru ako sherry pise moze to byt aj skryty zapal ked tie teploty trvaju, ja by som sla k dokine.

U nas noc klasika, 2x sa musela napit, spala do 8:00. Dnes tu bude horucava ale od noci su tu burky, takze hadam aj dnes dame kupalisko. 🙂

prchalka
autor
23. črc 2010

Ty teploty máme tak 2 dny a jsou to fakt jasný zuby-dásno červený, zub se dere! Dneska už by se to snad mělo lepšit, teď třeba teplá není, tak v normě 😉 Jak psala ta homeo doktorka je to zánět v těle, tak to musíme vydržet nějak.. 😝

boise
23. črc 2010

@gina333 ahoj, takze tuto noc sme vdaka tebe a homeo vstavali len 3x, DAKUJEM! 😵 Snad to nebola nahoda a dalsie noci budu podobne...
@prchalka aj my sme mali 3 dni teploty okolo 39,4 a isli mu naraz 3 zuby...Lenze potom na stvrty den sa komplet vysypal a bola to siesta choroba...Necitam dozadu, tak neviem ci to nie je aj vas pripad, v kazdom pripade drzim palce nech to rychlo prejde 😉

gina333
23. črc 2010

@boise : jej, tak to som velmi rada, ze zabrali, ja ich davam kazdu noc uz hrozne dlhu dobu, verim, ze pomahaju. 😉

katzi
23. črc 2010

ahojte,

tak jsem dopol vyčistila a napustila bazének, ať to máme na odpol, ale myslím z toho nic nebude - zatahuje se, zvedá se vítr 😒 Jinak noc u nás hrůza: ani já jsem jaksi nemohla spát. Dusno, byl myslím navíc úplněk a v jednom kuse nás žrali ty potvory komáří 😠 😠 😠 Adeli chudák vypadá jak po bitvě 😖 A to byla natřená, ale ony ty mrchy najdou i jen pidi místečko, kde mázlá není a jdou na to. Třeba teď má bouli pod okem, tam jsem jí to asi moc nenatřela.

matova:já jsem želení radikálně omezila - v podstatě všechno už jen skládám, žehlím jen nějaký lepší trika pro MM do práce. Doporučuju 😉

prchalko: a co zkusit zas nějaký homeo? Berete teď něco? My frčíme pořád na Chamomille a když neútočí komáři,tak spí OK - třeba tak 1x - 2x vzhůru.

lehna: užijte si zábavu a hlavně ať Štěpi spolupracuje a spí 🙂

prchalka
autor
23. črc 2010

Tak spíme zas 10.45, oběd opět asi 3 lžičky, takže nic. I když se mi zdála v poho a ne teplá, naměřila jsem stejně 38,2.
Kdo jste měli 6.nemoc, tak jak to probíhá? Jen pro případ, i na to myslím... ale zkusím vyhledat a něco si přečíst!
Ještěže už dneska se semtam zataženo 😉

prchalka
autor
23. črc 2010

@katzi V první řadě jde o to, zbavit jí tý teploty a aby se ten zub proklubal, tady mi homeo asi moc nepomůže, to chce něco většího!

lehna
23. črc 2010

tak Pipa už je taky v postýlce, dává mlíko a pak usne.

prchalka- jejda,ty máš takové trápení s Čorí, vysoké teploty a ještě pařák, chudák malá. My měli 6.nemoc, 3dny horečky,které jsem ani nezaregistrovala, to mi pak říkala dr.,že jestli měl teploty, po třech dnech osypaný na břichu a zádech, za 3 dny po pupínkách ani památky, dala mi pro něj na ditiaden na noc čtvrtku na uklidnění.

u nás je dusno, byli jsme hodinu venku a já byla mokrá snad všude, úplně chvácená. tak se těším,až se ochladí i u nás.

katzi
23. črc 2010

prchalko: jj, to je jasný, teď to chce něco silnějšího. Myslím až by byla bez teplot. U nás šestá: tři dny teploty, ale docela vysoký, kolem 39C, byla úplně hotovson, jen mi ležela v náručí, vůbec se nehýbala. Třetí den bez teplot, osypala se po celým těle pupínkama a konec nemoci. Střídala jsem jí po 3hodinách Nurofen a Panadol, občas jsem dala navlhčený kapesník na čelo a občas namočený ponožky na nohy na srážení teploty.

ined77
23. črc 2010

ahojky 🙂 ,
tak včerejší ko vyšla dobře.polyp tam sice zůstal, ale není to prý nic vážného a ani zhoubného 😉 .kdyby to prý zlobilo, tak ho podvážou 😨 .
no, jinak my máme obě dolní 3 asi mm venku 🙂 , ale teda..matýnek je fakt hrozný.. ☹ .u všeho vztek až abnormální, moje nervy 😅 .
včera jsme jeli odpo na koupák, měli jsme tady 35C 😔 ...tak jsem se těšila na dnešní ochlazení a máme tu pořád 30 C 😝 , ale mělo by začít odpo pršet 😉 .
já musím zajít koupit MM dárek, v neděli má svátek, tak budeme slavit 🙂 .
příští týden má dovču, takže tu asi moc nebudu, ale ve čt mám ko, tak pak písnu jestli je vše v pořádku 😉 .
jinak poslední tři večery jsem strávila prakticky s matýnkem v posteli, neboť pokaždé sotva usnul, tak mi ho nějaký blb vzbudil boucháním do zdi.. 😠 ..včera už jsem byla vytočená do běla 🙄 .pak už se budil i sám, protože se bál ☹ .
jdu vás dočítat
🙂

sherry28
23. črc 2010

tak u nás se taky spí 😉

gina333
23. črc 2010

konecne spim, krasne spapala obed, dnes mala kuskus s rybou zo zeleninou, nato flasa mlieka a spanok. 😉 Letim do obchodu na nakup, odpol kupko. 🙂

@ined77 : fajn, ze vysledky su dobre. 😵 Krasnu oslavu prajem, mohla by si aj pofotit. 😉

gina333
23. črc 2010

@gina333 : ze spim 😀 som chcela napisat, ze spi.

ined77
23. črc 2010

dočteno, uf kecalenky 😀

prchalka 🙂 ...u nás šestá proběhla tak, že byly 3 dny horečky skoro 40C 😨 a pak se osypal na bříšku a zádíčkách, to už bylo po horečkách a za 2-3 dny byl klid 😉 .u nás to akorát dr. akorát trošku zpochybňovala, protože matýnek k tomu měl průjem ☹ .bylo to těsně po návratu z JIP s bronchitidou a ten průjem měl z ATB. 😢 .
držím palečky ať už je čorí lépe aje brzy jako rybička 🙂 .

sherry 🙂 ...krásné fotečky 😵 .
kloučkům to ostříhání moc sluší a marýsek je šikulka že tak pěkně držel... 🙂
marýsek si sám chystá přebalování? 😕...tak ho naučit i nasazovat plenku 😉 😀...to u nás nehrozí...my máme v současné době vzdor pro vše 😠...od přebalování po čištění zoubků a oblékání..jako tří měsíční mimi 😠 😅

lehna 🙂 ...u nás matýnka přes noc ještě nikdo nehlídal, to by dopadlo 😅 ...užijte si zábavu 🙂
a velká gratulace štěpánkovi k 18-ti měsíčninkám 😵 😵 😵 a taky k lepšímu spaní v noci, ačkoliv ta hoďka přes den by mě asi zničila 😅

katzi 🙂 ...nic neodkládej 😉 .než otěhotníš,bude min.podzim a bude ti dobře 🙂 . mě ničí ty vedra a matýnek 😀 .
máte se krásně 🙂 ..akorát chuďátko adélka s těma komárama, darebáci ☹ 😠 ....
co se týče skládání prádla..já už to i zkoušela, ale vypadalo to pořád jakoby to kráva zežula 😅 , tak žehlím a žehlím...teda teď ne, čekám na ochlazení..hmmm a mám tam 4 pračky 😲...pomóóóóóóóóc 😀

matova 🙂 ...taky bych brala takovou hodnou paní na úklid 😀 , ale co teprve ty na baráku 😕 ...to já mám těžký vegáč 😉 .
aspoň že máš tu chůvičku, jen ''spočni'' co to půjde 😵 .
já byla včera na ko s tím polypem 😉 a večer už jaksi díky sousedům nebylo kdy zaskočit 😠 😖
jak jsi psala myslím sherry o té kůži (koza), tak já chvilku natvrdle louskala o jakou že kozu jde 😎 😀 ...hmmm, mno nic že 😎 ...to je z vedra 😀

kadlecovamisa 🙂 ...jejda, u nás se bouří sotva se MM objeví doma 😀 ...to nesmíš takhle brát 😉 .
já kdybych se měla rozhodnout čistě z rozumu o druhém dítku...a bylo by to i rozhodnutí MM, tak být jen na nás, tak už stačilo 😀 , ale nechceme aby byl matýnek jedináček a aby měly děti k sobě věkově blízko 🙂 .
ale samozřejmě se na mimíska moc těším 😵 ..jen doufám, že to bude opak matýnka 😀 😀 😀 ...ale ne, jen ať je bobíšek zdravoučký, na ničem jiném nezáleží 😉 😵

boise 🙂 ...ahojky 🙂 .to jste teda zubatí na 7 měsíců 🙂 .vyzkoušej ty homeo a uvidíš 😉 .
držím palečky ať zaberou 😵

gina 🙂 ...děkuji 🙂
myslíš jako že mám nafotit MM? 😀 to bude jen taková mini oslavička..jen my tři...(teda čtyři) 😀 ale vyblejsknout bych nás mohla 😉

tak...doufám, že jsem na někoho nezapomněla 😅 ...už si víc nepamatuju 😀

gina333
23. črc 2010

@ined77 : aj mini oslavicka je oslava 😀 pekne vas vsetkych vyfot 😉 😉

ined77
23. črc 2010

@gina333 🙂 ..no to je pravda, ale taky vím jak to dopadne...všude bude opět MM s matýnkem a já budu za foťákem 😀 ..ovšem ono zase není až tak o co stát, já se fotím poměrně nerada, neboť vždy vypadám jako slabomyslný blbínek 😀

prchalka
autor
23. črc 2010

No mě fakt asi klepne 😅 Probudila se kupodivu dneska dřív, 12.35 a začla kňučet, že chce čůrat, nahoře na záchodě, že nééé, že nočník. Přijdem dolů a sedla si a nééééé, že to nejdeééééé a začla řvát úplně. Tak jsem se ptala, jestli jdem ještě dadat a ona že jo. Přišly jsme tam, trochu se válela, vypadala na spaní a pak zase né a pak začla, že chce pitííííí, ale nahoře není - jen v noci voda, když měla tu teplotu, ale ta tam nebyla, tak začla zase kňučet. Přitom dole jsem jí pít dávala a nechtěla. Naštěstí je momentálně úplně studená, sedí u tv a tlačí křupky.

prchalka
autor
23. črc 2010

Jo a v postýlce se vzbudila úúúplně durch, tak že by to ze sebe už vypotila?? 😕 Kéž by! 😎

ined77
23. črc 2010

tak u nás spánek 1.30 😅 ...prý už spinkat nechce 😅 .na otázku jestli má rád maminku, mi chytil hlavu a přitáhl si ji k sobě na hrudníček 😀 ...miláček 😵
teď baští česnekové suchary a kuká na hurvínka 🙂

@prchalka 🙂 ..to je ale růžena ta čorí 😀

ined77
23. črc 2010

@prchalka 🙂 ..možné to je, hlavně že je jí už líp 😵 .matýnek se vždy potí jak vrátka od chléva 😨 , ale to je dobře 😉 .
aspoň z nich jde všechno špatné pryč 🙂 .

gina333
23. črc 2010

@prchalka :no veselo je s tymi nasimi detmi. 😉

@ined77 : zlaty Maty, aj ja milujem ked ma Sophi pusinkuje, take krasne pusy vie davat. 🙂

ined77
23. črc 2010

@gina333 🙂 ....jj, když je matýnek umazlený, tak je k sežrání 😵 .
někdy jedeme venku, matýnek sedí v kočárku a začne na mě špulit pusenku...tzn.že chce popusinkovat 😀

sherry28
23. črc 2010

tak k nám míří nečekaně děda 😀 doufám, že zůstane přes víkend 😕
@ined77 no on se nerad přebaluje, ale občas udělá takový extrém, že zůstanu stát s otevřenou pusou 😀 on mi dělá hodně naschvály a když to nečekám, tak začne strašně poslouchat a kření se tomu, připadá mi, že je těžce nad věcí 🙂 zatím ještě spí, já byla ve sprše, vytřít a tak 😉

ined77
23. črc 2010

@sherry28 🙂 ..tak super, užijte si dědečka 🙂 .
jj, ty děti jsou pěkní filutové, člověk by to do nich kolikrát neřekl 😲 ...chytré jako opičky 😀 a taky pěkně vyčurané 😝 😀

gina333
23. črc 2010

@sherry28 :pekny week s dedom. 🙂

Uz sme doma z kupaliska, bolo suprovo. Sophi dnes objavila, ze vie spustit sprchu, tak namiesta bazena pustala na seba studenu vodu. 🙂 🙂 Doma sa sprchy boji, ako cert kriza a tam som ju odtial nesla dostat. 😉 Uz sa tu pekne zatahuje, dviha sa studeny vietor, urcite bude burka. 😒 😒 😒 Och, dufam, ze nemame po lete. 😲

prchalka
autor
23. črc 2010

@gina333 Já ti zapomněla napsat, že se už pár dnů čorí sprchuje s MM večer a myl jí tam i hlavu a bylo to bez velkého řevu 🙂 I zavlažovač jí nevadí. Možná bude největší hrůza ten šampon a jeho smývání 😅
www.bety.cz//deti-a-rodina/clanky/578/Cekate-ho... - asi ne, viď sherry 😅
Jinak se loučím, všem dobrou!
Jo navečer jsme šli na mašinky, projelo jich zastávkou asi 5 a do té poslední jsme nasedli a svezli se na nádraží a zpátky pěšky, zastávka na pivko a dom, čorí byla docela ok, uvidíme, jak v noci a co zase teplota. Letím...

gina333
23. črc 2010

@prchalka : prave som jej umyla vlasy, zase s revom. ☹ Ja neviem co jej doma na sprche vadi, na kupalisku v pohode si pusta na hlavu vodu, a doma staci jej ukazat hadicu, uz je rev. 😲 Co uz, raz za tyzden vydrzime, hadam ju to prejde. 🙂

zuzanka26
23. črc 2010

ahoj, my zítra jedeme na pár dnů na Šumavu, tak vás dočtu potom.
já jsem se teď pobavila, ležely jsme spolu na posteli, zpívala jsem jí, aby byla před spaním co nejklidnější, ale pak mi to nedalo a začala jsem dělat srandu, koušu jí do břicha a ona se chechtá nebo říkám fuj a čuchám jí k plínce, ona vždy úplně řičí smíchy.
a dnes říkám fuj co to tady smrdí, nějakej prdík? a ona: pindík! tak to jsem lehla smíchy 😀 😀

Mějte se hezky, ať děti spí a jsou i hodné a roztomilé přes den.
😉

gina333
23. črc 2010

@zuzanka26 : prajem krasny weekend, uzite si to tam. 🙂

Spime, idem kuk Vratne lahve, milujem ceske filmy. 😵 😵

Pokojnu noc vsetkym. 😔 😔 😔